Kače

Gost · 158978

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #60 : 31 Januar 2006, 22:41:04
Upam da se bo regalis (vsaj mislim da ima tak nick) oglasil tudi v tej temi... mislim da ima on Goža ... tako da bosta lahko malo izmenjala mnenja ;)
Je pa res da je na tem forumu 'oddelek za ostale živali' bolj miren  ::)

Lp, Črt

popravek nicka



regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #61 : 01 Februar 2006, 22:40:16
Zaenkrat še ga nimam ,napisal pa sem ,da se mi bo pridružil.Tako ,da upam ,da v kratkem,ampak en problem še,mislim ,da največji  problem, STARŠI. >:( >:(



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #62 : 09 Februar 2006, 21:30:23
hehe moja mama na sreco obozuje kace tako da ni imela nic proti tudi ko sem domov privlekla dvometerskega udava  ;D

evo se najnovejse slikce, slikane dan po levitvi:








trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #63 : 09 Februar 2006, 21:34:04
Pismo je lep/a .... tole je pa že kar nevarno za kakšnega zajčka a? :D

A to si ga potem že dobila tako velikega? Smem vprašati kako? Se ga je nekdo naveličal?

No... videti je da mu je pri tebi lepo ... je tako scrkljan kot naši psi... spi na postelji ;)

Lp, Črt



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #64 : 09 Februar 2006, 22:07:10
Pismo je lep/a .... tole je pa že kar nevarno za kakšnega zajčka a? :D

A to si ga potem že dobila tako velikega? Smem vprašati kako? Se ga je nekdo naveličal?

No... videti je da mu je pri tebi lepo ... je tako scrkljan kot naši psi... spi na postelji ;)

Lp, Črt

hehe fantek je  ;D ja res je lep. no zajcki se niso v nevarnosti ampak kaksen skakac ali pa malo manjsa podgana pa ze ja  ;D  v bistvu sem oglas zasledila na internetu in ker sem glih takrat dobila zelo velik terarij sem se odlocila da poklicem in povprasam kako je s to kacico. prodan mi je bil kot samicka ampak sem potem ugotovila da je samcek. star naj bi bil pa 6let in jaz sem njegova tretja lastnica. ne vem tocno zakaj ga je prejsni lastnik prodal ampak se ga je pa zelo bal  :-\ ko smo ga prisli iskat se ga niti prijeti v roke ni upal... tudi jaz sem takrat bila kar malo v dvomih ce sem se sploh prav odlocila... ker se ga je on tako bal sem mislila da mora biti s kaco nekaj narobe in da je lahko napadalna... no ampak sem ga potem vseeno kupila ker mi je bil zelo vsec. takrat sva se par dni malo od dalec spoznavala, potem sem ga pa vzela v narocje in sem ugotovila da je kacon popolnoma miren. sploh ni napadalen do nikogar. niti do psov in mack  :D tudi do otrok je zelo prijazen...  moji necaki in necakinje so se lahko z njim igrali (seveda pod mojo kontrolo) in ni nobenemu nic naredil. se mu pa pozna da ni imel toliko stikov z ljudmi ker je zelo nesiguren ko ga imas v narocju in se te malo bolj oprime da nebi padel. je pa zanimivo da zna povedati ko mu kaj ne pase  :) ce noce da ga vzames ven iz terarija zapiha ko gres z roko proti njemu in takrat ga jaz pustim pri miru. no ampak taki dnevi so zeloooo redki in ponavadi nima nic proti ce ga vzamem ven   :D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #65 : 09 Februar 2006, 22:32:53
Hehehe.... torej so kače tudi bitja ki znajo izražati svoja čustva, le potrebno se je naučiti njihovega 'jezika' :) Zanimivo

Hipotetično gledano... koliko bi te pa lahko ranil sploh? Stisniti te verjetno ne more toliko da bi te poškodoval, ali pač? Verjetno te pa lahko ugrizne ne? Sicer strupen ni... ampak kolko huda pa je lahko poškodba če te taka kača ugrizne... glede na to da imajo temični vid ... v dobro prekrvavljen del telesa.

Pa mogoče še eno vprašanje ki se mi je zdajle porajalo... za pse je znano da če niso posebej trenirani bodo najprej napadli noge in roke... zelo redko bodo 'šli na' vrat. Kako pa je z tem pri kačah? Ti je kaj znano?

