Pes je drek!

d3ni005 · 10069

d3ni005

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 07 Maj 2008, 16:54:52
Pozdravljeni,
imam problem , pes ko ga spustim poišče drek(ne svoj) in podobne smrdeče stvari in jih začne jset.
Imam pa bokserja starga 3 mesce pa 1 tedn.
Prosim pomoč??



janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #1 : 07 Maj 2008, 17:50:07
tudi to mine,naša Xena je tudi,potem pa je kar naenkrat nehala,mi smo vedno samo fuj govorili,je vžgalo če smo jo pravi čas vidli drgač pa bog pomagaj.
Večkrat smo ji dali tablete proti glistam.


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 07 Maj 2008, 18:45:18
Pri mojem pa žal nič ne pomaga... Vedno najde priložnost, da poje kaj ogabnega... :-[ Eni psi imajo očitno radi ogabne stvari, ker tudi ZP od moje tete poje vse kaj najde.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #4 : 07 Maj 2008, 19:29:53
Za mladičke je to itak značilno. Naša, ko je bla mala, je vsak drek, pa kakšno mrtvo miš v gobec dala.... ;D Drgač pa ga imej zdej rajši na povodcu, pa ko v usta da drek, reci "FUJ" in ga mal s povodcem cukni. Verjetno bo drekca še kar naprej jedel, ker še ne bo vedel kaj "fuj" pomeni. Pejt do njega, reci fuj, pa daj drek iz ust (jah, pač). Ali mu pa gobec malo stisni. To je tudi pri naši vžgalo, in vedno kadar rečen "fuj", pusti drek pri miru, pa gre naprej. ;)


d3ni005

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 Maj 2008, 20:02:13
Sej mu pravim fuj pa ga skregam , ampak ne deluje.
A ima mogoče pomankanja kakšnih vitaminov ker stalo je neka gnojila iz niv??



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 07 Maj 2008, 21:22:10
To ni nobeno pomanjkanje ničesar, ampak naravno ogabno vednje ogabne vrste, ki je tisočletja živela okoli človeških bivališč, zato da je žrla drek in smeti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #7 : 07 Maj 2008, 21:59:23
poglej, moja ZP-jevka  je glih tak vsako smet pa svoj drek pojedla. stara je 3 mes. in 2 tedna ::) . nekar ga kregat in mu vzet stvar iz ust. tak ga boš samo naučila da stran pobegne, kar bo še večji problem. pokliči ga k sebi in  probaj ga preusmerit, tako da mu pod gobček ponudiš nekaj kar on obožuje od hrane, pol pa ko tist drek spusti ga pohvali in mu dej nagrado.ko bo že dobro reagiral na hrano in začel spuščat svinarijo pri miru, ko zagleda priboljšek v roki, lahko dodaš  tudi ukaz pusti ali fuj. no ko boste to utrdili, probaj dat ukaz, ko vidiš da ima namen nekaj iz tal pobrat, preden sploh zagrabi derk, pol ga pa nagradiš. no midve tak delamo, to je malo daljša pol, ampak je 100% učinkovita pri naju.
upam da sem kaj pomagala



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 07 Maj 2008, 22:34:55
Nic se sekirat. Bo verjetno nehal sam od sebe, ko mu kakci ne bodo vec disali po briketih, ki niso cisto prebavljeni. To velja za primer, da je lastne kakce.
Ce pa pobere vsako svinijarijo, ki jo vidi, potem cimprej reagiraj in mu poizkusi prepreciti, da bi stvar pogoltnil, cetudi jo ze drzi v gobcu. Jaz sem pri nasem malo bolj grobo (beri - brez vzgoje s pozitivno motivacijo) odreagirala in sem ga vsakic malo za kravatlc pocukala in rekla "spusti" in je spustil vse, ne glede na to, al je bil kakec, smet ali kaksen ostanek sendvica. Mam pac to sreco, da je Art precej driskast in se nerad spusca v konfliktne situacije in vzame to "zdravo za gotovo" al kako ze recejo.



roberd

  • Gost
Odgovori #9 : 08 Maj 2008, 10:10:01
Dovolite, da vam za trenutek preusmerim pozornost na Freudovo tezo, da je v zgodovini človekovega vzpenjanja nad naravo bistven trenutek, ko se je človek postavil na dve nogi, ponosno dvignil glavo ter se nehal orientirati z vonjem, s tem neposrednim čutom, ki zaznava stvari pasivno, kakor pač padejo v nos, in namesto tega z distanciranim, takorekoč abstraktnim pogledom, ki ga razum lahko usmerja, osredotoča in nenazdanje z zapiranjem oči celo ukine. S to funkcionalno spremembo zaznavanja so tudi iztrebki začeli smrdeti, postali so nekaj, od česar se je treba odvračati z gnusom. Freud izrecno poudarja, da so pri majhnih otrocih iztrebki dojeti kot del njihovega telesa in da šele vzgoja, oblikovanje otroka v družbeno bitje, privede do tega, da pred iztrebki občutijo gnus. Freud tudi pravi, da človek redko dojema kot odvraten vonj svojih lastnih iztrebkov, ampak le od drugih ljudi. Zato oseba, ki ni čista, ki ne skriva svojih iztrebkov, žali druge ljudi. Takšno obnašanje dojemamo kot brezobzirno in včasih celo rečemo, da se umazanec obnaša kot pes.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 08 Maj 2008, 11:00:57
Ce je lastne kakce je moznost, da mu primanjkuje prebavnih encimov. To se odpravi z dodajanjem kapsul, ki vsebujejo prebavne encime. Primer takih kapsul so Krkine Panaze, ki vsebujejo lipazo, amilazo in proteazo (encime trenusne slinavke). Lipaza omogoča presnovo maščob, amilaza presnovo ogljikovih hidratov, proteaze pa sodelujejo pri presnovi beljakovin.
Tezave se odpravijo ze po 1-2 tedenskem jemanju.



Tammie

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • Luna
Odgovori #11 : 25 Julij 2008, 13:12:00
..ja moja je lastne kakce  :(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 26 Julij 2008, 13:16:52
Ah to je tut naš počel. Pospravi kakce preden jih on.  ;) Če pa na sprehodu kaj ogabnega najde in bi mu lahko škodilo-poskusi z zamenjavo in ne dretjem FUUUUJ.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!