Strah pred baloni

nani07 · 2718

nani07

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 03 Maj 2008, 08:44:26
Začenja se sezona balonov.  To za našo psičko ne pomeni nič dobrega, ona se namreč strašno boji balonov.  :'(
Mami jo je danes zjutraj peljala na sprehod (običajna jutranja tura), ko še nista prehodili niti 50 metrov, je stisnila rep med noge in želela zbežati domov. Ko je mami pogledala v zrak, je nedaleč stran zagledala kar 3 balone. Želja po sprehodu je minila in gospodična je želela samo domov, v svojo utico.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 13 Maj 2008, 20:33:28
Moj Timi jih obožuje (vseh sort ) 8) a si prepričana da se ni ustrašila česa drucga moj Tim včasih ponori zradi stvari ki jih js ne vidm  ??? ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 01 Junij 2008, 19:50:55
Ne, je mogoče. Naš, ko je bil mali se jetako prestrašil, da posledice nosi še zdaj, ko je eden izmed najbolj prestrašenih psov kar sem jih kdaj videla. Pa ni smešno..
boji se ljudi, letal, balonov, ... če mu prideš za hrbet in ga primeš se po hitrem postopku obrne nazaj in se mu prav vidi, a je prestrašen.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #3 : 01 Junij 2008, 20:42:44
Se jih boji tudi ko so na tleh(saj to so tisti taveliki baloni, v katerih je človek in se pelje ane? da ne bom kaj zamutila  :-[ )?  Mogoče bi ji pomagalo, če jo pelješ do balona, ko je na tleh in ji nekako probaš pokazat, da to ni nič takega...Jest sem moji do sedaj vedo uspešno pokazala, da je kaj čisto vredu(tudi kobili po istem postopku). Sem šla do tistega, česar je je bilo strah, sem počepnila se tistega dotaknila in je potem ona prišla zraven in radovedno povohala. Potem pa je bilo vredu. Upam, da ti bo kaj pomagalo no...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 01 Junij 2008, 21:18:01
Ponavadi se bojijo zvoka, ne samih balonov.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #5 : 01 Junij 2008, 22:01:52
Čisto možno. Sem dala predlog, nimam pa izkušenj z tem.


nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 18 Junij 2008, 22:02:33
Kajcyka, ja prav misliš, to so tisti veliki baloni. 
Mislim, da se je ta strah pojavil/začel, ko je nad našo hišo letel takšen balon, bil je zelo blizu, zato se je tudi slišalo, ko je dodajal oz. odvzemal ogenj. Od takrat je problem. Mimogrede, letala in helikopterji niso problem.
Bi pa morda res morala poskusiti z soočenjem. Enkrat sva se npr. sprehajali po gozdu, ko je zagledala velik štor. Začela je lajati nanj in tekati okoli njega, greben pa, da ne govorim. Jaz se šla do tega štora, se nanj usedla in čakala vse dokler ni počasi prihajala do mene in ugotovila, da ni nič hudega. Ko sva se nato vrnili po isti poti nazaj, problem sploh ni več obstajal.

Morda bi ji pomagala s tem, da bi jo popeljala z balonom. :D Se šalim, seveda!!!!
Ne, resno, moram poizvedeti, kje bodo naslednjič blizu baloni, da se lotiva rehabilitacije. To bo pogledala, če jo ne bo prej kap, ko bo videla toliko balonov!





nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 Junij 2008, 22:20:56
Aja, Smrči, tudi moja Nani ponori zaradi stvari, ki jih jaz ne vidim. Le kaj te živali vidijo, čutijo?  ???

Ali npr. verjamete, da pes čuti smrt? 
Konkretno. Ko sva se odpravljali na sprehod, je bilo treba iti mimo hiše, kjer je tisto popoldne umrl neki gospod. Nikoli, ampak res nikoli ji ni prej niti kasneje padlo na pamet, da ne bi šla po tisti poti. Ampak tisto popoldne se je to zgodilo. Lahko sva se le obrnili in odšli v drugo smer. Niti jo nisem hotela siliti ali kaj podobnega, ker sem vedela za kaj gre. Jaz verjamem, da je čutila smrt.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #8 : 18 Junij 2008, 22:22:55
Jaz vrjamem  ;D pa tud to da čutjo naravne katastrofe, avto nesreče itd.  ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D