Hrčki

flatka · 268444

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #510 : 08 Marec 2010, 19:30:37
...R.I.P Deedee
...ja...danes je zaspala...za vedno  :'( :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #511 : 08 Marec 2010, 21:36:59
 :'( :'( Iskreno sožalje!



tadika

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
  • Iška
Odgovori #512 : 09 Marec 2010, 00:06:05
moje sožalje :(



kara

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • hov,hov :)
Odgovori #513 : 09 Marec 2010, 11:48:54
sožalje  :'(


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #514 : 09 Marec 2010, 15:37:49
hvala.  :(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #515 : 22 Marec 2010, 13:16:59
Pozdravljeni!

Najprej moje sožalje Urši! :( Imam pa še eno vprašanje. In sicer, januarja smo v Zooticu kupli ruskega hrčka, ki nam je po enem mesecu umrl... Mi nismo točno vedli, kaj bi lahko bilo krivo, ker smo ravnali z njim tako, kakor piše v knjigah (vsak dan sveža voda, tovarniško pripravljena hrana, pa tudi nekaj sveže zelenjave in sadja, rekreacija, redno menjavanje nastila...) Domnevali smo, da je bil mogoče bolan! Čez dva tedna smo kupili novega - roborovskega hrčka, zaradi daljše življenjske dobe. Zanj smo skrbeli približno enako, morda še celo z večjo previdnostjo in skrbjo. Umrl je na enak način, že po dveh tednih! :( ??? Oba sta umrla na enak način - najprej sta postala zelo hiperaktivna, zelo malo sta spala in nato čez noč umrla... :'( Za otroke je bilo to grozno, ker so dobili občutek, da ne znajo skrbet za živalice itd. Šla sem v Zootic in vprašala, kaj bi lahko bilo narobe, ker mi res ni bilo nič jasno in sem bila že prav jezna >:( Skupaj smo predvidevali kaj bi lahko bilo narobe... ker smo ga hranili z Vitakraft hrano za hrčke (ki smo jo kupili v eni drugi trgovini za male živali) in še s sadjem, so predvidevali da je to krivo! Naj bi namreč Vitakraft hrana vsebovala veliko sladkorja, ki pa ga hrčki ne smejo (in enako tudi sadje). Po razmisleku smo menjali vso hrano, nastil, seno...za drugo firmo (Bunny) in tudi svežega sadja več hrčku ne dajemo! Me pa zanima, če ima kdo podobno izkušnjo??? In kakšno idejo, kaj drugega bi še lahko vplivalo na tako nenadno smrt? ??? Prosim pomagajte, ker imamo novega hrčka - Ruskega belega! Ime mu je Cartek! Vendar nam v trgovini niso znali povedati katerega spola je? Ve kdo kako lahko ugotovimo? :) Zdaj, ko smo vse zamenjali za preverjeno kakovost res upamo, da bo vse OK, bi pa prav prišlo, če je kdo imel enako izkušnjo in ve kaj je bilo narobe, da se takšna tragedija pravočasno prepreči! Hvala vsem! ;) Je pa res dušica in ga zdaj socializiramo ter se res lepo odziva in je res pravi Cartek! Bom dala gor tudi kakšne slikice! ;D



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #516 : 22 Marec 2010, 15:50:08
Zanimivo, mi smo kupili v Zooticu v Decembru, koncu novembra pa je tudi kar umrla, po destih dneh.. =( Enako, skrb v redu, kot za vse prejšnje hrčke, ki so doživeli tudi po tri leta... Potem je prodajalka rekla, da smo ji ziher preveč po rokah vlačili... Mogoče je imelo leglo iz Zootica kakšno bolezen..? S katerega zootica si pa vzela?
So bili pa simptomi pri nas isti.. Najprej totalno hiper, potem je po cel dan ni bilo iz tunela/hiške in potem, ko se ni odzvala na klice sem jo dala na silo ven in ugotovila, da je umrla...  :'(



NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 22 Marec 2010, 15:58:06
To pa res čudno! Mi smo kupli v Zooticu na Ptuju v Qlandiji! Ampak je zanimivo, ker eden je bil ruski, drugi pa roborovski - torej mislim da nista iz enakega legla... In tam sta tudi bila v različnih kletkah! Kakšne vrste pa je bil vaš? In kje ste ga kupili? Ker bratec in sestrica od roborovskega pa sta še v prodajalni... Res ne vem kaj bi lahko bilo! Je pa možno v tem primeru, da je nekaj v povezavi s trgovino! :(



