2. tekma RO, 2008

Puma · 9250

Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
: 05 Maj 2008, 22:54:39
Hello,

tule: http://www.kin-drustvo-lj.si/ lahko najdete prijavo za drugo tekmo rally obedienca.

Vabljeni vsi!

Lp, Kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 06 Maj 2008, 15:44:40
Z Asko bova kar lepo prišli na tole tekmo ne glede na to kako ga bova biksali ;) :P

lp



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #2 : 06 Maj 2008, 15:56:05
Verjetno tudi midva ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 06 Maj 2008, 16:02:39
O skogkatt super da prideta tudi vidva :D


Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Maj 2008, 11:30:04
Ne pozabite, rok prijave je jutri!

...se pa splača priti :)

Lp, Kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 14 Maj 2008, 18:29:10
Jaz bi tudi prišla pa imamo eno praznovanje.  :-\
No saj praznovanje bo super!  :)
Ampak prav fajn bi bilo, če bi se dalo biti na 2 koncih Slovenije hkrati...  ;D
Bo treba kak klon proizvesti.  :D



Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 Maj 2008, 21:51:34
da ni praznovanje v soboto, pa te samo skrbi za nedeljo, da nebi proge zvozila?  :P

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 14 Maj 2008, 22:06:17
V bistvu bo žurka res bolj v soboto, vendar je planirano prespat - kampirat, kar pomeni dvodnevni žur oz. pozno nedeljsko popoldansko okrevanje.

Slavljenec je pa moja 1/2.  :)

Drugače pa pridno treniramo in nabiramo kondicijo da bomo razturali na naslednjih tekmah!  :D



Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 14 Maj 2008, 22:38:57
Aja, pol pa opravičimo izostanek :)  (tokrat)

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 15 Maj 2008, 04:01:09
jooooj, jaz sem pa res hotela it, pa sem mislila, da je se cas za prijavo  :'( no, pa sem zamudila. ceprav res ne vem, zakaj je rok prijave vec kot 10 dni prej - kr neki  ???



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 15 Maj 2008, 07:49:50
Pokliči oz. pošlji mail pa se pozanimaj, mogoče te pa še sprejmejo.
Vprašat ni greh. Več kot "ne" ti ne morejo reči.

Roki imajo pa običajno svoj namen. Običajno je za vsemi dogodki in drugimi zadevami z rokom po tistem še veliko dela s strani organizatorja oz. tistega, ki rok postavlja in so zato roki taki kot so. Imam pa izkušnje, da če si prijazen in če lepo vprašaš in se ne jeziš čez koga zato, ker si kaj zamudil, se da večinoma veliko stvari rešiti in doseči pa še nove znance/prijatelje lahko pridobiš.  :)

LP, T



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 15 Maj 2008, 08:01:10
saj se ne jezim - in dobro vem, da je veliko dela s prijavami (samo se mi je vseeno zdelo kar zgodaj). Sicer sem pa ze ponoci poslala mail (nespecnost je vcasih tudi koristna) in navsezgodaj dobila odgovor, da bojo najino prijavo upostevali. tako da se vidimo na tekmi - midve se ze veseliva :)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #12 : 15 Maj 2008, 10:12:37
Midve tudi prideva 8).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #13 : 15 Maj 2008, 10:26:09
Naju tokrat ne bo, se pa verjetno spet vidimo na naslednji tekmi. Uživajte :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 18 Maj 2008, 19:20:24
Hello,

sporočam, da je začetek tekmovanja predviden ob 10. uri, tako da dobrodošli tudi zaspanci  ;D

lp,Kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #15 : 18 Maj 2008, 20:15:47
Ej Puma oz. Kaja, zakaj pa tako pozno ??? Prej se začne, bolje je :D. Bodo zaspanci pa že prej vstali ;) :P ;D..lp


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 18 Maj 2008, 20:57:39
Hello,

sporočam, da je začetek tekmovanja predviden ob 10. uri, tako da dobrodošli tudi zaspanci  ;D

lp,Kaja
Huraaa! Končno ena normalna ura   ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #17 : 18 Maj 2008, 21:05:29
Huraaa! Končno ena normalna ura   ;D
Pa ne no ;) :P Vsaj oblačno vreme potem naročimo še, da bo bolj hladno :o


