Kraševec, kraški ovčar [Karst Shepherd Dog]

**Jackie** · 452937

BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #90 : 13 December 2006, 08:38:49
Hvala Bolha, sem že naredila in zdaj komaj čakam ta lepi koledar! Krasil bo steno v naši kuhinji, tako, da ga bo videl vsak, ki bo prišel na obisk!
Kata pa pridem pogledati v Lj. na razstavi, če se bo pustil, tudi malo počohat! Ob tistih njegovih vragolijah v Poznanu sem se pa na glas smejala, sem kar videla našega bučmana, kaj vse bi počel, he, he....

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #91 : 13 December 2006, 15:04:47
Bolha, ČESTITKE!                       
Ja, koledar je pa res lep, moj že visi na steni! :)

papa***


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #92 : 13 December 2006, 21:55:35
Klara hvala. ;D

Sporočam vsem kraševcem, da bo to nedeljo 17.12.2006 v Postojni agillity tekma, kjer bo tekmoval tudi kraševec Ron s svojo vodnico. Vsi, ki ste pripravljeni navijati zanj in se pri tem tudi s svojim kraševcem predstaviti občinstvu, seveda v tradicionalnem sprehodu po ringu, nič bat, da boste moral laufat za psom po ovirah  :o, se javite tukaj ali na [email protected]. Prireditev bo v dvorani šolskega centra Postojna, potekala bo pa cel dan. Kdaj bi se dobili in točno kje je ta dvorana sporočim naknadno, po možnosti pred nedeljo. :D Trije kraševci gremo zagotovo, bi bilo pa lepo nas videti čim več.

Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #93 : 16 December 2006, 15:58:26
Evo, prišla sem s Pižmohtovega ranča in vidla male Pižmohtke. ;D So pravi "štrukeljčki" ;D, ni druge besede za njih. :-* :-* :-* Taja, Tika in Tajga že imajo določena imena, ostale pa še ne.

Sem pa poslikala Pižmohtove bejbike in posebej za evrosada (z drugega foruma) še njegovo, ki je btw ta prva se skotila, ta najbolj debela in ta najbolj glasna.  >:D Evrosad, ne bo ti dolgčas. ;D Sem jo hotla slikat, pa se je tako zvijala, da je nekaj takega prišlo ven.


Ne vejo še a bi bili pujski ali žabe pa še skupaj z mamico

Zraven sem pa poslikala še:
malega Muca in šarplaninko Šaro

Lp


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #94 : 18 December 2006, 15:16:29
KUK SO LUŠKANI...jaz bi rekla da so kar pujski :) (upam da se bodo enako odločili) :)  :-*

Lp,klara

papa***


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #95 : 14 Januar 2007, 20:43:23
Včeraj in danes sta bili razstavi CACIB Ljubljana in Tromostovje 2007, ki se ju je udeležilo 11 kraševcev v vsakem dnevu.  ;D

V soboto je 6-mesečni Dimi dobil zelo perspektivno, Kato je dobil PRM, Lem je pobral CAC v razredu odprti, CACIB in BOB, ch. Vik je zmagal v razredu prvakov, Čopka je pobrala CAC v razredu vmesni, Boni Srednjedravska je dobila CAC v razredu odprti, Šana pa v razredu veteranov. Verjetno je kdo od njih ali pa kar vsi, dobil še CACIB zraven, ampak mi ni jasno kako to gre. V defileju pa je na tretji stopnički stala veteranka Šana.

Danes je spet Dimi dobil zelo perspektivno, Biser oz. Joy je dobil PRM in BOB, Lem je dobil CAC v razredu odprtih in CACIB, CH. Vik je zmagal med prvaki, Dona Vršniška je zmagala v razredu vmesni kot tudi med vsemi psicami, Šana pa je bila ponovno najlepša veteranka.

Ok, teli naslovi so mi nekam čudni, upam da sem napisala prav. A dobiš v vsakem razredu CAC? Kdaj pa CACIB dobiš? Kako se pa temu reče, ko med samci ali samicami zmagaš? Če zmagaš med vsemi v pasmi vem, da je BOB, pa PRM tudi nekako štekam, ostalo mi je pa tema. :-[

Lp


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #96 : 14 Januar 2007, 22:28:44
Vsi ki imajo BOB gredo potem za BOG - best of group, kdor osvoji BOG pa se poteguje še za BIS. Tule http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=877.0 je razloženo malo več.

čestitke vsem kraševcem, ki so se razstavljali.

lp


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #97 : 15 Januar 2007, 00:28:38
Bolhica  ;D ....smo te danes osvajali  :-*...vpili za teboj, bolha, bolhica... :o  cel zbor pesjanarjevih forumašic se je drl...tako hudo, da so se psi v naši bližini pričeli čohati...ti pa si zbežala mimo nas, kot da imamo kužni kašelj  >:(

 ;D ;D ;D

Pa čestitke vsem za uspehe.

