Kraševec, kraški ovčar [Karst Shepherd Dog]

**Jackie** · 455313

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #360 : 07 April 2009, 18:53:51

Jackie - tista zadnja fotka z mačkom je isto kar mamini mački počnejo Katu. :D



Pri nas pa to počne samo poženščen mačkon Lili  ;D Na začetku me je bilo strah, da bi mu Grom kaj naredil, sedaj pa vidim da bolj Lili izziva Groma kot obratno in da oba pazita da ne bi drug drugemu naredila kaj.  :)



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #361 : 08 April 2009, 09:22:18
Evo, zdaj pa bo nekaj slik...

14. tednov - kosti za pravilno rast pobeglega zoba, ki se je btw sedaj v redu postavil.



15. tednov - rovarjenje po Mivki na Soči (Bovec)



V vikendu okoli 28.03. je v Bovcu hudo deževalo, zato sem jo mogla skoz brisati in jo pustiti čakati v kletki, da ni pomila cele hiše  ;D



Tukaj ji že ni bilo všeč, da mora biti notri


Potem je vsa mokra prišla pogledat, kaj jemo


Prejšnji vikend (17. tednov) pa smo hodili malo po obiskih




Šli smo tudi v Piran:




Pri tem moram še omeniti, da se je zelo popravila. Nečistoče skoraj, da ni več. V zadnjem času vidno raste, pa tudi zob se je lepo postavil.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #362 : 08 April 2009, 20:14:54
Kakšna lepotica je tale Gala  :-* :-* :-*
Prav lepo se razvija, pa tudi obnašanje se očitno popravlja  ;D Počakaj na puberteto  >:D
Grom je trenutno na nuli  ;D No, ni ravno na nuli ampak še nkrat mu moram "razlagat" stvari, ki so mu bile jasne že 100 let nazaj in ki so bile do nedavnega še samoumevne  :) Ampak se počasi poppravlja. Odraščanje pač  8)



Čajka

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #363 : 09 April 2009, 15:33:28
Gala V - tista fotka k gleda vsa premočena - noro  simpatično  :)  takole se človek zaljubi v svojega psa

Kraški ovčar je redka in ogrožena slovenska pasma. V Društvu ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije se združujemo tisti, ki želimo kraševcu pomagati pri razvoju in obstoju. www.dlvkos.si


~Tina~

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
  • Hajdi
Odgovori #364 : 09 April 2009, 18:59:05
Ježešna kako je Gala lušna! Gospodična mala! :-*
No, tudi pri nas se je vse "začelo". :o
In če bo vse po sreči (kar močno, res močno upam) bo čez približno dva meseca na svet prijokal buhteljček po imenu Hajdi! ;D ;D
Tako, da držite vsi stisnjene pesti! :)

Lp, Tina

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal kakor pes, ki vam poliže lice!
http://miki-piki.moj-album.com/
http://www.dlvkos.si/


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #365 : 09 April 2009, 19:37:07
Sem malo pogledala po Forza10 hrani in imajo res hrano za mladiče z ribo.  :) A to se da nabavit v vsekem Tukanu oz. kje to hrano prodajajo?
Ja, jaz sem jo samo v Tukanu zasledila, pa še to imaš večjo izbiro samo na Lj-Rudniku, drugje je bolj boga zaloga.
Ja je pri Pižmohtovih... Lily je tam od nedelje in izgleda, da kar uživa  ;D ! GG
O, fajn. Potem jo bom pa videla, ko mi uspe spet priti na njihov ranč. ;D
Tina, držimo pesti, da se skoti tvoja Hajdi. :D

Lp


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 10 April 2009, 10:36:25
Hvala vsem!

Tina, tole se bo pa tako vleklo, že vidim (in vem).  ;D
Upam samo, da bo bolj buhteljček, kot hudiček. Da ne boš tako kot jaz potem vsa izmučena.  >:D

Sem šla že v sredo po hrano na Brdo. Dobila sem še nek tester od Propaca. V glavnem, oboje ima raje od RC-ja ampak se mi še vedno ni zdela navdušena. V kratkem bom poskusila še Bosch in Tehnical.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 14 April 2009, 20:15:54

Potem je vsa mokra prišla pogledat, kaj jemo




Isti pogled kot od Abby :D

Lušne slikce.
Lahko vprašam ali jo imate zuni ali notri? Pa kje jo boste imeli, ko bo velika?

