Kače

Gost · 160478

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #210 : 29 December 2006, 15:48:58
mene pa samo da pomislim na kače strese od strahu



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #211 : 02 November 2007, 10:14:54
Men so kače grozno všeč! >:D Bi jo imela doma pa ne pustijo. :(



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #212 : 03 November 2007, 08:36:46
se podpišem pod tvoj post alya ;) ;D samo mal mi je pa tut smotan ker bi jih morala hraniti z miškami..... :-\ to pa skorej nebi mela srca da bi kači dala tisto ubogo  miško..

lp ursa ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #213 : 03 November 2007, 10:55:32
Joj kako imaš srce da psu daš govedino?

Kar me pa popiiiiiiii je pa to,ker vsak zganja tak halo ker se jih hrani z miškami.Oddam miške "samo ne za hrano kačam"...fej fej fej.
sploh ne veste kok je to drago :-X

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*~tixtara~*

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 10 November 2007, 12:05:21
moj brat ma kačo in vem da to niti najmanj ni poceni ker kača vsak mesec poje več!!!!

drugače imaš pa po zimi minimalno dela z njo saj spi!!!

*~tixtara~*



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #215 : 10 November 2007, 14:56:41
*~tixtara~* bejž ga no ::).Poje več?A dej dej...mlada kača bo pojedla 1x tedensko dni mišjega mladiča,ko odraste pa 1 miško na 10 dni ::).Glede na to,da zdrži brez hrane tudi 1 leto res malo "buče prodajaš"

In ne vem katero vrsto ima tvoj brat,Špelca zime ne prespi!Prespi cele dneve ponoči jo pa ne ustavi nič...

No in katero vrsto ima?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #216 : 20 April 2008, 16:08:06
Pozna kdo kak "kačji" forum?Al pač z temi eksotičnimi živalmi?

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #217 : 20 April 2008, 21:25:30

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #218 : 21 April 2008, 06:29:44
Tnx

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 21 April 2008, 08:52:08
Pri nas domujeta 2 kači in verjetno se nam bo v prihodnjih dneh pridružila še ena.  :o
Stane... Hm, saj vsaka stvar stane, a ne?
Sicer pa glede hranjenja - vsak pravi ljubitelj, ki mu ni vseeno za kačo, ne daje živih miši, ampak zmrznjene. To pa že lahko primerjamo z govedom ali piščanci ter jagenjčki, ki jih dajemo psom / mačkom v obliki briketov. Anede?


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #220 : 21 April 2008, 09:10:31
Yo vrsta?SLIKCEEE :)

Hm...zdaj mi pa ni več jasno.Pri nas Špelca poje tople odmrznjen plen.V šoli pa vse 4 kače jejo žive miške ali zajčke.In meni je lastnik Darvina trdil,da mora nujno jesti živo hrano...vsak trdi drugače.Je pa naša Joly prišla prec boga k nam,ker jo je ugriznil hrček,ki ga je dobila za malico

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 21 April 2008, 09:39:53
Hči ima ameriškega goža. Jaz imam mlečno kačo. Najverjetneje prihaja še en ameriški gož, ker... Brezveze, zgodba podobna zapletom, ki se dogajajo pri psih in mačkah.
Mrtev plen ravno zaradi tega, ker lahko živi plen poškoduje kačo. In to hudo. Pa še meni se pač ne gleda kakšnega mrcvarjenja iz ene ali druge strani. Večina kač zdaj je tako ali tako že pri rejcu vajena na mrtev plen.


Toia.

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • *Pupa*
Odgovori #222 : 25 Maj 2008, 22:16:15
naslednji mesec bova s fantom kupila kraljevskega pitona.  :D  če hočete lahko kaj svetujete. hvaalaaa :-*



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #223 : 26 Maj 2008, 15:27:51
Kaj te pa zanima?Pri kom bosta pa kupovala?(drugače je kraljevi in ne kraljevski ;))

Naša je včeraj praznovala 2 leti.Se je pa 3 dni nazaj spet levila :-* in po zadnjem merjenju je dolga ravno 1m.Čaka naš še tehtanje,ko se dobro naje (zdaj 5 mesecev ni jedla).
Ji bomo pa danes preurejali terarij,ker baba rabi večje skrivališče in večji bazenček :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Toia.

