mala račka-nujno!!

m_tejch · 1708

m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
: 25 Maj 2008, 21:19:06

Ravno sem prejela klic da je en kolega našel malo osirotelo račko in da jo pelje domov. sedaj pa nihče ne ve kako skrbeti zanjo in najpomembnejše kaj lahko mala račka je?
je kdo že imel podobno izkušnjo?
PROSIM za čimhitrejši odgovor, ker jim jaz ne znam pomagati  :-\



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #1 : 25 Maj 2008, 22:34:41
no sem klicala še na 300 kosmatih in veterinarka ni bila najprej čisto prepričana, zato mi je rekla da me pokliče nazaj in res, čez 5 minut me je pokliciala nazaj in mi svetovala, tako da ena velika pohvala za njih!!! :-*
No za prvo silo ji bomo ponudili travo,kruh in različna semena, jutri pa upam, da bodo poklicali zavetišče za divje živali in bojo še oni svetovali kaj podobnega



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 27 Maj 2008, 17:44:22
Živjo!

Moj brat je tudi dobil račko, pa smo mu jo en čas pazili. Najrajši ima majhne deževnike in te male vrtne polže, ko je zrasla tudi taveliki niso bilo problem :-[ Ko smo kaj delali na vrtu, je prišla takoj zraven, da smo ji kakšnega skopali, zvečer in zjutraj pa je sama šla po travi in iskala po njej polžke. Rabi veliko vode, če smo ji dali črva, je šla z njim do vode in ga najprej malo poklunčkala v njej- kot bi ga oprala, nato ga je pojedla, isto je delala s kruhom. Imela je dve posodi za vodo- manjšo za piti in en večjo, da se je šla malo zmočit vanj. Večkrat na dan smo jo menjali. Če je še majhna ne vem koliko bo jedla žito, ker v naravi ga nima, mogoče bi ji poskusila dati koruzni zdrob, ko je bila velika je pa jedla cela koruzna zrna. Travo je pa sama trgala, je prav zbirala tisto, ki ji je bila bolj všeč, če pa jo ji daješ, naj bo kratka do največ 3 cm, mlada trava z deteljico.

Toliko, če še kaj ne veš pa vprašaj ;D

Lp, T.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3 : 27 Maj 2008, 18:32:45
hvala za odgovor ;)
no sedaj so klicali v zavetišče za divje živali in so jim svetovali neko hrano za piščance  :), tako, da bo verjetno oz. je že hranjena s tem, res pa je, da jaz ne vem kaj je v tej mešanici upam, da ji ne bo škodilo.Bom pa posredovala vse tele podatke naprej :)
lp



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 27 Maj 2008, 18:41:21

Ne vem kako bo s to mešanico za piščance- smo jih včasih tudi imeli - je ribja moka, pa žita in vitamini, če je to divja račka je bolje da ji nabirajo črve in polže. Aja pa še en problem je: kolikor vem je ta moka pakirana v žaklje najmanj po 5kg, če ne več, je pa pokvarljiva v ca. 2 mesecih, tako da za eno račko ne vem če jo bo kdo kupoval, ker ne bo toliko pojedla.

Lp, T.