Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 377118

tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 13 Oktober 2009, 14:54:47
Pieja.  :P

no sej sem vedla, da ni Pepe  :P :P :P

ja, stara je 11 let in pol, bi kar sama povedala, če bi mela šanso in to tolkrat, da bi vsi razumel  :P

 :o :o :o lepa je  :-*



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 13 Oktober 2009, 21:53:32
ne vem, kako se prilepi slikca, da je tako velika kot od ostalih, mam kar nekaj lepih fotk, pa bi jih rada pokazala, sej Kala ne ve, ona se ne mara razstavljat, bog ne daj pa, da bi kdo hotel roke brisat v njen kožuh, mora met pa vsaj kaj za podkupit  :P



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #242 : 13 Oktober 2009, 22:03:08
da vidmo, če gre  ::)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 26 Oktober 2009, 16:29:52
no zdaj ko vidim na papirju, pa se lahko pohvalimo, da je naš Bounce uspešno opravil t.i. pašni test  :o pa ovčke so res super "zabava  :P :P :P



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #244 : 26 Oktober 2009, 16:53:13
Bravoooo Bounci  :)!



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #245 : 26 Oktober 2009, 21:17:44
Bravo Bounce! Čestitke!  :o



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 26 Oktober 2009, 21:36:18
jooj full lustni psiiii,sam zdaj ostajam pri mojih papillonckih (drugi pes pa zagotovo shelti :D:D,ce me nebodo papilloncki prevec ocaral)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 01 December 2009, 22:16:18

Končno mi je uspelo prilepiti slike! Pjepič je star 5 mesecev in pol. Mali poreden blondinec. V bistvu je Pje čisto nasprotje tega, kar sem si predstavljala pod tipičnim šeltijem (ali pa JE tipičen šelti, kaj pa vem). Vsak dan preseneča in navdušuje. Dva dni sva bila na razstavi CACIC v Zagrebu, izključno za to, da vidim, kako bo v takem okolju se vedel. Po šoku, ki je trajal cirka 4 sekunde, je Pje ugotovil, da je v nebesih. Pasjih nebesih. Tisoč psov zanj pomeni le eno- žur. Eno pitbulko je pripravil do tega, da je okoli njega poplesavala kot balerina (medtem ko sem jaz čakala, da ga strese za vrat ...)  In potem je brez problemov delal trikce sredi gužve, na parketu, kjer so čez dan tekli agility, pa se je začel čisto lepo igrati in loviti igračo. Alen M. je rekel, da ne zgleda kot šelti, ampak kot mladiček borderja. Kar smo vzeli kot velik kompliment:) No, seveda je vse bolj šeltijski v glavo, ampak dejansko ima res dolge nogice in telešček (tyna, na pomoč s profesionalnim metrom:).

Glede na njegove starejše brate in sestre, ki jih gledam na Youtubu ali pa ko navijam za slavno tetico in strička imam seveda želje, v kakega kužka bi lahko Pjepič zrasel. Pa je Pje seveda še vedno razposajen mladiček, ki želi večino časa previseti na Tarinem repu ... Ampak potem me pa čisto preseneti, ko dela in samo gledam od kje to potegne, sam od sebe ... No, skratka mi smo seveda večino časa predvsem razposajeni in razgrajaški.










tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 02 December 2009, 16:32:03
Pjepič je star 5 mesecev in pol.

no končnoooooo  :o :o :o

se je pa zelo spremenil od kar sem ga nazadnje videla  :-* , ja pa zdaj je v najbolj "neumnem" obdobju kar raste vsak konec zase  :P :P :P , pa je še vseeno krasen, ampak bo pa dark a ne ?

LP



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 02 December 2009, 20:22:41
Ja, kaže da bo kar dark, mi je kar malo žal. V soncu je namreč vrh hrbta, ki še ne črni, lepe rdeče barve. Ko bi bil cel tak, ne bi bilo napačno. Glede višine pa sem v popolnem zanikanju in se delam, kot da tega ne opazim. Prvič zdaj je oprsnica postala na knap, torej prsni koš ne zaostaja z rastjo... Mi pa zgleda, kot da ima enormno dolg život, je že zdaj daljši od Tare. Zobe pa je zamenjal prejšnji teden.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 24 December 2009, 22:01:03



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 28 December 2009, 17:29:40



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #252 : 28 December 2009, 19:06:45
Bounce ima tako lušen obrazek, s snegom naprašen...

