Mešanci na vsakem koraku

Seerland · 17941

Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
: 16 Maj 2008, 16:51:55
Vem da je bilo o tem že stokrat debatirano, v veliko temah omenjeno, ampak ne morem si kaj, kot da v tem trenutku ne odprem te teme..Danes spet kot vsaki dan malo brskam po internetu, gledam te oglasnike polne nekih bednih ščenetov ki iščejo dom, pa ga tako ne bodo našli. Pa da se razumemo, psi niso nič krivi, ampak so vseeno bedni, zato ker je beden njihov obstoj tukaj.Nevem, jaz pač ne razumem tega pasjega hopi hopi po nesreči, pa pol neki mešanci med kdo ve čem, oziroma lahko razumem če je to izjema, ne pa tako kot je to tukaj. Oziroma je tako vsepovsod. Naveličala sem se klicat tiste, ki oddajajo oglase in jih spraševat če so normalni, ker nisem ničesar dosegla, ampak prokleto, da je treba ponujat svoje pse, no. Bla bla, čistokrven brez rodovnika išče ljubico za romantično srečanje. Ko neka kur***ija pasja!! Milijon bedastih oglasov, danes smo parili nevarnega XY in še bolj nevarno XX, mladički bodo tu čez 60 dni, sprejemamo rezervacije. Neumneži, ki se grejo vzreditelje, ali kaj??! Ne vem, znano dejstvo je, da so azili polni. Pa kaj maš parit nečiste pse, zakaj???Če pa je tooooolko lepih, pravilnih? Mešancev je kolko hočeš, pa ležijo nekje po poljih pa cestah zanemarjeni, če hočeš doma imet 100 psov, pa nimaš denarja pojdi po njih. Jaz tega ne razumem..Pa smotanih frajlic, joj mi prosim prosim kdo podari čivavo, beagla,višavskega ali katerokoli malo pasmo, nimam nič denarja, lahko dam 10€, ampak bom zanj lepo skrbela. Kako boš zanj lepo skrbela?Da bo žrl pedigree pa ostale kozlarije al kaj?!Nevem, vsak dan je hujše s takimi ljudmi, mešanci nas bodo prepravili.  >:( >:( >:(


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1 : 16 Maj 2008, 17:10:45
V dolocenih stavkih se strinjam, doloceni so mi pa dvignili pritisk >:(

Citiraj
gledam te oglasnike polne nekih bednih ščenetov ki iščejo dom, pa ga tako ne bodo našli.
Bedni so ljudje, ki so sproducirali taka legla, ki si pustili, da mladici pridejo na svet. Pes pa kljub vsemu ni beden! In zakaj ga nebi nasli? Potem je najboljse, da vse pse v zavetiscu ozmerjamo za bedne scenete in jih kar takoj usmrtimo... saj brez veze, ce sami sebi sluzijo namen.

Mogoce sem tudi jaz narobe razumela, sem tudi jaz proti nacrtnem stepanju psov, taksnih in drugacnih...ampak se vseeno si zasluzijo neko dostojanstvo, ki sii ga kot zivo bitje zasluzijo n naziv bedno scene se mi vseeno ne zdi na mestu. Jaz pac obsojam ljudi, ki so to dopustili, pse pa kljub vsemu ne dajem v nic - oni so pri vsem "biznisu" se najmanj krivi.







Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #2 : 16 Maj 2008, 17:17:29
malo premisli drugič, preden kaj napišeš, ker govoriš oziroma pišeš bedarije. točno in jasno sem napisala, DA PSI NISO NIČ KRIVI, da obsojam ljudi, da so BEDNI ZATO, KER JE BEDEN NJIHOV OBSTOJ. je tako ali ni tako? Zakaj ga nebi našli, daj malo preberi druge forume, pa nasploh, časopis ali pa kaj takega, koliko psov pride v azil ker jih zapustijo, malo si poglej oglase, podarjamo mladičke mešance xyz, če čez dva dni ne bo nihče prišel po njih, gredo v azil. Halo????!!! Si res tako naivna, da boš rekla da vsi mešanci najdejo prijeten in topel dom? Ne, ni tako in nikoli ne bo. Z mešanci ciljam ne samo na mešance med pasmami, ampak na tiste čistokrvne, o tem je blo že veliko povedano, ki jih kupijo ljudje, ki jim je škoda našparat malo več denarja. Taki ljudje za mene niso dober dom, ker če si brez ficka, bo to tudi pes trpel! Ne rečem za čisto vse, eni so srečni for ever and ever and ever again, so pa to bolj izjeme kot pravilo.
Drugič, preden burno reagiraš premisli, kaj kdo želi povedati, na koncu koncev, sva obe istega mnenja.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #3 : 16 Maj 2008, 17:18:29
aha, pa jaz tudi ne pravim, gremo mešance pobit, od kod ti te glupe ideje??! Veliko teh tako in tako umre, zaradi bolezni, zanemarjanja, ali preprosto zaradi primanjkovanja družbe!


