Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 377142

Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 17 Marec 2010, 11:54:30
Hej!

Mene pa zanima približna cena rodovniških mladičkov? Pa če lahko mogoče kdo priporoča kakšno psarno v tujini?

lp
maja

Cene v tujini so približno take kot je navedla Taar, gibljejo se tam od 700 do 1000 evrov. Pri nas jih dobiš že za 600 evrov. Jaz sem pred 3 leti Baskio dobila za 700 evrov.
Če se zanimaš za nakup, pokliči na Sheltiko, Sandra in Riki ti bosta z veseljem pomagala. Drugače pa tudi moja Baskia pričakuje, tako, da se tudi jaz priporočam.  :P
O ceni še ne razmišljam, meni je glavno, da bodo šli v dobre roke.
Mislim pa da sta v Sheltiko še na voljo dva zelo srčkana šeltija, zelo pogumna. Je pa tudi odvisno, za kakšne namene si želiš šeltija.

Petruška


Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 17 Marec 2010, 11:58:10
Pa še nekaj slikic z divjanja s Kobijem po Tivoliju. Hvala Metuljčici za lepo popoldne in čudovite fotke.

Tale je meni najboljša.





Malo čveka med tekanjem... :o


Petruška


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #392 : 17 Marec 2010, 13:33:30
Hvala za vse odgovore. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 17 Marec 2010, 15:25:00
Za kakšen namen pa se išče šeltija?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #394 : 17 Marec 2010, 18:46:47
Za kakšen namen pa se išče šeltija?

Agility. Samo ne še zdaj, čez nekaj časa. Samo firbcam trenutno.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 17 Marec 2010, 19:47:22
Če že s katerim drugim psom hodiš na tekme, prifirbcaj do nas! 

Samo to sem hotela reči, da če iščeš za agility, se zadeva drastično sprememeni, kot če iščeš za družinskega psa. Mislim šeltijev je za dobit v sosednjih državah kot listja in trave, ampak takih, ki bi mene zanimali za agility, je pa bolj ali manj za na prste ene roke prešteti... Ni samo temperament, tudi pri gibanju hitro potegnem črto. Mnogo šeltijev se ne giblje dobro, preveč drobijo in taki recimo že niso idealni. 

In pa če iščeš za agility, vzemi pri agiltaškem vzreditelju. Teh je kar nekaj in oni točno vedo, kaj pariti, da bo okej. Tisti link na stran od Ljudmile iz Avstrije je odličen za začetek, mislim da gospa kar dobro pozna vsaj kar se tiče avstijske situacije.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #396 : 17 Marec 2010, 20:36:57
Ja že tekmujem v agilityju, samo iščem malo bolj primerno pasmo.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 17 Marec 2010, 20:52:06
Taar, a res ne prepoznaš rapgirl :o V soboto in nedeljo je skoraj zraven tebe sedela :D :D :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 17 Marec 2010, 21:24:29
EnNa, tale forum ima preveč presenečenj zame... ne sledim več:)

Rapgirl, sori, katera si ti? Raje povej, katerega psa imaš:)  To uspem shraniti v spomin...



Metuljčica

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 17 Marec 2010, 22:10:45
Pa še nekaj slikic z divjanja s Kobijem po Tivoliju. Hvala Metuljčici za lepo popoldne in čudovite fotke.

Tale je meni najboljša.





Malo čveka med tekanjem... :o



Super smo se imeli. Kobi in Baskia sta se pa tudi dobro znorela. Moramo kmalu ponovit. Mogoče se nam pridruži še kakšen šelti. ;)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 18 Marec 2010, 06:18:21
OOOOOOOOOOOOOO, zdaj pa vem, koga je vidla moja hči v Tivoliju ta vikend  :o   :o   :o , pa je tko sramežljiva, da ni upala pristopit in vprašat, joj kok je smotana   ::), sem bla ziher, da je eden Kobi, kdo bi bil pa drugi trikolor, pa nisem mogla pogruntat   ;D, ja, fajn slikce, a zdej bo treba v Tivoli hodit, da se bomo vidl   ::)
Tja jaz ne zahajam rada, ker je gužva in me je strah neznanih psov, ker Kala vsakega ogovori in nikoli ne vem, kaj komu reče in kaj kdo zameri  :P ;), ker se pa zaveda svoje ženske lepote in mogoče reče tud kej slabga kdaj, kaj pa vem  ::)

Lep dan vsem   :-* :-* :-*



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #401 : 18 Marec 2010, 09:15:51
EnNa, tale forum ima preveč presenečenj zame... ne sledim več:)

Rapgirl, sori, katera si ti? Raje povej, katerega psa imaš:)  To uspem shraniti v spomin...

