Kraševec, kraški ovčar [Karst Shepherd Dog]

**Jackie** · 452664

snezinkica

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #990 : 31 Marec 2013, 22:09:09
Luštna Roni, Pridna Hajdi in krasni mladički ...

Naš Lir je tudi lušten, samo se ne fotografira prav rad.

Maruša, lepo, da si se oglasila, da bom imela s kom klepetat o mladičkih, upam, da boš veliko na forumu.

Hvala vsem, predvsem Jackie in Bamfel za odgovore ...

Včasih obupujem, drugič spet ne. Se mi niti ne da preveč komplicirat, ker je Lir notri samo začasno, v naslednjem tednu se bo že preselil h kozicam. Ampak če sem že tako slabe volje pa se mi potem v 15 minutah 3x polula in še stopi v lužo in nese po celi hiši ...  >:(  Mislim pa, da ni nič bolan. Kapljice spušča samo če ga med lulanjem kaj zmoti, da mora it nujno pogledat, kaj se dogaja in lula kar sproti  ::) In nobenih kapljic nisem opazila, kjer spi.
Spi vsepovsod, kar na tleh, dekic in podlog sploh ne mara, po njegovem so primerne samo zato, da se jih vleče naokrog  >:D Še najraje spi pri kakšnih vratih, kjer je malo prepiha. Ko sem brala cel forum za nazaj, sem opazila, da ima veliko kraševcev najraje gola, po našem mnenju premrzla tla. Glede na to, da bo celo življenje preživel na prostem in bo ležal kjer bo hotel, se mi glede tega ne da komplicirat. V uti bo že imel na razpolago kaj mehkega, pa naj uporablja kakor hoče  :P

Sicer je pa res pravi otrok. Na vsakem koraku preizkuša meje in mi mu pustimo. V hiši sme biti samo v enem prostoru in zdaj včasih pustimo tudi kam drugam odprta vrata. Ponavadi se ustavi, včasih pa tudi poskusi, če mu bo uspelo kakšen drug prostor raziskat.

Še vedno ne vem, kaj naj mu dajem kot priboljšek.  ??? Kupila sem neke piškote, ki pa jih ne mara preveč. Zaenkrat ga učimo samo sedi in ne, pa pojma nimam, če že kaj zna. Vsede se itak vedno, ker mu je lažje pogledati navzgor, po mojem  ::)

Koliko pa sme pojest? Ker on bi, kolikor bi mu dali. Ponavadi mu še enkrat napolni m skledo, če prvič na hitro zmaže. Ampak naslednjič dobi šele, ko je skleda čisto prazna. Saj vem, da naj bi imel vedno svežo hrano, ampak taka pač sem, hrana je zame vrednota in tudi moji otroci morajo pojesti vse, zakaj bi bil pes na boljšem  ;)

Kdaj so šli vaši kraševčki prvič na daljšo pot za avtom?





martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #991 : 01 April 2013, 11:05:48
Kraški ovčarji imajo precej pogost problem: ektopični ureter(a).
Na BF se dela, sem slučajno seznanjena, na odkritju gen. mutacije in posledično razvitju DNA testa.

Vsa ostala vzgoja je, kot pri vsaki pasmi, povezana s socializacijo - ki se začne v leglu in nadaljuje pri lastniku. KOntakti, čistoča, vožnja..šolanje...

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #992 : 01 April 2013, 12:40:29
Kraški ovčarji imajo precej pogost problem: ektopični ureter(a).
Na BF se dela, sem slučajno seznanjena, na odkritju gen. mutacije in posledično razvitju DNA testa.

A lahko poveš kaj več o tem?



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #993 : 01 April 2013, 14:09:06
snežinkica- na foromu bom kar veliko (vsaj upam) razen če bo v naš dom prišla energijska bomba ;). Smem vprašat kakšno mnenje imate o transporterjih?

Že v naprej hvala za odgovore :).

Lp Maruša



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #994 : 01 April 2013, 15:08:34
A lahko poveš kaj več o tem?

