Kraševec, kraški ovčar [Karst Shepherd Dog]

**Jackie** · 450779

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1050 : 30 September 2014, 05:57:41
Talija, mene pa zanima, kako se lepotec Feld drži?
Meni osebno eden najlepših kraševcev...   :-*  Pa ena od top pasem. Imam prekrasne spomine na dedijevega kraševca. Ki je pa žal že kar nekaj let na oni strani mavrice.



Potepuh

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1051 : 30 September 2014, 21:29:25
Bom pa še jaz malo "žleht". Sporočam  vam, da Nil v nedeljo ne bo zmagal, ker ga v Lipici ne bo.Vsem kraševcem želim, da zmaga "drugi " najlepši,vsem razstavljalcem pa veliko uspeha,pa nikar ne bodite nevoščljivi,saj imamo samo eno slovensko pasmo.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1052 : 30 September 2014, 22:02:41
Nisem nevoščljiva, čemu le, glede na to, da nimam Kraševca, ki bi ga razstavljala, niti nimam nobenih prijateljev, ki bi jim bil Nil konkurenca. Sem pa opazila, da je na vseh razstavah prvi in je po eni strani z vidika promocije to super, ker je res lep, po drugi strani pa niti ne tako, če drugi zaradi njega najbrž niti nimajo volje, da bi razstavljali in je posledično potem manj kraškotov prijavljenih kot bi jih bilo. Promocija pasme bi se lahko kazala tudi v številčni udeležbi. Glede na to, da imajo vsi kraševci na slovenskih razstavah brezplačno udeležbo, bi namreč pričakovala, da bo to najbolj številčna pasma na vseh slovenskih razstavah.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1053 : 01 Oktober 2014, 10:00:35
Ah joj  :) Mogoče pa je vsa stvar samo v tem, da smo pač lastniki kraševcev preleni, da bi svoje pse vozili vsak vikend po Sloveniji in jih razkazovali.
Kriviti Nila za neudeležbo je morda sicer na prvi pogled logično, ampak če že pogledaš statistiko za leta, ko je bil Nil še ciciban ali pa ga sploh ni bilo, lahko vidiš, da je udeležba nihala ravno tako kot niha danes. Da je Nil nekaj posebnega je pač zelo očitno ne samo za naključnega obiskovalca ali ljubitelja pasme, ampak tudi za večino sodnikov in prav je, da prepoznajo kvaliteto.
Tudi jaz pridem razstavljat v Lipico v nedeljo. In do nedavnega sploh nisem vedela, da Nila ne bo tam. Viktorja in Ivico mi je vedno lepo videti in z njima kaj poklepetati. Prijavila sem predvsem zaradi promocije in dobrega namena, da bo udeležba na razstavi malo višja. Če bo padla kakšna lepa ocena, bom zelo vesela, sicer pa bomo dan izkoristili za lep izlet in druženje.
Pa saj vsi vemo... "Naj zmaga najboljši" in "Važno je sodelovati, ne zmagati"!

Še ena malo novejša slika mojega lepotca  :)




Lp, Zina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1054 : 01 Oktober 2014, 10:44:30
 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1055 : 02 Oktober 2014, 06:08:21
Oh, Grom:  :-*  :-*  :-*



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #1056 : 18 December 2014, 10:51:56
Kako visok je povprečen COI kraševca? Kakšen je odstotek raka pri njih? Ali DLVKOS spremlja te podatke?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1057 : 17 Februar 2015, 21:40:46
Pa še jaz dodam lepotca  tudi z imenom  Grom, slikano pred letom in pol  :)


photo hosting sites


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1058 : 17 Februar 2015, 21:49:48
Tole bo Krom (Srednjedravski). Lepa slika  :)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1059 : 17 Februar 2015, 23:07:34
Hvala za informacije in pohvalo   :)

Lep večer.


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #1060 : 27 April 2015, 19:48:56
Eno vprašanje za izkušene lastnike kraševcev: moj sosed čaka na mladička, samčka. Zanima pa me, kako se obnese kraško v družini, kjer zaradi dejavnosti lastnika vsak dan prihaja na dvorišče več različnih ljudi.. Bo to problem?



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1061 : 27 April 2015, 20:20:47
Jah, pri nas večinoma ne prihaja na dvorišče veliko ljudi (obiskov). Sicer pa najverjetneje, če bo tega navejen od majhnega to pomoje naj ne bi bil problem...  ;)



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1062 : 01 Maj 2015, 21:53:31
Kako ste lastniki kraškotov? Uživate deževno vreme?  :P
No, mi smo današnji 1. maj preživeli v solinah. Vreme res, da ni bilo najboljše, vendar smo se vseeno zabavali!  ;D




Poziranje.  :)




Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #1063 : 02 Maj 2015, 11:20:19
Eno vprašanje za izkušene lastnike kraševcev: moj sosed čaka na mladička, samčka. Zanima pa me, kako se obnese kraško v družini, kjer zaradi dejavnosti lastnika vsak dan prihaja na dvorišče več različnih ljudi.. Bo to problem?
Sicer nisem lastnik...
Zgodnja socializacija. Kraševec je le bil v preteklosti vzrejan za čuvaja, in včasih ta prirojena lastnost butne ven. Lahko pa sosed vsekakor računa na alarm ko bo oseba stopila na dvorišče. :P

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1064 : 02 Maj 2015, 20:39:38
Tudi nisem lastnik ampak mi pa kot obiskovalcu na kraj pameti nebi padlo, da sama vstopim na dvorišče k spuščenemu psu. Če je pa pastirske pasme pa raje stojim še kakšen meter stran od ograje  ;) Velja tudi za pse, ki jih poznam. In tudi iz vidika lastnika in odgovornosti (ob morebitnem napadu, ugrizu...) nebi dopustila, da bi se kaj takšnega dogajalo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1065 : 03 Maj 2015, 08:57:51
Poznam par ruskih terierjev (čuvanje primerljivo s pastirci), ki zaradi lastnikove dejavnosti tolerirajo velik pretok ljudi po njihovem ozemlju brez problemov. Od malega so tega načina navajeni, mogoče so že celo v leglu narediti selekcijo bolj priljudnih mladičev, razumejo da so ljudje prijatelji in ne sovražniki, tako da zadeva lepo laufa. Je pa treba vedet da je za tak sistem potrebno veliko več dela kot če bi vzel labradorca recimo.



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #1066 : 17 Oktober 2015, 22:08:23
Pozdravljeni!
Dež nas venomer preganja in noče končati padati  :( kako ste pa vi?  :)




JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1067 : 19 Oktober 2015, 05:50:54
Joj, kakšna posrečena slika.  :o "Model" pa je itak  :-*  :-*  :-*
Hja, vreme....  :'(
Tudi nas spravlja ob pamet deževje, ki ga kar noče biti konec. In takšno vreme res potegne za seboj en kup dela doma (beri: očediti svinjskega in mokrega psa toliko, da je primeren za na kavč). Pač je potrebno vzeti v zakup tudi takšne -ne ravno nepomembne- dejavnosti, ko se človek odloča za psa.