Tekmujem z zlato prinašalko. Ne vem kako ti naj ravno razložim.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #402 : 18 Marec 2010, 09:26:26
Tekmujem z zlato prinašalko. Ne vem kako ti naj ravno razložim.  :-[

Daš povezavo do kakšnega posnetka/fotke. (http://www.youtube.com/watch?v=gSRS7nSuzhQ;)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 18 Marec 2010, 15:56:18
Evo, youtube rešuje zadeve!

Rapgirl, vsekakor prifirbcaj mimo na tekmi. Itak je moj skrivni načrt, da število šeltijev prehiti število borderjev v Sloveniji. The more the merrier:)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 18 Marec 2010, 17:08:26
Rapgirl, vsekakor prifirbcaj mimo na tekmi. Itak je moj skrivni načrt, da število šeltijev prehiti število borderjev v Sloveniji. The more the merrier:)

 :o :o :o :o :o



Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #405 : 18 Marec 2010, 17:48:01
OOOOOOOOOOOOOO, zdaj pa vem, koga je vidla moja hči v Tivoliju ta vikend  :o   :o   :o , pa je tko sramežljiva, da ni upala pristopit in vprašat, joj kok je smotana   ::), sem bla ziher, da je eden Kobi, kdo bi bil pa drugi trikolor, pa nisem mogla pogruntat   ;D, ja, fajn slikce, a zdej bo treba v Tivoli hodit, da se bomo vidl   ::)
Tja jaz ne zahajam rada, ker je gužva in me je strah neznanih psov, ker Kala vsakega ogovori in nikoli ne vem, kaj komu reče in kaj kdo zameri  :P ;), ker se pa zaveda svoje ženske lepote in mogoče reče tud kej slabga kdaj, kaj pa vem  ::)

Lep dan vsem   :-* :-* :-*

Resa, jaz pa sem se spomnila na vas, pa sem že mislila na mail pogledat, če ste mi številko pustil, bi vas prišla iskat.
Ja, v Tivoliju je res gužva, ampak po moje se ni za bat. Tudi Baskia in Kobi sta ogovarjala mimoidoče pa noben ni nič naredil.  :P

Itak je moj skrivni načrt, da število šeltijev prehiti število borderjev v Sloveniji. The more the merrier:)

Ja, bi blo fajn še več šeltijev imet. Čeprav mi je vseeno, katerih je več. Glavno je, da se dela lepo z njimi. ;D

Kaj ima kdo kako predstavo kakšni so kaj šeltiji na Japonskem? Tam so baje že nekaj let najbolj popularna pasma. Na netu se ne znajdem z japonskimi stranmi, si pomagam z translatorjem, sam na žalost še nisem imela toliko volje, da bi se malo bolj potrudila. Ena gospa iz Nizozemske mi je rekla, da so baje malo bolj ameriški tipi šeltijev.

Aja, pa svaka čast Japonskim oblastem. Naj bi imeli uzakonjeno, da ti pripada prosti dan, če ti umre ljubljenček :'( :'(, čeprav si malo težko te deloholike predstavljam, da to dejansko storijo. No, kaj takega bi se lahko tudi pri nas spomnili. Pač, malo iluzije...  :-\

Sicer bi bila to bolj primerna tema za podforum breja psička, ampak vseeno-me zanima, če kdo ve ali lahko ultrazvok kakorkoli vpliva na mladičke. Malo sem v dilemi, ali naj peljem Baski ali ne. Sem pa zelo radovedna, ali je breja ali ne. Jaz, jo sicer obravnavam, da je. Pa vsak dan malo govorim s tamalimi :P Jih že slišim, kako lajajo.  :-\ :'(

Petruška


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #406 : 18 Marec 2010, 18:20:59
Tyna, prosim za obširno poročilo o šeltijih na Cruftsu!
Vem, da je Zen od Bernadette zmagala medium British Open (ali kako se že reče)...
In njen polbratec Indy v smalu.

http://obayshelties.blogspot.com/

Baski, kar vidim šeltijev na svetovnih iz japonske niso nič posebnega. Niti preveč lepi mi niso. Nič ne zamujaš. Itak so večinoma uvoženi od drugod. Zgojar omenjena šeltija sta čista ameriška, sicer sedaj tečeta za Anglijo, ampak bernadette je prišla iz Amerike in s seboj pripeljala prave ameriške šeltije. Zelo luškani, v živo še bolj.



Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #407 : 18 Marec 2010, 21:45:19
Tyna, prosim za obširno poročilo o šeltijih na Cruftsu!
Vem, da je Zen od Bernadette zmagala medium British Open (ali kako se že reče)...
In njen polbratec Indy v smalu.

http://obayshelties.blogspot.com/

Baski, kar vidim šeltijev na svetovnih iz japonske niso nič posebnega. Niti preveč lepi mi niso. Nič ne zamujaš. Itak so večinoma uvoženi od drugod. Zgojar omenjena šeltija sta čista ameriška, sicer sedaj tečeta za Anglijo, ampak bernadette je prišla iz Amerike in s seboj pripeljala prave ameriške šeltije. Zelo luškani, v živo še bolj.