Sicer o tem problemu ni dostopnih prav veliko (premalo!) podatkov, je pa to prirojena nepravilnost na sečilih, ki povzroča inkontinenco. Pripelje lahko do vnetja ali v nekaterih skrajnih primerih tudi do odpovedi ledvic.
Vem, da vzrejna komisija problem spremlja pri psih, namenjenih za vzrejo (in seveda njihovih potomcih- ali se problem pojavlja, kdo je prenašalec, v kakšnem zaporedju se (če se) deduje...), ne vem pa če je BF v zadnjem času že prišla do kakšnih novih ugotovitev glede dedovanja. Mogoče o tem več ve Martina? Bi bilo zagotovo zanimivo izvedeti več.

Smem vprašat kakšno mnenje imate o transporterjih?


Mi transporterja ne uporabljamo, je pa seveda primeren za tiste, ki se s svojimi psi veliko vozijo (no, pa tudi drugače- nesreča ne počiva...). Nekaj strani nazaj je bilo že govora o tem, tam so tudi napisane dimenzije za psičko. Je pa tudi kar dobrodošel pripomoček za mladička (ima svoj prostor, kamor se umakne...) in npr. za razstave, da ima kuža lahko svoj mir. Se mi zdi, da je sicer isto kot za katerokoli drugo pasmo- kakšen transporter in na kaj je potrebno biti pazljiv mora biti napisano že v drugih temah tudi na tem forumu.
Pa še za pesjak in uto. Tudi naš ni dosti večji, pa se nič ne pritožuje. Tako ali tako je večino dneva z nami v hiši, pesjak uporablja samo v naši odsotnosti in čez noč. Je pa fino da je uta pregrajena, dvodelna z ovinkom in dobro izolirana. Naš je namreč zunaj tudi čez zimo.
Je pa tako kot je napisala snežinkica... Najraje se fliknejo tam, kjer jih nič ne greje v rit  ::) Naš si pozimi še vso slamo in oddeje, ki mu jih dam v uto čez ovinek zvleče ven in raznosi po celem pesjaku. Največkrat pa spi kar zunaj- na pesku, se zvije v klopčič in mu z vso to dlako ni nič hudega. Razen, ko dežuje mu uta pride kar prav, da se umakne pred nalivom  :)

Snežinkica, hrani ga kolikor je priporočeno za njegovo starost in velikost (mora biti navedeno na vreči za brikete). Če ne pokuri vsega na sprehodih in pri aktivnostih, ni dobro, da se v tej starosti preveč zredi, saj to zagotovo negativno vpliva na razvoj sklepov. Jaz sem hranila polovično z briketi za mladičke velikih psov in kuhano hrano (je bil tako navajen od vzreditelja)- danes je večinoma brikete, včasih pa dobi kislo mleko, kefir, mleko, skuto, kuhano zelenjavo,... kot dodatek, parkrat na teden pa dobi tudi surovo meso. Če ima brikete rad in jih brez problema je, jih lahko uporabljaš tudi za priboljške! Drugače pa jaz uporabljam tisto kar je (ker ne je ravno rad...)- koščke piščanca (ki bi bili sicer obrok), narezane bučke ali korenček, sem in tja sir ali hrenovko. 'Slabše' priboljške uporabljam za učenje vaj, 'boljše' pa za utrjevanje v prisotnosti motečih faktorjev.



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #995 : 01 April 2013, 15:15:49
Pri nas je bil problem pri eni psici, da ji je bilo pozimi v stanovanju enostavno prevroče in je posledično popila nekoliko več vode, kar je normalno pripeljalo tudi do veliko lulanja. Ko je bil pesjak postavljen in ona zunaj, pa je pila in lulala normalno.
Glede na to, da Lir lula kontrolirano in njegovo ležišče oz. tam kjer počiva ni mokro, za enkrat ne bi delala panike. Je pa dobro, da če imaš taka in drugačna vprašanja, kontaktiraš vzreditelja.

Sicer pa kar ne morem verjeti, da ima Roni že 15 let. Čestitke! :o
In pa seveda čestitam tudi mamici Hajdi. Upam, da bodo mladički zrasli v velike, zdrave in lepe kraševce, pametni pa itak bodo po mami.  :P

Maruša, o kakšnih transporterjih govorimo? O boksih za avto? Če govorimo o njih, je že mnogo napisanega v tej temi. Imam pa jaz zelo dobro mnenje o njih, saj je transport v boksu po mojih izkušnjah precej varen. Jaz imam Machiorota z IATA cerifikatom in sem zelo zadovoljna, psica pa tudi. Problem je samo v tem, da zasede cel prtljažnik. Sicer pa moraš gledati še na to, da bo psički boks "prav", ko odraste.


otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #996 : 01 April 2013, 16:02:54
Tudi jaz ne bi delal ob parih lužicah panike in se v celoti strinjam z mnenjem Gale-v,da je potrebno kontaktirati vzreditelja.Martina.o kaj misliš s tem ,da je ektopični ureter pri kraševcih precej pogost pojav, imaš morda kakšne podatke?Kako je s tem pri australcih,ker ravno vidim,da si njihova vzrediteljica? ???