Lp, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #66 : 09 Februar 2006, 22:46:30
če sem prav razumela pri tebi domujeta pitonka in udav??? a med sabo se razumeta ali ne?

P.S...zdaj sem šla čez celo temo, da sem ugotovila da pa res ni na vseh slikah samo ena kača ::)

drugače pa sta zelo lepa....ampak bi jih samo gledala na daleč....

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #67 : 09 Februar 2006, 23:40:07
hehe koliko vprasanj  ;D o kacah res ful rada razlagam  :D no gremo od zacetka...

trigi... v bistvu je kaco zelo tezko "pogruntati" ker imajo oci cisto brez izraza... pri psu ze v obrazni mimiki veliko vidis, pri kacah pa to ni tako. sicer ti je lahko jasno kdaj se tvoja kaca ne pocuti dobro, kdaj ji kaj ne pase in podobne stvari ampak je potrebnih malo izkusenj in pa znanja o kacah - sploh o tisti vrsti ki jo imas ker se vrste med seboj zelo razlikujejo. prav tako se pa razlikujejo posamezni primerki  :) vsaka kaca ima svoj karakter  ;D

tale kacon ima 6kg samih misic. ce bi on mene napadel bi me brez tezav ubil (in tudi kaksnega vecjega od mene bi lahko). ko te enkrat ovije z namenom da te bo ubil ti ni pomoci ce si sam. tudi ugriz ima mocan ampak v bistvu kace ugriznejo plen, nato pa se mocno ovijejo okoli njega tako da je smrten pravzaprav njen objem in ne ugriz  :)  ce te ugrizne ponesreci (naprimer ce zgresi podgano in ugrizne tebe) in takoj izpusti se ti pozna nekaj vbodnih ran zaradi zob, krvi je veliko, kar se tice pa bolecin pa nebi vedela ker tega se nisem dozivela  ;D imas pa tukajle tale link: boa bite. bolj je nevarno ce te ovije... to pa sem ze dozivela in lahko recem da ni prijetno. ko sem dobila udava sem bila seveda zelo navdusena in sem ga ene parkrat dala cez rame in ga nosila okoli. no ta udav je pa zelo nesiguren kacon in pri plezanju VEDNO rabi oporo tako da se zmeraj okoli necesa najprej mocno navije potem pa zacne plezati naprej. no in enkrat je bil slucajno to moj vrat...  :-\  stala sem zraven omare, on je pa hotel mal pofirbcat kaj je na tej omari in me je mal prevec stisnil... no ampak mi ga je uspelo odviti tako da ni bilo nic hujsega. je bil pa to velik sok in priznam da sem naredila napako in je krivda povsem moja. kacon tega ni naredil namerno... ce bi me napadel me nebi bilo vec med zivimi  ::) od takrat naprej sem malo bolj previdna - na napakah se ucimo kajne?  :-[ hmmm.. drugace je pa zanimivo zadnje vprasanje... v bistvu kaca zagrabi plen iz zasede tako da ni nekega pravila da bi kace ciljale na dolocen del telesa. vsaka vrsta ima svoj nacin lova tako da je tezko na splosno razlagati... moji dve zagrabita plen za glavo (ampak to ponavadi zato ker jaz drzim misko ali pa podgano za rep in jo dam kaci pred nos tako da je glava najblizje) potem pa mocno ovijeta plen. prav smesno je kadar stiskata svoj plen kar nekaj casa in sploh ne opazita da je mrtev ze od zacetka  :P hehehe... no ampak kaca se ponavadi spravi na plen katerega lahko poje tako da se nima noben kaj bati mojega udava... tudi odrasel udav ni zmozen pojesti cloveka. no drugace je pa naprimer pri indijskih pitonih... to je tudi zelo priljubljena kaca in se veliko ljudi nepremisljeno odloci za nakup take kace... jaz osebno je nebi priporocala zacetnikom ker je prevec nevarnosti katerih ne smemo zanemariti. bili so ze primeri ko je domaci ljubljencek - piton pojedel svojega lastnika  :-\ no tukaj imate slike ene zelo ogromne pitonke ki je stara v bistvu samo 8 let (te kace izjemno hitro rastejo) burmese python. sicer so po naravi zelo mirne kace ampak je to se vedno divja zival katero ne smes nikoli podcenjevati! zal pa to dela veliko ljudi in potem pride do takih nesrec... na koncu so pa vedno kace krive  ::)

