3. tekma RO, 2008

Rinchy · 9081

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
: 25 Maj 2008, 10:50:03
Kdaj: v nedeljo, 8. junija 2008
Kje: vadbeni prostor Kinološkega društva Domžale
Organizator: Kinološko društvo Domžale

Informacije: Meta Maček  tel: 041 713 545

ONLINE prijavnica. Prijavite se lahko do 30. maja 2008.

Spletna stran KD Domžale


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 05 Junij 2008, 12:41:30
Prosim, ce lahko kdo sporoci uro, ko tekma zacne (za gledalce).
Hvala  :)



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #2 : 05 Junij 2008, 12:42:26
Če prideš okoli 10 mislim da bo se veliko za videt



baliza

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Junij 2008, 13:45:50
Takole izgleda urnik prireditve:
9.15   žrebanje štartnih številk, prevzem kataloga
9.25   otvoritev prireditve
9.30   ogled proge RO I
9.40   začetek tekmovanja
13.00   podelitev pokalov in priznanj, zaključek uradnega dela prireditve
Seveda po zaključenem  ROI programu sledijo še ostali trije programi.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #4 : 05 Junij 2008, 17:36:39
Jaz bom tokrat tudi (žal) prišla samo gledat :-[... Po pretirano kondicijsko naravnanem vikendu :-\ Nuba že od nedelje šepa :'(. Tale njen zlomljen in nepravilno zaceljen prst nama ne da miru :-\.
Veliko sreče vsem! Vse kaže, da bo vreme super (beri neprevroče za pse :P)... Meni je pa tako hudooo ker ne morem tekmovat :'( :-[ :'(...

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 05 Junij 2008, 20:32:54
Nas pa ne bo. Gremo malček kampirat.  :)

Tako, da lepo delajte in se vidimo.

LP, T



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 08 Junij 2008, 18:07:57
RO I


RO II


RO III
Zmagala je Tjaša Gregorič s Fito Nebeško - slike pa žal nimam, ker se mi je en gospod fino nastavil pred objektiv.

RO IV


Midve sva bili danes disk. Sva že delali slabo, ampak tole danes je bila pa čista nula  :-[ ::)

Pa še nekaj ostalih slik:











Več slik je v albumu.

Čestitke vsem tekmovalcem!



Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #8 : 08 Junij 2008, 22:24:56
Uuuu, čestitke naši Maji za prvo mesto z Nelom. Glede na to, kako mlada je ta disciplina v našem klubu, je to fantastičen rezultat.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #9 : 08 Junij 2008, 22:58:24
Čestitke vsem :)! Ker sem bila danes brez dela sem posnela kar nekaj filmčkov (dokler ni bila kartica polna :-[). Zdele se imam full za učit ampak obljubim, da jih bom vsak večer ene par gor nalodala pa da bodo kmalu na voljo :P.
Nina ti se pa ne sekiraj... Kaj češ-psi imajo tudi včasih slab dan 8). Jurriiiišššš novim tekmam nasproti :o!

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #10 : 09 Junij 2008, 09:03:32
Čestitke vsem!!!  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #11 : 09 Junij 2008, 10:29:33
Hvala za čestitke :) VČeraj sem res zadovoljna z rezultatom, čeprav vem, da Aska zna še mnogokrat bolje izvesti vse vaje kot je bilo včeraj. Bi morale tudi  RO tekme potekati tudi čez zimo kot npr. agi :P :o

lp


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #12 : 09 Junij 2008, 10:36:52
Čestitke vsem, še posebej naši Maji in njenem Nelu za odlično delo :o ter pohvala organizatorjem :)
Imela sem se prav faj in sem kljub neuvrščenosti zadovoljna z delom mojega psa  8) Kot idejo za naprej bi mogoče dodala le to, da bi postavitev prog ob takšnih bolj vlažnih dnevih malo premislili, še posebej kam postaviti tiso najbolj obiskano progo RO1. Se mi zdi da je ravno Ro1 stala na bolj razmočenem območju, lahko se pa seveda tudi motim  ;)

Obenem bi še povzela spodnje komentarje iz 2. tekme na sojenje v tej disciplini, katerim se pridružujem. Mislim, da napisanemu ni kaj veliko več za dodati, kot to da se resno prečisti pravila in pojme. Mogoče ima saxana idejo, kako to doseči/ kaj je treba storiti :)