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #997 : 01 April 2013, 16:40:05
Hvala za odgovore :). Sicer naš pes naj ne bi bil v hiši (edino če se mami prikupi). Transporter bi pa uporabljali za na morje, v pasjo šolo... Zaradi psa smo kupili tudi prikolico za na morje tako, da bo z nami. Skoraj večje priprave kot za otroka... Glede tega, da zasede cev prtljažnik pa ni problema saj bodo vsi kovčki in druge potrebščine kar v prikolic ;D. Pa zanima me še kakšen transporter priporočate (plastičen, kovinski...)?

Lp Maruša



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #998 : 01 April 2013, 20:03:57
Mi transporterja ne uporabljamo, je pa seveda primeren za tiste, ki se s svojimi psi veliko vozijo (no, pa tudi drugače- nesreča ne počiva...). Nekaj strani nazaj je bilo že govora o tem, tam so tudi napisane dimenzije za psičko. Je pa tudi kar dobrodošel pripomoček za mladička (ima svoj prostor, kamor se umakne...) in npr. za razstave, da ima kuža lahko svoj mir. Se mi zdi, da je sicer isto kot za katerokoli drugo pasmo- kakšen transporter in na kaj je potrebno biti pazljiv mora biti napisano že v drugih temah tudi na tem forumu.
Pa še za pesjak in uto. Tudi naš ni dosti večji, pa se nič ne pritožuje. Tako ali tako je večino dneva z nami v hiši, pesjak uporablja samo v naši odsotnosti in čez noč. Je pa fino da je uta pregrajena, dvodelna z ovinkom in dobro izolirana. Naš je namreč zunaj tudi čez zimo.
Je pa tako kot je napisala snežinkica... Najraje se fliknejo tam, kjer jih nič ne greje v rit  ::) Naš si pozimi še vso slamo in oddeje, ki mu jih dam v uto čez ovinek zvleče ven in raznosi po celem pesjaku. Največkrat pa spi kar zunaj- na pesku, se zvije v klopčič in mu z vso to dlako ni nič hudega. Razen, ko dežuje mu uta pride kar prav, da se umakne pred nalivom  :)

Snežinkica, hrani ga kolikor je priporočeno za njegovo starost in velikost (mora biti navedeno na vreči za brikete). Če ne pokuri vsega na sprehodih in pri aktivnostih, ni dobro, da se v tej starosti preveč zredi, saj to zagotovo negativno vpliva na razvoj sklepov. Jaz sem hranila polovično z briketi za mladičke velikih psov in kuhano hrano (je bil tako navajen od vzreditelja)- danes je večinoma brikete, včasih pa dobi kislo mleko, kefir, mleko, skuto, kuhano zelenjavo,... kot dodatek, parkrat na teden pa dobi tudi surovo meso. Če ima brikete rad in jih brez problema je, jih lahko uporabljaš tudi za priboljške! Drugače pa jaz uporabljam tisto kar je (ker ne je ravno rad...)- koščke piščanca (ki bi bili sicer obrok), narezane bučke ali korenček, sem in tja sir ali hrenovko. 'Slabše' priboljške uporabljam za učenje vaj, 'boljše' pa za utrjevanje v prisotnosti motečih faktorjev.