uff sem se razpisala....  :-[

no pa da odgovorim se irenchy... ja pri meni domujeta kraljeva pitonka (python regius) in pa navadni udav (boa constrictor imperator). kako se razumeta med seboj, ne vem (to me vsak vprasa)... jaz ju nebi dala skupaj saj je pitonka manjsa kot rep od udava in bi jo udav z lahkoto pojedel. jaz nebi tbvegala...  :-\

hehe no to je zaenkrat vse... ce koga se kaj zanima naj pa kar vprasa  ;D

+1 točka



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #68 : 10 Februar 2006, 09:36:55
Meni so kače osebno brrrr :o Pa sploh še nobene nisem imela priložnost srečati, to je enak sindrom kot ptičji pajki recimo. Z to razliko, da bi kačo morda celo upala prijeti, pajka pa :o :-\

Ampak zadnjič sem gledala na Animal planet eno zanimivo kačico in sicer v tist oddaji Crocodil Hunter ali nekaj takega. Tip je bil na Novi Gvineji in tam je po rokah vlačil nekega pitona, vsaj tak je bil slovenski prevod :-[, ki je bil živo zelene barve in je imel malo modro glavo. Morda veš za katero vrsto gre? Kako nevarna je? itd. itd. ;D

Drugače pa mi je osebno bolj všeč tvoja pitonka kot udav. Je le manjša, pa tudi vzorec mi ima lepši.

Indijska pitonka katere link si dala je pa :o Saj je njen terarij velik toliko kot naše stanovanje :o ;D

Lp nina



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #69 : 10 Februar 2006, 14:57:42
Men so pa kače ful lepe...ta na slikci (saj je udav ne?) mi je ful krasna.Ker ma tok lep vzorec. :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #70 : 10 Februar 2006, 17:12:27
Jaz imam izkušnje samo z modrasi in črnimi gadi.

 Sem pa bila nekako prepričana, da kačji ugrizi ( ne piki ) lahko prenašajo steklino in da je zelo nevarno, če te ugrizne piton ali udav.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #71 : 11 Februar 2006, 13:46:41
ninci... ne vem tocno o kateri kaci govoris... ze ce mi poves slovensko ime tezko ugotovim za katero kaco gre ker se pocasi ucim latinskih izrazov ker so bolj natancni... ce mi poves pa samo barvo je pa sploh tezko kaj ugotoviti  :-[ no ampak sem se potrudila tako da sem mogoce celo tapravo kaco nasla  :) rekla si da je piton, zelene barve ki zivi na novi gvineji... edini piton ki ustreza opisu bi bil zeleni drevesni piton: green tree python pri teh pitonih je zelo veliko barvnih variacij tako da so tudi taksni ki imajo lahko odtenke modre barve (lahko pa modra prevladuje). en tak primerek je tale: blue. poleg tega pitona zivi na novi gvineji se nekaj drugih... ker se ne spoznam toliko na to katere kace zivijo v dolocenih delih sveta sem podatke nasla na internetu tako da tocnih podatkov za novo gvineo zal nimam... sem pa nasla se te vrste: water python, boelen's python, new guinea carpet python in diamond python. verjetno to niso vse vrste pitonov ki naseljujejo novo gvinejo ampak sem zaenkrat nasla samo te... ce je katera od nastetih mi povej pa ti bom kaj vec o njej povedala  ;D

misa... ugriz pitona ali udava vzgojenega v ujetnistvu (in seveda zdravega) ne prenasa stekline  :) to je tako kot bi rekla da ugriz psa prenasa steklino :) ce te ugrizne divja zival (pa naj bo to kaca, lisica ali pa potepuski pes) je seveda nevarnost tudi da je ta zival okuzena s steklino. to je ze nasplosno znano tako da je ta tvoja trditev sicer pravilna ampak nepopolna  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #72 : 11 Februar 2006, 22:10:15
Ja tale drevesni zeleni piton bi znal biti to. Ker vem, da je imel čisto tanek repek in modro obarvan, ki pa se na sliki, ki si jo dala dobro vidi. Pitonček tudi noro pleza po drevesu, ne vem ker se na kače ne spoznam ali je to, da navpično plezajo se primejo in potegnejo gor značilnost večih vrst ali samo tega drevesnega pitona. Barva sama pa mi je noro dobra, kaj takega bi celo res lahko gledala v kakšnem terariju ;D ;) (kar se barve tiče seveda, karakter kače pa ... je poglavje zase ;))

Lp nina



Tiger

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 11 Februar 2006, 22:36:21
Žoo!

