mučenje do konca

Seerland · 41500

Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
: 29 April 2008, 19:41:15
http://www.meat.org/

poglejte si to..sem čisto po naključju našla.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #1 : 29 April 2008, 19:44:17
nevem no..razumem skoraj vse, ampak takih stvari ne bom nikoli razumela. Saj vseeno, če to niso psi in mačke in hrčki ali papige.
Takega maltretiranja si ne zasluži niti najbolj garjava svinja-pujs.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 29 April 2008, 20:47:53
Jaz sem take videe videla že čez 100  :'( :'( in zato sem že dobro leto vegetrjanka in v prihodnjosti načrtujem tudi veganstvo.

Pa naj te nekaj vprašam. Ješ meso?  ???


                       Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 April 2008, 22:50:21
Grozno...
Tudi jaz sem vegetarijanka (že skoraj pet let) in sem ponosna na to. Uboge živali... :( Ko jih vsaj ne bi mučili...

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #4 : 30 April 2008, 08:49:22
Nisem vegeterijanka, jem sicer meso, ampak le piščančjega, pa ne zato, ker sem mi kure ne bi smilile, ampak ne maram drugega.
Ne vem, jaz razumem to "naravno verigo" od 4 razreda dalje, miška poje travico, ptiček poje miško,medved poje ptička,itd...
Ne razumem pa tega brezveznega klanja.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 30 April 2008, 11:13:08
Tudi jaz sem že gledala podobne stvari...ampak nekak ne morem več gledat. Mi gre na bruhanje :-X In ne, ne jem mesa - od nekje zadnjih let osnovne šole, oz. takrat, ko so spozanali doma, da me nima smisla silit. Pa tudi že od malega mi kake slame in meso ni šlo ravno čisto gladko po grlu. Obstaja cela štorija na to temo... Ne morem rečt zdaj, da sem čist vegi, ker bi lagala, ampak bi lahko rekla da v celem letu pojem toliko "mesa" kot normalen človek v parih dneh. "Meso" v narekovajih pa zato, ker sem spada šunka na pici, na kakem pikniku kakšen čevap (k ga je nujno treba probat, sploh če moj peče ::)), in če je res kriza kak hambi (kadar smo zunaj in se se obeta kaka "akcija") :) Jajc skorajda ne jem, mleko - par kapljic v kavi, sir pa obožujem.

pozdravčke ;)

...sledi svojim sanjam


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 30 April 2008, 11:45:22
o moj bog :( ni mi jasno, kako lahko ljudje vsak dan to počnejo? kako in zakaj smo si priborili pravice, da smo nad vsemi bitji, da lahko pobijamo živali za svoje potrebe, kakor in kolikor (preveč!!!) hočemo? saj se niti ne morejo branit, saj nimajo moči in sposobnosti, da bi to ustavile...

Jaz ne jem mesa že približno pol leta. ampak podobno kot dina nisem čisti vegi - že zaradi občasnega siljenja staršev


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 30 April 2008, 12:18:08
Kaj pa ima to veze z vegetarijanstvom?
Smo spet pri eni glupi temi.
Jaz jem meso, ko mi zapaše. To je cca 3x letno. Ko jem zelenjavo se pa sprašujem, koliko pesticidov so morali našpricat, da je zrasla in koliko živali je zaradi tega umrlo.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #8 : 30 April 2008, 12:41:58
Se strinjam z Yo, tudi sama sem vegi, sicer ne stroga veganka ker jem mlečne produkte in ribo, sem pa to postala čisto iz osebnih in delno tudi zdravstvenih razlogov. Se je kdo izmed vas že vprašal koliko živali pogine posredni zaradi tega ker pridelovalci zelenjave z insekticidi špricajo po svojih poljih. Namreč okolju prijazna hrana ni ravno poceni torej za vsak žep, poleg tega zaenkrat tudi ni veliko teh pridelovalcev ;) Aja pa še to ali lahko tej hrani sploh rečemo ekološka, če pa sosed recimo dve njivi naprej šprica po svoji z insekticidi, z njimi pa je povečini onesnažena tudi zemlja.

