Kače

Gost · 159531

Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #240 : 29 Maj 2009, 10:40:10
na forumu exotic animals najdeš osebo pod imenom ''invisible''.
nimam sicer njenih kač, vendar so moje izkušnje z njo zelo pozitivne!
in za am. goža je pravi naslov ;)

p.s. redlion pa je ženska :-X nadaljnjega komentarja se raje vzdržim


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 29 Maj 2009, 10:52:06
Tudi jaz priporočam invisible  ;)

eko, je prijavljena tudi tu:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?action=profile;u=4457


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #242 : 29 Junij 2009, 09:24:22
Kačeeee<3
jaz sem pa z njimi ves čas druge strašila ko sem bla majhna (z umetnimi), pa še vedno ne razumem, kako se lahk bojijo takih lepih bitij. ??? ;D ker so res najlepše! (pa tudi druge eksotične živali)


Teja- sožalje. :( res grozno, kaj si mogla prestat.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #243 : 12 Avgust 2009, 19:20:54
Na žalost smo tudi pri nas prišli do faze ko mora Špelca iti stran :(. Sreča v nesreči je ta,da imam jaz jo možnost odnesti v šolski vivarij in tam zanjo skrbeti še 2 let potem pa upam,da se bo situacija obrnila tako,da bo Špelca lahko spet prišla domov :(

Kot pravijo se zarečenega kruha največ poje

Se je pa punca včeraj ponovno levila in postaja vse debelejša :) :) :).Resnično upam,da jo bom še imela ko bo dosegla svojo polno velikost in težo

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 12 Avgust 2009, 21:17:39
Jaz pa samo ene stvari ne razumem, kako lahko nekdo daje kači za jest žive miši in zajčke? :'( Ker jaz sem imela doma tri morske prašiščke in zajčka in da pomislim, da bi mi jih kača pojedla... >:( >:( >:( 

Res ne razumem kako ima nekdo lahko za svojega 'ljubljenčka' če temu sploh lahko tako rečemo žival, ki je žive, nemočne miške..? :'( :'( >:( >:( >:(



Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 12 Avgust 2009, 21:21:48
Pa ni me treba zdaj napadit, ampak jaz res mislim, da kače sodijo v naravo, ne pa da ji človek prinese domov žive miši..
Če že mora jesti žive živali, naj si jih sama ulovi, no tako pač jaz mislim.
Kako bi se pa vi počutili, če bi vas žive pojedla anakonda..? ::) Samo v razmislek..



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #246 : 12 Avgust 2009, 22:36:54
Aha...kača sodi v naravo tvoj morski prašiček pa v kletko.Prav...

Aja,če te kaj potolaži,moja poje mrtev plen....ti in tvoja primerjava z Anakondo. F*k pa vaša primitivnost >:(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 12 Avgust 2009, 23:01:13
Ok, mogoče sem z anakondo res pretiravala, ampak še zmeraj se mi zdi, da je lažje domača žival morski prašiček kot pa kača..
Če ne zaradi drugega, kača lahko tudi svojega lastnika napade, tudi to je bilo že po televiziji, da so velike kače zadušile svojega lastnika..

Pa saj ne bi sem pisala svojega mnenja, če ne bi večkrat v trgovinah za male živali ko sem šla po hrano za svoje glodalce, slišala, da iščejo žive miške. Mi ni bilo prijetno res in zato sem se odločila sem napisat svoje mnenje.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 13 Avgust 2009, 04:15:37
Mimogrede, morski prašički so enako kot piščanci. Smo si v Evropi zmislili, da jih imamo zaprte v kletkah, pa da so hišni ljubljenčki. Drugače so pač futr. Gojeni za prehrano ljudi.
Kač pa načeloma ne hranimo z živimi živalmi  ::)
p.s. A veš, da me je kar stisnilo ob prebiranju tvojega posta, Lynn? Sem zvečer veselo rezala meso za 2 psa in 11 mačk, pa me je prav zabolelo, ker baje da brez jeter, pa brez nog težko preživiš. Pa brez srca tudi?
S čim pa ti hraniš svojega psa? A s kolerabo?
p.p.s. Pa anakonda te ne požre žive. Te prej malo zaduši  :P


Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #249 : 13 Avgust 2009, 12:19:09
Lynn,
prosila bi te da ne pišeš o stvareh io katerih nimaš pojma. brez zamere.

primerjava zajček domač (kunec ::) ) in zajec vzrejen za hrano je nepotrebna.
Eni imajo tudi pujske za hišne ljubljence, ostali pa jih veselo jedo...

tiste kače, ki jedo živ plen ga pa itak same ulovijo, kot praviš naj ga same ulovijo :P

T.M.T.
škoda za Špelco. Preveč vprašam zakaj je morala stran?
lepo skrbi zanjo v šoli :)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #250 : 13 Avgust 2009, 13:52:34
Ok, mogoče sem z anakondo res pretiravala, ampak še zmeraj se mi zdi, da je lažje domača žival morski prašiček kot pa kača..
Če ne zaradi drugega, kača lahko tudi svojega lastnika napade, tudi to je bilo že po televiziji, da so velike kače zadušile svojega lastnika..

