N pomoč, NUJNO !!!!

Z4l4+Z0j4 · 8610

Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
: 20 November 2005, 13:18:27
   Jz mam en velik problem. Zoja danes zjutraj hoče it dol jaz se preoblačim in ona dvakrat bruha-izbljuvek je izgledal kot sama slina. Ko se je ulegla jo je začelo močno trest sm ji dala košaro noter isto. Torej tresenje ni posledica mraza. Nič noče jest, niti pit. Temperaturo ima 38.8. Sm jo peljala na sprehod ima močno drisko roza barve. Kaj naj naredim ?

                                                                                    Z+Z



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 20 November 2005, 13:20:46
veterinarju pejt... lahko je zelo verjetno da je pojedla strup za podgane ker sosedov mačk je imel iste simpotome in so ga komaj rešili...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 20 November 2005, 13:26:12
S kje pa si? Probaj dobit kakšnega dežurnega veterinarja.Pomoje gre za kakšno zastrupitev ali pa virozo.Glede na to,da ima drisko bi ji lahko dala linex,ampak nevem kako bi vplivalo,ker bruha,pa trese se... :-\ :-\

Poročaj kako bo

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 November 2005, 13:38:41
   Sm z Rečice to je blizu Mozirja ampak mi mamo tukej take zarukane ne momrm drgač rečt, veterinarje da itak ne bojo nič naredili. Matko v Šoštanj-sam me ne more nobedn pelat ko mamo glih naročano 40 ljudi. Sm pa klicala enga vet. pa je reku da je verjetno kej pojedla in da če bo tem. več ko 39 da pol bo treba zdravila da drgač pa ne. da pa mora pit dost vode al pa mleka, sam kk jo pa naj prsilim, če noče nič jest !
   Če mi pogine se bom pa itak ubila . . .



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 November 2005, 13:40:12
Bom preverla pr sosedih če so nastavli kakršen koli strup .  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :-X :-[



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 20 November 2005, 13:58:38
boga Zalika ...  :'( :'( uu ... boga Zojčaaa ...  :'( :'(  lahm jz mami vprašam če bi hotla pelat ... sam dvomim da bo ...  :'( :-\



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 20 November 2005, 14:14:20
hmm nč ji ne dajej za jest al pa kakršnih kolih zdravil k je lahk sam še bol narobe... spomni se če je kej tazga pojedla .. mogoče kako travo ? sam vode ji dej polno da ne dehadrira... Sosedpv maček ni mogel hoditi ... bruhal je napolno komi je usta odpiral in bljuval je belo tekočino in imel krvavo drisko... res hudo je zgledal... potem so šli veterinarju ki mu je dal 3 inekcije tko da je komi preživeu...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 20 November 2005, 14:18:17
ej Elvir ne ku govort, k bo Zala umrla!!


sicr je pa z Zojo bolš!! se ne trese več, sam ma topel nos, sm klicala Zalo pa ne bo šla k veterinarju (moja mami je rekla da jo lohk pelje)!! itk bo bolš!! ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 20 November 2005, 14:22:15
Zala vzemi flaško za dojenčke in malo zvečaj luknjo pa jo s tem prisili da bo pila, dobesedno v malih količinah ji vlivaj vodo v grlo.

Če tega nimaš pa poglej v prvo pomoč, če imate kako brizgalko (inekcijo brez igle!!) pa naredi isto. Mogoče bo še lažje.

Če ti z ničemer ne rata pa poišči eno pol litrsko plastenko, pa gor nalimaj voogal od vrečke in ga zelo malo naluknaj in ji tako dajej vodo. L

Lahko si daš dovo tudi na roko, če ti bo hotela lizat roko. (ki si jo prej fajn umij, da bo čimmanj slana koža in seveda še manj bakterij, ne uporabi pa mila!!)

Mleka pa jaz nebi dajala, ker pri nekaterih psih prav to povzroča drisko.

Če te ne morejo k matkotu pelat ga pa poklič:(03) 589 22 36

Držim pesti za vaju!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 20 November 2005, 14:26:06
Neyka mi bi jo lohk peljal .. sam pravi da bo bolš!! :) upam, da bo a ne



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 20 November 2005, 14:27:14
ja pa če te lahko pelje pojdi k vetu!!!! Lahko je bolje čez tri sekunde pa konec...s tem se ni zajebavat. saj ni nujnu, da je pri sosedu pojedla strup lahko na sprehodu ali pa kjerkoli drugje. nočem vas strašit....če ste gledali zadnjič ekstra, ko je en ovčar pojedel strup pa so lastniki videli, da je bruhal pa niso nič ukrepali naslednje jutro je pa bilo zanimivo.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 20 November 2005, 14:27:45
sam neki kako pa ona lahko ve da bo bolje?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 20 November 2005, 14:30:38
ja to pa jz ne vem, sj mogoč jo bodo pa pol lohk peljali a ne ..  :)



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #13 : 22 November 2005, 21:09:31
Uboga Zala  ! Upajmo , da bo kmalu boljše ;) !



 lp Jure
 


p.s.  ( jst pa vedno  vse zadnji izvem :-[  , LOL ! ::) )

 


christy

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 22 November 2005, 21:43:53
Oj!

Kako je z Zojo? Je že bolje?
Že dva dni ni bilo nič novic in me je že malo zaskrbelo...

No jaz držim pesti da je vse  v redu ;)

Lp,
Iva

Iva in Kristi


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 22 November 2005, 22:09:27
Zoja je ko nova ... vsaj Zala tako pravi ... že veselo skače naokrog!! ;D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #16 : 22 November 2005, 23:05:06
uuuuufffffffffffff ..... Dobro .... zgleda je bila le viroza... je pa res treba biti previden pri takih stvareh...

LP, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 23 November 2005, 14:12:15
Aja danes še natančneje!! Sem bla v šoli in sem vse zvedla od Zale!! Vprašala sem jo če se goni ampak se ne torej je verjetno res bila viroza kakor si rekel Trigi!! ;D :D  :D :D



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 03 December 2005, 17:47:17
Jaz se opravičujem da nism nič pisala  ::). Da poročam sm klicala vet. in je rekel sam vodo pit al pa mleko da bo spodbudilo bruhanje če je kej pojedla. Pa da naj ji zmerim vročino in da če bo prehudo bo pršel. Ampak se je stanje hmalu izboljšalo-Nehala se je trest, spala je pol ene 2 uri pol sma šle pa na sprehod, zvečer je dobila briketke in je bla ko nova. Hvala Bogu, ko če bi poginla bi pa "štrik" pa na hruško, da ne omenjam solz, že ko mi je zajc poginu ko se je mačohc najedu sem se nezadržno zdrla vsakokrat ko je kdo omenu žival al pa mačohce. Zahvaljujem se vsem k ste mi z nasveti poskušali pomagat- HVALA !

                                                                                     Z+Zdrava Zoja  ;D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #19 : 03 December 2005, 18:15:26
No super novica, da je Zoja zdrava. :-* :-*
Počohaj pa poljubčkaj jo še v mojem in Laninem imenu. :D

Lp



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #20 : 03 December 2005, 22:04:32
Supeeer  :) , no vidiš  ::) , vse se je lepo izteklo ;D , počohaj Zojo v mojem imenu  ;) !



lp Jure