Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 382278

šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #780 : 02 Oktober 2010, 17:35:25
No pardon.....dobila je 3 ampak mi je vseen  :P

Hvala za čestitke

Danes smo šli še na Krvavec in se je Šeli zlaufala do konca....enkrat smo jo skor zgubil ker je bla odpeta pa tud megla je bla....hodil smo po potki in ona je kar naenkrat zalaufala direktno v meglo, klical smo jo k zmešani in je šele po kake 15 sekund pršla....problem je bil ker sploh nismo nč videl kje je, kaj dela....men je pa tistih 15 sekund trajal celo uro, ker sploh nisem vedla kaj dela  :(


ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #781 : 02 Oktober 2010, 18:36:29
28.november 2010 Mednarodna razstava psov vseh pasem CACIB Šempeter
Prireditelj: ŠKD Vrtojba  mi bi radi šli sam ne vem a bom do taj lahk Arona že kaj naučila prebližno zna razstavno pozo :-\ sam repa noče dat med noge. a je kdo že bil tam ?



Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #782 : 03 Oktober 2010, 17:58:04
danes smo bili na vikendu v Velenju no imeli smo trgatev. :) in se je Aron zlaufu do konca. Zravn je bla bratračeva psička Ajka zlati prinašalec  takoj sta postala nerazdružljiva prijatelja.  Po kosilu sta pa še bolj nora Nejc je mel neko veliko žogo :-[ pa sta lavfala za njo  pol ko smo se pa že vsi naveilčali pa sam še domov spat.
no slikice pa pridejo.



Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #783 : 06 Oktober 2010, 18:05:48
Pozdravljeni,

že nekaj časa spremljam forum in sem se odločila še jaz se malo oglasit - rada bi vam predstavila 1 leto staro nagajivo šetlandsko ovčarko Nesi. Prihaja iz Avstrije, dobili pa smo jo lani novembra. Zdaj je že prava mala gospodična, ko smo jo dobili je bila pa res ko mala pošastka Nessie, saj ni bila niti minuto pri miru. Res bi rada srečala še kakega šeltija, spoznala sem pa Šeli, ko je bila še čisto majhna (Šeli, se spomniš?) in malega šeltija iz Izole, ki stanuje blizu nas. Verjetno bo najbolje, da se z Nesi prikaževa na kakem tekmovanju? Sicer sva pa z Nesi zdaj začeli z RO in je čist zagreta ;D

Bom poskusila prilepit nekaj slikic-upam, da rata ;)




šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #784 : 06 Oktober 2010, 19:20:59
UUUH se itak spomnim prvega blue merla k sm ga srečala  :) (razen Tobija od Sheltiko ::) )
Jaz se itak vsakega šeltija spomnim ker jih je pa tako malo (čeprav zdej število naraščaaa)

Bom pa kar tebe vprašala neki ko se spoznaš na RO.....A obstajajo RO 4fun tekme ?????? .....Šeli zna zelooo lep poleg pa ga vadiva šele 2 dni (se bom mal považla  ;D ) razen prostor ob nogi še ne gre dobro.

Glede slikic sem jaz itak napisala 2 veelka spiska tko da sem že doktorirala v tem (prejšnje strani)...če ti ne uspe, pa kar upraš.

Jutri bomo končno imeli 1. uro agija in se že vsi veselimo.  :o

Aja že nekaj časa hočem tole napisat pa mi ni uspel. Ugotovil smo da ma Šeli tud zelo rada žogice. Tega prej nismo vedel, ker nimamo doma nobene take 'primerne' žoge (pasje). Ena je penasta in se lahko poškoduje, ena je pretežka oz. nekakšne skokica tretja je pa kar uredu iz blaga, ker sm jo zdaj zašila bo ok za neki časa.

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #785 : 06 Oktober 2010, 21:00:29


Nesi pri 2 mesecih-mala kepica:)



Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #786 : 06 Oktober 2010, 21:03:34





Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #787 : 06 Oktober 2010, 21:10:27


Nesi pri 6 mesecih - ušeska kot pri lisički in taka so ostala :)



Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #788 : 06 Oktober 2010, 21:20:39


Nesi na svoj 1. b*day-ta prav šeltijev nasmeh ;D

Šeli, najlepša hvala za navodila za slikce, si res ekspert. Za RO 4fun pa nisem prepričana, lahko pa vprašam v nedeljo na "treningu". Pa super, da sta začeli z agilityjem.
Pri Nesi so pa žoge, take in drugačne, alfa in omega, že od malega je nora nanje. Samo da je žoga zraven - pa je vse kul zanjo :D