Lp Monika & Abby



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #368 : 15 April 2009, 14:07:04
Za enkrat je nastanjena v veliki kletki v garaži znotraj hiše, drugače pa je večino dneva zunaj, na ograjenem dvorišču. Pesjak v katerem pa bo sedaj bivala, je v pripravi. Če nisva doma pa spi kar zraven postelje, ker mi že preseda tisto veliko kletko s sabo nosit.  :)  Je pa to pes, ki je rad zunaj, tako da mislim, da ne bo težav s privajanjem na pesjak.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #369 : 17 April 2009, 09:42:54
Lily


in še Lily v akciji



ter njena prijateljica ter mentorica Boni  :D GG




EBRANKA

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #370 : 19 April 2009, 10:26:22
Prosim za pomoč vse, ki bi nam lahko pomagali pri iskanju psičke Dore. V četrtek dopoldne je na domačem vrtu (Malo Hudo pri Ivančni Gorici) pregriznila vrvico od fleksija in odšla na potep. Privezano smo imeli ravno zato, ker si je s pobegi že večkrat poskušala izboriti dodatni sprehod. Ponavadi ti "izleti" niso bili dolgi, po pol ali po kaksni uri smo jo nasli v bliznjem gozdu in je vedno navduseno pritekla nazaj. V četrtek smo preiskali bližnjo in širšo okolico, vendar je nismo nikjer našli. Zato smo dali oglase na radio Zeleni val (javil se je le eden, pa še tu se je izkazalo, da gre za drugega psa) in obesili letake po bližnji okolici. Obvestili smo tudi veterinarsko postajo iz Ivančne Gorice. Do danes nismo dobili nobenega glasu, vsi, ki smo jih spraševali, je niso nikjer videli.
Psička je dokaj nezaupljiva do neznancev, zato verjetno ne bo sama prišla k ljudem. Če bi jo slučajno kdo videl, vas prosim, da me pokličete na telefon 031 273 182.




Branka



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #371 : 19 April 2009, 11:45:29
Obvesti tudi zavetišče, ki pokriva vašo občino in seveda tudi sosednje. Lahko bi tudi lovsko družino poklicala in jih  prosila za pomoč!

Pa obvezno naj veterinar vpiše v bazo, da je psička izgubljena!

Srečno!!!  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #372 : 19 April 2009, 17:46:28
Ojoj, upam, da jo le hitro najdete.  :-\


~Tina~

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
  • Hajdi
Odgovori #373 : 19 April 2009, 18:32:50
Oo ne! :'(
Upam, da se Dora kmalu najde...  :-\

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal kakor pes, ki vam poliže lice!
http://miki-piki.moj-album.com/
http://www.dlvkos.si/


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #374 : 19 April 2009, 21:01:20
Upam, da ne bo kaj neokusno zgledalo, če malo spremenim tok pogovora.  ???

Včeraj sem se odpravila v Mr. Peta po nov žakelj eksperimentalne hrane za našo hudičko. Sem kupila 4kg RC hrane, ki jo je dobila pri vzrediteljici (zraven sem dobila še eno priročno škatlo za shranjevanje, ki res pride prav) in pa eno tole novo hrano Trainer Fitness za mladiče zraven katere sem dobila še tablo "kraševec". Upam, da ji bo všeč - vsebuje namreč ribe.

Pa ko sem ravno med "našimi", bi vprašala še eno stvar o pasmi. Zanima me, kdaj so vaši psi začeli kazati prve znaki nezaupanja do tujcev? Se mi zdi, da je moja že od prvih dni taka. Na vrtu se vedno dere na neznance (doma in na obiskih), tudi če kdo nov pride sledi enako.
Overall sem pa z njo zelo zadovoljna (definitivno bolj kot s sama s sabo  ;D). Včasih se še polula, ampak zelo poredko. Se je navadila hodit čakat pred vrata, sedaj je pa tudi veliko zunaj, tako da sploh ni problema. Nekoliko težav imava samo v urbanem okolju, saj nama zmanjkuje vrečk. Tudi na poligonu ji je dvakrat ratalo.  >:D 

