Kače

Gost · 159640

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #270 : 03 November 2009, 20:13:13
Pa vseeno moraš vedeti nekaj o kači.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 04 November 2009, 18:36:15
ameriški gož je najbolj tipična kača za začetnike, vendar se vseeno ne priporoča imeti (plazilce nasploh) pod 15letom starosti.
Moraš se zavedati, da je začetek pri kači nesramno drag. Trenutno delam terarij za Lipeta. Material me bo stal več kot 250€ (les, steklo, lepila, purpena, stirudor, barve, grelni kabel, neonka, držalo za neonko, podlaga  ... in še kaj)Ne pozabi na račune elektrike, podlaške .. itd.   Ko izprazneš denarnico za to, pa sproti kopuješ miši in po potrebi kakšen veterinar. (ter seveda na vsake toliko časa zamenjaš neonko, podlago)
Jaz sem zelo zadovoljen s svojim Lipetom. Je umirjen ni težav pri hranjenju .. skratka lepo ga je imeti.
Sem se pa pred nakupom kače informiral pol leta, pa še sedaj se mi zdi, da nimam pojma ???

Če sem z mojim postom mogoče nekoga preveč prestrašil, se opravičujem. Pravzaprav se iznesek, ki ga vložiš v to ne pozna veliko, skozi leta prijetnega bovanja s kačo, pa se ti vse to obrestuje :D

lp



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #272 : 04 November 2009, 21:12:40
Ali je možno,  da ameriški gož ogrizne? :-\

Sej bo, al pa tud ne!


elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 05 November 2009, 17:57:02
 :D  sevada je možno.  Lahko te vgrizne, če imaš vonj kakšnega kosametga ljubljenčka. Velika možnost je da te vgrizne ko je pod stresom ,ali pa rabi mir(v času levitve). Ponavadi to pokaže da vibrira z repom(kot klopotača).
Vedi, da si za vsak ugriz kriv ti. kača ne bo ugriznila kat tako.
Če te že vgrizna ni tako hudo, saj nima nolgih zob. Lahko, da te spolh ne bo bolelo. Pazit moraš, da v primeru ugriza refleksno ne potehneš roke, saj lako poškoduješ kačo :'(

če te še kaj zanima ti kar vprašaj, drugale pa pojdi na wwww.exotic-animals.org forum.



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #274 : 06 November 2009, 15:01:20
Zaenkrat  hvala. ::)

Sej bo, al pa tud ne!


nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #275 : 06 November 2009, 19:13:27
Kdaj in kje pa ga lahko kupiš?

Sej bo, al pa tud ne!


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #276 : 06 November 2009, 21:30:25
Goža lahko kupiš od rejcev. V trgovinah še nisem vidla goža, samo kraljevskega pitona in rdečerepega udava (ki pa niti približno ni primeren za začetnike!)...



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #277 : 06 November 2009, 21:44:18
V trgovinah sploh ne kupovat kač  ::) Logiraj se na http://forum.exotic-animals.org/, na dnu foruma je kotiček namenjen prodaji živali, trenutno imaš kar nekaj mladičev goža naprodaj.



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #278 : 06 November 2009, 23:39:29
Na forumu moraš met mislim da preko 40 postov da lahko prečekiraš borzo.
Lahko ti edino js povem če nisi registriran.



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #279 : 06 November 2009, 23:41:38
Prodam 6 navadnih ameriških gožev lastne vzreje, cc. starih 2 meseca. Navajeni so na mrtvo hrano, pridno jedo in se lepo razvijajo. Prevzem je možen v Ljubljani, Mariboru in na Koroškem. Pogoj za nakup je primerno urejen začetni terarij. Za dodatne informacije in slike mi pišite na ZS ali mail: [email protected]. Telefon: 031-357-253.

Cena za enga je 25eur.
Uredu cena, lušni gožki. :)



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #280 : 07 November 2009, 09:07:44
Kaj pa se ponavada da po tleh tererija. ???

Sej bo, al pa tud ne!


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #281 : 07 November 2009, 11:10:49
Lesni sekanci, kokosov čips ali PALMOVA šota. Druga ni dobra.



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #282 : 07 November 2009, 12:31:59
Koliko velik pa mora biti tererij?

Sej bo, al pa tud ne!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 07 November 2009, 12:43:49
Pri goožih je pomembno, da imajo veliko za plezati...
Drugače mere so pa zelo različne, seveda mora biti za mladiča manjši terarij (ali pa pregrajen) potem, ko zraste pa se jo preseli v večjega...
Naj ti pove raje kašen, ki ga ima doma...ker zdajle na netu res nič ne najdem...
evo mogoče boš tuakj našel kaj:
http://www.terarij.si/viewtopic.php?f=41&t=538



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #284 : 07 November 2009, 13:28:32
Za tazga goža kot ga prodaja fant zgorej mora bit plastična škatla-tak terarij ki ga kupiš za 10-20 eur v zooticu, ali pa kaka plastična škatla iz merkurja.
Pred kakim metrom mislim da ni potrebno sploh met terarija, ker ni debela kača, niti dovolj velika še ni. Js zdej delam terarij ki je narejen v višino ker je moj kačon drevesni kačon.
Gož je pa talni tako da za odraslo kačo bo 1mx50x50cm (dxšxv) dovolj, lahko je seveda tud malo daljši.
Ne postavi mladiča v terarij za odraslo kačo ker se bo počutil izgubljen-terarij mora rasti s kačo.