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #4 : 16 Maj 2008, 17:31:49
Ohjoj, tukaj, v tej temi se bomo samo kregal. Res ne bi bilo potrebno odpreti te teme, ker bomo samo v prepir zašli. :-\

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #5 : 16 Maj 2008, 17:46:16
Saj prav, če se kdo hoče kregat naj se krega. Tema sicer ni bila odprta s tem razlogom, ampak z razlogom osveščanja ljudi. :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #6 : 16 Maj 2008, 18:04:33
Ja mešančkov je veliko, zame niso toliko problematični tisti, ki se res zgodijo kot 'ups' in jih potem podarijo, kot pa tisti, ki se prodajajo za kar dober denar kot čistokrvni brez papirja. Pa ne me narobe razumeti produciranje obeh je neodgovorno. Nasrkajo pa nežna bitjeca, nič kriva.

Prvo bi se moralo ljudi še bolj osveščati kaj to pomeni sterilizacija in kastracija. Moje mnenje je če nisi zmožen psice paziti, ko se goni ali imeti psa toliko pod kontrolo, da ne hara brez nadzora okoli gonečk, potem steriliziraj oz. kastriraj.

Odkar imam albo imam več stika z ljudmi, ki imajo pse ali mucke, jih želijo imeti. In če sem parim spreobrnila mišljenje in so ravnali odgovorno, sem malo bolj vesela.

Zavedati pa se moramo, da bodo na žalost taki ljudje vedno  prisotni v tem prostoru. Že pri veliko drugih stvareh v tej državi je teksas, kako potem ne bo na tem področju.

Vsekakor pa to niso ščeneta, sploh pa ne bedna. Meni se vsak tak mali kužek smili. Bedni so njihovi lastniki.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #7 : 16 Maj 2008, 18:14:35
S tem se strinjam, saj ups se lahko zgodi, malo neprevidnosti, pa ga maš...ampak načrtno parjenje, to je pa za ubit. pa da nebom spet deležna nekih blesavih napadov, ubit ljudi, ne mladiče.
Alba , misliš da se meni ne smili? Zakaj pa bi se potem jezila pa kregala? Če bi mi bilo vseeno sigurno ne. Meni se smili vsak pes, ni važno kaj je čigav je, če ne živi ok. Ja to so ščeneta, to so bedna ščeneta! To drage dame, pa ne pomeni, da so hudobni, ali da niso vredni ljubezni, ali pa da jih je treba pobiti, zastrupiti, ali karkoli. Ampak bednosti to pač ne spremeni. Kako se je malim 3 tedne starim mladičem vozit po 30 ur v avtih, tovornjakih, po vročini, po nekih čudnih cestah, žejnim, lačnim???BEDNO. In to je to, kar jaz govorim, ne pa to kar glumite vi tu. Kregajte se raje s tistimi ki to počnejo, boste več dosegle kot pa tukaj z mano, ki sem 100% proti takim stvarem :) Lastniki, oziroma paritelji, pa niso bedni, ampak so za ubit :) Se razumemo zdaj? Btw, jaz moji knedli mali tut rečem vsaj enkrat na dan ščene smotano, pa ne mislim NIČ slabega, mi je vseeno kot otrok :)
Ok? smo vsi na isti strani?