Ampak se je tudi odločil, da gre v dark sable smer, a ne?



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #253 : 28 December 2009, 19:08:45
Oba sta krasna.  :-*



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 28 December 2009, 19:10:50
(Dobro da smo imeli celo 2 dni snega, da se lahko pohvalimo s kao zimskimi fotkami:)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #255 : 28 December 2009, 19:22:33
(Dobro da smo imeli celo 2 dni snega, da se lahko pohvalimo s kao zimskimi fotkami:)

ja res je, vsaj malo zimskega priokusa  :P :P

Bounce ima tako lušen obrazek, s snegom naprašen...

Ampak se je tudi odločil, da gre v dark sable smer, a ne?

ja, če nič drugega je rep definitivno dark sable  :D



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 28 December 2009, 19:38:05


ta mi je boljša, samo nimaš kam pisat (ni beline)  :o :o :o



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 29 December 2009, 19:42:07
Tyna - tale tvoja "žvau" mi je pa še posebno všeč  :o, sploh glava  :-*

tudi medve s Kalo želiva vsem prijazno novo leto  :)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 29 December 2009, 21:17:43
naš ko je prvič sneg videl sploh ni hotel ven  :P :P :P , še dobro, da je tako "zaljubljen" v tavelikega pudlja, da bi šel za njim še v .....  >:(

ko pa je ugotovil, da je to ful dobra zabava je pa začel že sam riti po snegu in ga celo jesti  >:(

enako je s pokanjem  :o kako je to fino (najbrž letos, ker je prvič), vsi ostali pa školjko objemajo v wc, ker nima oken in se ne sliši toliko  ::)

uživajte še naprej

LP



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 30 December 2009, 16:48:55
sicer nimam šeltija ampak je bilo pri nas prvo leto isto s pokanjem, nič se ni bal, potem pa je zelo blizu nas počila ena raketa tko deset metrov stran, od takrat pa čista panika... že dva dni leži pod postlo in če se le da se izmuzne v kopalnico, kot je bilo že napisano, ker ni oken in se najmanj sliši...

Vsem vam in vašim šeltijem želim lepe praznike!


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 11 Januar 2010, 21:18:01
7. Internationale Sheltie-Turnier

7. Mednarodni agility turnir šeltijev bo 16. in 17. Oktobra 2010 v Švici, pri kraju Vilters, Agilityhalle Rheinau

http://www.agilityhalle.ch/sheltieturnier2010/

Sodnika:  Rolli Schilz (Luxemburg) in Rolf Graber (Švica)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 12 Januar 2010, 11:32:41
A se že ogrevaš  :P


A na razstavo v Ljubljano prideš  ???



Metuljčica

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 14 Januar 2010, 20:38:40
Zdaj pa je že čas, da malo osvežim Kobijevo temo.
Mali je star že 7 mesecev in je pravi navihanec, ampak bolj pridne sorte. ;D





Kobija je sram. :)







Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 15 Januar 2010, 20:33:24
Tyna,

na prvenstvo se že ogrevam, predvsemn pa upam, da bom tam lahko gledala svojo francosko žlahto, je kar blizu Francije v bistvu letos.

Na razstavo pridem pa le gledati, ker sem se ves čas pozabljala prijaviti in ko je bil skrajni rok ugotovila, da mi je rodovnik (no oba rodovnika) padel nekam za zadnjo steno predalnika in ga moram razšraufat, da pridem do njega... Tako da je Pje zanekrat navadno vaško ščene! (Kar je itak že ves čas.)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 15 Januar 2010, 23:31:20
Zdaj pa je že čas, da malo osvežim Kobijevo temo.
Mali je star že 7 mesecev in je pravi navihanec, ampak bolj pridne sorte. ;D

vau, se je pa naredil  :o ,

Na razstavo pridem pa le gledati, ker sem se ves čas pozabljala prijaviti in ko je bil skrajni rok ugotovila, da mi je rodovnik (no oba rodovnika) padel nekam za zadnjo steno predalnika in ga moram razšraufat, da pridem do njega... Tako da je Pje zanekrat navadno vaško ščene! (Kar je itak že ves čas.)