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #18 : 19 Maj 2008, 07:57:22
Huraaa! Končno ena normalna ura   ;D

Sam res  :D


Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 25 Maj 2008, 19:57:12
...pa je mimo.
Čestitam vsem in upam, da ste se imeli fajn, da niste bili lačni in žejni, pa da psom ni bilo preveč vroče. Obljubljena senca za odlaganje je pa tudi bila :)
Upam, da se vidimo v takšnem številu tudi v Domžalah. Tam mi sigurno uspe s kom kakšno več spregovoriti  8)

Lp, Kaja

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


Puma

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 25 Maj 2008, 21:43:56
pa še rezultati in nekaj slik http://www.kin-drustvo-lj.si/

A dog has one aim in life... to give you his heart. (J. Cairns)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #21 : 25 Maj 2008, 22:13:19
Čestitke vsem udeležencem!

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 25 Maj 2008, 23:44:11
Ja danes je bila res ena lepa tekma RO. Mi smo se imeli fajn.


Lp, Ivana


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 26 Maj 2008, 00:14:54
Mi smo se tudi imeli fajn.  :)

Sedaj imamo pogoje za prijavo na izpit RO II.  ;D
Oba moja kosmatinca!

Drugače pa imam ene par slikic. Bolj malo, ker me je dragi snemal z obema kosmatincema in ni bilo časa za slikice.

Ko jih naložim, sporočim!

LP, T



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #25 : 26 Maj 2008, 11:23:26
Puma super ste organizirali. Lačni in žejni nismo bili, kosmatince smo lahko "namočili" s šlaufom, da jim ni bilo prevroče, sence je bilo tudi dovolj za vse... :o
Tukajle je filmček naju z Nubo. Sem bila zelo zadovoljna z njenim delom in si nisem mislila, da se bo dal kdaj pri takih temperaturah tolk z nje potegnt... Rezultat pa spet disk :-[.

http://www.youtube.com/watch?v=Rw_TmUhSwKU

Polona imam tudi vajin filmček. Youtube sicer nekaj nagaja in ga že tretjič nalagam. A dam lahko link, ko bo? Drugače pa mi sporoči mail in ti ga pošljem...

Se mi je pa ob ogledu tekme in pogovoru z ostalimi nastopajočimi spet porodilo nekaj vprašanj na katere mi odgovor ni čisto jasen...
Eno izmed njih je npr. ocenjevanje določenih vaj-imamo lestvico od 1-10, vendar se določene vaje avtomatsko ocenijo z 0, čeprav je vaja v bistvu (izrazito slabo) izvedena. Strinjam se, da bi morala biti taka vaja ocenjena kot negativna, vendar če dejansko je izvedena, bi moral tekmovalec za to še vedno prejeti 1 ali 2 piki in ne avtomatsko 0. Za to pa imamo 10-stopenjsko lestvico.
Še vedno me moti sistem žrebanja oz. razvrščanje tekmovalcv po velikosti psov. To ni agility, kjer je ogromno preskokov in mislim, da bi tehnično osebje brez problema premaknilo tisto prečko pri preskoku gor ali dol-kamor bi bilo pač že treba... Mislim, da bi bilo to precej bolj fer... Ker nekaterim tudi ni všeč, da morajo vedno nastopati kot prvi...
Potem pa še zaplet pri nagrajevanju (nanaša se na RO 3 in 4)... Po odlaganju (ko se sprehodiš za štartno črto) se torej psa ne sme sprostit v smislu se pred začetkom izvajanja vaj z njim na hiro poigrat ali mu dat kak pribljšek... Če se odlaganje smatra kot začetek izvajanja vaj, potem bi moral tekmovalec pobrati psa in z njim v poleg poziciji preiti direktno na štart. Brez kakšne dodatne motivacije (razen glasovne seveda) ali dotikov z rokami. In tudi tekmovalec, ki dela prvi, bi moral po zaključenem nastopu na progi v (perfektnem) poleg do odlaganja in odložiti psa... Se pravi, da mora pes v pozornosti ostati precej dolgo časa in ne samo tiste 3 minute... Še eno pravilo, ki otežuje delo tistemu, ki kot prvi odlaga. Ker potem praktično težko zmotiviraš psa, če ni glih ohinsploh naspidiranec...
Upam, da bo še kdo napisal svoje mnenje ali pa pokomentiral zgornje zadeve...