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • *Pupa*
Odgovori #224 : 26 Maj 2008, 17:38:07
pri kom bova kupila še ne veva. malo sva gledala po bolhi in našla dva ''vzreditelja''. to se bova še zmenila, saj jo bova kupila šele naslednji mesec. ne vem...pač me zanima, kako je s hranjenjem pa to :) pa zanima me še...kako naj se terarij zapira...ker imam malo strahu..saj je bilo že dosti zgodb o tem, ko je kača zbežala in zadušila koga...svetujteee.^
aja pa zanima me zakaj so samice dražje od samcev?
hvala za odgovore!
lp! :-*



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #225 : 26 Maj 2008, 19:46:56
Našla "vzreditelja" ali vzreditelja?Midva sva Špelco kupila pri Ester Gjorek (na forumih jo najdeš kot Redlion) in je res super vzrediteljica,ker jo kadarkoli lahko pokličeva,vedno je na volju,ves čas smo v kontaktu in kapo dol pred njo.
Mi imamo zapiranje s steklom.Pa nam je že tudi ušla 2x ven (to se zgodi če ne zapreš)...se pa meni zdi to da so jih kače zadušile velik bull shit.Sploh kraljevi pitoni so take lenobe da če ti že uide se ne premakne dlje kot 2m od terarija pa še to se zabubi v najtoplješi del (1x pod cunje na stol,drugič zraven terarijev s pajki-vedno 1m stran).Naše zapiranje zgleda torej takole:
http://tjasa-ron.moj-album.com/album/4084967/?os=4097810

Takole je pa terarij fiksiran


Pa naredita dovolj velik terarij.Kače se MORA vsaj stegniti v terariju,čeprav so večino časa zvite in zabubane v svojih skrivališčih.Pa uredita hladni in topli del pa seveda bazenček.Saj terarij vama je jasen?Ga bosta kupila ali naredila sama (zadnja varjanta je cenejša in več domišlije lahko uporabiš).Pa pazit je treba na pravo vlago in temperaturo.

S hranjenjem ni velikih problemov.Jejo namreč tja na 10-14 dni,lahko se zgodi da ne je več mesecev (naša zdaj 5 mesecev ni jedla).Pazit moraš na to,da ne daš prevelikega plena,torej na začetku bolj majhne miške kasneje normalne velikosti.Jaz priporočam mrtev plen,odvisno pa od tega kako je kača navajena.Vsekakor hrana ne sme biti 1. miš pobrana s ceste,meni so tudi tiste šolske miške bolj sumljive.Mi jih kupimo pri rejcu lepo zamrznjene da se še paraziti če že so pobijejo.Potem miško samo fino pogeješ,seveda odtajaš prej in serviraš :)

Za ceno nimam pojma.Sploh ne vem kakšne so danes cene?Naša je bila takrat 25 čukov...

Je pa dejstvo.Ali kačo res,ampak res res hočeta.Kača ni pes,živi približno 10 let več kot pes,čeprav ne potrebuje neke hude nega in sprehodov ni to žival,ki se je lahko naveličaš.In zdaj se odločite ali jo boste imeli,ali se je kdo boji ipd.
Upam da sem vsaj malo pomagala...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #226 : 26 Maj 2008, 21:26:29
Pa še ena fotka naše babe po levitvi


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #227 : 26 Junij 2008, 14:06:11
katera kača je to? ??? kakšen gož mogoče? ;)



lp :-*


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 29 Junij 2008, 16:38:06
Mi smo tudi imeli kačo doma-kobranko. Nam je parkrat všla in je mami ponorela pa smo jo mogli dat stran :'(.
Se mi pa zdijo kače ful uredu pa tudi bojim se jih ne.