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 16 Maj 2008, 19:21:29
Seerland, popolnoma se strinjam s tabo glede načrtnega parjenja "čistokrvnih psov brez rodovnika". Totalna gluparija, ker ljudje s tem uničujejo pasmo (potem so pa maltežani živčni - jih je pač polovica nerodovniških in ne vemo kako se obnaša rodovniški maltežan itd.). Ne strinjam se pa glede čistokrvnih mešančkov. Res je, da so lastniki neodgovorni, ker ne dajo svojih psic sterilizirat, ampak poglej si mojo sliko: na njej je zame najlepši mešanček na svetu. ;D Psica se je pritepla breja in so potem mladičke podarjali dobrim ljudem. Res je, da pri mešančku ne veš, na kakšen način naj ga vzgajaš (ker ne veš, kakšne gene ima) in prav zato sem imela z Lanom kar nekaj težav. Je pa sedaj z osmimi meseci postal že bolj "olikan" in ga ne bi dala za nič na svetu. Poskrbeli smo, da je kastriran in ne žre pedigreeja, ampak kvalitetno pasjo hrano.
Torej: menim, da z mešanci ni popolnoma nič narobe (saj iz križanja je nastala večina pasem, a ne?), tudi mene pa motijo "čistokrvni brez rodovnika", ki potem niso ne eno in ne drugo.
Moj Lan je v glavnem super poreden pes. :D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #9 : 16 Maj 2008, 20:19:13
Vidim da je cartkan, ampak brezveze govoriš nekaj,res :) Jaz mam mačko, oziroma moja mama jo ima, odkar sem se preselila. In je taka mešanka, da večje mešanke ni bilo nikoli nikdar :) Pa jo mam najraje od vseh mačk na svetu, pa vedno jo bom imela, in zame je ona super. Je pa res, da smo jo dali sterilizirat, zato ker je mešanih mačk že dovolj, pa ne samo mešanih, potepuških..Saj veš kako je z mačkami, da jih je res polno teh vandravk, ki so se pač na tak način priborile do življenja :)
Torej, ko sem bila majhna sem imela mešančka. Pa mi bo vedno ostal v lepem spominu, leprav nismo vedeli kako se bo obnašal, glede na to, da nismo vedeli ne kdo je mama in ne kdo je ata :) Cenim ljudi, ki skrbijo za mešančke, to ni lahka naloga, zahteva veliko truda, prav tako kot vzgajati čistokrvnega psa. Vsaj po mojem.  :)
Kar se tiče nastanka pasem, imaš popolnoma prav. Tako so nastale pasme. Ampak, kaj je res potreba da ustvarjate nove??'Sicer pa, mešanje pasem ni nobena amerika, nihče ničesar ne odkriva, ustvarja, ampak brezveze meša :)
Razumem tvoje stališče, tudi jaz sem vedno mnenja, da je moje zame najboljše, in preko tega ne grem, ampak...je res potrebno takšno mešanje? Psi res niso ničesar krivi, večina mešancev je super prijaznih in veselih ter vdanih gospodarju, ampak, moraš pa se zavedati, da to niso vsi...Pa še to, z mešanci po mojem tudi v večini primerov ni nič narobe, so pač ponesreči spočeti in zdaj so tu. Prav tako si zaslužijo dobrega gospodarja in vse to bla bla...Ampak, pojdi enkrat na obhode po azilih slovenije, pa poglej kakšni kosmatinci so tam v večini. Jaz vem, sem bila. Prav mešanci :)
Pa to niso krivi oni sami, ampak ljudje ki večno hrepenimo po čistih, lepih psih. Eni pač ratajo takšni, da so res smešni, zato pristanejo v azilu. Ali pa mešanec z nemškim ovčarjem, ki noče lajat in zato pristane v azilu. Ravno zato, ker z mešanjem uničujejo karakteristike pasme in s tem se uničuje trud ogromno ljudi, ki pa svoje pse načrtno parijo z partnerji, ki jim ustrezajo, tako pasemsko, kot tudi da niso rodovniško povezani :P  Poznam mešanca, nevem med čem, ker mi ni podoben nobeni pasmi, ime mu je Mali, ker je majhen, in je faca stoletja, vesel, prosto se sprehaja po vasi, pride pozdravit, nikoli nikomur nič žalega..potem pa poznam rodovniškega cucka, ki pa se vedno ko grem mimu spravi na mene, da je enkrat že dobil šus v glavo >:(
torej, mešanci so lahko isti kot rodovniški, oziroma ne isti, podobni po uslužljivosti, veselju, razigranosti in vsemu ostalemu kot pa rodovniški :) ALI ME ZDAJ KONČNO KDO RAZUME? ali se moram spet po nepotrebnem zagovarjati, ker pač nekdo misli, da bi dala pobit mešance??? kar seveda nebi!


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #10 : 16 Maj 2008, 23:55:07
Ce so to zate bedarije pa naj bodo. Ampak zame pes kot pes, pa naj si bo to mesanec med vasko frajlo in vaskim casanovo ali pa najboljsi oh in sploh rodovniski pes ni razlike v tem smislu, da si eden zasluzi vec kot drugi, ker ima pac papirje.

Psov, naj bodo taki ali drugacni ne obsojam..niso sami krivi, da so na svetu. mocno pa obsojam ljudi, ki pustijo nekontrolirano parjenje, ki si zelijo videti cudez zivljenja, kaj bo z mladici jih ne briga, ki nacrtno producirajo nerodovniska legla in sluzijo z bogimi mladici. Ampak zame tukaj psi se vedno niso nic krivi so le predmet manipulacije in izkoriscanja, obsojam ljudi, ki taka legla spravijo na svet ter tiste naivneze, ki so za takega psa celo pripravljeni placati niti ne tako male vsote. Ko nihce ne bo kupoval in placeval za taksne pse bo tudi proizvodnja padla..sistem ponudbe in povprasevanja.