Jaz sem si tudi hotel kupiti pitona (kraljevega) sam mi mami ni pustila pa tud prostora mi primankuje v sobi  :( ;D

Veličina ni v tem, da nikoli ne padeš, temveč v tem, da se po padcu vedno pobereš!

Želim ti lep dan,

Klemen2


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #74 : 12 Februar 2006, 02:56:28
Ja tale drevesni zeleni piton bi znal biti to. Ker vem, da je imel čisto tanek repek in modro obarvan, ki pa se na sliki, ki si jo dala dobro vidi. Pitonček tudi noro pleza po drevesu, ne vem ker se na kače ne spoznam ali je to, da navpično plezajo se primejo in potegnejo gor značilnost večih vrst ali samo tega drevesnega pitona. Barva sama pa mi je noro dobra, kaj takega bi celo res lahko gledala v kakšnem terariju ;D ;) (kar se barve tiče seveda, karakter kače pa ... je poglavje zase ;))

joj ninci ti si si pa res izbrala eno najzahtevnejsih kac  :o hehehe... torej morelia viridis... drevesna kaca pri kateri je zelo veliko barvnih variacij. ko so mladicki so lahko zivo rumeni: yellow, rdeci: red, razlicni odtenki teh dveh barv: light red, orange,... ko odrascajo se jim ta barva spremeni v zeleno, modro, rumeno... big GTP. barve so res zelo razlicne... od zivo zelene green, do popolnoma modre: blue. to je odvisno tudi od lokacije iz katere prihaja ption. po karakterju je vecina teh kac zelo nemirnih in napadalnih tako da je bolje da jih pustimo na miru v terariju. seveda izjeme obstajajo in se tudi to kaco da udomaciti ampak vecini povzroca hendlanje zelo veliko stresa in zato imamo lahko tezave z zavracanjem hrane. to NI kaca za zacetnike in je NE priporocam nikomur ki s kacami nima izkusenj. to so ZELO zahtevne kace ki potrebujejo visok terarij, z veliko vejami za plezanje in veliko vec vlage kot katera druga kaca. zato je treba terarij tudi veckrat skropiti. ker so po karakterju bolj napadalni in ker je ugriz take kace malo bolj bolec kot ugriz kaksnega ameriskega goza (zaradi velikosti zob: GTP teeth) je to kaca ki se jo gleda z ocmi in ne z rokami  ;)  so pa res zelo lepi in jaz upam da bom v prihodnosti kdaj postala lastnica take kace saj so mi izredno vsec. ampak vseeno bom raje pocakala da si naberem se malo vec izkusenj saj je skrb za tako kaco malo tezja kot za te kace ki jih imam jaz doma :) 

glede plezanja pa tole... ta piton je drevesna kaca ki je prilagojena zivljenju v drevesnih krosnjah tako da so pravi eksperti kar se tice plezanja. ampak to pa ni samo ta piton saj to ni edina drevesna kaca :)

+1 točka



regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #75 : 12 Februar 2006, 09:50:30
Kako pa bi jih potem ven spravil,če so napadalne in bi jim moral urediti celoten terarij in bi jo moral vzeti ven?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #76 : 12 Februar 2006, 12:19:57
Šapa, ful zanimivo tole  :). Kakšne zobe imajo pa ostale kače?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 12 Februar 2006, 13:14:10
Evo to pa še je lobanja od morelie viridis :o Kakšni zobje :o
http://www.skullsunlimited.com/graphics/green-tree-python0424-lg.jpg



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #78 : 12 Februar 2006, 13:26:16
Kakšne nore barve :o!!!!!!!!Modra je nebeško lepa,zelena pa noro dobra :-*.
Drugače pa me nekaj zanima.A ko so takole zvite http://gallery.kingsnake.com/data/2649MVF17.99.jpg, da je glava na sredini a to spijo?

popravljen link, ninci

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #79 : 12 Februar 2006, 13:26:45
Šapa hvala ;) full zanimivo. Sploh ostale barvne variacije so  :o noro, tako lepe kače še nisem videla, rdeča je tudi  :-*.

