Hrčki

flatka · 265482

flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
: 21 November 2005, 20:44:34
Lepo pozdravljeni!

Odpiram novo temo o hrčkih. Povejte kaj o svojih miškah, kakšne dogodivščine,...

Imam pa eno vprašanje.
Mogoče kdo oddaja kakšnega hrčka. Od prijatelja imam veliko zanimanje, ki bi mogoče vzel tudi dva ali več.
Doma ima tudi druge živali, tako, da bi bilo za njih lepo poskrbljeno.  ;)

Sporočite, če imate kakšne informacije!
Hvala!

Lp, Eva


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1 : 22 November 2005, 07:14:21
oj!

pred tremi meseci mi je žalostno umrel moj hrček..bil je prijazen in rad mi je zlezel v kakšen večji žep ali pa v rokav...zelo ga pogrešam in zdaj mu pošiljam poljubčke gor v nebesa :-* :'( :-* :'( :-* :'( :-* :'( :-* :'( :-* :'( :'( :-* :'( :-* :'( :-* :'( :-*  imam pa žalostno novico da mi mami in oči ne dovolita imeti več hrčka (kao da sta samo onadva skrbela zanjega (samo ko sem bila 1 teden na počitnicah na  Blokah) in pol mi rečeta da sta mogla itak samo onadva skrbetzanjga in zdaj mi ga ne pustita več) :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :-*

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #2 : 22 November 2005, 15:35:52
Meni je moj Dodo (ruski hrček) poginil prejšnji petek (11.11.) :'(, zjutraj sem ga hotla pogledat, pa je bil čisto trd obrnjen na hrbtek in tačke skupaj. V soboto (19.11.) pa je k nam prišel ruski hrček Rižek - pravi pogumni radovednež, ki skače kot kobilica :). Je pa tako luštkan in ima velika ušeska :-*. Do zdaj mi je uspela ena slikica. Takšen pa je bil Dodo :).

Lp, Ana



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 22 November 2005, 15:37:18
Aja, flatka ;): mi smo Rižka dobili v Mr. Petu, kjer so imeli kar nekaj mladih hrčkov, ki so videti zdravi ;).

Lp, Ana



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 22 November 2005, 17:40:48
zdej sem hrčka naručila za MIKLAVŽA ;D  pa upam da bo MIKLAVŽ ;D  mamici  povedal da me nej pelje v trgovino in  ga mi kupi ;D

joj kokk sem otročja ;D MIKLAVŽ ;D ;D ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 22 November 2005, 19:04:18
Urša, ne podpiram prodajo živali v trgovinah, zato bi ti priporočala, da z Miklavžem raje skupaj pregledata oglase in najdeta hrčka iz "domače" vzreje ;)

Anana, Rižek je ful luškan in super ime ima :D

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #6 : 22 November 2005, 19:55:59
Ja vem anana, saj jih dobiš v vsaki trgovini. Samo ponavadi jih imajo nekateri ljudje kar doma (mladiči) in ne vedo kaj bi z njimi. Tako bi prijatelj vzel kar domače in ker bi jih verjetno vzel več, se ne splača v trgovini, saj daš za vsakega po 2000 sit (približno), kar se pa kar nabere.

Imaš pa zelo lušnega hrčka in tudi meni je zelo všeč ime!  :)

Urša glej, da boš potem res skrbela zanj.  ;)  ;D


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #7 : 22 November 2005, 20:01:43
Aja, flatka ;): mi smo Rižka dobili v Mr. Petu, kjer so imeli kar nekaj mladih hrčkov, ki so videti zdravi ;).

videti zdravi. ne priporočam vam kupovati hrčkov v teh trgovinah. jst sm kupla enga v amebi, pa so mi najprej nabil da je bil cepljen pri 2tednih? ker se hrčkov sploh ne cepi... :( :-\
potem mi je pa še poginil pri 1letu. res je da mu moraš nuditi popolno opremo, paziti na klimo v tisti sobi, ustrezno prehrano, higieno... :)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 22 November 2005, 20:06:34
Tudi mojega 1. hrčka je prinesel Miklavž ;D.A ga je kmalu sestrična zadušila :o :-[.potem je prišel novi,ki je od starosti poginil in potem še eden,ki pa se mi je najbolj prirasel k srcu saj je bil tako scrkljan...:-*.Ki pa je tudi že pokojni...zaenkrat še ni v načrtu nov,vendar si potiho želim činčilo :).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 22 November 2005, 20:13:20
Urša, ne podpiram prodajo živali v trgovinah, zato bi ti priporočala, da z Miklavžem raje skupaj pregledata oglase in najdeta hrčka iz "domače" vzreje ;)