Se mi je pa ob ogledu tekme in pogovoru z ostalimi nastopajočimi spet porodilo nekaj vprašanj na katere mi odgovor ni čisto jasen...
Eno izmed njih je npr. ocenjevanje določenih vaj-imamo lestvico od 1-10, vendar se določene vaje avtomatsko ocenijo z 0, čeprav je vaja v bistvu (izrazito slabo) izvedena. Strinjam se, da bi morala biti taka vaja ocenjena kot negativna, vendar če dejansko je izvedena, bi moral tekmovalec za to še vedno prejeti 1 ali 2 piki in ne avtomatsko 0. Za to pa imamo 10-stopenjsko lestvico.
Še vedno me moti sistem žrebanja oz. razvrščanje tekmovalcv po velikosti psov. To ni agility, kjer je ogromno preskokov in mislim, da bi tehnično osebje brez problema premaknilo tisto prečko pri preskoku gor ali dol-kamor bi bilo pač že treba... Mislim, da bi bilo to precej bolj fer... Ker nekaterim tudi ni všeč, da morajo vedno nastopati kot prvi...
Potem pa še zaplet pri nagrajevanju (nanaša se na RO 3 in 4)... Po odlaganju (ko se sprehodiš za štartno črto) se torej psa ne sme sprostit v smislu se pred začetkom izvajanja vaj z njim na hiro poigrat ali mu dat kak pribljšek... Če se odlaganje smatra kot začetek izvajanja vaj, potem bi moral tekmovalec pobrati psa in z njim v poleg poziciji preiti direktno na štart. Brez kakšne dodatne motivacije (razen glasovne seveda) ali dotikov z rokami. In tudi tekmovalec, ki dela prvi, bi moral po zaključenem nastopu na progi v (perfektnem) poleg do odlaganja in odložiti psa... Se pravi, da mora pes v pozornosti ostati precej dolgo časa in ne samo tiste 3 minute... Še eno pravilo, ki otežuje delo tistemu, ki kot prvi odlaga. Ker potem praktično težko zmotiviraš psa, če ni glih ohinsploh naspidiranec...
Upam, da bo še kdo napisal svoje mnenje ali pa pokomentiral zgornje zadeve...

Po včerajšnji tekmi sem se tudi jaz spraševala isto kot Apollo in si vzela čas in šla brat ''Navodila za prganizacijo in potek prideditev RO'', ki so izšla v zadnjem Kinologu. Tam piše:
''Z oceno nezadovoljivo (0 točk) sodnik oceni vajo v naslednjih primerih: pri nepopolni oz. pomankljivi izvedbi vaje, kadar je pes med vajo v izrazito napačnem položaju, kadar vodnik ali pes podreta ali prestopita stožec, kadar pes z gobcem zgrabi rekvizite na progi, odrivanje od ovire ali podrta prečka pri skakalni oviri. Za 3 nezadovoljivo ocenjene vaje se udeleženec v končni razvrstitvi razporedi v kategorijo neuvrščenih tekmovalcev.''

Mislim, da bi tu morali malo specificirati pravila oz. jasno določiti, kaj to pomeni, konkretno v mojem primeru je npr. z 0 bila ocenjena vaja št. 31, vijuganje v osmicah navzkrižno, ki sem jo pač izvajala prvič v življenju in falila izhod, kar zame ni niti približno enako, kot če bi npr samo šla v ravni črti med 4 posodicami s hrano, ne da bi naredila en sam zavoj. Vaja je torej bila 'pomankljivo' izvedena v SSKJ smislu, zato bi mi čisto pošteno morali odbiti nekaj točk, a za moje pojme vaja ni bila kompletno zgrešena, da bi morala dobiti 0 točk. Kaj pomeni nepopolna oz. pomankljiva izvedba? Nepopolna se lahko razume kot ne-idealna (npr. pes nima 100% pozornosti, ne hodi v popolni poleg poziciji) ali pa kot da vaja sploh ni bila pravilno izvedena - je par delal nekaj drugega kot to, kar se je od njega pričakovalo, ne glede na samo izvedbo.

Kakorkoli, Pumi in ostalim iz KD Ljubljana ponovno čestitke za dobro in prijetno organizirano prireditev, že lani ste nas pridno razvajali, letos pa tudi (sploh z darilci ste vsaj mene prijetno presenetili  :o ), glede ostalega pa... komaj čakam, da bo tistih nekaj navdušencev in navdušenk šlo na izpite za sodnike in bomo imeli tudi ekstra kvalificirane sodnike za to panogo. Jasno je, da si trenutno pomagajo, s čimer si lahko, in da se sodniki lovijo, a toliko diskov kot včeraj sem redkokdaj doživela tudi v 6ih letih agi tekmovanj.