No ampak saj sem rekla, da videz ni vse, in me tudi ne preseneča, da sem si izbrala eno najtežavnejših vrst.

Bom počakala, da si jo ti nabaviš pa jo bom kdaj prišla pogledat malo bolj od blizu ;).
Aja še to koliko pa taka kačica zraste??

Lp nina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 12 Februar 2006, 14:19:41
Kako pa bi jih potem ven spravil,èe so napadalne in bi jim moral urediti celoten terarij in bi jo moral vzeti ven?
z uporabo pripomockov seveda  ;) snake hook

Šapa, ful zanimivo tole :). Kakšne zobe imajo pa ostale kaèe?

uff... to ti lahko bolj nasplosno povem ker se ne ukvarjam tako dolgo s kacami da bi ti lahko kaj bolj natancno povedala  :-[ s kacami se ukvarjam sele 2 leti tako da sem bolj na zacetku se... med strupenimi kacami ima najdaljse strupnike gabonski gad (gaboon viper1, gaboon viper2). takole zgledajo zobje nekega velikega pitona: python ima zelo dolge zobe in zelo mocan ugriz in prav zato sem nekje v tej temi ze napisala zakaj odsvetujem nakup indijskega pitona kot prvo kaco  ;)  evo se nekaj posnetkov strupnikov strupenjac: fangs1, fangs2, fangs3, fangs4,... takole pa izgledajo zobje drevesnega udava: corallus. tudi ta kaca ni za zacetnike saj je po karakterju podobna drevesnemu pitonu. je pa zelooo lepa in pri tej vrsti je se vec barvnih variacij. ce koga zanima kaj vec o tej prekrasni kaci si lahko prebere tukaj: corallus.com  ;)

Bom poèakala, da si jo ti nabaviš pa jo bom kdaj prišla pogledat malo bolj od blizu ;).
Aja še to koliko pa taka kaèica zraste??

ninci to bos pa se doooolg cakala  ;) poleg tega da so te kace zelo zahtevne kar se tice nege, so tudi zelo drage. ce zelis imeti to kaco in tocno ves iz katerega obmocja jo zelis imeti, kupis tako ki ima rodovnik (ja tudi pri kacah je rodovnik ;)). to je pa seveda zelo drago... kaca pa zraste tja do metra in pol, lahko se malo vec. v bistvu niso velike kace ker so prilagojene zivljenju na drevesu in zato so manjse in bolj suhe  :)

no to je to  :)

lp

p.s.: opazila sem da sem se pri dveh povezavah zmotila... se opravicujem  :-[ zdaj je popravljeno  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #81 : 12 Februar 2006, 14:24:38

ninci to bos pa se doooolg cakala  ;) poleg tega da so te kace zelo zahtevne kar se tice nege, so tudi zelo drage. ce zelis imeti to kaco in tocno ves iz katerega obmocja jo zelis imeti, kupis tako ki ima rodovnik (ja tudi pri kacah je rodovnik ;)). to je pa seveda zelo drago... kaca pa zraste tja do metra in pol, lahko se malo vec. v bistvu niso velike kace ker so prilagojene zivljenju na drevesu in zato so manjse in bolj suhe  :)


Mja saj se mi nikamor ne mudi, če mislim dočakati 100 let je pred mano še dolgo življene, tako da :P ;)

Glede rodovnika... obstaja potem tudi kakšna posebna organizacija, ki se z tem ukvarja? Kako rodovnik izgleda? Kaj je v njem zapisano? In ... ali morda po svetu (sploh američani so znani po kakšnih norih zadevah ;)) obstajajo tudi razstave kač?? Take, kjer bi se kače tudi ocenjevalo in jim potem dodelilo kakšne uspehe, kot recimo pasje ali mačje razstave?