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #518 : 22 Marec 2010, 16:28:05
Naša je bila v BTCju... Mogoče imajo istega ''dobavitelja''?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #519 : 22 Marec 2010, 19:50:13
Živali se ne kupuje v trgovinah. Ampak pri vzrediteljih, pri ljubiteljih, ki za živali dobro, primerno skrbijo in jim najdejo dobro domove in jih lahko vprašaš za nasvet.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #520 : 22 Marec 2010, 20:38:54
Hvala čara, ampak ta tvoj "odgovor" mi čisto nič ne pomaga! Prosim, če ima kdo kaj bolj uporabnega!? V trgovini sem bila v zadnjih dneh štirikrat in so mi dali ful nasvetov in predlogov...ampak žal prepozno! Še vedno pa ne vemo zagotovo, kaj je bil vzrok smrti... In če se komu kaj sanja in ima kakšen nasvet zame, mi naj prosim pomaga! :-[  ;)



NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 23 Marec 2010, 21:06:21
Tukaj pa je obljubljena slikica našega Carteka! Jutri bo en teden, odkar ga imamo doma in moram rečt, da se odlično počuti! Upam, da bo dolgo z nami! :) Kako se vam zdi?

http://s1011.photobucket.com/albums/af239/NinaDrzaj/?action=view&current=Cartek2.jpg



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #522 : 24 Marec 2010, 10:33:25
Hvala čara, ampak ta tvoj "odgovor" mi čisto nič ne pomaga! Prosim, če ima kdo kaj bolj uporabnega!? V trgovini sem bila v zadnjih dneh štirikrat in so mi dali ful nasvetov in predlogov...ampak žal prepozno! Še vedno pa ne vemo zagotovo, kaj je bil vzrok smrti... In če se komu kaj sanja in ima kakšen nasvet zame, mi naj prosim pomaga! :-[  ;)

Obdukcija, za katero pa si prepozna. Čisto brezveze je ugibat na blef.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 24 Marec 2010, 10:41:04
Saj imaš prav ja... Na obdukcijo pa smo se spomnili prepozno, ker v bistvu nismo niti razmišljali, da se to sploh lahko naredi... :(

No glavno, da se naš Cartek zaenkrat dobro počuti! Me pa zanima, če ima kdo mogoče kakšno idejo, kako ga naj navadim da bi si brusil zobke na mineralnem kamnu?! Ker grizlja vse drugo, razen tega (kletko, posteljnino, hišico, tudi nas včasih :P)! Zdaj smo mu dali priboljšek na palčki in upam, da mu tudi to koristi za zobke!




NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #524 : 24 Marec 2010, 10:43:53
Ne vem, zakaj se slikica ne vidi... Tukaj je link:

http://i1011.photobucket.com/albums/af239/NinaDrzaj/PIC_1163.jpg



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #525 : 24 Marec 2010, 14:25:42
Še enkrat ponavljam...
Kupljeni priboljški niso primerni.Vsebujejo sladkor, med....Za hrčke to ni primerna hrana!

Za brušenje zob potrebujejo : seno, listnato zelenjavo-ker zobje meljejo se obrabijo sprednji in zadnji zobje.
Hrčki potrebujejo živalske beljakovine: mokarji, črički, muhe, skuta, sir, jogurt (moji obužujeta cottage cheese), če imaš psa ali mačko doma-daj kakšen briket tudi hrčku, tudi surovo meso jim bo v užitek...razne salame, hrenovke-raje ne

Pozimi ko zmanjka zelenjave na vrtu-je fajn kupit sojine kalčke in pa alfalfa kalčke ter jih skalit in sveže ponudit

laneno seme je super-par zrnc zadostuje, prepečenec

večina trav in zelenjave, zelišč....Previdno z zeleno solato, zeljem. V knjigi Nega hrčka ter Hrček tudi to piše...Priporočam branje

