Apartmaji v dalmaciji- kjer sprejmejo pse

damayanti · 173242

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #60 : 07 Avgust 2008, 12:44:52
Ribica glede Krka se popolnoma strinjam s tabo. Mi smo bili letos v Šilu in smo tam dobili plažo, kjer so bili psi dovoljeni, ampak drugot po krku pa  :-X.

Mi smo bli v apartmaju Pavi in smo ful zadovoljni. K sreči smo imeli blizu do plaže, kjer so bili psi dovoljeni.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #61 : 07 Avgust 2008, 13:16:48
Mene pa zanima, kake so plaze na Solti in drugod (ker cene telih apartmajev so fajn)? Ker je poleg bojecke Lune se otrok in na skalah res ne moremo bit - si Luna ne upa skakat v vodo in mora bit ok plaza, da se kopa (je pa cisto nora na vodo). Sicer sprasujem za drugo leto, pa vseeno.


Šolta je bolj kot ne kamnita... so sem in tja plitvine z kamenčki..... ubistvu ta del kjer so ti apartmaji si najdeš svoj zalivček- ga okupiraš in je tvoj. V  špici sezone je malo težje prva polovica 7 meseca ali pa druga polovica avgusta pa po željah.
Noben ne teži nič glede psov.... Nasplošno Šolta ni  preveč nabita z turizmom.
So pa tudi te " gradske" plaže ki so prav nasute s kamenčki ( v Maslinici in  Stomorski)
Prav za majhne otroke na Šolti jaz vedno predlagam ribiško hišo v krušici( poglej slike)

Tukaj kjer je bila Tjaša in Lejca je bolj švoh ker to je na odprto stran JZ- in je za majhne otroke bolj kot ne neprijazna" za tamejčkene"......

Korčula je pa boljša.
Ker je tudi večja.... čeprav jaz imam te moje-  samo v okolici Vele Luke.... Uvala gradina ima sploh plitvino...
slika, ki sem jo napopala zgoraj je Gradina
......zato sem tudi rekla, da za drugo leto naredim akcijo s hiškami.
Te so pa ponavadi v  manjših uvalah- plaže delno/ delno kamni kamenčki in kakšna skala skoraj povsod pa plitvina

najlepše plaže imajo ravno robinzonske hišice... sploh una v Stinivi in Prihonji ( razen da nimajo elektrike... ).
Bom jih pa še nabrala...obljubim ;)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #62 : 07 Avgust 2008, 13:57:05
P.S  Ribica*
Sem prebrala tvojo temo....
kakšen apartma ste to imeli ???, da ste morali vso prtljago trogat na plažo?


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #63 : 07 Avgust 2008, 14:31:27
Se veselimo novih informacij.  :)

Midva z najinima zverinicama za drugo leto itak hočeva eno tako hiško, nekje bolj na samem. To, da ni lektrike, nam sploh ni pomembno.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 07 Avgust 2008, 20:09:21
Še jaz v tej temi. Sem mislila, da smo se že odločili kam gremo, pa smo si malo premislili. Tako, da bi bila vesela, če da kdo kakšno informacijo o apartmajih 10-20. avg, kakšen dan gor ali dol. In sicer za 2 osebi in 1  peseka.
Drugače bomo morali kar na blef.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 07 Avgust 2008, 21:40:43
P.S  Ribica*
Sem prebrala tvojo temo....
kakšen apartma ste to imeli ???, da ste morali vso prtljago trogat na plažo?



bili smo v Njivicah, takoj ko prides tja. Se pravi na vrhu hriba - do najblizje plaze je bilo 5 min hoje, s tem, da je bilo seveda prepovedano za pse. Do pasje plaze je bilo salbih 5 min z avtom - ampak dopoldne skoz senca. Kar bi bilo cisto ok, ce bi imeli res vroce vreme in toplo morje - pa ni bilo ne enega, ne drugega - tu na pasji plazi je bilo morje ful ful mrzlo, ker so hladni pritoki. V Silu je bilo ok, sploh v kampu smo bili v lepem zalivcku.