Ne, ne zivim v  gailuzijah,niti nisem naivna ne bodo vsi nasli dobrega doma... dober dom ni zagotovilo, tudi ce ima pes rodovnik (ampak to je ze druga tema) Ampak po defaltu govoriti, da ga ne bo nasel nihce je pa tudi utopicno. Lahko si le zelimo, da bi ga.. in da novih mladicev ne bo. Hja, potem pa zazvoni budilka...

Sama imam doma mesanko, pobrano iz "smeti" in rodovniskega njufa. Med njima razlik ni. Oba sta moja in oba sta clana druzine. Niti ne bom nikoli trdila, da doma ne bom imela nerodovniskega/mesanca (recimo ZP), ampak zanj pa sigurno ne bom placala! Ko hocem pasemskega psa grem in ga kupim, ce hocem mesanca, ga posvojim iz zavetisca.


Saj verjetno se razumemo, saj sem ti ze zgoraj napisala, da mogoce sem besedno zvezo "bedno scene" razumela in si predstavljala malo drugace kot ti.. na tak, nizek in ponizevalen nacin. ni bil moj namen se kregati v nobenem primeru.



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 17 Maj 2008, 01:35:01
Nelly, se podpišem pod to.
Seerland, tudi mene je zgrozilo, ko sem na strani mariborskega azila prebrala, da je neka gospa križanca z nemškim ovčarjem pustila v zavetišču, ker je preveč prijazen. >:( Halooo?!
Tako je: sama dobim drugo leto še psičko pasme coton de tulear. Ampak zaradi tega Lana ne bom imela nič manj rada, ker je pač mešanec. Prav posrečen je, ko prenaša svojega zajčka po celi hiši, da bi ga opazili. :D Nikjer ni garancije, da bodo ljudje z rodovniškim psom lepo ravnali, ker eni pač nimajo čuta do živali - pa si vseeno nabavijo psa. Mešančki me ne motijo... Nekdo jih mora imeti rad. ;D sem pa zgrožena nad načrtnim parjenjem nerodovniških psov, ki se prodajajo kot čistokrvni (kar sem že napisala).
Pred kratkim je od naše znanke sestrični umrl shih-tzu, ko je bil 1 teden pri njih. Kupljen je bil kot čistokrvni brez rodovnika, ker je premalo osveščena gospa pesjana za 700 evrov kupila pri Matoši. On ji je ponudil drugega psa, ker denarja ne vrne, ona ga pa sedaj toži (drugega psa seveda ni notela, ker je na veterinarski postaji veterinar ugotovil, da pes prihaja z Madžarske, čeprav je "vestni vzreditelj" zatrdil, da je to njegovo domače leglo).  >:( Ampak itak ga toži brezveze, ker ne bo nič dosegla.
To je bil sicer malo off topic, ampak to je dejstvo nerodovniške načrtne vzreje. Pravi mešanci so pa pač podarjeni dobrim ljudem in se mi zato to dvoje ne zdi primerljivo (služiti na račun psa ali ga pa oddati, ker je mešanec).

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #12 : 17 Maj 2008, 08:33:41
Ce so to zate bedarije pa naj bodo. Ampak zame pes kot pes, pa naj si bo to mesanec med vasko frajlo in vaskim casanovo ali pa najboljsi oh in sploh rodovniski pes ni razlike v tem smislu, da si eden zasluzi vec kot drugi, ker ima pac papirje.

Psov, naj bodo taki ali drugacni ne obsojam..niso sami krivi, da so na svetu. mocno pa obsojam ljudi, ki pustijo nekontrolirano parjenje, ki si zelijo videti cudez zivljenja, kaj bo z mladici jih ne briga, ki nacrtno producirajo nerodovniska legla in sluzijo z bogimi mladici. Ampak zame tukaj psi se vedno niso nic krivi so le predmet manipulacije in izkoriscanja, obsojam ljudi, ki taka legla spravijo na svet ter tiste naivneze, ki so za takega psa celo pripravljeni placati niti ne tako male vsote. Ko nihce ne bo kupoval in placeval za taksne pse bo tudi proizvodnja padla..sistem ponudbe in povprasevanja.

Ne, ne zivim v  gailuzijah,niti nisem naivna ne bodo vsi nasli dobrega doma... dober dom ni zagotovilo, tudi ce ima pes rodovnik (ampak to je ze druga tema) Ampak po defaltu govoriti, da ga ne bo nasel nihce je pa tudi utopicno. Lahko si le zelimo, da bi ga.. in da novih mladicev ne bo. Hja, potem pa zazvoni budilka...