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #98 : 15 Januar 2007, 22:38:53
 :D haha MIŠA. To je pa tako, če moraš na razstavi še delat, namesto da samo uživaš s psom v razstavljanju, si gluh na vse in letiš k sneta skira do zadanega cilja.

Hvala za čestitke, link sem si ogledala in mi je recimo malo bolj jasno, nisem vedela glede CAC in CACIBA kako se podeljujeta. Torej je Lem oba dneva dobil CAC in CACIB, v nedeljo pa je Dona pobrala CAC in CACIB, v nedeljo pa ne vem katera od psic je dobila CACIB, ker tako čestitamo vsem poprek, da potem ne vemo, kdo je bil prvi. :o

Lp


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #99 : 23 Januar 2007, 19:17:44
Jaz bi pa prosila slikco kakšnega lepega samca! :o

hvala za slikce

lp,klara

papa***


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #101 : 25 Januar 2007, 11:27:07
Wow  :o Kakšen lepotec  :-*



klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #102 : 26 Januar 2007, 19:10:53
Hvala bolha!

Kuk je srcek!


lp,klara :-|~     :)

papa***


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #103 : 27 Januar 2007, 13:27:54
lep je, ni kaj.  :-*

v mojem srcu je sicer na prvem mestu Feld... (od kraških ovčarjev seveda) :P



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #104 : 03 April 2007, 08:33:58
Končno spet priložnost, da se dobimo kraševci na enem kupu.
 
VABILO NA PETELINJE JEZERO V NEDELJO 22.4.2007


Foto klub Sušec iz Il.Bistrice in Društvo ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije, pod pokroviteljstvom občine Pivka, vabijo lastnike kraševcev na izlet v kraje, kjer je bil kraševec od nekdaj doma. Namen srečanja je preživeti lep dan v naravi, ob presihajočem Petelinjskem jezeru, ter poskušati s fotografskim aparatom, čim lepše ujeti sproščene trenutke kraševcev v tej neokrnjeni naravi.


Pot do tja pa najdete tu:
http://www.dlvkos.si/si/06ak_koledar.shtml

Za dodatne informacije pokličite na tel. 041 333 177 oz. pišite na [email protected]

Lp
 


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #105 : 03 April 2007, 13:04:14
ojla,

zanima me, ali je to srečanje ob Petelinjskem jezeru namenjeno le lastnikom kraških ovčarjev, ali si lahko pridemo tudi drugi napast oči teh lepotcev, glede na to, da živimo zelo blizu (seveda brez psa)?

lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #106 : 03 April 2007, 13:14:43
Lahko, lahko.  ;D Srečanje je zato, da se malo vidimo in pogovorimo, fotografi bojo pa še kraškote malo poslikali za reklamni material, da ne bomo skoz enih in istih slik dajali gor.  ;D Koristno s prijetno, bi se lahko reklo.  :D

Lp


Gaby

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 8
Odgovori #107 : 05 April 2007, 19:15:27
Še ena pasma, ki mi je zelo pri srcu in, ko bom enkrat na svojem bo 100% prišel še kraševec.  ;D ;D



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #108 : 11 April 2007, 10:25:49
Ekola, še moj prispevek v tole temo:



Opal Budanjski, naš kraški ovčar, ki je bil z nami polnih 13 let, našo familijo razveseljeval, sosede na žalost ne tako zelo, je bil predober čuvaj; super pes, pameten in zvest, včasih tudi malo svojeglav. Z nami ga ni malo več kot leto in pol, nanj se spomnimo velikokrat, še vedno nas močno stisne pri srcu, ko zagledamo kakšnega kraškota.
Lp,
Gabi


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #109 : 11 April 2007, 10:30:29
Iiii, kok je fajn.  ;D Barva dlake malo variira med kraševci, ampak pogled imajo pa vsi isti, tak nedolžen. :D

Naj še spomnim vse, ki nameravajo iti na Petelinje jezero, da se prijavite kakšen teden prej zaradi organizacije kosila na: tel. 041 333 177 oz. [email protected]

Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #110 : 23 April 2007, 09:28:19
Včeraj smo se imeli ful fajn. Prišlo je 22 kraševcev s svojimi lastniki, dobili smo se na Petelinjem jezeru, ki je nažalost presahnilo in nismo videli tudi kapljice vode, potem smo se pa podali še k eni koči 3 km stran, kjer smo se fajn najedli.