No ti sporočim ko me bo moja krvoločna Špela zadušila in mogoče celo pomalcala...

Teja zaradi novega družinskega člana ki ima blazno fobijo pred kačami :(.Smo poskušalai pol leta nekako urediti in premagati strah pa se je ta mesec situacija samo še poslabšala...
Tako da ja,v šoli ji ne bo hudega.Malo bo z Darvinom (indijski piton) poklepetala pa bo :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 13 Avgust 2009, 17:46:42
Lej Teja in ostali. Forumi so zato, da vsak lahko napiše svoje mnenje in jaz sem ga samo napisala. Nikogar ne obsojam, nič nimam proti kačam, me pa vsakič ko grem v trgovino za male živali stisne pri srcu ko nekdo kupuje žive živali (miši, čričke ipd.), da jih bo dal svoji kači, samo to.



Teja

  • *
    • Prispevkov: 157
    • Točke: 0
  • Psi so moje življenje !!!
Odgovori #252 : 13 Avgust 2009, 18:13:34
Lej Teja in ostali. Forumi so zato, da vsak lahko napiše svoje mnenje in jaz sem ga samo napisala. Nikogar ne obsojam, nič nimam proti kačam, me pa vsakič ko grem v trgovino za male živali stisne pri srcu ko nekdo kupuje žive živali (miši, čričke ipd.), da jih bo dal svoji kači, samo to.
oprosti vendar si napisala
Citiraj
kako lahko nekdo daje kači za jest žive miši in zajčke
nič pa o tem kje jih dobi/kupi...
tisti, ki kupuje plen za kače v pet shopu; ni ok, saj nikoli ne veš kakšnega zdravstvenega stanja so glodalci, poleg tega je verjetno težko dati enormno vsoto za enega glodalca vsak teden... torej jih ta oseba najverjetneje nepravilno hrani oz. premalokrat


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #253 : 13 Avgust 2009, 18:49:57
Aha. Tudi mi ne kupujemo v pet-shopu. Iz ravno tega razloga.
Čričkov pa kače ne jedo, Lynn.  ::) ::) ::)

p.s. Še vedno me zanima, kaj je tvoj pes.


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 13 Avgust 2009, 19:07:40
Aja? Ja, potem pa ne vem, zakaj sem jaz v pet-shopu že večkrat slišala, da so ljudje spraševali ali imajo žive čričke in miši, če čričkov kače ne jedo.. ???

Moj pes pa je brikete, tudi kakšno kuhano zelenjavo, sir, kuhana jajca ima rad - skratka, skrbim da je raznoliko hrano.
Poleg dobi pa še pribolške, občasno pasjo čokolado in kosti za zvečit.






Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #255 : 13 Avgust 2009, 19:28:32
Lynn, pišeš o stvareh, o katerih nimaš pojma. In delaš norca sama iz sebe, žal...

Aja? Ja, potem pa ne vem, zakaj sem jaz v pet-shopu že večkrat slišala, da so ljudje spraševali ali imajo žive čričke in miši, če čričkov kače ne jedo.. ???

Črički, mokarji ipd. so npr. za razne kuščarje... Za kače sigurno ne.

Moj pes pa je brikete, tudi kakšno kuhano zelenjavo, sir, kuhana jajca ima rad - skratka, skrbim da je raznoliko hrano.
Poleg dobi pa še pribolške, občasno pasjo čokolado in kosti za zvečit.

Kaj pa je v briketih? Kdo pa nosi jajca? Od kod pa sir? Kosti so na drevesu zrasle, al kako?
Aja, samo ker je to v pakungah, ki "ne bolijo", si spregledala, al kako?


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 13 Avgust 2009, 20:01:47
Yo, jaz sem tako slišala v pet-shopih. Ja in vem, da je v briketih meso, nimam nič proti mesojedcem, ne proti mesojedim živalim,
moti me samo, da nekdo hrani svojo žival z drugo živo živaljo.

Da pa se delam norca sama iz sebe, morda, sicer pa sem že navajena da me na forumih radi napadate, samo zato, ker če nekdo ni istega mišljenja, potem ni dobrodošel med nami in ga je treba spodit s foruma, tako to gre, ane?




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 13 Avgust 2009, 20:18:06
Lynn, najprej da razčistiva, mislim, da te nihče ne podi s foruma, jaz zagotovo ne.

Kar se kač tiče, odgovorni lastniki imamo svoje "dobavitelje" hrane (nekateri gojijo sami), ne hranimo z živimi živalmi...

Do briketov sva prišli zgolj zato, ker si ni treba peska metat v oči. Meso rabita tvoja psa, tudi moja. In ga dobita. In miši rabita hčerini kači. In jih dobita. To je to.