Lp nina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #82 : 12 Februar 2006, 14:44:56
Glede rodovnika... obstaja potem tudi kakšna posebna organizacija, ki se z tem ukvarja? Kako rodovnik izgleda? Kaj je v njem zapisano? In ... ali morda po svetu (sploh američani so znani po kakšnih norih zadevah ;)) obstajajo tudi razstave kač?? Take, kjer bi se kače tudi ocenjevalo in jim potem dodelilo kakšne uspehe, kot recimo pasje ali mačje razstave?

no zdaj si me pa najdla  :-[ v bistvu se toliko nisem poglabljala v to ker to ni tako razsirjeno kot rodovniki pri psih. o rodovnikih mi je povedal moj prijatelj, nasla sem pa tudi nekaj na internetu o zelenih drevesnih pitonih in njihovih rodovnikih (to je stran od neke farme teh pitonov) ampak sem ze vceraj iskala tisto stran pa je ne najdem... bom se pa malo bolj pozanimala o tem pa ti naknadno povem, ce kaj izvem ok? rodovnika v zivo se nisem videla ker tega pri nas sploh ni tako da ti tezko povem kaj tocno je zapisano v njem... predvidevam pa da je tocna lokacija iz katere prihajajo predniki tvoje kace in pa verjetno njihova barva... vsaj mislim no. tole bolj ugibam tako da nisem 100%  :-[ glede razstav pa tudi ne vem... v nasi majhni drzavici smo kar se tice exotice se bolj v kameni dobi (no ampak imamo tudi mi par ljudi ki se zelo spoznajo na to)...  v tujini prirejajo razstave ampak ti kaj vec tezko povem... ce te zanima kaj vec vtipkaj "reptile show" v google in malo preglej kaj se bo naslo... tukajle pa imas stran kjer so zbrani podatki o showih v kanadi: canadian events, in pa v ameriki: american events. jaz se nisem pregledala vsega tako da ne vem kaj se najde tukaj  :-[ drugace pa tudi na teh sejmih kjer prodajajo kace ljudje prinesejo zraven tistih kac ki so za prodajo, tudi kace ki jih prinesejo samo na ogled tako da lahko vidis zelo veliko lepih kac na teh sejmih... jaz upam da bom v roku dveh mesecev sla na en tak manjsi sejem v avstrijo ker imam v planu malo povecati svojo zbirko kac  ;D



regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #83 : 12 Februar 2006, 17:03:56
Katero kačo pa imaš v planu Šapa?



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #84 : 12 Februar 2006, 17:08:55
Katero kačo pa imaš v planu Šapa?

hehe to naj bo pa zaenkrat se skrivnost  ;) ko jo dobim bom seveda prilepila tukaj slike  ;D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #85 : 12 Februar 2006, 18:33:54
No,če je kdo danes gledal TLP...na koncu so imeli v studiu 3 kraljeve pitone :-*...ful lepe :).
Pa danes je bil ta TLP tako zanimiv...če je kdo gledal nedeljsko oko,hihi

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


regalis

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 2
Odgovori #86 : 12 Februar 2006, 19:58:08
hehe to naj bo pa zaenkrat se skrivnost  ;) ko jo dobim bom seveda prilepila tukaj slike  ;D

Daj povej no.Potem pa vsaj nekaj povej ,ne vem recimo do katere dolžine zraste,ali spada med pitone ali gože ali udave...Ali je agresivna...vsaj nekaj povej :)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 12 Februar 2006, 21:59:06
Daj povej no.Potem pa vsaj nekaj povej ,ne vem recimo do katere dolžine zraste,ali spada med pitone ali gože ali udave...Ali je agresivna...vsaj nekaj povej :)

ne, ne nic ne izdam  :D amm... ok. ni agresivna  ;) ce mi rata jo dobim ze 5.marca na exotici... drzite pesti da mi bo uspelo  :o



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #88 : 13 Februar 2006, 16:57:24
evo nove slikce udava v terariju...




terarij je na novo urejen  :o porabila sem en cel dan da sem ga uredila...  :)

p.s.: izbiram novo ime za udava ker sem ugotovila da je samcek in ne samicka (prodan mi je bil kot samicka) in mislim da mu to ime ne pase (iz beti je nastal betko). ce ima kdo kaksno idejo naj kar pove  ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #89 : 13 Februar 2006, 18:03:19
Lahko bi bil Davor  ;D ali pa... Sly, Logan...

Imaš pa ful lepo urejeno, vse pohvale!

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"