Anana, Rižek je ful luškan in super ime ima :D

lp

ja malo narobe sem napisala ;) če mi bo MIKLAVŽ dovolil imeti hrčka ga vom apsulutno kupila pri enemu ki ima vsak mesec 2 legli...ja seveda bom skrbela zanj tako kot za vasko svojo živalico

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #10 : 22 November 2005, 20:33:43
Ja, moram povedati, da imam tudi jaz slabe izkušnje s kupovanjem hrčkov v trgovini.
1. (že zelo dolgo nazaj) Sem se sama (ko sem bila mlajša, brez staršev) odpravila v trgovino po svojo novo domačo živalco. Prodajalki sem pokazala kateri mi je všeč in jo vprašala, če potrebuje posebno nego, če je kaj posebnega. Odvrne mi, da ne in mi hrčka proda. Vsa vesela tečem domov, kjer imam že vse pripravljeno za vselitev hrčka. Voda, hrana, hiška, žaganje,...
Proti večeru je hrček ležal na boku, voda mu je tekla iz gobčka,... Trebušček se mu je napel,... in poginil  :'(
Naslednji dan sva se z očitom odpravila nazaj v trgovino in vprašala kaj naj bi se mu zgodilo,... Prodajalka vsa zmedena vpraša katerega smo vzeli,... Na koncu pa le pove, da ta hrček ne bi smel piti vode oziroma bi jo moral dobiti zelo poredko v zelo majhnih količinah.
Po vrhu vsega, pa reče, če bova kupila novega.  >:(  >:(  >:( Ja, pa ja!

2.) Je imela hrčka sestra, ki je doživel kar lepa svoja leta, 6 let.

3.) Sem imela zopet enega, ki pa je po enem mesecu poginil. Ne vem zakaj, jaz sem potem rekla, da je naredil samomor.  ::)

Tako, da s trgovinami nimam najboljših izkušenj. Jezi me to, ker si otrok močno želi te živalce, se naveže nanjo,... potem mu pa po enem mesecu pogine. Za katerega otroka in normalnega človeka pa to ne bi bil šok.  :-[

Če vidite kakšen oglas ruskih hrčkov,... mi prosim sporočite! Prijatelj jih z veseljem vzame!!! Hvala!



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #11 : 22 November 2005, 20:38:10
flatka jaz bom vzela dolgodlakega hrčka (tako kt je bil prejšni) oglase za uske hrčke pa nisem zasledila žal

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #12 : 22 November 2005, 20:55:56
Ne spomnim se dobro. Ampak mislim, da je bil ravno dolgodlaki, peščene barve, tisti prvi hrček, ki naj ne bi smel piti vode.

Mogoče kdo kaj bolj natančneje ve, kako je s to vodo, sme ne sme,...?

Za ruskega vem, naš je imel normalno vodo in je bilo vse v redu.


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #13 : 22 November 2005, 20:57:34
oglase za uske hrčke pa nisem zasledila žal
No saj pravim, če kdo ve, naj pove.  :P  ;D  ;)
Hvala  :)


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #14 : 23 November 2005, 13:47:07
Ni nujno, da v vseh trgovinah tako ravnajo. Pregledaš hrčke po učkih, če je zdrav, ni plašen - tako smo mi dobili Rižka, ki je pravi pogumni navihanček in takoj ko je prišel domov, je naredil obhode po vseh delih kletke ;).
Equus, a to ti je zlati hrček poginil pri enem letu?

Lp, Ana



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #15 : 23 November 2005, 18:30:19
Če vidite kakšen oglas ruskih hrčkov,... mi prosim sporočite! Prijatelj jih z veseljem vzame!!! Hvala!