To je bil najmlajši oboževalec kraševcev z mamico in Vikom Uta in Tika Pižmohtova od evrosada
Kato z eno od ta mladih Pižmohtk ;D ne vem katera Tika ali Taja sestrici Tika in Taja Pižmohtova
Posebej za evrosada njegova Tika, ki mežika ;D Katov bratec Kaj Pižmohtov sta si podobna, a ne?
kraška mladina nas je bilo veliko pri koči nas je bilo še več
malo smo se pogovarjali malo počivali se crkljali in nazadnje še malo brali

Smo pa na željo fotografov želeli pripraviti Kata, da bo prosto tekel in ga bojo lahko med akcijo fotografirali, ampak se je Kato odločil, da ne bo tekel v želeno smer, ampak je zavil za Deno Vršniško (od bramky-ne Done sestrica), ki je tekla v drugo smer. :D Seveda sem se jaz pognala za njim, ker nisem vedela ali je pes ali psica, in me zaradi tega laufanja po kraških luknjah danes boli gleženj.  ;D Zabavno je bilo, res.

Ostale slike na: http://roadie.moj-album.com/album/7465779/
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #111 : 29 April 2007, 15:21:52
VABILO NA SPECIALNO RAZSTAVO KRAŠKIH OVČARJEV VSEM LASTNIKOM KRAŠEVCEV IN
OBISKOVALCEM

Vabimo vas na 4. državno specialno razstavo kraških ovčarjev s podelitvijo
CAC-Slo. Prireditev bo potekala v nedeljo, 20. maja 2007 na društvenem
poligonu, ki se nahaja na Avtomobilski ulici 19, 2000 Maribor.

Program prireditve:
8.00-9.30: Dovod psov
10.00-13.00: Ocenjevanje psov
13.00- : Izbor najlepšega psa razstave

Informacije: Matej Lah
tel.: 031 353 753
e-mail: [email protected]
Sodnica: Marija Kavčič

Prijavnina za kraševce je brezplačna, v želji da se naše razstave udeleži
čim več kraševcev. Zadnji rok prijave je 4. maj 2007.

Razstavo je podprla KZS in Mestna občina Maribor.
Prijavnico si lahko natisnete tudi tu:
http://www.dlvkos.si/si/index.shtml

Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #112 : 20 Maj 2007, 20:44:38
Evo, danes je bila v Mariboru 4. Specialna razstava Kraških ovčarjev. Prišlo je 41 kraševcev od tega sta 2 tekmovala izven konkurence. Sodila je ga. Marija Kavčič, prireditev pa je povezoval g. Vidic.

Rezultati so naslednji:

SAMCI:
Razred mladiči:
1. mesto ERO VRŠNIŠKI

Razred mladih:
1. mesto DEČKO KAMEGORSKI



2. mesto ELVIS
3.mesto ESKO VRŠNIŠKI

Razred vmesni:
1. mesto BARI iz Češke
2. mesto ČEN
3. mesto KAL



Razred zreli:
1. mesto CIT
2. mesto ARIS OD ZBRAŠOVKÝCH JESKYNÍ iz Češke
3. mesto ČAR



Razred prvaki:
1. mesto ARON



Razred veterani:
1. mesto VIK
2. mesto TARZAN VRŠNIŠKI iz ZOO
3. mesto VIK KAMENGORSKI



SAMICE:
Razred mladiči:

1. mesto TIKA PIŽMOHTOVA
2. mesto EIRA
3. mesto ELI



Razred mladi:
1. mesto KALA PIŽMOHTOVA
2. mesto EVA VRŠNIŠKA



Razred vmesni:
1. mesto DONA VRŠNIŠKA
2. mesto KALA
3. mesto ČANA



Razred zreli:
1. mesto BAJKA
2. mesto DENA SREDNJEDRAVSKA
3. mesto AURA



Razred prvaki:
1. mesto CEDRA



Razred veterani:
1. mesto CH. ŠANA
2. mesto UTA PIŽMOHTOVA
3. mesto ZALA MALIJEVA S KRASA



Najlepši med psicami je bila BAJKA in najlepši med samci VIK.



BOB za najlepšega kraševca na razstavi pa je dobil veteran VIK.



Vzrejne skupine:
1. mesto psarna SREDNJEDRAVSKA
2. mesto psarna VRŠNIŠKA
3. mesto vzrejna skupina VIKTORJA KRENA



ČESTITKE VSEM!!

Ostale slike si lahko ogledate tukaj: http://kato-razstave.moj-album.com/album/7830549/?stran=1
Lp



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #113 : 14 Avgust 2007, 19:06:19
Še vabilo vsem kraševcem:

Vabimo lastnike kraševcev, da nam z udeležbo kraševcev pomagajo pri predstavitvah pasme in projekta kraševec v funkciji pastirskega psa.