...Pa semi zdi ,da bi moral bit razlika med tistim,ki spusti zadnji stožec in tistim,ki gre naravnost mimo - če ne zaradi drugega je t , ki je res izpustl celo vajo prišparal na času in je potem lahko celo višje uvrščen- nekako ni logike  :-\.
Al pa pes , ki proba skočit pa poruši prečko napram enemu, ki gre mimo (predvsem npr pri odpoklicu s stransko oviro je drastično različno, če pes pride naravnost ali čez oviro in jo pač podre)  ???
ampak se bojim,da so eni precej zabetonirani s svojimi stališči  :-\...
In tako bomo pač imeli tudi v RO lahko  precej diskov za zelo kvaliteno delo s eno večjo neumnostjo nekje in uvrščene višje pse s povprečno slabšim delom  :P ...kaj čmo  ::).
Bo treba očitno delat čist popolno al kaj pričakujejo od nas "kravatarji"   >:D

Pozdravček vsem, se vidimo v nedeljo !!! 8)


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 09 Junij 2008, 20:13:52
Še skupni seštevek po tekmi:
http://www.kd-krim.si/ro_tekme.htm

Lp, Ana



marjetica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 10 Junij 2008, 10:36:48
Živjo, sem nova na forumu ::) in prihajam in KD Domžale.

Hvala za pohvalo :). Upam, da ste se imeli prijetno kljub našim napakam, ki smo jih storili kot popolni začetniki na rally-o področju.

Veliko veselja in uspešnih trenutkov pri učenju novega in nadgrajevanju že znanega

m :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #15 : 10 Junij 2008, 10:45:45
marjetica  kakor koli je bila luštna tekma, ne glede na to, če so bile kakšne začetniške napakice ;)  Upam, da drugo leto spet organizorate to :o Z mojo trmico bova sigurno prišli ::) Edino travico drugo leto pokosite ;)

lp


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 10 Junij 2008, 11:20:00
Živjo, sem nova na forumu ::) in prihajam in KD Domžale.

Hvala za pohvalo :). Upam, da ste se imeli prijetno kljub našim napakam, ki smo jih storili kot popolni začetniki na rally-o področju.

Veliko veselja in uspešnih trenutkov pri učenju novega in nadgrajevanju že znanega

m :)
Bilo je prav prijetno , sproščeno- kot pri agilityu. Končno se atmosfera "taja" in so psi on gledalci lahko povsod  :).
jaz nisem opazila nobenih napak- razen če mislite agility blende pri skokih?
mene ne moti. Se pa tud ne spomnim ali piše v pravilniku striktno, da jih ne sme bit?

Kar se tiče opreme na splošno se da vedno mal progo spremenit al pa skoz prste pogledat, pa je.
Priporočam pa komisji ,da organzira vsako leto seminar za organizatorje pred sezono in bo  vse pravočasno jasno in sprotno dogovorjeno  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 10 Junij 2008, 11:25:25
Kje so pa tisti obljubljeni filmčki   ???

Zdej bi bil pa že čas  >:(
Sej menda nimate samih šusov za poravljat pred zaključkom leta, da se je tolk za učit   :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #18 : 10 Junij 2008, 12:09:12
Filmčki se že 2 dni nalagajo (no sej ves čas poskušam noložiti šele prvi filmček ::)), naložen pa ni niti eden >:(!!! Zgleda so eni problemi z youtube, ker najprej 1 uro melje pol pa kr vrže v iz programa... :-[ A ima še kdo take probleme a samo mene nekaj j... >:(?
Takoj ko bodo naloženi sporočim... Men je zlo žal samo če ne gre ne gre... :-[ Če ima kdo kako idejo kaj je narobe bi bila pa zelo hvaležna...
Na faksu pa šusov več ne talajo :P. Izpiti pa so v takem obsega, da brez celodnevnega sedenja za knjigami ne prideš nikamor... ::). No ampak sej med pavzami pridno loadam filmčke, samo kaj ko se nič ne naloda... >:(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 10 Junij 2008, 14:42:41
Ojla,

evo danes imam malo več časa in bom poskusila razložiti nekaj nejasnosti. Ocenjevanja sodnikov in kako so kakšno napako ocenili oz točkovali ne bom komentirala, bom pa odgovorila na nekaj splošno postavljenih vprašanj... upam, da bom s tem kaj razjasnila. 

