3. tekma RO, 2008

Rinchy · 9079

baliza

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 13 Junij 2008, 08:37:44
Slike s tekme sedaj tudi na spletni strani KD Domžale: http://www.kd-domzale.com/FotoVideo.aspx.
Marjetica, upam, da ne zameriš, ker se ti mešam v biznis :-[.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 13 Junij 2008, 08:50:28
Upam, da je zdej kaj bolj jasno in da sem kaj pomagala  :o

Lp, A


Sxsana- seveda si pomagala razjasniti načine sojenja :).
Ampak jaz se pač z nekaterimi stvarmi ne strinjam, niti z obrazložitvami  ;) in se pač nikoli ne bom  :D.
Da bi utemeljila svoje mnenje bi porabila nekaj strani - pa se mi ne da doktoratov pisat na forum.( Od "višjih sfer kinologije" pa itak dvomim, da bi kdo kaj razumel, čepr v je srednja šola predpisana za sodniško funkcijo  :-X (mal štosa  ;))   :P)

Je pa to čist moja osebna zadeva in ne pomeni nič , ampak če pa me že glih kdo kdaj vpraša za moje mnenje ga pa povem  :P.
Tudi pri drugih športih in programih  so stvari, ki se meni zdijo butaste in napačne- pa kaj češ  ??? (npr vstopna cona na gredi pri agilityu nima noben funkcije, ne pri šolanju ne pri varnosti in je tam samoda zajebava pse velikih pasem in take s prirojeno dolgim korakom, pa polna palisada v IPO I je mega neumnost, pa da o več točkah BBH programa ne govorim  ::) pa še in še bi se našlo)
 
Pravilniki so pač tak in to je to  >:D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #32 : 13 Junij 2008, 09:55:59

Tudi pri drugih športih in programih  so stvari, ki se meni zdijo butaste in napačne- pa kaj češ  ??? (npr vstopna cona na gredi pri agilityu nima noben funkcije, ne pri šolanju ne pri varnosti in je tam samoda zajebava pse velikih pasem in take s prirojeno dolgim korakom, pa polna palisada v IPO I je mega neumnost, pa da o več točkah BBH programa ne govorim  ::) pa še in še bi se našlo)
 

Kakšno cono to misliš?  :-[ :-[

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 13 Junij 2008, 10:09:17
Sxsana- seveda si pomagala razjasniti načine sojenja :).
Ampak jaz se pač z nekaterimi stvarmi ne strinjam, niti z obrazložitvami  ;) in se pač nikoli ne bom  :D.
Da bi utemeljila svoje mnenje bi porabila nekaj strani - pa se mi ne da doktoratov pisat na forum.( Od "višjih sfer kinologije" pa itak dvomim, da bi kdo kaj razumel, čepr v je srednja šola predpisana za sodniško funkcijo  :-X (mal štosa  ;))   :P)

Je pa to čist moja osebna zadeva in ne pomeni nič , ampak če pa me že glih kdo kdaj vpraša za moje mnenje ga pa povem  :P.
Tudi pri drugih športih in programih  so stvari, ki se meni zdijo butaste in napačne- pa kaj češ  ??? (npr vstopna cona na gredi pri agilityu nima noben funkcije, ne pri šolanju ne pri varnosti in je tam samoda zajebava pse velikih pasem in take s prirojeno dolgim korakom, pa polna palisada v IPO I je mega neumnost, pa da o več točkah BBH programa ne govorim  ::) pa še in še bi se našlo)
 
Pravilniki so pač tak in to je to  >:D.

Ja, ja štekam ... tako je pač tvoje mnenje  :). Bi bilo pa vseeno fino, da se spraviš in vse kar te moti oz kar smatraš, da je brezveze spraviš na papir in mi pošlješ na mail (zdej se še zadnjič zbirajo komentarji in pripombe, saj bomo konec leta pravilnik RO postal dokončen in ga več ne bom mogoče spreminjati ... vsaj nekaj časa ne). Je pa dobro, da napišeš svoja opažanja in ugotovitve, ker če nas ima več enake poglede na kakšno zadevo, se potem da tudi tiste, ki odločajo prepričat za kakšne spremembe.  ;D

Lp, A



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #34 : 13 Junij 2008, 10:42:47
Je pa dobro, da napišeš svoja opažanja in ugotovitve,

sej to delam  :)

žal mnoge ugotovitve niso skladne  niti z najvišjimi instancami FCI ja  :D

vcečina drugačnega pojmovanja pa izhaj iz drugačnega osnovnega koncepta oz pojmovanja kaj je bistvo sojenja oz dajanja poudarka pri ocenjevanju posameznim vajam.
V grobem:
Moje  stališče do sojenaja na splošno je,da se naj bi bolj milo sodilo zadeve, ki nakazujejo pravilen osnoven koncept šolanja in rzumevanje psa določene vaje. Se pravi višje vrednotenje dela , ki sicer ima napako a ta izvira iz dejstva daje pač to faza v razvoju v pravo smer, ali pa napako ,kjer je vidno, da pes pozna vajo a se je pač mal uštel pri izvajanju.
Bolj strogo pa bilo treba oceniti vaje ,kjer je napak sicer manjša a kaže na napačen pristop k šolanju, na dejstvo ,da pes sploh ne razume navodila (bodisi zaradi slabega šolanj ali slabega vodenja) ter vs enapake  ki  niso zgolj stopničk av pravlnem trendu pač pa napačno ali nepopolno naučena vaja.

Je pa tako, da za tako sojenje bi morali sodniki imeti več znanja o šolanju , ne samo o sojenju, kar se bojim da je utopično  ::).
Lahko pa bi pravliniki jim pomagali razjasniti kakšno misterijo  ;)

Potem pa so tu organizacijeske zadeve, kjer spet gre za konceptualno razhanje:
ali so kinološka tekmovanja uradna, resna slovenost kjer je bistvo v formalizmu in pošlihtanosti kot pri uradnih postopkih,
ali so kinološka tekmovanja nemenjena spodbujanju aktivnosti, vselja in druženja s psi, ki naj bi potekala na sproščeni, manj formalizirani ravni?
Višje ko greš v kinološki hiearhiji, večj eso ambicije za formalizem, strogost in prikaz pomembnosti dogodka.
To izhaja iz teg a,ker predvsemnajvišji funkcionarji ( v mednarodnem smisli še toliko bolj) bi se radi videli tako pomembne kot so veliki politični funfcionarji - npr sekretar FCI  se počuti kot sekretar OZN  :D in potem hoče, da pasji dogodki zgledajo enako pombno in uradno kot zasedanje predsednikov držav.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!