Zadnjič mi je inštruktor rekel, da je malce presuha in zdaj pospešeno delava na prehrani. Sicer se meni ne zdi pretirano suha, je pa vse prej kot debela. Je pa zelo "špičasta" in velikokrat vztraja pri neješčosti briketov. Zdaj, ko dobiva več kot eno vrsto briketov jih veliko raje je. Vseeno pa včasih zmešam še kakšno tuno zraven ali pa govejo juho z mesom. Prejšnji teden smo imeli 4x na sporedu vampe z rižem, samo jih zdaj nekaj časa ne želim videti, ker je smrdelo vsepovsod še do naslednjega dne.  :D

Opazila sem tudi eno čudno zadevo z advantixom. Prvo dozo je dobila samo za vrat (ker je v brošuri pisalo, da naj bi se pri psih pod 10 kg dalo samo za vrat). Ob izteku ampule sem na psu opazila cca 4 klope, če ne več! Poleg tega se je stalno praskala za vratom, pa sem mislila, da ji ovratnica "škodi" in sem jo jemala dol. V četrtek je potem dobila drugič advantix, tokrat po več različnih področjih po hrbtu (do repa) in po stegnih. V petek popoldan je skoraj pregorela od praskanja in danes ni nič drugače. Očitno ima alergijo na to reč in sem ugotovila, da ni edina. Samo čudno mi je, da je pri vsem tem nanjo prišlo še toliko klopov? Eden je bil zraven mesta, kjer je bila ampula.  ;)  Pa še skrajno zoprno je, ker je vsa hiperaktivna in jo je težko prijeti (ujeti), da bi jo dvakrat počohala po istem mestu in iskala klope. Sploh ne vem, kako ji je zadnjič uspelo, da med odstranjevanjem klopov ni znorela. V glavnem, naslednjič bomo uporabili magari Frontline, samo tega hudiča več ne; sploh ne vem kaj naj naredim, da bi ji bilo bolje.  >:(


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #375 : 21 April 2009, 13:19:06
Sem zasledila nekje, da še vedno ni novic o Dori.  :(


ercho

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Era in citre obužujem! Moja ljubezen!:)
Odgovori #376 : 23 April 2009, 17:34:22
Ojla!
To kar se je zgodilo EBRANIKI je zelo hudo, jaz nevem kaj bi brez mojega cukerčka! :(

Je že kaj svežih novičk o Dori? ???
Upam da jo najde, in da ji nič ni!  :-\

veliko srečepri iskanju!

LP
Petra&Ero

Ercha & Ero


EBRANKA

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 25 April 2009, 10:20:41
O Dori na žalost še čisto nič novega ... niti enega klica ali sledi.



~Tina~

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
  • Hajdi
Odgovori #378 : 26 April 2009, 13:08:48
O Dori na žalost še čisto nič novega ... niti enega klica ali sledi.

Še vedno nič?? Jooj, upam, da se res hitro najde! :'(
Držimo pesti...

Lp, Tina

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal kakor pes, ki vam poliže lice!
http://miki-piki.moj-album.com/
http://www.dlvkos.si/


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #379 : 07 Maj 2009, 10:18:38
Sklepam, da je še vedno niste našli.  :-\

Kako pa je kaj s podmladkom? So vsi preživeli?

Sicer pa upam, da bom imela naslednji vikend končno priložnost, da vas vse spoznam.  :)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #380 : 07 Maj 2009, 20:51:35
Upam, da ne bo kaj neokusno zgledalo, če malo spremenim tok pogovora.  ???

Včeraj sem se odpravila v Mr. Peta po nov žakelj eksperimentalne hrane za našo hudičko. Sem kupila 4kg RC hrane, ki jo je dobila pri vzrediteljici (zraven sem dobila še eno priročno škatlo za shranjevanje, ki res pride prav) in pa eno tole novo hrano Trainer Fitness za mladiče zraven katere sem dobila še tablo "kraševec". Upam, da ji bo všeč - vsebuje namreč ribe.