Sama imam doma mesanko, pobrano iz "smeti" in rodovniskega njufa. Med njima razlik ni. Oba sta moja in oba sta clana druzine. Niti ne bom nikoli trdila, da doma ne bom imela nerodovniskega/mesanca (recimo ZP), ampak zanj pa sigurno ne bom placala! Ko hocem pasemskega psa grem in ga kupim, ce hocem mesanca, ga posvojim iz zavetisca.


Saj verjetno se razumemo, saj sem ti ze zgoraj napisala, da mogoce sem besedno zvezo "bedno scene" razumela in si predstavljala malo drugace kot ti.. na tak, nizek in ponizevalen nacin. ni bil moj namen se kregati v nobenem primeru.



Bedarije so zame, večina tega kar si tukaj na tej temi napisala, ker obtožuješ, nevem, ker ti je tečno al zakaj, pa si nekaj pametna, a v bistvu sem jaz trikrat že povedala isto kot ti, samo da pač jaz zaenkrat še nisem šla mimu kante, v kateri bi ležal mešanec, če pa kdaj bom, ga zagotovo odnesem domov. Da eden zasluži več kot drugi, torej nerodovniški, rodovniški, to je morda le plod tvoje podzavesti, zato to govoriš. Jaz tega ne mislim, res je, da so denarno več vredni, to je dejstvo ki mu ne oporekam, ampak nisem pa nikoli rekla ali napisala, da se moraš do rod. lepše in boljše obnašati kot do nerod.  :P Tako da ti zadnjič zdaj rečem, da pazi kaj govoriš, oziroma ti govori kar hočeš, ne drzni pa si spreobračat mojih besed, ker bom začela jaz spreobračati tvoje :) Prepir si začela izključno ti, jaz svoja stališča le branim in jih bom tudi branila, sploh pa če jih nekdo tako kruto in brezsrčno obrne :(
Poznam več primerkov, ki so svoje mešance pakirali v vrečke za zamrznit meso in jih potem metali v steno ali v potoke. Misliš, da bi tudi rodovniške tako metali? Nebi, zato ker če imaš rodovniške mladiče, je to postošek, na katerega se pripraviš, pariš, izbiraš snubce, spremljaš brejost...in vse ostalo. Pa zdaj spet niso krivi psi,ampak ljudje, ampak to ne pomeni, da to ne obstaja.
Aha, pa še to, če bom kdaj poniževalna in nizka, kot si ti napisala, potem sigurno ne bom do živali, ampak do ljudi, ker so pa res dosti bolj pokvarjeni. Punce, bedno ščene ne pomeni vedno dobesedni prevod, ne morete na stvari gledat vedno direktno, bednost je lahko povzročena in prav tako odpravljiva, ščene je lahko ljubkovalno, posmehljivo, ali zgolj malo za bogatejši jezik, ne pa prokleti pes mešani zabiti. Vsaj ne v mojem vokabularju.
Če sta se kakorkoli počutili užaljeni, v zvezi z vajinimi mešanci, naj povem da nisem novi hitler, tudi jaz imam eno mešanko, ljubezni ne razlikujem.
Dajmo to temo nadaljevta človeško, ne pa kot nekakšni huligani, na koncu koncev ne bo tema niti malo poučna ali obveščevalna, zgolj prepiranje ljudi, ki jim je tečno, zato napadajo drug drugemu stališča, ki pa so na koncu koncev ista :)


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #13 : 17 Maj 2008, 08:40:11
Nelly, se podpišem pod to.
Seerland, tudi mene je zgrozilo, ko sem na strani mariborskega azila prebrala, da je neka gospa križanca z nemškim ovčarjem pustila v zavetišču, ker je preveč prijazen. >:( Halooo?!
Tako je: sama dobim drugo leto še psičko pasme coton de tulear. Ampak zaradi tega Lana ne bom imela nič manj rada, ker je pač mešanec. Prav posrečen je, ko prenaša svojega zajčka po celi hiši, da bi ga opazili. :D Nikjer ni garancije, da bodo ljudje z rodovniškim psom lepo ravnali, ker eni pač nimajo čuta do živali - pa si vseeno nabavijo psa. Mešančki me ne motijo... Nekdo jih mora imeti rad. ;D sem pa zgrožena nad načrtnim parjenjem nerodovniških psov, ki se prodajajo kot čistokrvni (kar sem že napisala).
Pred kratkim je od naše znanke sestrični umrl shih-tzu, ko je bil 1 teden pri njih. Kupljen je bil kot čistokrvni brez rodovnika, ker je premalo osveščena gospa pesjana za 700 evrov kupila pri Matoši. On ji je ponudil drugega psa, ker denarja ne vrne, ona ga pa sedaj toži (drugega psa seveda ni notela, ker je na veterinarski postaji veterinar ugotovil, da pes prihaja z Madžarske, čeprav je "vestni vzreditelj" zatrdil, da je to njegovo domače leglo).  >:( Ampak itak ga toži brezveze, ker ne bo nič dosegla.
To je bil sicer malo off topic, ampak to je dejstvo nerodovniške načrtne vzreje. Pravi mešanci so pa pač podarjeni dobrim ljudem in se mi zato to dvoje ne zdi primerljivo (služiti na račun psa ali ga pa oddati, ker je mešanec).