Ja Obay shelties stran sem pa tudi že jaz podrobno prebrskala. Super je. Pa tudi Bernardette sem že enkrat pisala za nek nasvet. Meni ima zelo dober pristop k psom,vsaj kolikor sem uspela razbrat iz njene strani.

Petruška


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #408 : 19 Marec 2010, 15:48:19
Pie se uči, da je voda čisto zabavna... (in misli, da je vodni torpedo...)














Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #409 : 19 Marec 2010, 16:00:13
o hudo, kje ste pa to bili? Krasno je!!!!



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 19 Marec 2010, 16:32:05
Nč ne povem tebi, ki si bila takrat nekje na Cruftsu!!!

(Medulin pri Puli, agility tekma)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #411 : 19 Marec 2010, 20:49:47
 :o   :o  čist ta pravi utrinki morskih psov  :D :D :P

 :-*



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #412 : 19 Marec 2010, 22:50:29
To je Eclipse, Pjejeva nečakinja, ki pri 6 mesecih uživa na ovcah. Z njo dela v bistvu moj vzreditelj, ki drugače redno pomaga premikati črede iz enega pašnika na drugega (z borderjem v ozadju).

http://www.youtube.com/watch?v=5JSbIWL4N3c&feature=player_embedded




Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #413 : 19 Marec 2010, 23:02:55
 :o wau res dobr.. nism poznavalka prepoznavanja kvalitete zganjanja ampak sta mi delovala super učinkovita... in kako hitro je opazila odtujeno ovco...  :)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #414 : 19 Marec 2010, 23:07:26
Ma ja, jaz to pripisujem francoskemu zraku in čudodelnim rokam mojega vzreditelja, ki vzreja le tiste pse, ki se mu zdijo okej za delo. To ves čas poudarjam, da je šelti lahko čisto pripraven delovni cucek, samo treba ga je jemati kot takega. In seveda vzrejati s tem v mislih.

Jutri gre Pje končno v Italijo na ovce opraviti svojo dolžnost:)) (če ga bodo ovce pol toliko zanimale, kot ga zanima vsak premikajoče se pes v radiju dveh ikilometrov, smo zmagali:))



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #415 : 19 Marec 2010, 23:54:34
Nč ne povem tebi, ki si bila takrat nekje na Cruftsu!!!

Xsara pa ni bila na Cruftsu, ker je bila varuška naši Lili  :-*

če sem iskrena sem na Cruftsu premečkala samo enega šeltija, ki je bil ravno pred ringom  :-[ pa je gospa dovolila, da ga kao lahko pobožam  :-[ on pa kar v naročje pa lupčke, pa ful me je na našega spominjal  :-[ , sem pa res mislila, da gospa samo gleda, ker nam je dovolila, da ga čohamo  ::) , ampak se je potem opravičila, da zdaj mora pa v ring  :o :o :o če bi bilo to pri nas  >:(

v glavnem če si vprašal če lahko pobožaš psa (katerega koli) so bili tako veseli, kot bi jim dal ....  :o pri nas jih lahko samo gledaš od daleč  ???

Taar, če bi hotela poročilo, bi morala drugo osebo na Crufts poslat  :P , jaz sem laufala gledat agility, pa flyball, pa malo t.i. ples s psi, več ali manj časa sem preživela v areni (dogajanja) ali pa na sprehodih mimo stojnic, pa iskanju prostora, kjer lahko prižgeš  :-[ , pa po stojnicah, kjer imajo predstavitev pasem  ::)

v glavnem noge so me tako bolele, kot že dolgo ne  :'(



Metuljčica

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #416 : 21 Marec 2010, 20:57:28
Bounce in Kobi na Barju. Slike povejo vse.  :D



Šelti pogovor. :)









resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #417 : 22 Marec 2010, 06:07:33
Slike res povejo vse  :o :o :o, veselje, mladost, lepota, razigranost   :o :o

jaz bi v življenju rabla samo tako družbo   :-* :-* :-*



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #418 : 24 Marec 2010, 01:14:24
res sta se "ganjala"  :D ampak palčke so pa zakon  :P :P :P



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 30 Marec 2010, 17:27:59
Samo preverila bi tole: MILBEMAX tabletke se lahko dajo šeltijem? Po vrh vsega ima oče mojega šeltija dokazan MDR1 gen.

Veterinar pravi, da so te tablete okaj. Ampak raje 2x preverim.