Saj ta voznja na plazo nam ne predstavlja nobenih tezav, ker smo se s starsi 11 let vozili na plazo na Pagu - v Novalji itak ni lepe plaze. Sam vseen se ti mal butast zdi za dve uri in pol na dan se vlacit na drugo stran otoka po ovinkasti cesti.

Uf, za robinzonsko varianto smo pa prekomot  :) Pa z majhnim otrokom, povrh vsega se ful aktivnim, ne bi sla v kaj takega. Pa jaz sem tudi komot, priznam  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 08 Avgust 2008, 09:11:10

Uf, za robinzonsko varianto smo pa prekomot  :) Pa z majhnim otrokom, povrh vsega se ful aktivnim, ne bi sla v kaj takega. Pa jaz sem tudi komot, priznam  :)

zate( in take družine z malčki) sploh nisem pomislila na robinzonsko varianto ;)
Vprašam , pa zato, ker sem za letos pač domačinom oddajala oglase za  apartmaje tudi prejo oglasnika- in  jaz če bi imela majhnega otroka  bi v prvi vrsti iskala komforten apartma z veliko kuhinjo in maksimalnim hladilnikom/ klimatiziran/ pritlična terasa( da otrok nima kam past ali pobegnit :D- največ 50 m od plaže z plitvino in prodnato plažo.V mirni okolici. Pa normalno ceno za 4 os maximun 50/55 eur.( več ne)
zato sem take apartmaje  kar avtomatsko predlagala- tistim ki so informativno iskali.

In sem take prav šparala za familije ;D.( in so bili vsi ful zadovoljni)
Še jaz v tej temi. Sem mislila, da smo se že odločili kam gremo, pa smo si malo premislili. Tako, da bi bila vesela, če da kdo kakšno informacijo o apartmajih 10-20. avg, kakšen dan gor ali dol. In sicer za 2 osebi in 1  peseka.
Drugače bomo morali kar na blef.

Na blef ne hodi ;)- ker boš fasala kakšno luknjo ki jo boš preplačala juhuhu.
Če imaš pa željo  na Šolto ali na Korčulo mi pa na ZS javi tvoj mail ali tel pa  narediva eno akcijo ;)... ziher bi se kje kaj našlo.
na Šolti vem da ima  en starejši par prost apartma( Tjaša je bila tistih par dni pri njem ko je podaljšala :) ).... ceno ima pa 40 če se ne motim- pa Tjaša je imela tudi taro s seboj ;))
Za Korčulo je pa ta moj znanec direktor turističnega ureda- pa itak vse pozna  in točno ve kdo ima frej in kdo ne ;)



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #67 : 08 Avgust 2008, 11:41:08
Mi tudi gremo na Šolto :o Komaj čakam  8)

Hvala damayanti :-*


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #68 : 08 Avgust 2008, 11:52:18
Mi tudi gremo jutri na Šolto. Komaj čakamo. :D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #69 : 08 Avgust 2008, 12:30:48
No vajina taja bo imela družbo ;) zgoraj na vrhu v " mojem" apartmaju bo zvezdicazaspanka( sva zrihtali 8) )

Meli od 20.8  dalje je pa  vaš :)( tako da od takrat naprej lahko uletite kadar želite ;D )

fouš sem vam pa tolk.... da je tukaj prav dež začel scat ???