To maš ful prav, nikjer ni garancije, tudi rodovniški psi eni živijo v prav bednih smrdljivih razmerah, veliko jih pocrka, ker jih pač zapustijo, smo se jih naveličali. Ne da jih nekdo mora imeti rad, vsi ki imamo radi živali, imamo radi vse živali. Ok, jaz ne maram tistih posiljenih, ki se zakadijo v tebe in ne veš kaj boš doživel, ampak na koncu koncev, pes je pes, bel, črn ali pa zelen s fluorescentnimi pikicami. S tem se jaz vsem strinjam. Ne strinjam pa se s kreteni, ki delajo to, kar sem napisala v uvodu teme, načrtno mešanje pasem, da bodo kao bolj nevarna , ali bolj kaj jaz vem...
S tožbo ne bo nič dosegla, ker ni prva.
Nevem no, vsi mešanci ne pridejo v dobre roke, eni sploh ne pridejo do rok, jih pobijejo, drugi pomrejo od lakote, eni ker gredo premladi od doma, veliko pa jih pristane na bolhi ali pa kar direktno v azilu, ker ko zrastejo ne izpolnejo pričakovanj gospodarja. Joooj, pa sem mislil, da bo manjši, pa je tako zrastel in mi je prevelik. Mrš v azil, šugi.  ???
Ok, jaz bi take tudi dala pobit.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #14 : 17 Maj 2008, 08:40:46
Pardon, pobit bi dala ljudi, ne teh mešancev...morem prav pazit kaj govorim :)


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 Maj 2008, 10:07:25
Seerland, to se pa popolnoma strinjam: pri mešancih je problem v tem, da ne veš v kakšnega psa bo zrastel. Priznam, da sem bila tudi jaz šokirana, ko mi je veterinar pri Lanovi starosti 2 meseca rekel, da bo imel 25 kg. No, sedaj ima 11 kg pri osmih mesecih, tako da je malo pihnil mimo. :D Tudi če bi res imel 25 kg bi ga imela rada in ga (jasno) ne bi strpala v azil, je pa res, da sem nekako bolj "navezana" na male pse.
Problem pa je, ker so ljudje egoisti in večina bi jih v primeru, da bi (npr. Lan) res zrastel v velikega psa, ga kar strpalo v azil, kjer pa vsi vemo, kakšne so razmere. Tako da to je res problem mešancev, da potem ljudje najdejo 1000 izgovorov, zakaj pes več ni pravi zanje, ko odraste. pri rodovniškem s tem ni težav, ker veš, kakšen bo pes, ko bo odrasel.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 17 Maj 2008, 10:14:56
Seerland, daj se malo pomiri... Nihče te ne napada, in če mene vprašaš si sama tole temo začela precej napadalno.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #17 : 17 Maj 2008, 10:41:12
Seerland, daj se malo pomiri... Nihče te ne napada, in če mene vprašaš si sama tole temo začela precej napadalno.

lp
ne glede na to, kar pišem, zoe, sem jaz čisto mirna :)  to, da sem jo začela napadalno mi je jasno, sem tudi napisala, da sem bla v tistem trenutku besna ko ris, nisem pa nikogar napadala direktno, nikogar na forumu, to je pa jasno razvidno.