CITAT: Eno izmed njih je npr. ocenjevanje določenih vaj-imamo lestvico od 1-10, vendar se določene vaje avtomatsko ocenijo z 0, čeprav je vaja v bistvu (izrazito slabo) izvedena. Strinjam se, da bi morala biti taka vaja ocenjena kot negativna, vendar če dejansko je izvedena, bi moral tekmovalec za to še vedno prejeti 1 ali 2 piki in ne avtomatsko 0. Za to pa imamo 10-stopenjsko lestvico.
in
  CITAT: Po včerajšnji tekmi sem se tudi jaz spraševala isto kot Apollo in si vzela čas in šla brat ''Navodila za prganizacijo in potek prideditev RO'', ki so izšla v zadnjem Kinologu. Tam piše:
''Z oceno nezadovoljivo (0 točk) sodnik oceni vajo v naslednjih primerih: pri nepopolni oz. pomankljivi izvedbi vaje, kadar je pes med vajo v izrazito napačnem položaju, kadar vodnik ali pes podreta ali prestopita stožec, kadar pes z gobcem zgrabi rekvizite na progi, odrivanje od ovire ali podrta prečka pri skakalni oviri. Za 3 nezadovoljivo ocenjene vaje se udeleženec v končni razvrstitvi razporedi v kategorijo neuvrščenih tekmovalcev.''Mislim, da bi tu morali malo specificirati pravila oz. jasno določiti, kaj to pomeni, konkretno v mojem primeru je npr. z 0 bila ocenjena vaja št. 31, vijuganje v osmicah navzkrižno, ki sem jo pač izvajala prvič v življenju in falila izhod, kar zame ni niti približno enako, kot če bi npr samo šla v ravni črti med 4 posodicami s hrano, ne da bi naredila en sam zavoj. Vaja je torej bila 'pomankljivo' izvedena v SSKJ smislu, zato bi mi čisto pošteno morali odbiti nekaj točk, a za moje pojme vaja ni bila kompletno zgrešena, da bi morala dobiti 0 točk. Kaj pomeni nepopolna oz. pomankljiva izvedba? Nepopolna se lahko razume kot ne-idealna (npr. pes nima 100% pozornosti, ne hodi v popolni poleg poziciji) ali pa kot da vaja sploh ni bila pravilno izvedena - je par delal nekaj drugega kot to, kar se je od njega pričakovalo, ne glede na samo izvedbo.


Odgovor:
Naj dam primer za nepopolno oz pomanjkljivo izvedeno vajo in kako se jo oceni, npr vaja prostor med odpoklicem:  Vaja je sestavljena in sicer psa pustiš na sedi, se umakneš 15 korakov stran, se obrneš in psa pokličeš, na sredini ga daš na prostor, nato ga ponovno pokličeš, pes se vsede pred teboj in s tem je vaja zaključena. Z lestvico od 1-10 se bo ocenjevalo ali bo pes ostal sedeti ali bo šel za teboj in ga boš morala popraviti, ali bo prišel na prvi klic, ali se bo ulegel hitro in takoj po izreenem povelju, kje na črti se bo ulegel, ali bo potem prišel do tebe v ravni liniji in ali se bo in kako hitro se bo usedel pred tebe. Se pravi vaja je narejena kompletno, odbijajo se točke za slabše izvedeno vajo. Nulo v tem primeru dobi pes, ki recimo kljub povelju ne naredi prostora ampak pride direktno pred vodnika, čeprav je naredil vse ostale sekvence, je cilj te vaje vmesni prostor... saj je drugače naredil le klasičen odpoklic in si ne zasluži niti ene točke. S tem ko je spustil ključen del vaje je tudi ogromno pridobil na času. Nulo si v tej vaji zasluži tudi pes, ki se bo za več kot dolžino telesa ulegel stran od črte. Če npr. veš da ti pes po povelju prostor naredi še 5 korakov naprej in se nato uleže, boš psu dosti pred črto poveljevala prostor in če se pes uleže direktno na črto in vse ostale sekvence vaje naredi perfektno še vedno ne bo dobil vseh točk, saj se na povelje ni odzval takoj in ga ni takoj upošteval, zato bo dobil točko manj. Tisti, ki se bo ulegel takoj in se bo ulegel z ritjo na črti in bodo vse ostale sekvence perfektne bo v tem primeru dobil boljšo oceno.
Nepopolno ocenjena vaja se torej ne razume kot ne-idealna in tudi 100% poleg se pri RO ne zahteva ... upam, da sem tole dovolj razumljivo pojasnila.