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 08 Avgust 2008, 22:58:32
Hvala damayanti!!!!!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #71 : 09 Avgust 2008, 07:28:18
 ;)  Uživajte ;D...pa ne pozabite kakšno fotko narest :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 11 Avgust 2008, 07:58:17
Ja obvezno fotke!  :o

Če imaš pa željo  na Šolto ali na Korčulo mi pa na ZS javi tvoj mail ali tel pa  narediva eno akcijo ;)... ziher bi se kje kaj našlo.
na Šolti vem da ima  en starejši par prost apartma( Tjaša je bila tistih par dni pri njem ko je podaljšala :) ).... ceno ima pa 40 če se ne motim- pa Tjaša je imela tudi taro s seboj ;))


Tukaj nama je bilo full ušeč ker je apartma zelo velik. Lastnika pa sta zelo prijazna, skoraj vsako jutro če sva želela je bila rakija takoj na mizi.  ;) ::)



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 23 Avgust 2008, 20:21:10
No jaz naj povem da smo bili na Šolti zelo zadovoljni, da smo se imeli teh 12 dni super. Hvala še enkrat Damayanti, ker si se potrudila in nam v zadnjem trenutku pomagala najti apartma.
Spoznali smo Tajo in njena lastnika in skupaj prekartali marsikatero uro. Ni nam bilo dolgčas.
Skratka na Šolti je bilo super!!!



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #74 : 23 Avgust 2008, 21:43:49
Mi gremo jutri na pot  :o


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #75 : 25 Avgust 2008, 08:17:46
No jaz naj povem da smo bili na Šolti zelo zadovoljni, da smo se imeli teh 12 dni super. Hvala še enkrat Damayanti, ker si se potrudila in nam v zadnjem trenutku pomagala najti apartma.
Spoznali smo Tajo in njena lastnika in skupaj prekartali marsikatero uro. Ni nam bilo dolgčas.
Skratka na Šolti je bilo super!!!

Super...  :o.. sem prav srečna , da ste uživali :)
Mi gremo jutri na pot  :o

Skogkatt pa sedajle uživa( upam).

Še malo..... še malo..... pa bomo tudi mi :o ;D ;D ;D




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #76 : 05 September 2008, 12:54:24
Evo nas  :o smo nazaj  :'( :D

Fino je bilo  8) Po malo nesrečnem štartu prvega dne ::) je lahko samo šlo na bolje in tako je tudi bilo  8)
Imeli smo se krasno, ogledali skoraj cel otok, najdli idealni skoraj private beach :D in v glavnem uživali na sončku in v slani vodi ;D
Gazda pa itak glavna faca :)

pogled s terase


sončanje


s sostanovalko Valo


prijatelji :D :





Damayanti: hvala za vse  :-*

Več slik v albumu:  http://skogkatt.moj-album.com/album/13444581/


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #77 : 16 September 2008, 14:20:41

No  pa se je še za nas končalo ( dopust)... malo smo zahinavili >:D in letos namesto na Šolto usekali malo nižje- Korčula.
Usidrali smo se v okolici Vele luke v zalivu Stiniva- kjer smo bili robinzoni ;D
zakon!!!! :o :o :o... smo se odločili da nikoli več ne gremo na dopust v apartma. 8)
http://www.moj-album.com/uredi/damayanti/13568102/?os=13569635
takole je naša hiška zgledala z morja :)

Vsak dan smo lovili ribe.... sicer končni ulov je bil potem na tržnici- vaba pa " kune" :D razen malo več uspeha je bilo pri hobotnicah :D
Plavali.... tauhali...se vozili z čolnom( našo malo lupinico ::)) relaksirali ob bevandicah in dobri papici :-[
Spoznali nove prijateljčke labradorko Lejlo. Preganjali martinčke in čmrlje :D

Vreme je bilo več kot super.... vseh 14 dni po 30 ali več stopinj čez dan....ponoči pa prijetno hladno- za spanje.
naš Damč, ki nas čez celo leto vsako jutro meče iz postelje je vstajal zadnji.... tako da je zmeraj zamudil ribolov >:D
Dina zadnji ni hotela v avto in domov ... smo jo morali izpod postelje izvlečt.... ???