Tu pa je v bistvu vse v povezavi zbrezvestnostjo in pohlepom teh ljudi po zaslušku in to ne glede na kak način bodo prišli do njega ki se najdejo po celem svetu, sicer pa jaz že dolgo pravim da je človek največja napaka matere narave.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 April 2008, 13:01:48
Ja, predvsem bi se navezala na eno stvar, ki jo je omenila Satin.
Keš, po domače povedano. Lahko se greste vegije, pa ste pametni, dokler jeste doma, pri starših itd. (saj večina vas je takih, ne? - ne slabšalno, mislim na dijake in študente in ostale, ki še živite doma in ste dajali komentarje v tej temi). Ko boste sami kupovali VSO hrano, vam bo prekleto bolj jasno, zakaj mnogi kupujejo meso in mesne izdelke. Ker tako ceneje pridejo skozi oz. sploh pridejo čez mesec! Sama to prekleto dobro občutim na lastni koži vsakič, ko se pojavim v trgovini ali restavraciji (imam pač bolezen, zaradi katere določenih stvari ne smem jesti). Moja hrana je vsaj 2x dražja, povrhu vsega pa vedno ostanem lačna  :-\


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 April 2008, 13:40:30
Lahko se greste vegije, pa ste pametni, dokler jeste doma, pri starših itd. (saj večina vas je takih, ne? - ne slabšalno, mislim na dijake in študente in ostale, ki še živite doma in ste dajali komentarje v tej temi). Ko boste sami kupovali VSO hrano, vam bo prekleto bolj jasno, zakaj mnogi kupujejo meso in mesne izdelke.

Živimo pri starših, ja - ne jemo pa ne pri njih oz. zelo redko ;)  In to že vse od srednje šole dalje :P No od takrat kuham sama oz. po dogovoru skuham tudi za njih - in ekstra za njih pripravim meso :) Ker enostavno nismo mogli priti skupaj, kaj in kako, da bi bilo za vse ok. Oni večinoma meso, redko zelenjavo, jaz pa ravno obratno in iz tega razloga sem začela kuhat posebej. Že v srednji šoli sem si marsikdaj kaj sama kupila, od začetka faksa pa vse ;) Tako, da nisem ena razvajena mamina mazica :P In točno vem koliko kaj stane - tudi mesni izdelki, ker imam povrh vsega še takšno srečo, da jaz ne jem mesa, moj pa nobene ampak strogo nobene zelenjave ::)

...sledi svojim sanjam


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #11 : 30 April 2008, 13:49:35
dina- se strinjam s tabo, jaz tubi živim pri starših in si kuham sama, ker pač moji vsi, z mojim vred, jedo meso. jaz ga pač ne, iz osrbnih razlogov, in ga nebom več nikoli, pa raje sem lačna...



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #12 : 30 April 2008, 14:31:59
Ok ne se zdaj na to obesit :D, priznajmo pa da vsi nimamo imeti možnosti vrtička kjer bi sami vzgajali zelenjavo in da je ta v trgovini ali na tržnici draga, še posebaj una ki "naj" bi bila ekološko pridelana. Ter da smo si ljudje med sabo različni in nikoli ne bomo vsi vegeterjanci.

Je pa res da bi morali poostriti nadzorstva in zakone za rejce ki se ukvarjajo z rejo teh živali ali za meso ali mleko ali jajca, da se pač tem živalim omogoči dostojne življenske pogoje, enako velja za tiste ki se ukvarjajo z njihovim prevozom in predelavo. Ter da se to striktno in dosledno izvaja in da se kršitelje strogo in drago kaznuje, vendar pa dokler je denar sveta vladar se bodo stvari počasi obračale. Seveda je treba poleg vsega tega spremeniti še miselnost velikega procenta ljudi da nismo sami na tem svetu, ampak da si svoj življenski prostor delimo še z drugimi vrstami. Mati narava nam vedno znova daje svarilne znake pa jih vedno znova spregledamo in kopljemo sami sebi globoko temačno brezno groze.


venera

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
  • Šema
Odgovori #13 : 30 April 2008, 14:54:34
Ok ne se zdaj na to obesit :D, priznajmo pa da vsi nimamo imeti možnosti vrtička kjer bi sami vzgajali zelenjavo in da je ta v trgovini ali na tržnici draga, še posebaj una ki "naj" bi bila ekološko pridelana. Ter da smo si ljudje med sabo različni in nikoli ne bomo vsi vegeterjanci.