Sem imela doma miši kot hišne ljubljenčke in hkrati hranila kače z drugimi mišmi. Prvič mi je bilo grozno, drugič malo manj, zdaj jih vzamem iz zmrzovalnika enako kot zrezek za hčerko...



Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 13 Avgust 2009, 20:52:04
Lynn, najprej da razčistiva, mislim, da te nihče ne podi s foruma, jaz zagotovo ne.

Kar se kač tiče, odgovorni lastniki imamo svoje "dobavitelje" hrane (nekateri gojijo sami), ne hranimo z živimi živalmi...

Do briketov sva prišli zgolj zato, ker si ni treba peska metat v oči. Meso rabita tvoja psa, tudi moja. In ga dobita. In miši rabita hčerini kači. In jih dobita. To je to.

Sem imela doma miši kot hišne ljubljenčke in hkrati hranila kače z drugimi mišmi. Prvič mi je bilo grozno, drugič malo manj, zdaj jih vzamem iz zmrzovalnika enako kot zrezek za hčerko...

Ok, ja sej čist razumem. Jaz sem s svojimi posti samo to hotela povedat, da je humano pač, da kači vržeš oz. daš mrtvo miš, samo to.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 13 Avgust 2009, 20:58:22
Ja. Tudi do kače.


elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 20 Avgust 2009, 13:04:06
No lepo, da sta Yo in Lynn prišla do skupnega mnenja ;D

Mene pa zanima nekaj drugega.
Doma imam ameriškega goža starega približno 4-5 mesecev.
pred kratkim se je že 2 uspešno levil(pri meni) in od takrat mu hrana ne diši preveč. Nebi delal panike če kačon nebi zadnjega obroka(2 mišja goliča-že malo dlakava) dobil pred 20 dnevi  :-\

Med levitvijo ga nisem nič motil, danes pa je že drugi dan odkar se je levil.
Danes mu nisem nič ponujal, zaradi stresa jutri pa mu bom dal eno miško(seveda mrtvo ::))

Ker sem pri kačah sveže pečeni greenhorn, bi prosil, če mi gdo pomaga, razloži...
(Sej bi uprašal na exotic-animals.org forumu, samo kaj ko se ne moram registrirat ::))




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #261 : 20 Avgust 2009, 19:52:11
Elephe jaz ne bi paničarla.Naša pitonka ni jedla tudi po 2-3 mesece (od novembra do janurja,februarja).In to dve leti zaporedoma...letos je veselo malcala...je "vzrediteljica" rekla naj ne silimo,se ji pa pozna pri rasti. Tako,da počakaj še kakšen dan dva...če ne pa pokusi čez kakšen teden.Enkrat mu bo že zapasalo.Pred,med in po levitvi si malo muhaste ;)

Je pa "najina" Špelca po tanovem Ljubljančanka in tudi najina ni več. žal :(

Mimogrede lynn črički so ponavadi za pajke :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 21 Avgust 2009, 07:30:16
Uredu. Danes bom probal in če ne bo lačna.... pa čez 2 dni, itd, itd.

a smem uprašati koga še misliš pod besedo "najna" Špelca? Klemna?(Zanj vem, da sodeluje na forumu exotic-animals in ima pitonko Špelco)

Sem pa raje izbral goža, namesto kraljevskega pitona ravno zaradi hranjenja ::)
(Baje, da nek piton je samo 3mesece v letu,potem pa nič ???)




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #263 : 21 Avgust 2009, 09:19:43

a smem uprašati koga še misliš pod besedo "najna" Špelca? Klemna?(Zanj vem, da sodeluje na forumu exotic-animals in ima pitonko Špelco)


Ja Klemna...imela sva pitonko ja,pa jo je prodal >:(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 30 Avgust 2009, 10:13:32
ok, da malo sporočim.
Bila je začetniška panika ::) :-[

Že prej je pojedla enega goliča, včeraj, pa je z veseljem šavsnila po dveh  >:D :o

lp




elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 28 Oktober 2009, 17:07:11
zdravo, spet jaz!

Zanima me kje dobite termostat za vaše kabelne grelce?
Povsod sem iskal, vendat nikjer našel.
Katere trgovine priporočate za to?

Prosim, odgovorite, saj ne moram Lipeta vselit v nov terarij, če nima termostata :'(

l



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 01 November 2009, 13:33:42
Jaz imam v planu tudi nabavo kače...si jo že zelo dolgo želim....(v neki daljni prihodnosti)



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #267 : 03 November 2009, 19:09:51
Samo nekaj hočem vprašati.Ali je kača (ameriški gož) zahtevna žival? :-\

Sej bo, al pa tud ne!


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #269 : 03 November 2009, 19:24:04
zdravo, spet jaz!

Zanima me kje dobite termostat za vaše kabelne grelce?l

Mi smo ga nabavili v MR.Pet-u v LJ, res pa je, da je že kar nekaj časa nazaj-