A takšne hrčke!  ;) ;) ;D ;D

http://www.pesjanar.si/foto/displayimage.php?album=4&pos=1


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #16 : 23 November 2005, 18:47:50
ja to so ruski hrčki ja Marko

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #17 : 23 November 2005, 19:14:56
Ja tile Marko!  :)

Po hrbtu so sive barve, po hrbtenici pa imajo temnejšo sivo črto. S te slike se vse vidi od spredaj.  ;D


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #18 : 03 Januar 2006, 16:43:10

Hrček-glodalec




Prehrana:
Hrček ni izbirčen (po mojih izkušnjah). Krmimo ga z posebno mešanico semen za hrčke, ki jo lhko kupimo skoraj v vsaki trgovini za živali. Občasno oziroma enkrat na teden mu damo kakšno korenje, solato (ima jo najraje), liste cvetače in še in še.... Vsak dan mu moramo iz posodice za hrano pobirati odgriznjeno oziroma plesnjevo hrano Nikoli mu nesmemo dati rozin, slanih arašidov,..!



Bivališče:
Če želimo da je zelo zadovoljen mu kupimo čim večjo kletko, a pri nakupu kletke bodite pozorni koliko je razmaka med rešetkami, kajti hrček lahko pobegne če so rešetke preveč narazen. V kletki mu damo nekako majhno škatlo ali pa hiško za hrčke, ki jo kupimo v trgovini za živali. V to hišico damo vato, toalet papir....Nikoli pa mu ne dajte v hiško volne, ker se lahko zaplete med njo! V kletki nikoli nesme manjkati tudi posodica za hrano katera  naj bo težja da je hrček nebo prevrnil. Kot hrano hrček potrebuje tudi vodo, zato mu v njegovi kletki oziroma v njegovem bivališču nesme manjkati tudi napajalnik z vodo. Vodo je potrebno menjati vsak dan. Hrček potrebuje tudi kolo za razgibavanje (plastično)


Udomačitev:
Pojavlja se primer ko nevemo kako hrčka odomačiti.

1. damo roko v kletko nanjo damo hrano in počakamo, da se hrček pribljiža roki in začne hrano spravljati v svoje "žepke".
2. Z drugo roko ga začnite božati. Te dve točki ponavljajte 2-3 dni.
3. Potem ga počasi malo dvigneš in ga ponovno spustiš. Čez nekaj časa pa ga primi in ga vzemi vn s kletke in ga  za začetek imejte v nekem zaprtem prostoru da vam ne uide.
4.Ko je že navajen biti zunaj ga lahko že vzamete v dnevno sobo in se znjim igrate (ga date na trebuh, date ga v žep ali v rokav in mu pustite da  zleze do rame in potem čez trebuh nazaj,...)


lp Urša

+1 točka

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #19 : 03 Januar 2006, 16:57:17
Urša:Si te podatke dobila v knjigi "Hrček"? (taka tanka knigica o hrčkih).Ker se mi tole besedilo zdi zelo znano,zato vprašam ;)

Drugače pa vidim,da v to temo še nisem pisala.Jaz imam doma ruskega hrčka.Je punčka(to se vidi po tem,ker ima izbočen zadek) ,ime pa ji je Shely :) Ima svojo dvonadstropno kletko,v kateri ima kolo,katerega vsak dan veselo vrti,wc s peskom,kamor hodi na opravljanje potrebe,hiško z vato(za hrčke),posodico za hrano in stekleničko za vodo.Imam tudi eno igralo,ampak ji ga ne dam pogosto notri ker zavzame preveč prostora ;)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #20 : 03 Januar 2006, 17:02:02
za to knjigo sem že slišala ampak ti dam časno PeSjanarsko da nisem niti malo prepisala z nje ;) no mogoče že kakšno besedico...lol ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #21 : 03 Januar 2006, 17:09:47
Pri udomačitvi hrčkov...hrčki grizejo!Zato pazite,če imate slučajno hrčka ki ni ljubitelj crkljanja.boli niti ne,rana ni velika---krvi je pa več kot preveč ;D.
In pa še to.Niso vsi hrčki tiste žverce,ki bi se noč in dan crkljale pustile božati...najdeš tudi psa,ki ni ljubitelj božanja ipd.Zato hrčku ne vsiljevati božanja,mrcvarjenja če tega ne pusti!

Poleg tega obstajajo posodice,ki se na kletko pripnejo in jo hrček ne more prevrniti in stresti ;).Pa bonbončki za hrčka tudi :D (kot pasji priboljški),ki se dobijo v sadni,zelenjavni in čokoladni različici.