2) CITAT: Še vedno me moti sistem žrebanja oz. razvrščanje tekmovalcv po velikosti psov. To ni agility, kjer je ogromno preskokov in mislim, da bi tehnično osebje brez problema premaknilo tisto prečko pri preskoku gor ali dol-kamor bi bilo pač že treba... Mislim, da bi bilo to precej bolj fer... Ker nekaterim tudi ni všeč, da morajo vedno nastopati kot prvi...

Odgovor: to je popolnoma odvisno  od organizatorja, ta ima tu proste roke.

3) CITAT: Potem pa še zaplet pri nagrajevanju (nanaša se na RO 3 in 4)... Po odlaganju (ko se sprehodiš za štartno črto) se torej psa ne sme sprostit v smislu se pred začetkom izvajanja vaj z njim na hiro poigrat ali mu dat kak pribljšek... Če se odlaganje smatra kot začetek izvajanja vaj, potem bi moral tekmovalec pobrati psa in z njim v poleg poziciji preiti direktno na štart. Brez kakšne dodatne motivacije (razen glasovne seveda) ali dotikov z rokami. In tudi tekmovalec, ki dela prvi, bi moral po zaključenem nastopu na progi v (perfektnem) poleg do odlaganja in odložiti psa... Se pravi, da mora pes v pozornosti ostati precej dolgo časa in ne samo tiste 3 minute... Še eno pravilo, ki otežuje delo tistemu, ki kot prvi odlaga. Ker potem praktično težko zmotiviraš psa, če ni glih ohinsploh naspidiranec...

Odgovor: to je treba s sodniki še točno dorečt, ampak pravilno bi bilo da psa po odlaganju pohvališ kakor  želiš (hrana, dotik itd).

5) CITAT: ...Pa semi zdi ,da bi moral bit razlika med tistim,ki spusti zadnji stožec in tistim,ki gre naravnost mimo - če ne zaradi drugega je t , ki je res izpustl celo vajo prišparal na času in je potem lahko celo višje uvrščen- nekako ni logike .

Odgovor: Tisti ki bo šel le mimo stožca ne samo  da dobi nulo ampak je takoj disk, ker je izpustil vajo (nepravilno zaporedje izjavanja vaj).

CITAT: Al pa pes , ki proba skočit pa poruši prečko napram enemu, ki gre mimo (predvsem npr pri odpoklicu s stransko oviro je drastično različno, če pes pride naravnost ali čez oviro in jo pač podre).
Odgovor: glede na to da je cilj naloge prav v stranskem preskoku, se podrta ovira žal zelo strogo sankcionira. Glede na to da v RO ni veliko skokov to ne bi smel biti tak problem.

Upam, da je zdej kaj bolj jasno in da sem kaj pomagala  :o

Lp, A



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #20 : 11 Junij 2008, 00:15:06
No končno imamo prve filmčke... Sem že skoraj obupala s temle nalaganjem >:( pa je Nina malo priskočila na pomoč (Hvala! :-*) - filmčke je bilo namreč potrebno en malček pomanjšat, zato se niso hoteli naložit. Zdej pa gre tole uplodanje kot po maslu :P. Maja končno imam tudi tvoj filmček (pa sem te skoraj spet zgrešila-zato ga na začetku ena malenkost manjka :-[).

Ana in Iza, RO I, 4. mesto
http://www.youtube.com/watch?v=MnJHKbauSqQ

Maja in Aska, RO I, 7. mesto
http://www.youtube.com/watch?v=fp7S8Ue9nyQ

Nada in Gorki, RO I, 10. mesto
http://www.youtube.com/watch?v=z8RnOq4Ja2M

Jutri pa še RO II in RO III :).

Lp


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 11 Junij 2008, 00:23:52
Apollo  res ti hvala za filmček :o Sem šele preko filmčka videla, da sem res hodila kot ena najpočasnejša kača :-[ :-[ :-[ Bo res treba tempo povečati za drugič ;) V nedeljo imam glede tega že popravca  ;) :P


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #22 : 11 Junij 2008, 00:33:04
Ni zakaj... 8)

Pa dajmo še RO II...