Jackie, hvala za obrazložitev  ;D
Drugače je pa moja psica (sicer samo pol kraševka, ampak se je tako po videzu kot po karakterju vrgla bolj po kraševcu :P ) enaka glede ležanja... Včasih je imela v uti odeje, koce in velike brisače pa je vse raztrgala in zvlekla iz hiške. Sedaj spi na lesenih tleh, ko so pa kaki deževni dnevi ali pa gre ful sneg in je zvečer mokra ji dam v hiško brisačo čez noč, zjutraj pa jo odstranim, ker drugače jo raztrga  :) . Sicer pa pozimi, v dežju in v vročini spi v hiški, drugače pa veni. Tudi poleti včasih spi veni, najraje na betonu  ::)
Glede prehrane pa tako kot je Jackie rekla... Drži se navodil na vreči briketov. Sicer se jaz tega nikoli nisem držala, hranila sem po občutku in kot mladiček je imela vedno idealno težo, ko pa je zrasla pa se je začela redit in sedaj malo bolj pazim na prehrano. Ko je bila mladiček je pa jedla najprej kombinacijo surove, kuhane, briketirane in konzervirane hrane, pri pol leta pa en obrok surove hrane in en obrok briketov z dodatki (jogurt, skuta...), kasneje smo prešli na samo surovo hrano, kar je jedla približno 1 leto, sedaj pa je kombinacijo surove in kuhane hrane za priboljške pa brikete in surovo meso. Ta zadnja kombinacija se nam do sedaj najbolje obnese ;) . Po moje bo najbolje, da opazuješ svojega psa in mu daješ raznovrstno hrano ;)



do-khyi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #999 : 01 April 2013, 20:18:44

Snezinkica, nekaj o vzgoji mladička si lahko prebereš na spletnih straneh Društva ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije - DLVKOS: http://www.dlvkos.si/index.php/socializacije/socializacija-mladika/8-16teden-mainmenu-199
Če pa bi želela še kaj več izvedeti o vzgoji in socilaizaciji mladega kraškega ovčarja pa pošlji e-mail na: [email protected], da ti pošljemo en super priročnik o vzgoji mladega kraševca. To brošuro dobijo v našem društvu vsi novi člani oz. novopečeni skrbniki mladih kraševčkov . Do starosti 1. leta psa je članstvo v DLVKOS brezplačno.
Tudi glede uvajanja psa k čredi si lahko prebereš na: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1852
Če boste želeli imeti psa pri kozah bi moral že takoj prvi dan začeti bivati pri njih. In če sem prav razumela bi vi želeli imeti oboje- družinskega psa in dobrega pastirskega psa. Žal odličen družinski pes ne more biti hkrati tudi odličen pastirski pes, saj se socializacija mladiča za družinskega psa povsem razlikuje od tiste za pastirskega psa... Če bi želeli še kaj več izvedeti o tem vas lahko spet napotim na [email protected], kje boste dobili vse potrebne informacije o vzgoji pastirskega psa.

Martina.o glede uktopičnega uretra se na FB res dela raziskava, bolezen je pri kraševcu sicer prisotna, a na srečo ni tako zelo pogosta, kot si omenila; sploh če primerjamo z drugimi pasmami, ki jih pestijo razno razne bolezni, pa je kraševec zelo zdrav pes. Seveda pa pri nobeni pasmi in pri nobenem psu ne moremo dobiti garancije, da bodo prav vsi mladiči zdravi in popolni.



snezinkica

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1000 : 01 April 2013, 21:40:52
Ja, saj veliko berem, strani društva sem popolnoma izmozgala. Samo se mi zdi pametno naredit neko mešanico strokovnih nasvetov, izkušenj  lastnikov psov in občutka glede lastnega psa. Zato tako neumno sprašujem  :P  Sicer pa verjetno še velja, da pametni vpraša  ;)
Velikokrat tudi situacija ni idealna. Glede lulanja se pač razburjam, ker imamo ne preveč pralna tla v hiši.  >:( Pri kozah ni od prvega dne iz enostavnega razloga, ker koz še nimamo. Vreme nam pač ne gre na roke in z deli zaostajamo. Smo pa šli z njim na bližnjo kmetijo, tako da je bil v stiku z živalmi, in tudi v leglu je že bil v stiku z drugimi živalmi. Pa vsak nedeževen trenutek smo na parceli, ki bo njegov dom, tako da jo že dobro pozna. Po drugi strani pa niti ne bi imeli pravega pastirskega psa, en pes volkovom itak ne bo kos, bolj nam je važno, da varuje čredico in opremo pred ljudmi. Se mi zdi, da zmikavt ne bo rinil blizu renčeče zverine za par 100€ dobička.
Skratka, mladiček bo zrasel v takega psa, kot ga bomo mi hoteli in naredili. Ko/če bomo imeli veliko čredo, bomo imeli pa še enega, čisto pastirskega.
Aja, če bi dejansko mislila, da ima resne probleme, bi seveda klicala vzreditelja. Po vseh vaših mnenjih pa se mi zdi najbolj verjetno, da mu je vroče in veliko pije; ker sva dopoldne sama in nimava zakurjeno in praktično vse opravi zunaj, popoldne pa mož zakuri in problemio se začnejo ... Bom pa seveda pozorna na "problem" še naprej.
Lepo, da je ta tema spet aktivna  :)



