Kraševec, kraški ovčar [Karst Shepherd Dog]

**Jackie** · 450769

~Tina~

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
  • Hajdi
Odgovori #1020 : 20 Junij 2013, 14:23:06
Tina, kako pa je Hajdi kaj prenesla odhode mladičkov?  :)

Hajdi je bila vidno žalostna. Mladičke je iskala praktično povsod, kjer so bili :-\ Po tem, ko je odšel zadnji fantek, je šla v kotilnico in gledala, če so slučajno tam...
Ko pa smo podirali "otroški vrtec", ki smo ga imeli na terasi pa je jokala, cvilila in skakala od vrat do ograje, kot da ne bi želela, da podremo.
Je bilo kar hudo... Sedaj je pa že dobro :) Se že učiva novih trikcev :P

Lp,
Tina

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal kakor pes, ki vam poliže lice!
http://miki-piki.moj-album.com/
http://www.dlvkos.si/


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1021 : 20 Junij 2013, 14:57:30
Zina hvala za nasvet! ;D Nala je super. Je zelo pridna. Zna že dati tačko, sesti in lesti. Fotke bom prilepila, kar se, da hitro ampak imam toliko dela z Nalo, da sploh ne utegnem. Kako gre pa kaj Gromu in Kani ter seveda drugim kraškotom?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1022 : 20 Junij 2013, 16:19:10
Kaj se pa kaj učita, Tina? Kakšna ideja več vedno prav pride...
Midva z Gromom trenutno delava na kazanju jezika  8) in aportiranju. Jezik že rad kaže, aportira pa ne ravno najraje in najbolje  ;D Ko je bil star kakšnih 6 mesecev je bil že kar spodoben tudi v prinašanju, zdaj pa ima bolj j$%#vetrovski odnos do vsega skupaj   :D
Sicer pa sva letos malo za hec začela s sledenjem in mu gre dobro, še lepše pa je, ker ga to zares veseli in ob tem uživa.  ;)

Pomaga tudi obirati češnje  :P



Pa še ena jezikava  :)

http://shrani.najdi.si/?2m/Mn/2CJLFDhO/gromjezik.png

Sicer pa vročino letos slabo prenaša in je večino časa v hiši, na hladnem. Sprehode delamo zgodaj, zgodaj zjutraj, ker sicer še cel dan ne pride čisto k sebi. Mislim, da je bolj problem letošnja dolga zima- še vedno namreč ni v celoti (ali sploh večinsko) zamenjal dlake in ga letos prvič daje. Preješnja leta smo se brez problemov sprehajali tudi po že malo bolj vročem soncu in se je s sprotnim hlajenjem v potoku popolnoma dobro počutil.

snezinkica, kako pa je vaš mladenič? Zdaj je najbrž že kar velik  :) Kako gre z otroci?
Nov klub se je ustanovil leta 2012 iz strani nekaterih strokovnjakov in dolgoletnih vzrediteljev (Miroslav Zidar, Marija Kavčič, Branka Kranjc Sluga, Viktor Kren, Emil Pižmoht, Franc Kiseljak,...) in bo o njem kmalu dostopnega malo več. Mislim, da se je v večini šlo za nestrinjanja in preveč različne poglede. Toliko o tem na forumu, ker se sicer lahko hitro prebere in razume kaj narobe, krivice pa ne mislim delati nikomur  ;)



~Tina~

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
  • Hajdi
Odgovori #1023 : 20 Junij 2013, 20:39:21
Zdaj sva malo začeli s kombiniranimi trikci. Naprimer, da pokaže rito (najprej se mora obrniti s tazadnjo proti meni, se priklonit in me pogledat). Pride kar luškano :P Pa naprimer, da se prikloni in gre nazaj :) Taki zloženi ;D
Bom pa kmalu dobila v šolo našega Nuka ;D Se že zeloooo veselim, da se bom še enkrat preizkusila v vlogi učiteljice :D

Pa še ena slikica Nale, ki mi jo je poslala Maruša :P (Maruša, upam da nisi jezna :) )


Lp,
Tina

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal kakor pes, ki vam poliže lice!
http://miki-piki.moj-album.com/
http://www.dlvkos.si/


snezinkica

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1024 : 21 Junij 2013, 09:03:54
Kakšna luštna gospodična Nala  :)

Glede kluba - škoda, po slovensko, ne moremo bit enotni. Čeprav vseeno bolje 2 kluba kot nobeden, samo da se kaj dela.