Je pa res da bi morali poostriti nadzorstva in zakone za rejce ki se ukvarjajo z rejo teh živali ali za meso ali mleko ali jajca, da se pač tem živalim omogoči dostojne življenske pogoje, enako velja za tiste ki se ukvarjajo z njihovim prevozom in predelavo. Ter da se to striktno in dosledno izvaja in da se kršitelje strogo in drago kaznuje, vendar pa dokler je denar sveta vladar se bodo stvari počasi obračale. Seveda je treba poleg vsega tega spremeniti še miselnost velikega procenta ljudi da nismo sami na tem svetu, ampak da si svoj življenski prostor delimo še z drugimi vrstami. Mati narava nam vedno znova daje svarilne znake pa jih vedno znova spregledamo in kopljemo sami sebi globoko temačno brezno groze.

Se čisto strinjam. Tega posnetka pa nisem mogla gledat niti 10 sekund.

Živali niso manjvredna in ne podrejena bitja, ampak so neka druga ljudstva, ki so skupaj z nami vpletena v življensko in časovno mrežo na Zemlji!
Tina & Šema


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 30 April 2008, 15:43:45
Meso je v Evropi sledljivo. Kar pomeni, da se lahko za vsak zrezek prepričaš, kje je zrasel. Kupuješ od tistega, ki s svojimi živalmi spodobno ravna. Kar seveda pomeni, da se odrekaš najcenejšim variantam brez navedenaga točnega porekla.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #15 : 30 April 2008, 16:02:23
Meni gre na bruhanje...ta filmček je preveč krut :'( :'( :'( :'( :'( :'(. Jaz bi tistemu ki to dela naredila točno isto!!! Kolk me to razpali!!  >:( >:( :-X

BOGE ŽIVALI!

:)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 30 April 2008, 16:14:15
 Kot je rekla Lanabela....meso, ki pristane na naših korožnikih je sledljivo.
Za meso , ki je v pasjih briketih, pa sam bog ve od kje pride....lahko tudi iz tistih farm kjer najbolj mučijo živali- itak se ne vidi ker je predelano in posušeno.

Vidim pa ,da vse punce, ki se najbolj zgražajo tukaj nad mučenjem in so tudi iz tega razloga vegetarjanke ali veganke imajo v svojih avatarčkih slikico svojega psa. Verjetno mu privoščite brikete a ne?  Ali so psi tudi vegetarjanci?




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 30 April 2008, 16:35:08
Če ti ni škoda denarja, lahko kupiš tudi brikete z mesom znanega izvora.
Sicer pa bi tistim, ki jokcajo ob posnetkih, ki si jih niti pogledati ne upajo, svetovala, da se kot hudič križa izogibajo kakršnim koli briketom in konzervam ameriškega izvora.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #18 : 30 April 2008, 16:39:12
Hmm...jokala se ravno nisem, ampak ne verjamem, da se vam (ki kot zgleda nimate nič proti temu ???) nič ne smilijo živali...

:)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 30 April 2008, 18:54:25

Vidim pa ,da vse punce, ki se najbolj zgražajo tukaj nad mučenjem in so tudi iz tega razloga vegetarjanke ali veganke imajo v svojih avatarčkih slikico svojega psa. Verjetno mu privoščite brikete a ne?  Ali so psi tudi vegetarjanci?





nekateri mesa ne jemo že dlje časa, že od preden smo gledali take filmčke. jaz osebno filmčka enostavno nisem mogla gledat, ker mi gre ob takem pobijanju na bruhanje. razumem, da drugi jeste meso, razumem, da je meso hrana in ne moja psica ni vegi, ker vem, da je pes mesojeda žival, da to potrebuje. :) ampak vseeno se da živali rediti in pobijati na bolj human način, ne pa da takole trpijo...

...sledi svojim sanjam


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 30 April 2008, 19:56:57
Zato pa pravim da ni treba podpirati najbolj brutalne industrijske reje s kupovanjem briketov v katere pridejo ravno tiste najbolj iznakažene, pretepene  in poškodovane živali, ki jih za človeško prehrano ni mogoče uporabiti. Iz mesa pretepenega piščanca ni mogoče narediti niti hrenovke.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 30 April 2008, 20:06:17
Moje prvotno sporočilo ni bilo namenjeno kakršnemu koli obtoževanju ali kakorkoli. Vsak človek se odloči kaj bo jedel in isto je z mesom. Jaz sem pač proti temu in ko poslušam komentarje, kot so: '...joj kok se te živalce meni smilijo...' pa naslednjič brez slabe vesti pojejo zrezek vedoč, da je žival trpela (izvzemimo tisto meso, ki ima znano poreklo in kjer naj bi imeli dober odnos do živali) se mi preprosto zdijo dvoličniki.