Lp Neca

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #26 : 26 Maj 2008, 12:04:22
Polona tvojega filmčka zaenkrat noče naložit. Bom poskusila še enkrat zvečer...

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #27 : 26 Maj 2008, 12:16:22
to glede procedure odlaganja se tudi jaz sprašujem- praktično si izven ringa in bistvo RO je da je zadeva dinamična in kratka.
Združevanje odlaganja z delom v tipu  IPO po moje ne sodi v ta šport.
Mi pa do sedaj še ni noben nič rekel,da ne smem psa sprostit vmes.
Tudi v ostalem se strinjam z ugotovitvami, bi pa dodala, da je mogelče poleg prevč 0 po moje tud preveč diskov v pravilniku...

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #28 : 26 Maj 2008, 12:29:37
Se strinjam s tabo deteljica kot tudi z Appolo.


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 26 Maj 2008, 14:28:17
Po včerajšnji tekmi sem se tudi jaz spraševala isto kot Apollo in si vzela čas in šla brat ''Navodila za prganizacijo in potek prideditev RO'', ki so izšla v zadnjem Kinologu. Tam piše:
''Z oceno nezadovoljivo (0 točk) sodnik oceni vajo v naslednjih primerih: pri nepopolni oz. pomankljivi izvedbi vaje, kadar je pes med vajo v izrazito napačnem položaju, kadar vodnik ali pes podreta ali prestopita stožec, kadar pes z gobcem zgrabi rekvizite na progi, odrivanje od ovire ali podrta prečka pri skakalni oviri. Za 3 nezadovoljivo ocenjene vaje se udeleženec v končni razvrstitvi razporedi v kategorijo neuvrščenih tekmovalcev.''

Mislim, da bi tu morali malo specificirati pravila oz. jasno določiti, kaj to pomeni, konkretno v mojem primeru je npr. z 0 bila ocenjena vaja št. 31, vijuganje v osmicah navzkrižno, ki sem jo pač izvajala prvič v življenju in falila izhod, kar zame ni niti približno enako, kot če bi npr samo šla v ravni črti med 4 posodicami s hrano, ne da bi naredila en sam zavoj. Vaja je torej bila 'pomankljivo' izvedena v SSKJ smislu, zato bi mi čisto pošteno morali odbiti nekaj točk, a za moje pojme vaja ni bila kompletno zgrešena, da bi morala dobiti 0 točk. Kaj pomeni nepopolna oz. pomankljiva izvedba? Nepopolna se lahko razume kot ne-idealna (npr. pes nima 100% pozornosti, ne hodi v popolni poleg poziciji) ali pa kot da vaja sploh ni bila pravilno izvedena - je par delal nekaj drugega kot to, kar se je od njega pričakovalo, ne glede na samo izvedbo.

Kakorkoli, Pumi in ostalim iz KD Ljubljana ponovno čestitke za dobro in prijetno organizirano prireditev, že lani ste nas pridno razvajali, letos pa tudi (sploh z darilci ste vsaj mene prijetno presenetili  :o ), glede ostalega pa... komaj čakam, da bo tistih nekaj navdušencev in navdušenk šlo na izpite za sodnike in bomo imeli tudi ekstra kvalificirane sodnike za to panogo. Jasno je, da si trenutno pomagajo, s čimer si lahko, in da se sodniki lovijo, a toliko diskov kot včeraj sem redkokdaj doživela tudi v 6ih letih agi tekmovanj.

Čestitke vsem za pogum, čestitke agilitašem za dobre uvrstitve (no ja, nekateri nismo ravno blesteli  ::) ) in upam, da nas bo čimveč tudi v Domžalah  :).