Mešanci na vsakem koraku

Seerland · 17879

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 23 Maj 2008, 14:35:12
No, smo le prišli do tja, o čemer sem govorila. Netipično za pudlja je namreč že to, da ni kvadraten. To pomeni, da bi morala biti plečna višina enaka dolžini psa. Pri tvojem je npr. razlike kar 6cm, kar je pri tako majhnem psu ogromno. O tem ves čas govorimo in na tak način, ko se pari netipične predstavnike, se dela pasmi ogromna škoda.

p.s. Pa še eno vprašanje imam. Je tako slučajno ravno na teh slikah ali ima vedno tako ukrivljeno hrbtenico?


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #61 : 23 Maj 2008, 19:59:04
Ne jaz sem ga tko postavla  ;) da je poziru med rožicami ! ampak se boji višine in se je zato tko ' nagrbanču' sem se pa mal zmotla pri merjenju ker me je malo ščene grizlo V resnici je dolg : 39 cm  (mi je mami pomagala :-[)

Ps: Upam da mam prov ker grize ko ps  ;D ;D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 26 Maj 2008, 11:45:58
Ps: Upam da mam prov ker grize ko ps  ;D ;D
Tegale stavka pa ne razumem!  ??? :-\

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #63 : 26 Maj 2008, 13:21:28
Mišleno je bilo v šali (Timko ponavadi ne grize :P ) pa letelo je na to da je počlovečen  ;) upam da sem ti razložila :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 26 Maj 2008, 13:25:10
Ahaaa, hvala!  :)

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 23 Maj 2011, 14:56:45
Nisem brala cele teme tako da je mogoče že kaj napisano. Strinjam se s tem da se mešancev oz. čistokrvnih brez rodovnika ne bi smelo razmnoževati načrtno... Sicer se mi grozno smilijo psički iz pasjih farm, ampak ko kupiš takega psička le podpiraš preprodajalca in mu daš denar da bo lahko imel še ogromno mladičev in večina jih bo bolna in bodo trpeli. Če pa takih mladičev ne kupujemo pa bo preprodajalec ugotovil, da mu to ne prinaša zaslužka in ker mu je mar le za to, bo odnehal. Tisti ki hoče mešanca naj ga vzame iz zavetišča, če hoče pasemskega pa od dobrega vzreditelja. Tako bodo ti dobili denar in bodo lahko pokrili stroške in tudi za tiste druge pse bo (v zavetišču) boljše poskrbljeno. Se pa seveda lahko zgodi in zame je to čisto v redu, da se zaljubiš v psička z ulice in ga posvojiš.
Tako je le moje mnenje, čeprav ponavljam da se mi grozno smilijo psički s pasjih farm a jih bomo rešili veliko več če tistih ne kupujemo.  :)