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #789 : 07 Oktober 2010, 13:16:33
Oooo kakšna lepotica!!!!!!!!!  :o :o Prideta mogoče to soboto na agi tekmo?? Bi jo rada spoznala  :D Super da je šeedn šelti navdušen nad żogo ( da ni samo moj tak norc)!! Moj ma żogo rajš od mene  :'( :P Saj se hecam, ampak je pa res da je hipnotiziran če je żoga zraven pa se lahko slon v njega zaleti  >:D

My dog is my life :*


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #790 : 07 Oktober 2010, 21:21:05
WAAAW kako je zrasla....lepotica 100000x na uro  :o

Pri dveh mescih je pa itak taka mala lušna kepica

a ma še do tako norega šeltija da se od veselja vala po postelci.....potem jaz rečem grrr in Šeli grrrr in se vala po hrbtu.

No očitno bojo tud pr njej ušesa gor ostala.


ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #791 : 08 Oktober 2010, 21:47:19
Mi smo mel pa učeri prvič agility......in je blo SUPER...
Sama je šla na most  :D
vse ji gre zelo dobro razen ta velikega tunelčka ker je noter še voda od poplav in se use sveti  ;)

Ko bodo pa kakšne dobre slikice nastale bom pa tud to objavla  :D

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #792 : 10 Oktober 2010, 08:49:30
Mi smo šli pa na agility tekmo in je blo super!!!!!!   :o :D :D

Spoznala sva Seven (najlepšega mladička na usem svetu!!!) pa srečala sva Kobija, Boncija, Rubi, Taro, Pjeja (joj kok je lep k je še velik dlake dubu  :o) am pa mislim da je to od poznanih šeltijev vse (?)... Seveda sva srečala tudi ostale pasme  :P

Am bla sva dvakrat disk, ampak sm zelooo ponosna na Densija, ta prvič mi je naredu slalom brez napak ( :o) pa ni nč laju, ta drugič mi je pa kr lepo teku  :-*

Slikc pa js nimam, ker mač bl zanč fotoaparat in nemorm delat slik v gibanju (oz. so izredno zanič), šeltija pa teško slikaš kako drugač kt v gibanju  :-[

Šeli, pa super da vama gre in da je navdušena nad agilitijem  :D

My dog is my life :*


Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #793 : 10 Oktober 2010, 11:35:49
oooooooooooooo kakšna lepotička tale Nesi :o



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #794 : 15 Oktober 2010, 11:19:32
ejjjj Katja, pa noben se ni spomnil, da bi spominsko slikico naredil  :-[ :-[ :-[ , samo govorimo  >:(

bomo moral počakat do naslednje tekme .....  :(


p.s. zdaj pa že imamo barvni spekter šeltijev  :-*



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #795 : 15 Oktober 2010, 16:06:03
O sei res, lahko bi naredl skupinsko   :'(  :'(  :'(  bo treba čakat do Prestranka  :-\ No bom saj js do takrt dobila DSLRja  >:D

Ja samo še bi blue nam manjka ;P Kdo ga bo mel, da zapolnimo barvno lestvico??  :P   :P ( če se nuben ne javi ga bom mela js  :P :P)

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #796 : 15 Oktober 2010, 22:04:03

Kdo bi to bil...?




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #797 : 15 Oktober 2010, 22:04:34
Klonirana šeltija:




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #798 : 15 Oktober 2010, 22:06:39
Ta desno bitje je prava mala zver in je Pjeja ves čas tepla...




šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #799 : 16 Oktober 2010, 18:11:29
JOOOJ KAJ STA DOBRA....levi je sigurno Pje....desni...hmmm....njegov a sestrica mogoče....sta pa res ko klona.....  :-* :-* :-*

Bom tudi jaz dala kakšne slikce gor.....enkrat v prihodnosti....upam da bližnji  :D ...

Šeli je padla v hudo puberteto (mava tok skupnega  :P )....na odpoklic se sploh več ne odziva...niti uhlja ne dvigne  :'( ....uglvnem čisto gluha
Zadnjič ne agiju smo jo kar nekaj časa lovili...
Ampak smo šli dons v ''shopping'' in kupil vrvico 20m in en mali karabin....kmalu ugotovili da je vrvica predolga in da se bo preveč vozlala ter jo zmanšali na 7-8m....vrvica dobesedno deluje.....