Pa ko sem ravno med "našimi", bi vprašala še eno stvar o pasmi. Zanima me, kdaj so vaši psi začeli kazati prve znaki nezaupanja do tujcev? Se mi zdi, da je moja že od prvih dni taka. Na vrtu se vedno dere na neznance (doma in na obiskih), tudi če kdo nov pride sledi enako.
Overall sem pa z njo zelo zadovoljna (definitivno bolj kot s sama s sabo  ;D). Včasih se še polula, ampak zelo poredko. Se je navadila hodit čakat pred vrata, sedaj je pa tudi veliko zunaj, tako da sploh ni problema. Nekoliko težav imava samo v urbanem okolju, saj nama zmanjkuje vrečk. Tudi na poligonu ji je dvakrat ratalo.  >:D 

Zadnjič mi je inštruktor rekel, da je malce presuha in zdaj pospešeno delava na prehrani. Sicer se meni ne zdi pretirano suha, je pa vse prej kot debela. Je pa zelo "špičasta" in velikokrat vztraja pri neješčosti briketov. Zdaj, ko dobiva več kot eno vrsto briketov jih veliko raje je. Vseeno pa včasih zmešam še kakšno tuno zraven ali pa govejo juho z mesom. Prejšnji teden smo imeli 4x na sporedu vampe z rižem, samo jih zdaj nekaj časa ne želim videti, ker je smrdelo vsepovsod še do naslednjega dne.  :D

Opazila sem tudi eno čudno zadevo z advantixom. Prvo dozo je dobila samo za vrat (ker je v brošuri pisalo, da naj bi se pri psih pod 10 kg dalo samo za vrat). Ob izteku ampule sem na psu opazila cca 4 klope, če ne več! Poleg tega se je stalno praskala za vratom, pa sem mislila, da ji ovratnica "škodi" in sem jo jemala dol. V četrtek je potem dobila drugič advantix, tokrat po več različnih področjih po hrbtu (do repa) in po stegnih. V petek popoldan je skoraj pregorela od praskanja in danes ni nič drugače. Očitno ima alergijo na to reč in sem ugotovila, da ni edina. Samo čudno mi je, da je pri vsem tem nanjo prišlo še toliko klopov? Eden je bil zraven mesta, kjer je bila ampula.  ;)  Pa še skrajno zoprno je, ker je vsa hiperaktivna in jo je težko prijeti (ujeti), da bi jo dvakrat počohala po istem mestu in iskala klope. Sploh ne vem, kako ji je zadnjič uspelo, da med odstranjevanjem klopov ni znorela. V glavnem, naslednjič bomo uporabili magari Frontline, samo tega hudiča več ne; sploh ne vem kaj naj naredim, da bi ji bilo bolje.  >:(

Oprosti za malo pozen odgovor  :)
Tudi naš Grom je kazal nezaupanje od prvih dni, čeprav tisto pravo prihaja na dan šele sedaj. Je pa vedno opozarjal na tujce, sedaj pa vse to postaja le še bolj izrazito.
Glede tega, daje pa inštruktor rekel, da je presuha pa tako. Glede na to, da praviš, da se ogromno giba je normalno, da sproti porabi vse kalorije. Tudi Grom je imel pri 4 mesecih čisto normalno okrog 18 kg (se mi zdi), tako kot vsi njegovi bratje, pa se je vzreditelju vseeno zdel presuh za približno dva kilograma. Psi grejo pač čez različne faze odraščanja in normalno je, da se videz spreminja. Takrat sem tudi vprašala Silvio Trkman če se ji zdi presuh, ker sem se res ustrašila, pa je rekla da je morda res malo suh, vendar pri taki velikosti psa je bolje, če je pes malo bolj suh kot predebel. Tudi sedaj je Grom zelo šlank- ima okrog 35 kg, pa je kar konkreten . Pazi samo, da se ti ne zredi preveč. Če pa ob tem da je zelo suha, kaže kakšne znake slabosti, spremembe počutja ipd. potem te lahko začne skrbeti  ;)
Evo za primerjavo slike  :)
Grom pri 4 mesecih (sem izbrala sliko, kjer izgleda še posebno shiran >:D):

Pri nekje 6, 7 mesecih, ko začne dobivati pravo košato dlako in se ji vsaj približno razvije tudi mišičevje pa dobi videz nedebeluhastega in neshiranega psa, ampak nekje vmes, ravno prav  :)

Glede Advantixa. Moja Kana je sicer zelo občutljiva na vse možne zdeve in tudi na Advantix. Zato jo imam na Exportu ali Frontline-u. Pri Frontline-u se mi zdi da zelo dobro deluje proti bolham, proti klopom pa bolj delno. Advantix je menda precej agresiven, zato sem ga za Groma kupila šele zdaj (1 leto) prej sem imela Frontline. Je pa kar pogosta ta rekacija s praskanjem.
Drugače se pa seveda priporočamo za kakšne nove slike  :) Prideta z Galo tudi na specialko?