Grom tudi je češnje, ali jih samo obira?  :P  Lir sadja ne mara.  ???  Zelenjavo z veseljem, sadje pa ne gre. Bova morala malo delati na neizbirčnosti.
Lir je že velik in zelo priden. Danes ima 5 mesecev. Vsa cepljenja sva že dala skozi. Počasi zaključujeva z malo šolo. Ravno včeraj je inštruktor rekel, da je 1A+ pes, pa še značajsko da izgleda super; miren, stabilen. Prejšnji teden sicer v šoli ni nič delal, sem imela s sabo samo brikete in je bilo prevroče, briketi pa premalo vredni, da bi se potrudil zanje. Ni bilo druge kot it domov. Včeraj bi pa za hrenovke naredil vse. Edino z mosta mi je padel   :(  Sem bila prav žalostna, ker prej je bil čisto nor nanj in se je na koncu mosta kar obrnil in hotel na začetek. No, včeraj smo ga potem z nekaj težavami še dvakrat spravili po mostu, tako da padec ni pustil resnejših posledic. Zdaj že kar razmišljam, če bi šla naprej v šolo, čeprav od začetka nisem mislila. Je pa sicer res ves čas pri kozah, stran gre smo v šolo in v hribe. To pa obožuje. Če ni ljudi, je kar spuščen in hodi na čelu kolone, vsake toliko časa pa gre še do repa preštet, če smo vsi. Če je veliko pohodnikov, ga damo pa na povodec in potem se dela, da je vlečnica za mojega najmlajšega sina  ::) Z otroki se super razume. Edino skakanje, ajej, to pa je problem zase. No, malo napredka je vidnega, ker zdaj skače večinomma samo še ko pridemo do njega, potem se umiri. Lahko da je pa to tudi od vročine  :P Večji problem je dopovedat otrokom, naj bodo dosledni. Se pa radi igramo skrivalnice. Vsak ima pest priboljškov, dogovorimo se za vrstni red in potem kličemo Lira po vrstnem redu. Ko najde pravega, dobi Lir priboljšek in potem ga pokliče naslednji. Prejšnji "klicalec" pa se skrije drugam. In tako naprej. Se ne naveličajo ne otroci, ne Lir  ;D  Dosti o našem važiču.

Tina, mi je bilo kar hudo, ko sem brala kako je Hajdi pogrešala mladičke. Glede trikcev pa - dobra si ...




Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1025 : 21 Junij 2013, 16:46:56
Tina ma kaki jezna še dobro, da mi daješ tretjo roko! :P



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1026 : 24 Junij 2013, 13:33:14
Nekaj iz obiska Talijinega Felda. Letos bo dopolnil 12 let  :-*







Fotkala je Tina Božič.
Še ena mobitel fotka mojega Groma, ki se po sprehodu takole hladi...  :)



Lp



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1027 : 24 Junij 2013, 14:57:28
 Talijin Feld pa se dobro drži za svoja leta! :P Sem čisto presenečena! ;D Zina tvoj Grom pa res zna uživat! :)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1028 : 02 Julij 2013, 20:42:50
snezinkica, Grom je gurman in je samo izbrane dobrote- nikakor ne češenj in podobnih nepasjih zadev (zato imam terierski koš za smeti  ::)), je pa zadnjič recimo izbruhal prežvečenega rogača. Vsekakor zanimiva izbira...  :P

No, danes se javljam z nekaj fotografijami iz potepanj naju z Gromom. Prav fino se imava  ;)




Pa še video iz razstave na Bledu  :)

https://www.youtube.com/watch?v=_y8PzVYo4xo

Lp, Zina



snezinkica

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1029 : 26 September 2013, 08:37:34
Že od julija nobene objave ... pa naj bo ena julijska slikca našega Lira, takrat je imel pol leta ...




Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1030 : 28 September 2013, 08:36:34
Iiiii kako je bil luštkan!



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1031 : 28 September 2013, 10:47:12
Zelo lep kuža, snežinkica  :) Kako vama gre kaj drugače?
Jaz sem na razstavi CAC Trbovlje videla njegovega bratca, ki je tudi že tapravi kraško, škoda, da nimam kakšne boljše slike  :)



Midva z Gromskim pa loviva zadnje sončne žarke in uživava v dolgih, dolgih sprehodih  :)
Počasi se pripravlja na razstavo (po dolgem času) in upam, da se bo vsaj ostojno obnašal  :)




Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1032 : 29 September 2013, 12:52:33
Zina tvoj Grom je pravi lepotec! Kana pa prava lepotica. Želim ti velik vspeh na rastavi!!!



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1033 : 29 September 2013, 12:59:44
Hvala, Maruša  :)
Kako pa je kaj Nala? Imaš kakšno novo fotografijo, da jo malo vidimo  :) ?



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1034 : 01 Oktober 2013, 14:39:01
Nala je super pridna. Če ne začnem razlagati o loncih, copatih, nogavicah,...  Slikice pa pošljem kar se da hitro!!!

Lp



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1035 : 01 Oktober 2013, 14:50:00
Slikca ;D




**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1036 : 20 Oktober 2013, 14:07:42
Za nami je specialna razstava kraških ovčarjev, kjer je zmagala Dika Pižmohtova!
Najlepši samec je postal Nil.
Iskrene čestitke vsem udeleženim  :)



Naš Grom trenutno uživa v prekrasni jeseni in najbrž z veseljem pričakuje prvi sneg, čeprav vsaj jaz upam, da bo vreme še malo počakalo s temperaturami pod ničlo  :)



snezinkica, tebi sem poslala še zasebno sporočilo, upam, da boš videla :)



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1037 : 31 Oktober 2013, 08:51:53
Da mal zapolnm luknjo, ki je nastala. :P Nala je super pridna. V pasji šoli kar blestimo. :) Mamo kdaj pa kdaj kakšne problemčke ko copati, lonci, nogavice zmanjkajo. Upam, da bomo to hitro prerasli! ::) Kako pa kaj vaši lepotci in lepotice???

Lp M&N


P.S: Ali imajo/so imeli tudi vaši kraškoti probleme, da so na sprehodu mimo pride človek pa začne pes lajat? Res mi ni logično. Prej nikoli včeraj pa je ??? Kako lahko to rešim? 

P.S: Vem zastavljam preveč vrašanj ;D



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1038 : 10 November 2013, 16:10:03
Nekaj slikic naše lepotičke ;D






Lp



J.F.K.

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1039 : 29 November 2013, 20:26:04
 Vzreditelji Kraševcev, pozdravljeni .

A kdo razmišlja v to smer, da bi dal svojega mladiča ( samičko) v posvojitev oziroma rejo . Ko bi imela svoje leglo pa se vam en mladič vrne.
Na ta način bi se pasma hitreje širila, marsikaterega potencialnega lastnika odvrne visoka cena mladiča. V tem primeru pa bi se le še kdo našel in se odločil za to pasmo.