Moje vegetrjanstvo pa se je začelo z razgledanostjo, prospektom in kasneje s filmčki, filmčki so pač glavni, ker res nekako pokažejo zelo nazorno, kaj se zares dogaja.

Za meso , ki je v pasjih briketih, pa sam bog ve od kje pride....lahko tudi iz tistih farm kjer najbolj mučijo živali- itak se ne vidi ker je predelano in posušeno.

Vidim pa ,da vse punce, ki se najbolj zgražajo tukaj nad mučenjem in so tudi iz tega razloga vegetarjanke ali veganke imajo v svojih avatarčkih slikico svojega psa. Verjetno mu privoščite brikete a ne?  Ali so psi tudi vegetarjanci?

Res je imam psa in res je sem vegetrjanka. In pes je kolikor jaz vem mesojedec, čeprav je moja večinoma na ribah, ker je alergik. Ker pa si dosti preberem o tem, dobim v kratkem za svojega psa hrano, ki jo proizvajajo na domači farmi in ki nimajo masovne proizvodnje, kot nekatrere druge znamke ter ne testirajo na živalih.
Pa ker vem, da je denar velik dejavnik naj dam primer:
Trenutno uporabljem RC Sensitive in še to ker je to zaenkrat edina hrana po kateri Topla nima driske (moralno sem proti njej), ta stane 6kg 43 evrov, nova hrana pa ker je z ribami in je za par evrov dražja je 7 kg in stane 47 evrov.

Keš, po domače povedano. Lahko se greste vegije, pa ste pametni, dokler jeste doma, pri starših itd. (saj večina vas je takih, ne? - ne slabšalno, mislim na dijake in študente in ostale, ki še živite doma in ste dajali komentarje v tej temi). Ko boste sami kupovali VSO hrano, vam bo prekleto bolj jasno, zakaj mnogi kupujejo meso in mesne izdelke.

Mojo mami ne pride zelo veliko več, pa tudi sama vem koliko kaj približno stane. Od začetka, ko se s tem ni strinjala pa sem si večkrat kaj kupila tudi sama.


razumem, da drugi jeste meso, razumem, da je meso hrana in ne moja psica ni vegi, ker vem, da je pes mesojeda žival, da to potrebuje. :) ampak vseeno se da živali rediti in pobijati na bolj human način, ne pa da takole trpijo...

S tem pa se strinjam 100 %.


                     Lp, Nina & Topla

P.S.: Če sem koga užalila se opravičujem, a tako je moje mnenje, do katerega imamo pravico vsi.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 30 April 2008, 20:17:05
pupa t., brez kreganja, pa vendar, ko si me že ravnio citirala.
Ja, taka prehrana stane veliko več.
In ko greš v npr. restavracijo, te tak zelenjkavni krožnik stane več, kot če si privoščiš npr. mesno ploščo.
Imaš zagotovilo, da je to bio pridelan hrana?
Japajade.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 30 April 2008, 20:28:21
Se čisto strinjam s tabo.
Glede cen imaš prav. Res je da mami meni včasih kupuje take 'fensi' vegi stvari (kot so npr vegi čevapčiči, vegi zrezki, vegi faširano...), ki so dosti dražje. Toda tudi brez tega se da živeti. Res pa je, da je moja mami kuharica in zna vse vitamine, ki mi primanjkujejo dodati v hrano, brez nekih velikih cenovnih razlik. Včasih moje kosilo stane veliko manj, kot njeno z mesom. Predno pač postaneš vegetrjanec, se moraš primerno 'izobraziti' o nadomeščanju vitaminov, ki jih drugače dobiš z mesom. Veliko ljudi ima v svojih glavah vegetrjance za velike 'zajce', ki ne jedo nič drugega kot zelenjavo, ampak to ni res, prehranjujemo se čisto normalno, samo meso ni več sestavni del našega jedilnika.