Pa še to.Hrčki so nočne živalce,ki so zelo aktivne.Kot je že Rinchy rekla radi "gonijo" kolo in po mojih izkušnjah obožujejo grizenje kletke ::).Zelo moteče,če ga imaš v sobi ;D.Zato mi lahko kupite brusni kamenček,ki se pritrdi v kletko in namesto kletke grize to.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #22 : 03 Januar 2006, 17:13:16
Mene je hrček enkrat ugriznil ampak grizejo samo takrat ko se bojijo oziroma jih je strah...ko hrček ugrizne nesmemo biti nikoli panični!

Tjaša jaz sem imela enkrat hrčka v sobi...nikoli več, ker je tako gonil da sem bila celo noč pokonci in nisem mogla spat...lol

Pri nam je napajalnik začel grist  :o :o

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #23 : 03 Januar 2006, 17:27:04
Ja hrčki so znani po tem da radi grizejo kletko oz katero koli drugo stvar-ja saj so glodalci,ne? ;)
Moja ljudi nič ne grize,lepo leze po mizi,ali pa po človeku,kateri jo je vzel iz kletke. Ponoči kletko nosim v kuhinjo,ker je to gonjenje kolesa grozno za ušesa(sploh ponoči,ko se vse sliši bolje kot čez dan) ;D Čez dan je pa v moji sobi.

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #24 : 03 Januar 2006, 17:59:41
No ampak odvisno od ljudi.Klemen je bil čisto zadovoljen in je lepo žagala,hrček pa ropotal kot norec ;D.S tem,da sme ga jaz slišala 10m stran čez zaprta vrata,on ga pa ni 2m stran ???

Sem bila pa sama velik ljubietl kletk :-[.Tako da imam doma 2m dolgo pa 4cm visko kletko z rovi in vmesnimi sobicami ;D.Sem bila odvisna od tega ::).Edin problem je bil,ker je moj Bučko vsak večer vato vlekel v drugo sobo in jo nalednjo noč spet prestavil,v sobice nabasal hrano in jo tam pustil...tako,da je bilo treba samo čistiti ;D.Sedaj pa je lepo zložena v 5 škatel in čaka na novega lastnika ::).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #25 : 04 Januar 2006, 10:01:43
evo našo hrčico Miško....



LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #26 : 04 Januar 2006, 14:15:53
lepotica  :D :D :D


slike pri opisu so pa slike mojega pokojnega hrčka  :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #27 : 04 Januar 2006, 17:49:13
Še nekaj o hrčku:

Dlaka:
Pri Zlatih hrčkih svilnata, košata in olga okoli 2 centimetra. Pri Ruskem hrčku dlaka krajša in puhasta. Zlati hrček je pogosto bele, črne, svetlo in temno rjave,....Ruski hrček pa je zmeraj sivkast in po stedini njegovega telesa teče črna črta. Hrčkom dlak ne strižemo ampak jo alko malce naškropimo in jo sčešemo s zelo mehko zobno ščetko.

"Žepki"
Vse vrste hrčkov imajo na licah žepke  v katere spravljajo hrano in jo nosijo v svojo hiško kjer si delajo zaloge.




A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #28 : 04 Januar 2006, 19:14:28
Pa še nekaj glede žaganja.Pod nobenim pogojem žaganje smrekovega lesa ali doma nabrano žaganje.Smrekov les je namreč zelo smolnat,ker pa hrčki veselo bašejo v svoje vrečke tako žaganje kot hrano.Smola je lahko smrtno nevarna,ker se hrček lahko zadušu!

Pa se mi zdi,da je že nekdo rekel,da nekateri hrčki ne smejo piti preveč vode :-\

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #29 : 04 Januar 2006, 19:49:47
Ni nujno, da v vseh trgovinah tako ravnajo. Pregledaš hrčke po učkih, če je zdrav, ni plašen - tako smo mi dobili Rižka, ki je pravi pogumni navihanček in takoj ko je prišel domov, je naredil obhode po vseh delih kletke ;).
Equus, a to ti je zlati hrček poginil pri enem letu?

Lp, Ana

prvi mi je poginil po 3h mesecih (domača vzreja) drugi pa pri 6h mesecih. se ne spomnim točno samo vem da noben ni preživel več kot 1 leto!!! :o