Skratka... super smo se imeli ;D...in prehitro je bilo konec :'(

Več slik pa tule
http://www.moj-album.com/uredi/damayanti/13568102/

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #78 : 16 September 2008, 15:14:36
waaaa vidim da si dopustovala hehe pošteno:D damč pa tudi vidim da je užival....

malo sem si prebral to temo...od začetka....in jaaa ko se spomnem šolte...to je res raj....škoda samo da takrat še nismo meli našga boja.... in na tistem otoku so ljudje res ful fajn....mi smo bli pa v stomorski....ful fajn...moj fotr je itak že celo mesto poznal..otok je pa tut tko majhen da ga hitro osvojiš.....smo bli pa kr ene par let zapored tam..in je blo prekrasno....sigurno se bom enkrat odpravu z mojim bojem.....sicer si pa dala veliko predlogov za apartma kjer maš lahko psa :P :P

supr hvala damayanti :D

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #79 : 16 September 2008, 15:41:31
Ja smo dpopustovali pošteno ;)..... samo ne na Šolti ;)...itak smo že kuhani in pečeni na Šolti- pa smo se za letos zadnji hip premislili in šli na Korčulo tam še ne poznamo vseh.
Delno tudi zaradi robinzonskih hišic.... katerih pa na Šolti žal ni.

Nikoli nisem razumela zakaj folk toliko tišči v robinzonske hiške - mi je bilo totalno nerazumljivo da nimaš štroma in poštene kopalnice( notri je bil WC in umivalnik- tuš pa zunanji). Samo se je pa nazadnje izkazalo, da štroma res ne rabiš.
TV-ja nihče ni pogrešal.... enkrat samkrat smo si na lap topu naštimali film( tretji dan)... pa ga niti 15 minut nismo gledali :D... je bilo čisto brez veze.

Zunanji tuš se je pa izkazal za fenomenalno stvar. Vsako leto  sem imela ful dela z pospravljanjem kopalnice-posledica pasjega tuširanja... letos pa eno delo manj. :o carsko- dopust tudi zame....

Pogled smo imeli pa res za " miljon dolarjev".... vsi sodobni aparati iz civilizacije so bili daljnogled( je pač treba malo pogledat kaj se na mimoidočih jadrnicah dogaja >:D) in pa radio. Pa še ta je včasih kar malo motil :)( pa ok , hladilnik in plinski štedilnik)
Zvečer smo pa bakle in svečke prižgali-  vse komarje in vešče smo skurli >:D

Psov mi ni bilo treba vozit na sprehod. Okolica  olivni nasad in spodaj je tako ali tako od lastnika- sta se hajotala prosto do onemoglosti . V vodo plavat sta pa tudi sama hodila/ če se meni ni dalo/...... je bilo pač treba vsakega galeba pregnat ::).-> pa še to bolj par dni na začetku...potem se jima pa ni več dalo za vsakim galebom pojat. Sta pa imela zevališče.
Sicer smo pa letos toliko preplavali kot že dolga leta ne.

September se je pa tudi izkazal za dobro odločitev... vreme je bilo fenomenalno- sadja nam ni bilo treba kupovati-  smo ga samo obrali iz bližnjega drevesa ;D.- fige , grozdje, limone
pa res je bil mir. Edini turisti v uvali smo bili :o.... vse je bilo naše.

Edini šok je bil, ko smo prišli domov iz 31 stopinj na 9  :(




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #80 : 16 September 2008, 15:46:01
ja ja vem da ste bli na Korčuli.....ja vidm da ste res uživali....in vrjamm da Tvja spoh niste pogrešal..še jaz ga ne ko grem na dopust :P :P

oh ja to bi blo za našga boja...tekanje do onemoglosti ;D ;D

doma pa res šok ja....temperaturna razlika za več kot 20 stopinj.....sej ni čudno da sem tut jst zbolel :'( :'(

je pa tut boj ko si že plavanje omenila...zadnjič prvič zaplaval hehe sm se skor zjoku od smeha :D :D
in seveda sm ga tut komej prepričal da se ni pognal za racami sredi jezera hehe...ta bi bla pa dobra 8)