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #526 : 24 Marec 2010, 15:22:28
Nekaj od tega že dobiva (seno, mokarje, mešanico hrane (tovarniško) za pritlikave hrčke s semeni, zelenjavo, mesnimi proizvodi, rastlinskimi beljakovinami, olji in maščobami, minerali, ribjimi proizvodi in jajčnimi proizvodi)! Priboljšek pa je bil samo za socializacijo in ga je grizljal manj kot minuto (skoraj nič ni pojedel), mislim da mu niti ne ugaja tako zelo in ne bom več kupovala tega! Za vse dodatne informacije pa res hvala!!! Bom mu dala kakšen pasji briket od naše čivave in malo sirčka ter laneno same... Ti poročam kako mu bo kaj všeč ta hrana! ;)



NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 25 Marec 2010, 08:22:37
Sporočam, da sem danes zjutraj ujela Carteka, kako veselo grizlja mineralni kamen! ;D Tako, da mislim, da to ne bo več težava! :)



NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 29 Marec 2010, 17:16:50
Hej Čara! Jaz sem zdaj vsaki dan dala Carteku nekaj majhnega in novega za probat (po tvojem nasvetu) :) In bilo je tako...prepečenec mu je bil super in ga je z veeeelikim veseljem pogrizel! Potem sem mu dala še jogurt in je čisto malo polizal, potem pa ni bil več zainteresiran, tako da predvidevam, da mu ni bilo všeč. Tudi nad sirom ni bil navdušen in ga je samo vohal; sem pa mu dala navaden sir, bom pa še probala s cottage cheesom. ;) Do zdaj je to bilo to... Vse ostalo pa še pride na vrsto  :) Kakšnega hrčeka pa imaš ti? Aja, tudi sena nima kaj preveč rad in mineralni kamen grizlja samo na vsake kvatre...tako da sem se veselila prehitro :( Daste svojemu hrčku kdaj tudi kakšen lešnik?!

Lp.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #529 : 29 Marec 2010, 19:25:11
Zdaj mam dve rusinji. Mojidve ne marata svežega korenčka, pojesta pa sušenega, pa list maline tudi ne, trav in regrata, trrpotca in navadnega plešca tudi ne, sir tudi ne...
Obožujeta kalčke, prepečenec, laneno seme, motovilc, radič, semena bučk,  cottage cheese, brokoli, cvetačo, meso, muhe...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #530 : 30 Marec 2010, 21:40:05
Pozdravljeni!

Jaz se vam spet malo oglašam ;D Jutri bo dva tedna, odkar imamo Carteka in smo mu danes prvič kompletno zamenjali nastil in počistili kletko (prej smo odstanjevali samo kakce in polulane dele)! Prej je imel naravni nastil iz lana, zdaj pa smo poskusili z žagovino, čeprav sem bila malo skepitična! Prejšnji laneni nastil je od firme Bunny, žagovina pa je od firme Vitakraft. Imate kakšne izkušnje s tema izdelkoma? Kaj se vam zdi bolj primerno? Oboje sem želela preizkusiti, da vidim kaj mu je ljubše. Opažam pa, da zelo malo koplje in rovari... Danes smo mu tudi prvič nastavili posodico s peskom, da bi se skopal, ampak ni bil ravno navdušen! :-\ Malo je povohal in se sprehodil po njej potem pa takoj splezal ven...o kopanju ni bilo ne duha ne sluha :) Je to normalna reakcija za prvič? Jaz sem namreč mislila, da bo navdušen, ker so drugače veliko sam "umiva" in tudi tukaj na forumu sem brala, da hrčki pri tem zelo uživajo. No... :)

Se priporočam za kakšen nasvet in opozorilo, če počnemo kaj narobe! ;)

Lp.