snezinkica

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1001 : 11 April 2013, 21:35:02
Kako hitro se stvari spremenijo; Lir danes prvič spi pri kozicah, jaz pa pogrešam koga, za katerim bi brisala po tleh  ::)



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1002 : 12 April 2013, 12:34:51
Res! :o! :o! To je pa super!!! No se strinjam tudi jaz bi ga pogrešala. :-[
Lp Maruša



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1003 : 18 April 2013, 19:22:01
Živjo!!!

V prejšnjem tekstu sem malo pozabila zatežiti z vprašanji.
Kako gre Roni, Kani, Jeni, Gromu, Feldu in drugim?

No ta vikend pa gremo mogoče pogledati našo Nalo :P. Če bom sploh lahko posnela slike (da jih ne bom celi čas crtala) bom jih objavila če se bo le dalo.


Mejte se,
Maruša



snezinkica

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1004 : 19 April 2013, 08:00:06
Upam da bodo res nastale kakšne slikce. Jaz imam te dni tako gužvo, da se ne vidim iz nje. Še slikat ne utegnem, kaj šele da bi kakšno slikco naložila in objavila.
Lir se ima v redu pri kozicah. Sicer sem v prvih dneh 3x videla, da je letel po zraku, ampak nek mirovni sporazum so že morali podpisati, ker si niso več v napoto in hodijo sumljivo blizu eden mimo drugega. Vseeno iščemo še kakšne majhne kozice, mladičke brez mame, ki bi jih zaščitila, da se jih bo Lir lažje navadil.
Sva tudi v mali šoli in je zares priden. Včeraj je šel po mostu in na gugalnico, s pomočjo priboljškov. Ga nismo nameravali obremenjevati, da bi šel večkrat, pa je šel kar sam od sebe, brez priboljškov, na oboje. Mogoče rečem prezgodaj, ampak je najbolj ubogljiv in najmanj napadalen od vseh mladičkov tam. Ga pa res peljem zelo lačnega, tako da bi za hrano naredil vse  :P
Tudi mene zanima; kako gre vsem ostalim kraševcem???



~Tina~

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
  • Hajdi
Odgovori #1005 : 27 April 2013, 10:56:56
No da naredim malo lušt :P
Naša mladina stara +4 tedne 8)





Lp,
Tina

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal kakor pes, ki vam poliže lice!
http://miki-piki.moj-album.com/
http://www.dlvkos.si/


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1006 : 27 April 2013, 18:31:51
Lepi so ko cukri! ;D :P

 Jaz pa na žalost nisem tako dobra fotografinja. Mladički so se zelo premikali in slike niso razvidne. :-\



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1007 : 27 April 2013, 19:16:40
Tina, prekrasni mladički in super fotke!
Zdaj postajajo že pravi mali kužki, ane ?  ;D



~Tina~

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
  • Hajdi
Odgovori #1008 : 29 April 2013, 10:06:28
Uh Zina, Pravi kužki z veliko napisano :D

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal kakor pes, ki vam poliže lice!
http://miki-piki.moj-album.com/
http://www.dlvkos.si/


do-khyi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1009 : 12 Maj 2013, 09:41:17
Oj Tina!
Super mladički, lušni za požret! nič začetniških težav? Če se pojavijo vprašanja, pa veš na koga se lahko obrneš ;D Sicer pa verjetno že odhajajo v nove domove?



otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #1010 : 13 Maj 2013, 14:52:27
Na CAC Koroške je med kraševci zmagal pes NIL,lastnik gospod Kren Viktor.V nadaljevanju je kraševec NIL zmagal tudi v FCI2 skupini, to mesto mu je določila odlična poznavalka kraševcev ,sodnica ga.Jelka Simčič.Bravo ga.Simčič,čestitke gospodu Krenu. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1011 : 13 Maj 2013, 15:24:57
Hmmm Je tale sodila tudi setre?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


otalež

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #1012 : 13 Maj 2013, 21:35:10
čara,zgrešili ste rubriko!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1013 : 14 Maj 2013, 10:28:22
Aja. Hmm hotela sem se navezati na besedo "odlična poznavalka". ups

