Farrado

Tica · 7166

Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
: 05 April 2012, 08:35:52
Je kdo ze poskusil? Jaz imam mojo Kalo ze nekaj casa na ACANI pa bi rada mogoce malo zamenjala, ker mi je zacela spet ga malo srat s prebavo. Vidim, da je ta Ferrado dokaj podobna zadeva, s tem, da ima samo beljakovine enega izvora.
Kaksno mnenje? Na internetu ne najdem popolnoma nic o tej hrani...
LP
t.



masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 06 April 2012, 12:23:32
Zaenkrat od kupcev prihajajo same pohvale :) (delam v trgovinici, kjer imamo vsega boga znamk in nisem plačana po prodaji, tako da tole ni naročena reklama  :P). Po sestavi je hrana zelo všečna, osebno pa me najbolj navdušuje to, da so mi do zdaj vse stranke rekle, da jo psi obožujejo in predvsem - več kot odlično se obnese pri alergikih. Tisti, ki so jo do zdaj kupili, so prišli po "repete" :D, med njimi tudi nekaj takih z zelo občutljivimi psi, ki smo jim morali na hitro najti nadomestilo za hrano, pri kateri so trenutno težave z zalogo. To me je res zelo zelo razveselilo in gotovo pove tudi nekaj o kvaliteti.
Hrana je pa pač čisto nova in dolgoročnih izkušenj z njo zato ni, iz istega razloga se tudi na internetu še ne najde kaj dosti. Torej, glede na sedanje rezultate in povratne informacije (kar se pač da oceniti v mesecu-dveh uporabe) lahko Farrado res pohvalim.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 April 2012, 14:40:42
Mene piščančja maščoba in kvas motita... Ne upam poskusiti in tvegati praskanja...  :-[

Bulldogs... And nothing else...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 11 April 2012, 04:02:11
porabili eno vrečo ribje različice, naši ki so požeruhi in dobivajo brikete vmes, so pojedli, ampak mislim da se nebom več odločila ker že od prvega obroka jim nekako ni blo to to.
osebno se mi je zdela sestava zanimiva, ok in zato smo probali, ker itak vsakič drugo vrečo kupim.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4 : 11 April 2012, 09:11:19
To je Ferrado ali Farrado, ta ki jo imajo na pasji.net ???

battito animale


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #5 : 11 April 2012, 09:23:48
Farrado  ;)


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 11 April 2012, 09:48:48
Ali katera ve, v kateri fizični trgovini jo prodajajo ???

lp



masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 18 April 2012, 21:26:54
Če si iz LJ, trgovina Smrček na Malem trgu 5.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 26 April 2012, 12:36:36
opazila sem, da je potrebna fuuuul večja količina te hrane v primerjavi z Acano. To mi je rahlo sumljivo, razlika je več kot 150g, tam nekje 200g več na dan. Bom malo testirala. Če je res tako, je cenovno ta hrana v bistveno višjem cenovnem razredu (relativno) kot Acana in celo Orijen.



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 07 Avgust 2012, 20:04:54
Farrado zajec s krompirjem dajem moji Pumi odkar je prišla na tržišče. Sva obe zelo zadovoljni  :) - Puma jo ima zelo rada, jaz pa, ker ima lepo, svetlečo dlako in kompaktne majhne iztrebke.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 07 Avgust 2012, 20:08:40
Pa še to, kar je zelo pomembno: nobenega praskanja.  :)
Hrano sem priporočala še lastnikom treh cairnk in so tudi zadovoljni.


Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 02 September 2012, 09:05:39
Tudi midve z mojo psicko bova poskusili s temi briketi, tester mi je fuuul lepo pojedla in upam da ji ne bo povzrocala praskanja.  :)

I rather die than stay away from my big love- dogs !


fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 19 Oktober 2012, 23:01:03
Imeli smo to hrano, okus ribe. Sem razočarana, ker je pes kljub veliki količini briketov, shujšal. Pa je zdrav in razglistan. Blato je bilo sicer ok. Kaj je velika količina? Zjutraj dva merilna lončka in zvečer.
Ne pravim, da ni dobra in kvalitetna hrana, le našemu več kot očitno ne odgovarja.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #13 : 22 Oktober 2012, 23:24:43
Mene piščančja maščoba in kvas motita... Ne upam poskusiti in tvegati praskanja...  :-[

Piščančja maščoba (olje) je filtrirano, tako da se odstrani proteinske molekule, po domače povedano.
Alergija na hrano je v resnici imunska reakcija na proteine (=beljakovine).

Piščančje olje je lažje prebavljivo od cenejšega govejega, ovčjega, rastlinskega ali celo mešane masti, ki se drugače pogosto uporabljajo v hrani za hišne ljubljenčke. Je odličen vir energije. Piščančje olje ima visok in stalen delež esencialnih maščobnih kislin, ki so potrebne za zdravo kožo in dlako in je najkakovostnejši vir maščob za mačke in pse.

Cel asortiman Farrado je namenjen ravno občutljivim psom z izločitvijo najpogostejših alergenov (snovi, ki povzročajo alergijo).

Tudi okusi Farrada so takšni, da so na bazi alternativnih virov beljakovin (zajec, postrv, konj, raca), na katere je le malo psov alergičnih.
Meso je prva sestavina in ima visok odstotek, poleg tega je hrana vedno le na osnovi enega mesa, ne pa zmesi večih.

Lps



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #14 : 22 Oktober 2012, 23:26:21
Aja, še glede kvasa. Suh pivski kvas je odličen vir vitaminov B-kompleks in aminokislin. Mnogi menijo, da je tudi učinkovito naravno sredstvo proti bolham.



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 Marec 2014, 18:26:20
Živjo!
Jaz sem pred cca 1 tednom načela drugo vrečo Farrado z raco in ugotovila, da se mi je pes sedaj po cca 1,5mesca hranjenja začel noro praskat. Sumim alergijo na hrano, zato, če je kdo zainteresiran ugodno prodam preostanek žakla (cca 9 kg te hrane od oka, bi morala stehtat). Če je kdo zainteresiran naj piše na ZS.
Lp,
Tica