- Na 45. Kmetijskem sejmu v Gornji Radgoni se bomo s kraševci udeležili dneva drobnice, ki bo v sredo, 29. 8. 2007.
PRIJAVE SPREJEMAMO DO: 17.8. 2007, na elektronski naslov [email protected] in na telefon 041 903 189

- Zveza društev rejcev drobnice organizira v Logarski dolini mednarodno razstavo avtohtonih pasem ovc in koz, ki bo 8. in 9. 9. 2007
PRIJAVE SPREJEMAMO na elektronski naslov [email protected] ali na telefon 031 273 182

Vabimo vas, da pripeljete svoje kraševce na te zanimive dogodke. Prijave so zelo zaželjene, da bomo vsaj okvirno vedeli, koliko kraševcev bo prisotnih. Zelo pa so zaželjeni tudi prostovoljci, ki bi bili pripravljeni del svojega časa preživeti za stojnico in nam pomagati pri tej promocijski dejavnosti.

http://www.dlvkos.si/si/06ak_koledar.shtml

In pa seveda vabimo tudi na CAC Trbovlje, ki bo 26.8.2007, prijavite se lahko do 17.8.2007.

Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #114 : 27 Avgust 2007, 10:42:40
Pa je spet ena razstava za nami. ;D Bilo je vroče, da smo švical k pr norcih, ampak družba je bila pa fina. Jaz nisem ostala do defileja, sem pa na sosednjem forumu zvedla, da je na 3 stopnički med veterani stala Ch. Šana, najlepši avtohtoni pes pa je bila Cedra Vršniška.

Tukaj so pa moje slike: http://kato-razstave.moj-album.com/album/9110095/
Sem tok slikala, da mi je baterije zmanjkalo, potem sem si pa sposodila od car-lanke fotoaparat, njej sem pa spominsko kartico celo zapolnila.  ;D Nekaj slik bo. :D

No, še ostali rezultati kolikor se jih spomnim. Zmagala je Tara Pižmohtova v svojem razredu (sem pozabila v katerem je bila - najmlajši?)



Eva Vršniška je bila najboljša v razredu mladih, Bera (Baja teta od Kata Pižmohtovega) je bila najlepša med odraslimi samicami, potem pa še Cedra Vršniška med šampioni, in Ch. Šana med veterani. BOB je pobrala Cedra Vršniška. Za samčke pa ne vem kako so se zmenili. :-[

Pa Lan se je prišel pokazat. :-*

S Tiko Pižmohtovo sta tekmovala kdo ima lepše zobe:   Lepotec:

Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #115 : 12 September 2007, 20:23:28
Verjetno ste že vsi člani društva dobili vabila po pošti, vseeno še enkrat, ne pozabiti na piknik in vzrejni pregled to nedeljo 16.9.2007. Za vzrejni pregled se morate prijaviti  najkasneje do 14.9.2007 na e-mail: [email protected] ali [email protected].

Prav tako vabljeni na razstavo CAC Maribor 2007, ki bo 14.10.2007 na vadbišču KD Maribor. Kraševcem bo sodil avstrijec Erwin Deutscher, prijaviti se morate najkasneje do 25.9.2007.

In...  :o naj vas še spomnim, da fotonatečaj za najbolj posrečeno in najlepšo sliko kraševca še poteka in sicer lahko slike pošljete še do 30.9.2007 do 24h. Glasovanje za najboljšo sliko se bo začelo s 1.10.2007 in bo trajalo do 15.10.2007 do 24h.

Zmagovalna slika po izboru obiskovalcev naše spletne strani in zmagovalna slika po izboru komisije natečaja, bosta razglašeni najkasneje do 31.10.2007. Tisti, ki še niste poslali svojih slik za natečaj, storite to čim prej.

Lp


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #116 : 12 September 2007, 22:11:57
Malo pozno, ampak vseeno par fotk iz Trboveljske razstave, ko sem se smukala okrog kraševcev:







Je pa prav lepo videti ko otroci hendlajo kraševce  :)

lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #117 : 14 September 2007, 11:20:11
Kast kje si se pa skrivala. :o

Še malo slikic in sicer Čajkinih mladičkov. :-*

           se malo muckava  ;D        


Lp


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #118 : 14 September 2007, 12:34:46
iiii kako so luštni  :-*

Saj se nisem skrivala, ampak ste bili ravno takrat prezaposleni z razstavljanjem, pa še 100% nisem bila katera si (mi je takrat le Satin opisala kako si oblečena). No drugič te pa pocukam za rokav ;)

lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #119 : 14 September 2007, 12:48:44
Me maš celo na sliki. :o Na drugi sliki sem tista s sončnimi očali za fantkom v oranžni majici, ki je razstavljal svojo psičko. Kako pa da te Satinka ni pripeljala zraven? 8) Pa drugič. A prideš na piknik v nedeljo?

Lp