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #229 : 13 Oktober 2008, 22:10:05
Našla "vzreditelja" ali vzreditelja?Midva sva Špelco kupila pri Ester Gjorek (na forumih jo najdeš kot Redlion) in je res super vzrediteljica,ker jo kadarkoli lahko pokličeva,vedno je na volju,ves čas smo v kontaktu in kapo dol pred njo.
živjo! najprej kako kaj Špelca? Pridna? :)

Moram pa komentirat tvojo pohvalo glede Redlion. Si imela srečo. Jaz nisem imela takšne sreče. Takšna ''super'' vzrediteljica kot sem sprva mislila... izkazalo pa se je, da se je previla v preprodajalko!!!
cele štorije so bile na treh drugih živalskih forumih. Na tistem, kjer je bila ''taglavna''  je sploh ni več gor, ker sem bila preveč vztrajna, ko me je želela v dr*k potlačit...
Skratka, Redlion je oseba, ki mi je uničila par mesecev! In Shadowa, ki je bil v najhujšem stanju kar so kdaj kačarji videli ne bom nikoli pozabila, kako sva se borila...
Sramota, da mi ob vseh težavah, ki jih je imel reče, da pač ni tako hudo, da bo že... Na koncu sem bila še obtožena, da sem bila jaz kriva za njegovo stanje. No ja... virus pa res...
če bi radi fotke v dokaz jih z veseljem (sicer jih z malo manj veselja ponovno gledam :'( ) delim z vami :(

Samo to sem želela povedat. Redlion, ''hvala'' za vse, res >:(

se pa lahko še pohvalim, da so se mi iz ubogih posvojenih goževih jajc izlegli čisto vsi malčki 8) sedaj že pridno rastejo, jedo, se levijo... ;D

lp
teja


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #230 : 14 Oktober 2008, 21:35:32
Teja špelca je ok,zdaj se bo v kratkem spet levila---jupi!Ona bo še dolgo uživala tukaj,večina druge exotike se prodaja...meni je važno,da špelca ostane,ker je super punca.Jo poslikam,ko se levi...

Meni je žal,da si imela slabe izkušnje,midva pač ne...kaj je sedaj s Shadowom?Ja bi z veslejem videla slike,ker si ne predstavljam...
Pa čestitke za male gože ;)


Pa še nekaj me zanima.Kako je z vašimi kačami izven terarija.Špelca je zunaj bolj poredko,pa še takrat izključno samo v bratovi sobi,ker je najtoplejša.Pri nas v šoli pa imamo rdečerepega udava,ki je v terariju redko kdaj.Vidiš ga po vseh koncih šole,podajajo si ga kot kos blaga...temperatura izredno niha (biologija je precej topla,stari del šole pa je presneto hladen),med poukom je pri dijakih,med odmorom pa za 5min v terariju in spet ven :o.
Meni je to čisto mimo :(...in ko sem neki punci rekla,če ni to malo prevelik šok zanj mi je lepo zabila da je Šokov navajen in se obrnila...
Ne vem no...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #231 : 14 Oktober 2008, 21:46:49
in ko sem neki punci rekla,če ni to malo prevelik šok zanj mi je lepo zabila da je Šokov navajen in se obrnila...


Ja poznam take :( >:( enkrat sem sošolke opozorila da se ribam (imamo jih v šoli) ne zamenja cele vode in da se filter pere v akvarijski vodi in ne pod pipo pa so mi zabile; SAJ SO NAVAJENE  >:( >:( >:( žival se nikoli ne navadi slabe nege le prenese jo  :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #232 : 14 Oktober 2008, 21:53:48
T.M.T všeč mi je tale tvoja Špelca. Tut sama mam drgač kačo doma in sicer am. goža. Me pa zanima kakšen plen dobi tvoja Špelca in pa kje dobiš, ker js mam miške ampak mam učas mal probleme, ker te moje miške majo na čudne razmake mladiče in mam pol probleme z iskanjem prodajalcev, ki bi prodajal primerno velike miške in bi mi jih samo par dostavl v Ljubljano.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 15 Oktober 2008, 11:12:27
Če imaš kdaj paniko z mišmi, se komot obrni name, imam vedno kaj na zalogi  :) Samo povej, kako velike miške pa rabiš?


Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #234 : 15 Oktober 2008, 13:13:20
sicer nisem prepričana, če lahko linkam, ampak na linkih je opisano vse... od odnosa redlion, do zdravljenja reveža... katastrofa!
http://forum.exotic-animals.org/viewtopic.php?t=8348
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,23720.0.html

na forumu, kjer je bila moderatorka, smo vsi čakali njeno razlago. ker so bili ob njenem slovesu skeptični do moje zgodbe in so želeli slišat še drugo stran... ki pa je ni bilo.  mogoče bo komu le jasno zakaj ni bilo druge plati?!

na veterinarski mizi (motnje koordinacije, centralnega živčevja... blato, sapnik in tako naprej pa vse ok!)




da mi je ob teh slikah od redlion sprva rečeno, ''revček bogi, to se bo popravilo ali pa tudi ne'', bla, bla...sploh nimam besed




imam sicer tudi filmčke, ampak že ob teh slikah doživljam preveliko grozo....

ampak najhuje od vsega pa je njena LAŽ, NATEG (pardon izrazu :-[ ), da je bil malček njene vzreje!!! >:( >:( Ker se je izkazalo, da ni bil :o

razjarjena bom vedno zaradi tega osebka...teja


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 15 Oktober 2008, 13:34:35
Teja, prav je, da si opozorila na to, kar se je zgodilo. Ker pa vem, kaj si takrat preživljala in kako si se ob tem počutila menim, da je čas, da poskušaš iti naprej. Resnično, zaradi tebe. Redlion očitno ne zanima in ji ni pomembno, odgovora od nje tudi ne boš dobila, tako da...
Jaz imam sicer z njo dobre izkušnje, ker imamo doma kačo, ki je zdrava. Je pa iz njene vzreje in hčerka jo je dobila cca 1 leto pred tvojo, tako da...
Vseeno pa sem z dotično osebo tudi jaz prekinila vse stike. Ker nekdo, ki se tako "izkaže" v "mojem svetu" nima mesta. Pa mi je žal, da je tako, saj je dekle izgledalo prijetno, pošteno... Eh, vsak dan se kaj novega naučimo. Včasih žal, tudi iz slabih izkušenj.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #236 : 15 Oktober 2008, 18:37:28
O groza,kaj takega pa še nisem videla :S.Brez besed,res---sožalje da si šla čez vse to.
Je pa tako,da je Špelca 2 leti starejša...časi se spreminjajo,ljudje tudi...preprodajalci tudi :(.Svinjarija od svinjarije,lepo da si to tako spravila v javnost.Kot sem rekla,midva na srečo nisva imela nobenih problemov...če sva rabila je brat poklical,bil pri njej na obisku,kupil tam miši...

Friese,Špelca je mrtev plen.Odtajane miške...brat jih kupi pri rejcih (ponavadi se prijatelji exotiki zmenijo,napokajo v avto,naredijo izlet po sloveniji in nabavijo zalogo miši).Moje delo je,da jih jemljem iz skrinje in tajam :).

Teja,pojdi naprej,omisli si novo kačo in uživaj kot bi morala že prej :(...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #237 : 15 Oktober 2008, 22:39:42

Teja,pojdi naprej,omisli si novo kačo in uživaj kot bi morala že prej :(...
TMT, imam 7 kač...
izkušnja je bila po svoje poučna, saj sem v tistem času dobila kot začetnik pri kačah marsikatero prehitro izkušnjo, npr. dajanje injekcije kači in tako naprej, sploh ne bom govorila dalje... ampak kaj pomeni izkušnja brez uradnih kompetenc :(
Sedaj imam 7 dolgih mrzlokrvnih srčkov, ki so posvojeni!!!!!!!!!!! in so ok!!!!!
redlion, lepo pozdravljena ;D si tu, med nami?! 8) kdaj se kaj vidimo?! >:(

uživajta s Špelco, TMT, lp :)


Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #238 : 22 Maj 2009, 00:35:25
Udavka 8)



Albino gož



Moj gožek raste, ko se je izvalil iz jajca se mi je na prst navil, tako majhen je bil :D



Force se prvič po 8 mesecih hrani samostojno!!!!!


francka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 29 Maj 2009, 10:25:28
Pozdravljeni  ;D

tudi sama sem se navdušila nad kačami in sem se odločila, da si omislimo novega družinskega člana  :) Me je pa precej šokiralo, kar sem prebrala na forumu o redlionu  ??? Prosila bi za pomoč! Zanima me kateri rejci so zanesljivi in lahko pri njih kupim kačo. Navdušila sem se pa nad ameriškimi goži.