Dudarčki

TYASHY · 4488

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
: 25 Maj 2008, 18:06:44
Oj!
Mene pa zanima s čem hranimo dudarčke, stare približno mesec, mesec in pol, na koliko časa?
Lp, Tjaša



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #1 : 25 Maj 2008, 22:04:27
Ma to niti niso več dudarčki, ker lahko jejo že trdo hrano. Za prehod iz mleka na trdo hrano zmešaš v nadomestno mleko za muce malo paštetaste hrane, najbolje Hill's kitten konzervice. Daš za začetek samo eno drobtinico hrane v mleko in dobro zmešaš. Tako se mucki počasi navadijo na okus. Počasi stopnjuješ tako da dodajaš vedno več hrane v mleko, kolikor pač gre, ker gosta hrana gre težko skozi kapalko ali karkoli s čimer jih hraniš. Tako delaš nekaj dni, potem pa na krožničku zmešaš hrano z malo mleka. Če noče takoj sam jesti s krožnička, mu daš najprej malo redkega po kapalkici in ga z njo vodiš do krožnička. Potem bi mogu zagrabit. In čez nekaj dni ponudiš samo hrano. Izberi bolj take paštetaste varjante, če je pa v koščkih, pa jih zreži na bolj majhne koščke za začetek. Lahko daš tudi brikete za male muce (npr. Royal Canin Babycat), ki jih namočiš s toplo vodo. Vedno naj imajo na razpolago svežo vodo, lahko tudi mleko (navadno, kravje).
Hraniš jih 4 - 6 krat na dan, briketke lahko pustiš ves čas na razpolago.

Glede na to, da so mucki že toliko stari, si hranjenje z mlekom že zamudila. Poskusi dati kar netekočo hrano na krožničku in briketke.

Mačji žur! :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2 : 09 Junij 2008, 13:07:48
Tole je verjetno bolj kot ne prepozno...
lahko tudi mleko (navadno, kravje).
Bognedaj!!! Lahko kozje ali posebno mleko za mačke, ki ga dobiš v večini trgovin z opremo za živali. Kravjega mleka se mačkam (razen redkim izjemam, ki ga prenašajo), sploh pa ne tako mladim, NE daje. Večina mačk namreč po njem dobi drisko, to pa se pri tako malih hitro obrne v dehidracijo zaradi katere lahko tudi umrejo.
Najboljše je, da jim daš mleko za muce, primerne brikete (pri nas prisegamo na RC baby cat), kakšno "spaštetkano" kvalitetno konzervo za mladičke (Almo nature kitten so zelo paštetaste)...
lp
T.

8)


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #3 : 09 Junij 2008, 16:59:37
No ja, jaz imam povsem drugačne izkušnje s kravjim mlekom. Od vseh mladičev, ki sem jih imela in jih še imam v oskrbi niti eden ni imel težav zaradi mleka. In ga pijejo full radi. Isto moja Maca, ki ima že več kot 8 mesecev, še vedno pije mleko brez problemov. Kolikor vem, jim drugega razen driske ne more povzročit. Če jim jo, ga pač umakneš, če ne pa naj ga pijejo, da dobijo še nekaj več maščobe, beljakovin in ostalih koristnih snovi.

Mačji žur! :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4 : 09 Junij 2008, 17:13:49
No zanimivo. Pri meni se je do zdaj še vsaka kraja (namenoma jim itak ne dam, ker ne reskiram) mleka končala z drisko. Pri malčkih sem pa itak ziheraš, ker res ni za reskirat. Sploh, ko enkrat probaš kako je vozit male kake dva tedna stare bibe na infuzije (čeprav ni bilo mleko, vzrok je bil neznan) vsak ljubi dan ravno zaradi driske,... No sicer pa itak vsi že vedo, da sem paničar  ;) ;D

8)


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #5 : 09 Junij 2008, 17:46:28
Rajši panika, ku da je prepozno.
Sicer pa tudi jaz ne bi dala čisto malim bibam kravjega mleka. So ga dobili šele, ko so popolnoma prešli na trdo hrano. Do takrat pa obvezno nadomestno mleko za muce.

Mačji žur! :)


Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 29 Julij 2009, 22:54:34
Danes sem našla dva mucka v škatli zaprta,.. :'(

Dala,sem jim skoz kapalko za papat ker nista hotela na začetku,no pol sta že normalno sama jedla,eden več kot drugi.
ker ne znam dobr ocenit,koliko sta stara..( mislim da 1 mesec) ,me zanima kako je z blatom pri tej starosti?
a mu moram po bušiju božat,ali že zna sam kakat?
ker v škatli nevem kolikočasa sta bla not,drekcov pa nisem našla..

lp,elvira:)