                           Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 30 April 2008, 21:31:25
Kratkoročno ja.
Sicer smo pa OT.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #25 : 06 Maj 2008, 20:22:15
jaz živim s fantom in psom. Kuham si sama, oziroma si kuhava sama, posledično kupujem sama...Če maš 50 € na računu, pa rabiš za bencin, pa 3 dni doma za jest, pa je 3 dni do plače, kaj kupiš? Al piščanca za 15€ pa neko zelenjavico al pa vegi stvari za 35€. mogoče malo pretiravam, ampak jaz se od dveh paradajzov pa ene kisle kumarce pač ne najem...krompira se mi pa tut ne žre cele dneve. To temo sem odprla, ker se mi zdi pač nehumano izživljanje nad temi živalmi. Ne mislim pa zaradi tega postat vegeterijanka. Obožujem pršut, ampak kvalitetnega. Od pretepenih živali ni kvalitetnega mesa. Bistvo tega posnetka, ki sem ga pripopala, pa ni da živali pretepejo pa zmaličijo, pol pa gremo šnicli akcija, ampak kako jih kruto ubijajo, tiste ki so manjmočni, močnejše pa potem z njimi hranijo.Ful cenim vegeterijanstvo, nimam nič proti. Kdor se sam zavestno odloči da ne mara mesa, super za njega. Jaz se trenutno do tega pač ne pripravim. Pa to ne pomeni da sem uživač v klanju..Poceni mesa ne kupujem, ker ni dobro, pa ker ne zagovarjam teh biljardnih farm, na katerih bašejo te živali z bogvečim.
Se pa strinjam z vsemi blogi o cepivih na zelenjavah...To šele škodi...Ampak tako vsi vemo, da polovica pridelav vsega kar se da v usta ne valja niti malo...Moj pes je RC in če ji bo godlo, bo to vedno jedla. Mislim da meso take kvalitetne znamke pasje hrane ne bi smelo biti sumljivega porekla...sicer pa, ko bi vi vedli kaj se vse v kuhinjah od restavracij dogaja............to je pa za novo temo.lp vsem skupaj


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #26 : 06 Maj 2008, 21:06:11
Najameš zemljo, če nimaš svoje in si pridelaš svojo lastno zelenjavico. Če si bolj mesojedske sorte lahko tudi kaj za zabelit. In imaš zdravo in poceni hrano, pa še zastonj rekreacijo.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 06 Maj 2008, 21:31:55
Še moje mnenje. V glavnem se strinjam Seerland glede vsega. Sama še vedno stanujem doma (jem veliko doma, ker imam pač to srečo da je fax blizu doma), kuhajo vglavnem starši, nekaj tudi sama. Jem meso, čeprav niti podrazno ne konjskega (lastni predsodek), je pa res, da ga (meso) nekaj ne obožujem preveč (piščancu se nebi mogla odreči, prav tako hamburgerjem, suho mesnatim izdelkom). Se mi zdi pa kruto in brezvestno mučenje živali, kot na posnetku, ker nevem od kod človeku toliko brezvestnosti, da sploh lahko stori kaj takega. Podpiram pa tudi vegetarijance in vegije, vsak se odloči zase, kaj mu je najbolj paše.
Glede zelenjave pa imam to srečo, da živim na deželi in imamo posledično tudi precejšen vrt in svojo 'bio' zelenjavo. Kar pa kupiš v trgovini je pa itak vse 10x prešpricano, da doma pereš ko opleden.

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 06 Maj 2008, 23:18:22
Najameš zemljo, če nimaš svoje in si pridelaš svojo lastno zelenjavico. Če si bolj mesojedske sorte lahko tudi kaj za zabelit. In imaš zdravo in poceni hrano, pa še zastonj rekreacijo.

Zdaj pa si malo zabluzila. Predvsem mame samohranilke imamo pisan cajt se vozit nekam v rovte in pridelovat zelenjavo. Japajade. Ob Ljubljanski obvoznici je pa pač ne bom, je škoda denarja in cajta za isto onesnaženo zelenjavo, kot jo dobim v trgovini.
Sej vse lepo in prav, samo takih bedastoč pa res ni treba naokoli trosit.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 06 Maj 2008, 23:20:51
jaz živim s fantom in psom. Kuham si sama, oziroma si kuhava sama, posledično kupujem sama...Če maš 50 € na računu, pa rabiš za bencin, pa 3 dni doma za jest, pa je 3 dni do plače, kaj kupiš? Al piščanca za 15€ pa neko zelenjavico al pa vegi stvari za 35€. mogoče malo pretiravam...

Ornk pretiravaš. Kupiš enega piščanca za cca 4 eure, kar je kar dovolj za 3 dni ali pa kupi zelenjave za cca 15 eur, pa ne boš sita npr.
Iz teh navedb vidim, da si hrane NE kupujete sami in NE veste, koliko kaj stane.