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1014 : 14 Maj 2013, 10:31:56
Čara  ??? Res ne vem kaj imajo setri veze s kraševci. Oziroma zakaj bi tebi nevšečen izbor/ocenjevanje pri setrih imelo kakršnokoli vezo z ocenjevanjem kraševcev?



~Tina~

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
  • Hajdi
Odgovori #1015 : 08 Junij 2013, 20:59:33
Naši mladički so naenkrat zrasli v mini kraševce in prišel je čas za odhod v nove domove... Danes je odšel še zadnji in v hiši je prvič po dveh mesecih popolna tišina...  :-\
Tukaj pa še ena slikica Lune (Nole), preden je šla v nov dom :)



Lp, Tina


Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal kakor pes, ki vam poliže lice!
http://miki-piki.moj-album.com/
http://www.dlvkos.si/


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1016 : 09 Junij 2013, 12:51:48
No kot je že Tina napisala je tudi naša Nala prišla pred dobrim tednom domov. :P Je zelo nagajiva in po eni strani tudi zelo pridna. Na sprehodih nimamo težav je priteče takoj k tebi, ko jo pokličeš.;D Zelo radi pa med igro grizemo in me zanima kako naj ji to nekeko preprečim? Naslednjo soboto gremo prvič v pasjo šolo.Slikicem pa prilepim kmalu! ;) Kako pa gre kaj vašim kraškotom?


Lp Maruša in Nala



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1017 : 18 Junij 2013, 21:11:25
Tina, kako pa je Hajdi kaj prenesla odhode mladičkov?  :)

Maruša, če te to grizenje med igro moti, jo kar lepo prekini z ostrim Ne in prenehaj z igro. Ko se umiri se lahko igrata naprej. Sčasoma bo ugotovila, da brez lepega obnašanja ni igre  :) Kako je kaj Nala sicer? Kakšna fotka?

Malo 'tazaresnih' novic.
Klub kraških ovčarjev Slovenije ima končno odprto tudi spletno stran, ki si jo lahko ogledate na naslovu: http://www.kkos.si/.
Zraven spada še facebook stran, ki jo lahko (zaželjeno  :P) všečkate na http://www.facebook.com/KlubKraskihOvcarjevSlovenije/ !

Pretekli vikend je tudi potekala mednarodna razstava psov na Bledu, ki so se je udeležili tudi naši kraškoti! Prvi dan je bila zmagovalka Dika Pižmohtova, lastnika in vzreditelja Emila Pižmohta. Korkyra Srednjedravska (Franc Kiseljak, psarna Srednjedravska) je bila v defileju na stopničkah kot 3. najlepši najmlajši pes razstave.





Drugi dan je BOB pobral kraševec Nil , vzreditelja in lastnika Viktorja Krena!





Vsem skupaj iskrene čestitke  :)

Še nekaj utrinkov iz razstave, kjer je v našem taboru vladalo izjemno prijetno in sproščeno vzdušje. Zagotovo bomo takšna manjša srečanja večkrat ponovili  :)






(Takole nas je s svojim obiskom presenetil še aktualni svetovni prvak, Faust Kamengorski!)


Lp, Zina

(Vse fotografije so last Blaža Vehovarja!)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1018 : 19 Junij 2013, 07:54:41
Lepotci  :) Kako pa kraševci kaj vročino prenašajo?



snezinkica

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1019 : 19 Junij 2013, 09:16:21
Lepe slikce  :)

Zakaj pa še klub, če je že DLVKOS?

Kot jaz vidim, kraševci res težko prenašajo vročino. Lir veliko manj je kot sicer. V šoli sploh ne sodeluje, medtem ko je bil prej najbolj priden in najhitrejši učenec. V vročini se mu ne da jest in mu hrana ni motivacija.

Drugače je Lir zdrav in priden pastir. Prav lepo ga je gledat, ko divja s kozicami naokoli.  ;D Edino skakanja na ljudiga pa ne moremo odvadit  ???