Kjer je volja je uspeh...lp  ;D



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #1040 : 29 November 2013, 22:20:18
Zelo dolgo nisem bila tu v temi o naših kraškotih  :( .
Vidim, da je Jackie objavila slikice mojega Felda, ki je 14.novembra dopolnil 12 let. Kljub temu, da je prebolel erlihijo, se dokaj dobro drži, edino zadnje noge mu nagajajo  :(-težje vstaja pa tudi kakšni daljši sprehodi niso več zanj. Opažam pa tudi, da slabše sliši (še dobro, da ima terierske alarme zraven  ::) ). Zadnjih 14 dni pa je precej nesrečen, saj se kar tri "njegove punce"gonijo-no, še par dni pa bo tudi to minilo. Upam, da ga bo zdravje še dolgo služilo in predvsem, da mu ne bodo noge odpovedale.

FELD SILBER IN BRIE


S STARO PRIJATELJICO PUMO


FELD IN SIMBA


FELD BREZ PUNC  :)


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1041 : 01 December 2013, 14:32:55
Lepotec!



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1042 : 27 December 2013, 12:24:43
Nekaj slikic naše lepotičke po dolgem času ;D











Še enih par malo drugačnih :)



img]http://shrani.si/f/5/Xs/2JFytD7C/dsc0131.jpg[/img]






Lp M&N



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1043 : 01 Februar 2014, 16:36:59
Ojla!
Nala je pridna učenka, včasih jo je pa tudi malo sram! :P



Lp N&M



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1044 : 29 Marec 2014, 15:14:33
Naša Nala je v četrtek 27.3. prazovala svoj prvi rojstni dan! Vse najboljše tudi vsem njenim bratcem in sestricam!





Lp Maruša in Nala



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1046 : 29 Maj 2014, 15:47:54
Mi pa pogrešamo sončke!



Lp M&N



BOND 007

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
Odgovori #1047 : 11 September 2014, 12:01:16
Posebna plaketa Kobilarne Lipica najlepšemu kraškemu ovčarju

Kobilarna Lipica na oktobrski razstavi CACIB Koper I in II najlepšemu predstavniku pasme kraški ovčar podarja posebno plaketo Lipice. S tem dejanjem se Kobilarna Lipica pridružuje prizadevanjem Kinološke zveze Slovenije za promocijo in podporo naši edini avtohtoni pasmi psov. Naj spomnimo, da velja za vse razstavljavce kraških ovčarjev brezplačna udeležba.

Vabljeni razstavljavci in ljubitelji kraševcev, da se predstavite v čim večjem številu! :)



http://kinoloska.si/domov/item/429-posebna-plaketa-kobilarne-lipica-najlep%C5%A1emu-kra%C5%A1kemu-ov%C4%8Darju


Kraške ovčarje bosta na CACIB Koper v Lipici sodila Salvatore Tripoli (ITA) v soboto in Janez Plestenjak (SLO) v nedeljo. ;)


FB event: https://www.facebook.com/events/483121745147445/

Prijavnica: http://kinoloska.si/images/Prijavnice/Prijavnica_Koper2014_v3.pdf


VABLJENI NA CACIB KOPER I in II, 04.-05.10.2014 ! ;)



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1048 : 11 September 2014, 18:14:55
Bom čist mal žleht, ampak kolikor sem se pogovarjala z drugimi, mislim, da tole ni samo moje mnenje - itak bo to Nil.
Vsa čast številni udeležbi v Trbovljah, upam da enkrat nekomu drugemu uspe prit na prvo mesto, kljub vsemu spoštovanju do gospoda "večnega zmagovalca"  :P



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #1049 : 29 September 2014, 22:12:26
Keka,keka si prava Slovenka,saj veš na kaj mislim.NIL je tako odličen samec,da je težko ponovljiv razstavno in vzrejno. Ker je lepotec še mlad, boš lahko še kar nekaj časa lahko žleht in nevoš..jiva.Seveda je vse odvisno od lastnika in njegove volje do rastavljanja.Jaz mu dam klobuk dol za odlično promocijo pasme doma in zunaj,katera brez rastavljanja ne bi bila  mogoča. ;)