Spremembe na modih

Ovcka · 9149

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
: 14 Maj 2008, 22:33:17
hej

Konec prejsnjega tedna sem opazila, da ima moja zverina na enem modu tako za priblizno centi veliko kao otrdlino. Pac ce potipas je na tistem mestu malo trsa koza in cutit je kot taka mala bulica. Danes sem pa opazila, da se mu je ta temnejsa koza zopet zacela malo lusciti. Sedaj pa ne vem, ali je tisto "trdo mesto" kaksen znak za preplah? Je potreben obisk veterinarja, ali je mozno da se je samo kam udaril?

Pomoc prosim?? Pac, je le moj prvi pes, in s takimi stvarmi res nimam izkusenj..  :-[

Hvala in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1 : 15 Maj 2008, 18:01:53
Nobene ideje??  :(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #2 : 15 Maj 2008, 18:22:01
Ovčka, jaz pojma nimam :-\ Še nikoli videla. Mogoče bi bilo res fino če kontaktiraš veta. Če ga vsaj pokličeš in poveš kako je, mogoče oz. upam pa ni nič hudega.

Lp


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #3 : 15 Avgust 2008, 23:54:28
Mene pa zanima,kakšen je razplet??

 :)



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #4 : 25 Junij 2009, 14:07:59
Lahko je cista, tumor, rakava tvorba. Čimprej k veterinarju.

Nuša


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5 : 25 Junij 2009, 14:58:42
Uff, na tole temo cisto pozabila..  :-[

Uglavnem, bilo ni nic hudega, tisto "otrdlino" sva sla pokazat h veterinarju, pregledala sta ga dva, a sta oba rekla, da se je verjetno samo kam picil, ker je bilo to samo na kozi, ne dejansko na jajcku samem  :)

Tisto luscenje se je pa cez cas nehalo (mislim, da je trajalo kaksen mesec), tako da tisto pa sumim na kaksno alergijo.. Ceprav od takrat se mu to se ni ponovilo.. :)

Uglavnem, smo zdravi no ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Junij 2011, 21:56:09
No jaz pa sem danes opazila da ima naš malo čudna moda. Eno modo je normalno, tisto pa ki je bolj zunaj, pa je čudne oblike. (na koži ni nič sprememb). Ko sem mu to modo otipala je začutit pač okroglo modo + še neki zraven,ki je zraven psojeno. Zdaj jst nisem ekspert za moda, ampak kot sem gledala majo vsi psi okrogla, naš pa ma taka vesoljska že od vsega začetka).

Je to normalno?



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 15 Junij 2011, 22:54:26
Ha ha, bodi vesela, da jih ima! Naš jih že od samega začetka nima. Pa ni psička..... 

No, tole je bilo malo heca, ne zamerit. Svetujem ti, da ob naslednjem obisku pri veterinarju prosiš, naj jih še oni pogledajo. Lahko je marsikaj, lahko pa ni nič in tako boš najbolj pomirjena.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 19 Junij 2011, 11:54:41
Kot pri moških-so različna, nimajo vsi okroglih. Dokler ni kakih čudnih zatrdlin vmes je vse OK. Pač pes z velikimi modi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #9 : 01 Junij 2013, 17:07:41
Pozdravljeni,
danes sem pri Gromu (kraški ovčar, 5 let) opazila spremembo na modih. Ne vem ali gre samo za odrgnino ali kaj podobnega, zagotovo pa ne izgleda lepo... Na otip ni nič preveč vlažno, bolj nekoliko lepljivo, kot otečeno tkivo, mu je pa tudi neprijetno, če preveč šarim tam naokoli (začne cviliti in se izmikati).
Če ne bo do ponedeljka bolje, bomo seveda peljali pokazati veterinarju, sicer pa me zanima ali mu lahko s čim razkužim, namažem ipd. ali je bolje pustiti pri miru?

Takole izgleda:





Hvala in lp,
Zina



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 01 Junij 2013, 18:02:16
Pojma nimam kaj bi to lahko bilo, ampak najbrž mu Bepanthen plus ne more škodovat in jaz bi mu na tvojem mestu s tistim mal namazala. Razen, če si ga bo polizal dol.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #11 : 01 Junij 2013, 22:13:43
Smo namazali in ustrezno zaščitili (nosi ovratnik-lučko okrog vratu, da si ne more lizati), bomo videli kako bo jutri, sicer pa res do veterinarja v ponedeljek...



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 01 Junij 2013, 22:30:53
Meni deluje res kot ena odrgnina, ampak tista površinska, ko posnameš samo povrhnjico in ti priteče ena voda čez, zato nastane en tak lepljiv "filter" čez rano. Držim pesti, da bo tole jutri veliko bolje in da ne bo treba k veterinarju.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #13 : 02 Junij 2013, 00:17:50
Tudi jaz bi rekel, da je poškodba...očitno res površinska, ampak obisk pri veterinarju najbrž ne bi škodil.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #14 : 02 Junij 2013, 00:18:53
Kot pri moških-so različna, nimajo vsi okroglih. Dokler ni kakih čudnih zatrdlin vmes je vse OK. Pač pes z velikimi modi.

Ja, nimajo vsi okroglih, velika večina ima jajčaste oblike, doooh.