tadika

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
  • Iška
Odgovori #531 : 31 Marec 2010, 14:54:30
Živjo...
po dolgem času se zopet oglašam... čas ustvarjanja pozitivnih rezultatov je mimo :) tako da se lahko posvetim še čemu drugemu.  ;D
Čeprav se dogovor za ruskega hrčka za katerega je tekel pogovor tudi na tem forumu žal ni izšel (pokvarjen avto, izpiti, služba... 100 zadevic k so drugač čist vrei razporejene so bile sedaj glavni krivec za vse  >:( ), smo preko bolhe kupili drugega malčka (čeprav preko bolhe ni primerno kupovati vseh živali, smo mi imeli srečo saj so imeli leglo 4 tednov starih sirijskih hrčkov+dobili smo vse informacije kaj točno jedo pri njih doma, kako skrbijo za njih in še vrečko vse hrane, vitaminov, briketov itd., tako da smo sedaj veliko bolj zadovoljni kot takrat, ko so naši hrčki prišli iz trgovine v naš dom in nas nato prehitro zapustili  :'( )
Naš malček je že po naravi takšen, da se vsake 3 minute dobro očisti, ko pa je opazil, da ima na voljo tudi pesek v stranišču je pa to poleg vrtljivega kolesa njegov najljubši prostor, sam vse je odvisno od hrčka, prejšnji hrček je samo lulal v stranišču in nič druga, ostali ga še pa pogledali niso. Je klasično hrano za hrčke, vitamine za dlako, rastlinski priboljšek za boljšo prebavo, tudi kakšen sladek priboljšek (kar pač prodajajo v trgovinah za male živali izključno za hrčke), vendar se temu izogibam, čeprav jih naravnost obožuje in včasih kakšen mačji briket zaradi beljakovin - skratka ima na voljo vse na kar je bil navajen pri prvotnih lastnikih. Za steljo ima žagovino, malo sena, katerega ves navdušen prvi nad grizlja in ga prestavlja po kletkah gor in dol, ima pa tudi steljo za gnezdo oz. posteljico, katero si prestavi iz hiške v kateri je spal prve dni k začetku rova, če mu gre pa kdo, ki je ves dan v moji sobi preveč na živce se pa prestavi v rov in tam spi celi dan. Ob večerih in nato celo noč pa skače iz enega na drugega vrtljivega kolesa do stranišča in hrane, medtem preveri kdo je v sobi in kaj počne in nazaj  :) med zadnjim ornk čiščenjem obeh kletk pa se je v vrtljivi žogici podil po sobi za mojo dve letno sestrico in ob tem kot kaže užival, saj sedaj vsakič čaka pri vratcih na žogo  ;D

Ko si pridem gor kako naložiti fotke  :-[ jih objavim

Lp




NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 01 April 2010, 08:25:26
Pravi lepotec je! ;) Sirijski hrček je? Nisem vedla, da so lahko tudi bele barve...ker je zelo podoben našemu. :)

Jaz pa sem včeraj šla malo v šoping za našega Carteka in mu kupila lesene palčke za njegove zobke (ki so še vedno problem), travniška zelišča, lanena semena in sončnična semena ter radič! Najprej sem mu v kletko nastavila tri lesene palčke na različna mesta in ko me je slišal je takoj prišel pokukat kaj počnem, zato sem mu eno ponudila. Jooooj kakšno veselje, takoj je zagrabil in začel grist, nato pa odhrumel v svojo hišico in tam nadaljeval! ::) Čez čas sem ga šla pogledat in je ravnokar nekaj kopal po žagovini, zato sem se začela z njim pogovarjati, on pa kot nor začel gristi po kletki, zato sem mu spet ponudila košček lesa, da naj raje to grize, ampak sem bila očitno jaz boljša in je kar mene začel gristi... Hmmm?? No upam, da ga navdušenje do lesa ni tako hitro minilo in da bo še brusil zobke na njem! Čeprav ne razumem, zakaj je bil tako napadalen. ??? No naslednji pride na vrsto radič, da vidimo kako bo mu to všeč.

Lp.




tadika

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
  • Iška
Odgovori #534 : 01 April 2010, 15:16:49
hehe tale cartek je pa divji  :D
Naš pa nima časa za nas, niti za moje roke se ne zmeni, važno da ima svoj kolo in stranišče pa je najbolj vesel hrček na svetu...  :-* Moji prejšnji hrčki sploh niso marali lesenih palčk, toda ta se je celo lotil iz lesenih palčk narejenega mostička, sam problem je, ker ga nič druga ne zanima, za brusit zobke, kot tista sladka zadevca (polna medu itd.) za hrčke obešena na palčko  :-\ kar pa niti najmanj ni dobro za zobke, zj trenutno je eno zglodal, sam non stop pa nemore imeti tega... mogoče bi mu pa bil všeč tisti kamen, nekateri so se ga do sedaj kar dobro lotili, drugi ga pa še pogledali niso... bo treba neki ukrenat ;)



NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 01 April 2010, 16:28:14
Ja danes je res bil malo divji :D Drugače pa je malo manj, ni pa nič sramežljiv in boječ...to mi je všeč, ker prejšnji je bil ful. Tista sladka palčka pa res ni vredu za non-stop, ker ima v sebi preveč sladkorja, ki pa ga hrčki v bistvu ne smejo :( Jaz sem našemu tudi kupla in je malo glodal, ampak mu nisem obesla v kletko, ker bi blo to preveč za njega. Recimo enkrat na teden mu malo ponudim, ko je priden. :) Drugače pa zgleda da bodo te lesene palčke pomagale, ker mineralni kam je skoraj nedotaknjen. Se pa ti splača probat z mineralnim kamnom, mogoče ga bo imel rad. ;)

Uživajta!



NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #536 : 04 April 2010, 14:35:29
Pozdravljeni!

S Cartekom sma spet imela degustacije! :P Najprej sem mu ponudila radič in ga naravnost obožuje! :) Travniška zelišča so mu malo manj všeč, mu pa je zato všeč tako laneno kot tudi sončnično seme. Me pa zanima, kolikokrat na teden naj mu ponudim radič? Ne bi rada pretiravala s tem. Čara ti si rekla, da ga tvoji hrčici tudi obožujeta, ne? Kolikokrat jima ga ponudiš? Kaj pa ostalo svežo zelenjavo? Hvala za pomoč! ;) Danes, ko smo mu čistili kakce, smo mu dali tudi veliko sena, ki ga malo zoba, malo pa ga uporabi za gnezdece... In zadnjič si ga je odnesel v hišico in si tam naredil gnezdo, danes pa si je kar pred hišico uredil in zdaj tam lepo spi. 8) Zdaj mu tudi počasi iščemo malo večjo kletko, da bo imel več prostora za tunele ipd. ampak so nekatere res drage. Upam, da bomo našli kaj ugodnega in kvalitetnega!

Lep pozdrav!



NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #537 : 06 April 2010, 21:03:08
Zdravo! Spet jaz :-[

Imam en problem. Carteku sem kupila kokosovo lupino, da jo bo imel kot hišico oz. gnezdece in zraven sem mu kupila vato za hrčke, da si bo sam uredil to gnezdece. Ko pa sem mu to nastavila v kletko ja takoj začel vato jest. Ker si je dosti vate natlačil v gobček in mu je visela tudi ven, sem ga prijela in mu jo vzela. Priznam, da sem postala malo panična, ker sem se bala, da bi se zadavil ali kaj podobnega. Vse skupaj je še enkrat ponovil in zato sem mu jo odstranila iz kletke in mu pustila samo seno iz katerega si običajno oblikuje gnezdece. Imate mogoče kakšne podobne izkušnje? Kaj ste storili v tem primeru? Mu jo naj vseeno nastavim v kletko in počakam da bo pogruntal, da je to za gnezdece?

Hvala za pomoč! :)
Lp.



NinaDrzaj

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #538 : 07 April 2010, 21:18:06
Problem rešen ::):




tadika

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
  • Iška
Odgovori #539 : 08 April 2010, 11:03:58
Kasper si je vse skupaj, odvlekel tako z gobčkom kot s tačkami za rov in si tam ustvaril gnezdo, to je delal s tako vnemo, da smo ga samo gledal  :D  drgč pa si je dal nekaj tudi v gobček, sam si je vse skupaj samo prestavil na njegov plac za spanje, potem pa je izpustil in s tačkami zlagal na kup, da bi pa jedel pa ni blo videt, čeprav vedno vse proba zj ni blo tak.
Naslednjič pa sem mu pri konkretnem čiščenju kletke vatko (mislim vatko, katera je seveda ekstra za hrčke, da ne bo pomote!!!) dala v manjšo oranžno hiško, katera je na sredi kletke, tako da ima mir tudi če so otroc v sobi in očitno se sedaj gre skrivalnice, ker ga je prav težko najdit čez dan ker ga ne vidiš :)