Meni je zelo žal za Doro in še vedno upam, da se najde. Obveščam ljudi kolikor se da in tudi sama sem pozorna... Zelo žalostno kar se je zgodilo. Mene je kar strah, če pomislim, da bi se meni zgodilo kaj takega...


Lp, Zina



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #381 : 12 Maj 2009, 18:18:27
Zdaj sem bila pa še jaz malo pozna, ampak ok. Recimo, da mi je pol oproščenega, ker me pes izčrpava.  :)

Zdaj sva dobili Frontline, pa bova tega probali, da vidimo, če bo kaj pomagalo. Očitno je ta advantix res zelo agresiven.  :-\

Danes sva imeli pravo dramo. Je prišel očim domov in jo našel vso slinasto, baje je komaj dihala in komaj hodila. Sicer je pojedla cel obrok in normalno pila vodo. Takoj sem jo peljala v mestni log, kjer niso ugotovili nič. Temperatura je bila normalna, prav tako srce in niso našli vidnih znakov kakršnekoli bolezni. Tudi obnašanje ni bilo ok, saj je bila prestrašena in prav nič pogumna, kot ji je v navadi. Po kakšni uri se je tudi to umirilo, vmes pa nas je vse pogrizla po rokah. Svetovali so mi, da naj jo imam 24 ur pri sebi in jo opazujem. Upam, da se kaj takega ne bo več ponovilo. Predvsem me je skrbelo, da ni dobila kaj od številnih klopov, ampak so mi rekli, da se znaki pokažejo dosti kasneje.  :'(

Ima pa moja baba pri petih mesecih samo 17,2 kg. A je to normalno? Sem gledala malo tabelo v Zidarjevi knjigi, pa naj bi bila taka kilaža pri 4 mesecih (tako kot pri vama). Samo potem sem na koncu tabele našla pri enem letu neko visoko kilažo, ki jo moja ne bi nikoli imela, tako da sem se vsaj malo potolažila.

Seveda pa prideva ta vikend v MB (sem zgoraj napisala, da upam, da se vidimo  :)).











Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #382 : 12 Maj 2009, 19:29:47
Smo ravnokar odkrili še eno zanimivo stvar: ko smo umaknili avto iz garaže, se je pokazal pol dm2 madež krvi, ki ne more biti od drugega kot od Gale. Že veterinarka jo je celo pregledala in ni ugotovila nič, potem smo jo doma pogledali še po tačkah in tudi nismo ugotovili nič. Ali je možno, da je prišlo do kakšne zgodnje gonitve? Baje naj bi se kraševke gonile šele pri osmih mesecih. Lahko tudi, da se je kam udarila, ampak je krvi kar veliko, rane pa ne najdemo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #383 : 12 Maj 2009, 20:56:45
O Dori še kar nič? So obveščeni veterinarji in številka čipa? Higieniki, policija, lovci? Polepljeni plakati, objave na radiu, zavetišča, DPMŽ-ji na katerih forumih je objavljeno? Ste pregledali kake luknje, jarke ipd? Osamljene kmetije? Higienike je treba redno klicati, oni ne pokličejo tudi če ima obesek na ovratnici. Sosedi niso videli kam je odšla?