lp tudi tebi


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #18 : 17 Maj 2008, 11:05:13
No naj vam povem svojo zgodbo. Želela sem si psičko ki mjo je neka baba zanemarjala >:( >:( >:( >:(... no vse je bilo že zmenjeno ko si butara premisli  >:( >:( >:( >:( >:( ??? ??? ???.Zato sem vzečla k sebi pudla brez rodovnika ma sicer zlooo zdrave starše in vse karakterno prijazne.... no nimata pa rodovnika. In bol kot to z rodovnikom me mot to da so lastniki površni in za časom >:( >:( >:(. otstrigli so mu rep, ne pa tud petega prsta.  >:( >:( >:( >:( >:( >:(  drugač pa nimam nič prot mešancem in bi Timčka vzela tud drugač ker sem ga obiskovala in se nanj že navezala :( :( :(. Vrjetno bi če bi vedla to bi poiskala pravo psarno  :'( :'( :'(

no hotla sem povedat da mi ni čist nič žal
Ps . upam da ste me razumel če ne me pa upozorte pa bom popravla :-[ :-[ :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #19 : 17 Maj 2008, 11:30:26
Aja to sem pa pozabla. Timi  je čisto po merah in vsi mislijo da je rodovniški, zdrav je . razumem problem.Vendar se tud men zdi da rodovnik ni nobeno zagotovilo  :( :( :( :( :(

Poznam velik ljudi ki bi psa zavrgel pa če bi stl nevem kok NISEM NJIHOVA PRIJATELJICA!!!!!


 

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 17 Maj 2008, 11:44:00
Seerland, ce si ti zdajle res mirna, potem te pa res nocem srecati ko si jezna!  ;)

Tudi jaz sem 100% proti neodgovorni vzreji, predvsem pa proti producitanju taksnih ali drugacnih "cistokrvnih" mesancev, pa vseeno mislim, da je potrebno malo paziti kako se izrazamo. Tvoj ton je nekoliko preoster in skorajda zaljiv, tako da naslednjic ko te napade nekontrolirana jeza, odidi za par minut na vrt, globoko vdihni in se pomiri...... potem sele se vsedi za racunalnik in napisi kar ti lezi na dusi  ;).

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 17 Maj 2008, 15:24:19
Moje mnenje je tako:

glede na to,da bo vedno obstajal delez ljudi, katerih misljenja ne bos spremenil, pa ce se bos se tako trudil in bodo producirali mesance kot po tekocem traku, ker ne bodo hoteli sterilizirati/kastrirati svojega psa/psice, se mi zdi, da bi vsaj vsi ostali, ki se zavedajo tega problema lahko zaceli sterilizirati in kastrirati svoje pesjanarje.. Kajti ce ne nameravas imeti mladicev opravi k/s pa bo mir..ne se zanasati na to, da bos pazil, kajti prehitro se potem zgodi kaksen ups in mladici so tu.

Se strinjam da si vsi psi zasluzijo dober dom in dobrega gospodarja, zato se mi zdi res neodgovorno od ljudi stepati cistokrvne pse brez rodovnika in pa mesance, ker je obojih preprosto prevec da bi vsi dobili dober dom, in jih zal zaradi nekaterih primerkov cloveske vrste, ki se jim kaksnih stvari ne da dopovedat oz gledajo samo na denar, ne bo zmanjkalo..

O ljudeh, ki kupujejo cistokrvnega brez rodovnika, ker je par 100€ cenejsi kot rodovniski pa sploh ne bom zgubljala besed >:(



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #22 : 17 Maj 2008, 16:48:32
Seerland, daj dihaj... Ce se pa mislis spuscati na nivo opozoril  ;D in imas obcutek, da imas se kaj vec za povedati pa obstajajo ZS, da ne bos smetila teme.











demon

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 17 Maj 2008, 18:20:19
Res nisem prečitala čist vsega, ker....so vmes čudne navedbe, s katerimi se ne morem strinjati. Če sem prav razumela nekoga motijo mešančki. Sama sem proti kakršnemukoli štepanju mladičev, pa naj si bodo čisti ali ne, z rodovnikom ipd. Sem ugotovila, že dolgo nazaj, da tudi , če nekdo plača ogromno denarja za mladiča z rodovnikom, še ni rečeno, da bo za le-tega tudi naj lepo skrbel. Žaostno. Psička iz najbolše vzreje, pasme ene dražjih, stara 5 let se je oddajala zaradi .... pomanjkanja časa. Vmes pa so seveda štepali mladiče z rodovnikom, da so služili. Ugotovila sem, spet glede na to debato, da še vedno premalo osveščamo ljudi o sterilizaciji/kastraciji. Mislim, da bi energijo bilo bolje vložiti spet in spet in...... ter ponovno v ozaveščanje ljudi o ster./kastraciji. Preseneča mene predvsem to, da mladi - okoli dvajsetih let, še vedno mislijo, da psička mora imeti eno leglo.Torej je treba ozaveščati mladino. Za sterilizacijo še mogoče koga prepričaš, kastracija pa je baje povsem brezpredmetna. Torej je treba pogruntat nove argumente zakaj pse kastrirat. Ljudje so res še vedno budasti kar se tega tiče.
Pa brez zamere.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #24 : 17 Maj 2008, 20:46:58



Moje mnenje je tako:

glede na to,da bo vedno obstajal delez ljudi, katerih misljenja ne bos spremenil, pa ce se bos se tako trudil in bodo producirali mesance kot po tekocem traku, ker ne bodo hoteli sterilizirati/kastrirati svojega psa/psice, se mi zdi, da bi vsaj vsi ostali, ki se zavedajo tega problema lahko zaceli sterilizirati in kastrirati svoje pesjanarje.. Kajti ce ne nameravas imeti mladicev opravi k/s pa bo mir..ne se zanasati na to, da bos pazil, kajti prehitro se potem zgodi kaksen ups in mladici so tu.