Jelka in Zala, 1. mesto
http://www.youtube.com/watch?v=X8Nz0ZYTgC0

Urška in Sambo, 2. mesto (se bo sama prilimala, ker vem da ima posnetek :P)

Kaja in Hera, 4. mesto
http://www.youtube.com/watch?v=6ymLvBODpKY

Jože in Zojs, 5. mesto
(posnetek se še nlaga in bo zato jutri... :))

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #23 : 11 Junij 2008, 01:00:48
Neca, kakšna si, niti posnetka mi ne privoščiš...  :'( Vseeno bi prosila, če se ti da, da naložiš na net še svojega (ali mi ga pošlješ po mailu), ker je fokus na najinem bolj švoh, pa imam občutek, da so tvoji malo boljši. Drugače pa sva tokrat res dosti bolje delala kot v Ljubljani (hvala Thoru  ::), za slabše bi se morala kar potruditi) in celo prvič bila tudi na stopničkah  ;D. Tole je najin RO II - http://www.youtube.com/watch?v=POZydYpWpQI , tole pa najin še lepši RO III kot statista - http://www.youtube.com/watch?v=k7-f5uZZ0aI  ;).



baliza

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 11 Junij 2008, 09:04:43
Škoda, da ni še kužija, ki je bil v ROII tretji ::). Filmček je dobro učno sredstvo, da se vidiš, kje si zamočil z vodenjem. Je pa res ravno takrat padal dež.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #25 : 11 Junij 2008, 09:17:09
baliza res je, filmčki so dobro učno gradivo, kjer se lepo vidi kje ga mi vodniki biksamo :-[ Apollo zato ti še enkrat tisočkrat hvala, da si naju posnela :)


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #26 : 11 Junij 2008, 10:14:05
Eto!

RO II
Jože in Zojs, 5. mesto
http://www.youtube.com/watch?v=46XE2VJkfow

RO III
Tjaša in Fita, 1. mesto
http://www.youtube.com/watch?v=NYE8S_JQ52M

Še enkrat čestitke vsem :P!

Saxana imela bi še repliko na tvoj odgovor. Nanaša se na odpoklic z vmesnim prostorom...

Če prav razumem to vajo, mora pes na odpoklic štartati v galopu (drugače so avtomatsko pike dol). Zdaj, rada bi videla psa velike pasme (tud Nube si ne predstavljam, kaj šele kake doge ali bernardinca), ki se bo po ukazu prostor iz galopa brez nekaj vmesnih korakov počil v prostor. Torej velike pasme-zopet na izgubi... :-[ Ali je dovoljeno, da pes do prostora teče v kasu :-\?
Sicer pa smo se zmenili, da ti pošljemo svoje pripombe... Ker smo ugotovili, da je kar nekaj stvari, ki pravzaprav motijo vse tekmovalce, vključno s samo proceduro tekem. Tako da tudi moje dobiš v kratkem :P.
Baliza vajinga filmčka nimam :-[. Preveč se je uscal med vajinim nastopom :).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 11 Junij 2008, 13:54:37
Saxana imela bi še repliko na tvoj odgovor. Nanaša se na odpoklic z vmesnim prostorom...
Če prav razumem to vajo, mora pes na odpoklic štartati v galopu (drugače so avtomatsko pike dol). Zdaj, rada bi videla psa velike pasme (tud Nube si ne predstavljam, kaj šele kake doge ali bernardinca), ki se bo po ukazu prostor iz galopa brez nekaj vmesnih korakov počil v prostor. Torej velike pasme-zopet na izgubi... :-[ Ali je dovoljeno, da pes do prostora teče v kasu :-\?

Ojla,
nikjer ne piše, da mora pes priteči v galopu, najbolj idealno je če pes takoj po ukazu pride do vodnika v ravni črti in v pozornosti in brez vmestnega ustavljanja ali vlečenja ... tako, da je za vse pse ne glede na velikost enako.  :P

Sicer pa smo se zmenili, da ti pošljemo svoje pripombe... Ker smo ugotovili, da je kar nekaj stvari, ki pravzaprav motijo vse tekmovalce, vključno s samo proceduro tekem. Tako da tudi moje dobiš v kratkem :P.

Ja, kar pošlji, nekaj pripomb oz ugotovitev že imam ... vsaka opazka, ,ki bo pripomogla k boljši organizaciji ali izboljšanju našega rally-ja je več kot dobrodošla.  ;D

Lp, A



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #28 : 11 Junij 2008, 13:59:51
Čestitke vsem :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #29 : 11 Junij 2008, 20:58:19
zoe hvala :)