Torej za mladiča rabiš tole: http://www.exo-terra.com/download/high_res/products/images/PT2265_Faunarium.jpg



elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #285 : 07 November 2009, 16:51:57
Nejc1
Vse stvari, ki jih sprašuješ tukaj najdeš na forumu www.exotic-animals.org -kaj nebi bilo bolje, da bi šel malo pogledat tja in se malo informirat(stvari za brati imaš za več kot 3 mesece ;)) Nato pa lahko vprašaš, če kaj ne boš našeu.
Mislim, pa da so mera 100X50X50 min. NOTRANJE mere za odraslega goža.Se pravi, da morajo biti zunanje mere veliko večje, to pa zato, ker se doda še kakšna izolacija, odzadje(npr.:iz purpene) itd.

Res ti priporočam branje tistega foruma, sam je zakladnica podatkov, pa še ne bo ti treba spraševati v nedogled.

ps.: kraljevski piton in rdečerepi udav naj bi bila za začetnike ;)

lp



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #286 : 07 November 2009, 17:29:10
Piton ja, r. udau pa zelo rad ugrizne. Pa tako je velik da ga en sam človek zelo težko obvlada, še posebno odraslega.



elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 07 November 2009, 17:41:55
to je pa tudi res. Pravzaprav, bi jaz r. udava raje odsvetoval začetnikom.

Najbolši so am. goži :D .lepi, netežavni, mirni ... popolna kača :o

lp



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #288 : 07 November 2009, 17:46:36
Men pri am. gožih edino to ni všeč, ker so dolgi pa kar tanki, v primerjavi z recimo k. pitonom. Bol so mi všeč bajsaste kače  >:D



elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 07 November 2009, 17:50:44
hehe meni pa so am. goži bolj vščeč predvsem zaradi tewga, ker so dolgi in tanki ;D Izgledajo bolj elegantno, bolj "gimnastičarji" ::)

različni ljudje, različni okusi ;)

lp



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #290 : 10 November 2009, 18:29:53
Ampak ali ugriz te kače poli ??? 8)

Sej bo, al pa tud ne!


elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 10 November 2009, 20:09:02
iz lastnih iskušenj ti (še) ne moram povedati, naj pa bi bilo tako kot, da bi se zataknil v manjše trne.
Mogoče se pokaže kakšna kaplica krvi, nič hujšega. ::)
lp



delfinčika

  • Gost
Odgovori #292 : 10 November 2009, 20:18:13
Če kaj jaz vem gož ni strupena (am. gož)



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #293 : 10 November 2009, 21:02:12
Ne da ni strupen, sploh strupa nima. Samo zobeke.
Isto kot piton.



elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #294 : 10 November 2009, 21:04:59
jap, res ni strupen



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #295 : 17 November 2009, 17:55:47
 8)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #296 : 17 November 2009, 21:51:49
Res ni strupen,se pa lahko zaradi ugriza zastrupiš zaradi infekcije...poznam fanta,ki je zaradi ugriza goža na vozičku--- vnetje možganov :(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #297 : 18 November 2009, 20:09:56
Kaj ni že logično da moraš ugriz razkužit?
Vsak bi moral met antiseptik doma.
Ker kača je miši, ki včasih niso ravno čiste. Normalno da se infekcija dobi. Kakršnakoli žival te ugrizne, je treba fajn razkužit. Odvisno seveda kam te ugrizne in kolk globoka je rana.
S tem pa ko razkužiš zmanjšaš možnost infekcije na minimum. Pa ne izpira se ugriznin z vodo.
Samo tak da veste bodoči lastniki kačonov. ;)



elaphe

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #298 : 26 November 2009, 19:56:23
Evo spet jaz :D
Lipe se jr odločil, da bo raziskal tudi svet izven terarija ::).
Pogrešan je že 2 dni. (Ušel je zaradi moje malomarnosti-ne dobro zaprt terarij, nisem mu dal za jest :-\...)
Včeraj sem premetau vso sobo, pogledal v vsa oblačila ...
Danes sem to ponovil. Pregledal res vse možne kotička kamor bi šeu ....
Na žalost je Lipe v skrivalnicah preveč dober, zato sem 20L posodo (aq.) dal ležati na tla(tako, da je stranska stranica na tleh) vanj sem dal njegovi dve skrivališču, ter odtajano miško. Okoli sem nametal tudi nekaj kosov folje.(morda bi me s plezanjem po njej zbudil)

Zanima me kaj naj naredim v primeru, če jutri Lipeta ne bo ???



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #299 : 26 November 2009, 21:34:53
Oh ja to mi je poznano...naša je bila na srečo lenoba in s eje 1x splazila s terarija na stol in prespala zvit v puloverju,drugič pa je šla delat družbo pajkom...seveda je bila od terarija 1 m,mi pa smo dejansko premetali CELO hišo.

Če te kaj tolaži...naši prijateljici je ušel ameriški gož in ga ni našla...po pol leta ga je našla pod posteljo :o

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/