Se strinjam da si vsi psi zasluzijo dober dom in dobrega gospodarja, zato se mi zdi res neodgovorno od ljudi stepati cistokrvne pse brez rodovnika in pa mesance, ker je obojih preprosto prevec da bi vsi dobili dober dom, in jih zal zaradi nekaterih primerkov cloveske vrste, ki se jim kaksnih stvari ne da dopovedat oz gledajo samo na denar, ne bo zmanjkalo..

O ljudeh, ki kupujejo cistokrvnega brez rodovnika, ker je par 100€ cenejsi kot rodovniski pa sploh ne bom zgubljala besed >:(



če si s tem zADNJIM MERILA NAME TI POVEM Da NIMAŠ PRAV. ZANGA SMO PLAČAL PROV TOK KOT BI ZA RODOVNIŠKEGA  >:( >:( >:( >:(. Tko dasmo bli premal pozorni  >:( >:( >:( >:(
nasleden  bo ziher rodovniški :( :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #25 : 17 Maj 2008, 21:08:27
Nelly in vsi ostali prizadeti zaradi mojih besed, se iskreno opravičujem. Ne bom več.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #26 : 21 Maj 2008, 10:09:15
Ne bom odpirala nove teme, moram pa tole napisati, ker zdaj pa meni dviguje pisker.

Sosedje imajo dve mešanki pri bajti. Ena se sedaj goni in je spuščena, da prosto lazi okoli po Trzinu. Včeraj sem jo opazila zadaj za našo hišo na travniku. Seveda je na njo napopanih en trop vaških 'j++++++', ki jo eden za drugim veselo naskakujejo  >:( >:(. Sem vprašala drugo sosedo, če jo to kuzla od tistih, pa je potrdila in rekla, da se hecajo čigavi bodo ta mali.

Samo, da pomislim na to kar sem včeraj videla, mi dvigne pritisk do maksimuma. Na mojo srečo in sosedovo žalost se včeraj nisva videla, ker bi mu povedala kar nekaj krepkih. Čeprav dvomim, da bi zaleglo.

 >:( >:( >:( pojma nimam kaj sploh lahko storim. dejstvo, da imajo še eno kuzlo pri bajti me skrbi, da bo tole namerni množični razplod. Plus obe psici sta zelo tečni - se zaganja v mojo Albo in tečeta za njo, vsakič ko greva mimo. Enkrat jo je čakala za vogalom, pa jo je Alba potem pošteno pretresla.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #27 : 21 Maj 2008, 10:29:49
A zdaj lahko razumeš mojo jezo(ki je bila absolutno pretirana in negativna v prejšnjih postih >:D) ?
Zaradi takih, ko se potem sprašujejo, kdo bo "ata" stojijo stvari tako kot stojijo. Ker se jim zdi smešno, zanimivo, haha, nadaljevanka. Boga psica, ki je naskakovana s strani vseh. Malo javljaj Alba , kako bo, če bo breja, kaj bo z mladiči, prosim .
Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #28 : 21 Maj 2008, 10:42:54
Bom spremljala in poslikala, če bo treba. Sicer dvomim, da bi jih pobili, če bo kotila, ker imajo tudi njihove mačke mladičke, pa jih nekako le potalajo.
Ja razumem bes, ampak jaz ločim 3 zadeve:
- ups in sicer enkratni
- tole kar sem zgoraj opisala
- prodaja mešancev kot 'čistokrve'

Zadno dvoje me zelo razjezi.

Ja psica se mi prav smili. In včerj ko sva šli z Albo ven, bi skoraj en od samcev napadel Albo, pa je na srečo moje živalsko dretje zaleglo. No saj imela sem tudi marelo s sabo, bi jih pa fasal.
Čeprav moj mož prav, da jih bom sama enkrat fasala.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #29 : 21 Maj 2008, 13:53:15
Taki tud mene fajn razjezijo (zakaj pa obstaja sterelizacija )

Ps:upam da sem prov napisala  :-[ :-[ :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D