Kruta reč ja. Pri nas doma je stroga prepoved privezovanja Bine, ker za šalo pregrizne štrik, pa tudi odkolanta lahko kamorkoli. Pa tudi šla bi  z vsakim, kije prijazen do nje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #384 : 13 Maj 2009, 11:02:42
Včasih se res zgodi, da kakšnih dolgo časa ne mika, da bi prišli domov, sploh če najdejo kakšno družbo, s katero se potem potikajo naokoli. Vsekakor upam, da je kakšen tak scenarij. Lahko pa si jo je tudi kdo "sposodil".  :-\

Imam še nekaj novic v zvezi z včerajšnjim incidentom. Gala je puščala krvave madeže vsepovsod. Bile pa so samo razredčene kaplje v primerjavi s prvim flekom, kjer je bila kri zelo gosta. Glede na to, da so kaplje razredčene, verjetno rane ne more imeti (sicer smo vse pregledali), torej gre očitno za nek izcedek. A je možno, da se že tako zgodaj goni (poležena 04.12.08)?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #385 : 13 Maj 2009, 13:21:28
Možno seveda je. Lahko pa je tudi kaj drugega. Kaj pravijo samci?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #386 : 13 Maj 2009, 13:21:58
Ja, lahko se goni tako zgodaj. Samo jaz ne vem kako to zgleda, ker so moje bile vse prej sterilizirane, Kato pa ne dela tega. :D Vem, da naj bi bila krvavitev po kapljicah, samo za tisto lužo krvi ne vem, če je ravno v redu. Naj ti kdo drugi odgovori, ki ima izkušnje s tem.

Lp


Čajka

  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #387 : 13 Maj 2009, 13:56:25
Gala -  vse o čemer piše nakazuje na gonitev. Si pogledala spolovilo če je kaj nabreknjeno ? Preberi si tudi kakšen forum na temo psica in gonitev.  Čudi me samo to da veterinarka ni tega pogruntala. Je ni nič pogledala okoli spolovila ? Verjetno to to takšna kratka in relativno neintenzivna gonitev, in ne verjamem da bo ravno pritegnila samce. Moja teorija je da je bila zmedena tudi psička sama, saj ne razume kaj se dogaja z njo.
Kar se kil tiče je res videti bolj suhica, ampak mislim da je bila Čajka glih ene taka pri tej starosti, pa se je kar lepo popravila. Zadnje čase imamo probleme bolj v obratni smeri.   Kot se spomnim se je tudi prvič gonila okoli 6 meseca.

Čara - za Doro smo naredili prav vse kar si naštela. Nihče ni videl nič - niti sosedi, niti vaščani, niti bolj oddaljena okolica. Verjemi da nam je zelo hudo. Danes bom morda res še enkrat poklicala higienike. Kar težko zavrtim to številko.   

Kraški ovčar je redka in ogrožena slovenska pasma. V Društvu ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije se združujemo tisti, ki želimo kraševcu pomagati pri razvoju in obstoju. www.dlvkos.si


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #388 : 13 Maj 2009, 20:08:40
Kdo je šef  ;D




Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #389 : 14 Maj 2009, 15:50:50
 :D
Tale slika me spominja na mojo Galo, ko se zaganja v moda ruskega terierja.  :-[

Takoj, ko sem opazila kri, sem šla pogledati Galo pod rep. Žal je bilo zelo težavno, ker ni pustila, pa tudi pod pretvezo čohanja medtem ko leži na hrbtu nam ni ratalo, saj je imela rep ves čas konkretno med nogami. Še ko se je na bok ulegla, sem videla dlake od repa, ki so prišle ven pri bedrih.  ;D
Danes zjutraj sem pa opazila, da je vsa mokra po celem zadnjem delu, tako da se je očitno lizala in zgleda je to res njena prva gonitev. V soboto jo je amstaf na zgornji sliki stalno naskakoval, pa sem mislila, da je bil v njemu problem. Mogoče se je že takrat kaj vohalo? Samo sosedov pa nič več kot ponavadi ne hodi do naše ograje, tako da zdaj nisem prepričana, če jo samci res zaznajo.
Veterinarka jo je pregledala samo v stoje medtem ko je Gala veselo vse zakrivala z repom. Čeprav tudi to ni izgovor, da ni opazila, verjetno pa tega res ni pričakovala pri 5m stari psički (in še opis simptomov je vzbujal sum na kaj hujšega), po pravici povedano tudi jaz nisem.  :-[
Se pa obnaša zelo pubertetniško, ker me na momente popolnoma presliši.  >:( Včeraj sem ji enega klopa pulila v treh delih, ker ni in ni hotela stati pri miru in se me je na vsak način hotela znebiti. Potem je šla 3 metre stan od mene, se ulegla in butasto gledala.  :)
Čajka, očitno jo je res vse skupaj malo "vrglo" in je bila malce prestrašena.