 :D :D :D se vidimo



Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 18 Januar 2010, 18:49:08
Hej, še en lep pozdrav od mene in moje male Baskie.  :o :o :o
Moja sheltika je stara 3 leta in prihaja od drugega legla psarne iz Lendave. Je en super sheltie, živahna, prijazna, scrkljana, hitra, pametna in zelo lepa kot pač vsi sheltiji.  :P :P :P Za razliko od sheltijev, katerih lastniki kramljate po tem forumu, pa je moja Baski na žalost malo preveč plašna in včasih tudi neubogljiva >:D :P. seved akrivde ne valim nanjo, ampak ne sebe. Baski je moj prvi kuža in dolgo se nisem zavedala, kakšen učinek imajo ta ljubka bitja na človeško dušo. Mala me suče okoli prsta >:( in jaz to mirno prenašam :'(. No, ne toliko mirno, drugače ne bi dejala, da je to slaba stran. Kljub temu jo imam rada in sem se bolj kot ne sprijaznila z dejstvom, da nikoli ne bo agility prvakinja ali lepotna prvakinja. Je kakršna je in si je v bistvu ne predstavljam drugačne. Vem samo, da, dokler me bo ona čakala v moji posteljii in svojo malo kosmato guzo tiščala k mojem nosu, bojo moji dnevi vedno obsijani s sončkom.

Toliko zaenkrat, Metuljičica upam, da dobim tvoj mail s Caciba.

Lp, Petra

Petruška


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 18 Januar 2010, 20:17:58
Za razliko od sheltijev, katerih lastniki kramljate po tem forumu, pa je moja Baski na žalost malo preveč plašna in včasih tudi neubogljiva
večina sheltijev je plašnih oz. bolje rečeno nezaupljivih  :D , pri nas je pač bila ta prednost, da je že od legla naprej v t.i. velikem krdelu  :P kjer se je kot mali moral uveljavljati  ;)

Kljub temu jo imam rada in sem se bolj kot ne sprijaznila z dejstvom, da nikoli ne bo agility prvakinja ali lepotna prvakinja. Je kakršna je in si je v bistvu ne predstavljam drugačne. Vem samo, da, dokler me bo ona čakala v moji posteljii in svojo malo kosmato guzo tiščala k mojem nosu, bojo moji dnevi vedno obsijani s sončkom.

to je pa itak bistvo  :-*


p.s. men ne pokaže fotke  :-[



Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 18 Januar 2010, 20:46:34
p.s. men ne pokaže fotke  :-[

Ja, verjamem. Ne znam naložit al kaj. Kliknla sem tisto ikonco za slikco-image in vmes prilepla link, ampak ne gre.
Bom poskusla še enkrat.
večina sheltijev je plašnih oz. bolje rečeno nezaupljivih  :D , pri nas je pač bila ta prednost, da je že od legla naprej v t.i. velikem krdelu  :P kjer se je kot mali moral uveljavljati  ;)
Se strinjam s tabo. Moja je sicer imela veliko pasjo družbo in ostali iz te družbe so niso plašljivi. Očitno mojo Baski ni preveč skrbelo, da bi se uveljavila, ampak ji je bilo glavno, da je bila prva pri posodi in da je zadnja odšla. Sem pa dosti sama kriva.

No, sedaj pa še imam občutek, da je mala ful ljubosumna na mlade pse-mladičke, ki jih pa srečama. Je to možno ali je pač to moje pripisovanje človeških lastnosti psim??? :-\

OK, še en poskus fotke, samo ni ista.




Petruška


Metuljčica

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 18 Januar 2010, 21:56:27
Baski, pravo lepotičko imaš! Upam, da jo kdaj še v živo spoznam.   ::)

Slikce ti pošljem takoj, ko jih uredim. Mi še ni uspelo.  :-[



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 18 Januar 2010, 22:17:24
Baskia je čisto prava huda šeltijka in kakor sem jo jaz videla na šeltijskem prvesntvu, je večino časa preživela z igračko v gobcu in se ni kaj dosti sekirala zaradi psov okoli sebe.
Tako da še ima potenciala!!! Sploh če je neubogljiva:)))