Na polju smo spoznali 3-mesečno koker španjelko (  :-* :-* :-* ) in sta se s Šeli igrale...na Šelini vrvici je bil na konc cofek in ko se je cofek premikal je KŠ laufala na vse pretege za njim...ko ga je ujela je šla mala v svojo smer.....in na koncu je izpadlo tako kot da Ara pelje Šeli na sprehod  :-*

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #800 : 16 Oktober 2010, 19:39:29
Ja, na desni je sestrica Gamma, ki živi v Španiji. Popolnoma ista sta po obnašanju, stilu igre, mimiki, gibanju, oba igrnorirata ljudi... ne moreš zgrešiti. Ima pa Pje bolj rdečo dlako, sestrica je bolj bleda. Sicer je to verjetno povezano s tem, da je samček, ki dobijo daljšo, bolj bogato dlako, ampak je vzrediteljica vseeno vzdihovala, kako da je lep:)

Je pa Gamma vseeno bolj pozorna na vodnika, tudi po naravi se bolj igra z igračami, tako da nič, nazaj k osnovam!

Šeli, puberteta vama ni v izgovor:) Žal ne gre stran sama od sebe in odpoklic je treba lepo trenirati in nagrajevati. Vsakič ko rečeš njeno ime, ji daj priboljšek. Veliko se ji skrivaj po stanovanju in potem nagradi. Če se lahko loviš okoli kuhinje v dnevno sobo, to tudi počni in se poigraj z igračo, ko te ulovi ali nagradi s hrano. Tako boš večala veselje do norenja za tabo. Igranje z drugimi psi pa... Meni se bogato vrača nazaj.... Jaz ne bi tega preveč prakticirala, razen toliko, da vadiš odpoklic ven iz igre (kar Pje še dolgo kot zgleda na bo zmogel....:)



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #801 : 16 Oktober 2010, 22:38:41
Woouuuu  :o  :o prekrasna sta; Pje in Gemma!!!!! Smašno to, Densi ma tut bl oranżno dlakico od Demi - zgleda je res vezano na spol :) Joj no, Pje je tak lepotec no  :o :D :D

Joj, Densi je bil prava pokora v najstniških mesecih!!! ( no sej je šezmer :P) Oh kok sva se midva kregala, pa delala na odpoklicu, pa da je predmete prnesu h človeku in ne 5m preč oz. od začetka palc ni hotu prnest nubenmu... Ful sva mela teżav, pa svaaaa ooooogrooooomn delala na poslušnosti in se je fullll splačal!!! K zdej je Densi za moje pojme ful uredu pa še na vodo sm ga navadla  :D pa udpuklic zna ful dobr ( edin če srečava kšnga dobro poznanga psa mava mal teżav, ampak če grem js stran pride še on). Tko da na sprehodu je zmerej spuščen in leta ukol in si najde kšno palčko al pa kej taga pa je čist srečen  :) Pr agilityju sva nela pa tut midva ud začetka dost teżav, pa mi je skos uhajov, ampak se je le navadu lepo delat in je zdej ( še preveč) skoncentriran name  :)

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #802 : 16 Oktober 2010, 23:29:57
Čist resno, če bo Pje pol toliko skoncentriran name med vsemi psi kot tvoj Densi, bo to že zmaga. Pje tudi zelo neprinašalsko prinaša, sploh ne razume, da bi igračo dal v roke... Do Prestranka imaš z Densijem nalogo, da ti ponuja vrat, da ga za ovratnico primeš:) Saj veš, za žogico vse!



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #803 : 17 Oktober 2010, 09:56:44
To že vadiva pa je napredek zelooo počasen, se zmeraj kr ustraš  :-[ Tko da sva šla šeno stopno nazaj, se mu najprej počas približujem in potem ose ostalo, tako kot si opisala da je treba delat  ;) To je tko zabavno, ker na vsaki tekmi dobiva novo ˝nalogo˝  ;D

My dog is my life :*


Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #804 : 20 Oktober 2010, 18:25:29
še neki slikic od Arona :) 




Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #805 : 20 Oktober 2010, 18:45:37
     Aron in jaz   ;D




Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #806 : 20 Oktober 2010, 18:47:32
Ooooo lepotec  :-*  :-*  :-* :-*  :-* :-*!!!!!!!!!

My dog is my life :*


Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #807 : 20 Oktober 2010, 18:48:28



Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #808 : 20 Oktober 2010, 18:51:31



Aron gold

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #809 : 20 Oktober 2010, 18:53:14
kažem jezička  :P