A dog is for life, not just for Christmas!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #81 : 16 September 2008, 16:05:19
je pa tut boj ko si že plavanje omenila...zadnjič prvič zaplaval hehe sm se skor zjoku od smeha :D :D
in seveda sm ga tut komej prepričal da se ni pognal za racami sredi jezera hehe...ta bi bla pa dobra 8)


Naš damč je tekoče splaval na Visu v trenutkih neposlušnosti, ko se je pognal za galebom... star je bil pa cca 5 mesecev ...... je imel pa tudi srečo , da je bil slučajno tam en tip ki ga je  potem potegnil v čoln.... drugače bi on še kar šel...kaj bi bilo potem pa  :-X- je pa dobil lekcijo- od takrat nikoli več na slepo ne sledi nobenemu ptiču 8).... edino takrat je dobil "napaljenost" do vožnje s čolnom ::).Sedaj  je Dr. plavanja.... se navadil celo počivati med plavanjem.... ko je pa treba pohitet.... ga imam pa problem dohitevat tudi s plavutkam ;)
..... čeprav je pa letos vsak jutranji ribolov prespal- čisto ga je ubila ta prostost >:D..... zjutraj je samo glavo dvignil  zabrundal in nazaj zalegel ;D
 .

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #82 : 22 September 2008, 19:20:13
Evo, da se se jaz pofockam tule ;D Midva sva nazaj s Solte, imela sva se ful fajn, Zara se je naplavala, naletala,... Bil je mir, vreme lepo, razen dva dni je burja pihala.

Sva pa prisle s Ksenijo na eno idejo in sicer, da bi se lahko dobili kaksen vikend ko bo lepo vreme, pa da se mal nacvekamo in izmenjamo vtise :D Ste za? :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #83 : 22 September 2008, 19:38:14
 :o.... da malo poopravljamo ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #84 : 22 September 2008, 20:08:07
Koooooomaj čakam prihodnje leto!     8)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #85 : 23 September 2008, 18:11:40
sasha....damayanti....hitr powejte kdai se dobimo na kavi :P :P :P jst sm takoj za ;D ;D
mi2 se že tako ali tako 1 leto meniva kdaj bova šla hehe,,je že skrajni cajt ;D

A dog is for life, not just for Christmas!


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 23 September 2008, 19:52:16
sasha....damayanti....hitr powejte kdai se dobimo na kavi :P :P :P jst sm takoj za ;D ;D
mi2 se že tako ali tako 1 leto meniva kdaj bova šla hehe,,je že skrajni cajt ;D

jaz sem tudi za!  :o ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #87 : 23 September 2008, 21:05:24
ta teden me je kruta realnost doletela :D( v petek in konec tedna ne morem) naslednja dva dneva morem  pa drva zlagat ??? dones so me zasuli z njimi... se že cel dan psihično pripravljam..... celo eno vrsto sem zložila...pol so pa eni čni debeli pajki letal izpod njih... sem pa mal opustila delovno vnemo.... :-[
drug teden enkrat pa komot ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 24 September 2008, 06:35:53
ta teden me je kruta realnost doletela :D( v petek in konec tedna ne morem) naslednja dva dneva morem  pa drva zlagat ??? dones so me zasuli z njimi... se že cel dan psihično pripravljam..... celo eno vrsto sem zložila...pol so pa eni čni debeli pajki letal izpod njih... sem pa mal opustila delovno vnemo.... :-[
drug teden enkrat pa komot ;D

Ja damayanti, kok si ti tut ena, zakaj pa nas ne povabiš k sebi na koffi za posladek pa nam dodeliš zlaganje drv ob steklenici npr. domačega žganja.  :P ;D  >:D 8)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #89 : 24 September 2008, 10:38:04
Na koffi in na šnops lahko pridete kadar koli :D( lahko tudi kaj drugega imam še en limončelo iz Šolte, pa rogač....pa še kaj bi se našlo ;) :o)
Delat vas pa ne bom gnala.( tolk žleht.. ali pa tolk gorenka pa spet nisem >:D :D)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.