Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 377222

Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #420 : 05 April 2010, 21:28:43
Pa še ena plesniva dečva, da popestri barvno paleto :).






tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 05 April 2010, 23:34:50
"plesni" pa tukaj res manjka  :D :D :D



Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 16 April 2010, 20:38:49
Hej, hej

sej vem, da je pomlad tu in da smo vsi raje s svojimi šeltiji zunaj, kadar smo le lahko, ampak opažam, da že dolgo nihče ni nobenga posta gor dal.
No, sej ni nič novega, razen to, da še samo 14 dni!!! :o :o :o

Sem že na koncu z živčki...Pa mislim, da že slišim male lajat. :P

lp


Petruška


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #423 : 16 April 2010, 23:26:04
Ah, novice..nič dobre. Dancer je staknil borelijo :'( :( upam, da to ne pomeni konca njegove agility kariere, ker je delal vedno bolje, prav tako sta se z lastnico res ujela :-\ :(

Mogoče kdo ve, kako je s tem? Od tistih, ki sem jih vprašala, nisem izvedela nič pozitivnega. :'( Koliko časa se to zdravi? Je res dosmrtna oz. večletna?


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #424 : 17 April 2010, 00:57:22
če so dosti zgodaj odkrili (kar ponavadi ne, ker to ugotoviš šele ko pes šepa  :'()
mi nismo imeli nikoli problemov (res smo pa čisto naključno testirali  :-\)
drugače pa je veliko psov v agility-ju pozitivnih na borelijo, to ponavadi pomeni več počitkov, ko pes šepa, drugače pa tekmujejo kot vsi ostali  ::) (ko jih pač ne boli  :-[)

po eni strani hudo za njega, po drugi strani pa imajo manjši psi ponavadi manj problemov, ker so "lažji"  :(
počakajo naj prvo dozo zdravila, potem pa počasi naprej obremenjujejo oz. trenirajo, sej hitro vidiš, če psa kaj boli, ker šepa  :(

Baski  :o to gre pa hitro  ;) upam, da boš javila takoj ko bo kaj novega  :P

veliko sreče obema  :)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #425 : 17 April 2010, 12:53:58
pes šepa že kar nekaj časa, včasih na eno, spet drugič na drugo taco, včasih ne šepa, veterinarji pa na začetku niso prepoznal, da bi lahko šlo za borelijo...šele po 1 mesecu se je nekdo spomnil :-\ :( upam, da se bo izmazal.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #426 : 17 April 2010, 14:53:39
Tara je tudi prebolela erlihijo. Kar nekaj agilitaških psov je imelo erlihijo/borelijo, celo babeiozo (zdaj nazadnje celo Encore od Susan Garrett). TUdi pri Tari je šlo za bolj pozno diagnozo, ko je nekam čudno šepala čez poletje. IN so me že skoraj hoteli dati na ultrazvočno zdravljenje gležnja. Ampak sem šla po drugo mnenje še k ortopedu na veterinarsko kliniko, ki jo je samo pogledal in dal testirat kri.
Nič, antibiotik (doxycyclin). Ampak priporočam, da se jemlje 8 tednov, ne 4 ali 5, kot tukaj predpisusjejo. To je zaradi življenskega ciklusa ličink v krvi. V 4 tednih pobiješ samo žive, ko končaš z antibiotikov, se pa sprosti še nov ciklus bakterij (ne vem več kako je z razvojnimi fazami), ki jih pač ne poloviš. Američani vsi dajejo antibiotik najmanj 8 tednov.

PO zdravljenju so psi kmalu bolje. Kak mesec naj še počaka, zaradi možnih artritičnih sprememb na sklepu, preden začne agility. Vmes naj raje na izi kake vaje na žogi dela. Čeprav je res, da imajo šeltiji kar srečo, ker so lahki in se to ne bo tako poznalo.

Ja, je pa to dosmrtna zadeva. Vedno lahko izbruhne spet ven: ob gonitvi (zato je bolje za psico, da je sterilizirana), ob cepljenjih (jaz sem pol pridno goljufala in kupovala le štemplje), krvno sliko naj za vsak slučaj preveri, ker če je šla bolezen zelo daleč ima lahko razredčeno kri (spet se ne spomnem kaj točno v krvi se zmanjša, eritoricit?). Da ne bi šel na operacijo zoba in izkrvavel na mizi zaradi tega (kri se ne strjuje). Vročina, divjanje, vse slabše tolerirajo. No, to je predvsem v Ameriki, kjer mislim, da imajo dosti hujše oblike borelije. Ampak vseeno naj bo previdna, naj ma psa na očeh, naj mu da počitek. Nobenih cepljenj, veterinarskih posegov... Nič drastičnega.

Se je pa Tara kar uspešno pozdravila, kri se je takoj popravila in danes živi normalno življenje, nima nobenih težav, trenira, tekmuje, prenaša vročino, šepa nikoli več...




resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 17 April 2010, 22:49:13
Taar, kako ti uspe "kupovat" štemplje in kje, tudi jaz počnem nekaj podobnega, ker moja že od nekdaj slabo prenaša vsa cepljenja, pa me je vedno strah, da me bodo zasačili  :-\, lahko mi napišeš na [email protected], da ne bova tukaj naglas kakšne krive vere učili koga  ::),

me je pa zlo strah telih bolezni od klopov, ja eritrociti izginjajo, poznam eno hrtinjo saluki, ki je stara kot Kala, ima erlihijo že precej let ...

Baski, vesela sem, da se že "sliši" lajanje   ;), bo držala pesti, da jih bo čimveč   :-* :-*



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 02 Maj 2010, 10:43:53
Baski ............... a je že kej ???    ::), jest ne morem tolk časa pesti držat  :P



Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #429 : 02 Maj 2010, 16:23:32
Živijo,

na žalost nič ne bo. Baskia je razvila navidezno brejost.  :'(
To sem zvedela šele danes. Tudi mene je že skrbelo, ker je bila že dva dni preko roka.
Sicer sem že nekaj časa nazaj začela dvomiti, da bo kaj, namreč ni imela tipičnega nosečniškega trebuščka pa tudi obnašala se ni nič drugače.
Potem pa je ta teden dobila mleko in upanje se je povrnilo. Zdelo se mi je celo, da otipam enega mladička.
Najhuje pri vsem pa je, da se mi zdi, da je tudi Baskia žalostna oz. da se počuti kot da bi kaj naredila narobe.
Danes smo vsi doma malo žalostni. Res smo se veselili malih kosmatincev in vsega lepega, ki prinašajo.
Pripravili smo "porodnišnico" in pa posebno ogrevano hiško za Baski in mlade. Pripravljena smo imeli že imena.
No, pa saj mislim, da imate vsi idejo, kak je zgledalo.
Vem pa, kdo me bo nazaj v dobro voljo spravil  :P
Bova ena drugo.
Pač upam, da bo več sreče prihodnjič.

Lep pozdrav

Petruška


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #430 : 02 Maj 2010, 17:38:06
Oh škoda  :'(
Poznam navidezne brejosti ... Kala jih je imela skoraj osem let in potem dobila hudo vnetje maternice ... precej zares je šlo ...
to, da se počuti slabo, je pa razumljivo ... saj v njej divjajo hormoni, Kala je bila vedno prav depresivna, kot kaka cmerava nosečnica - niso to tako enostavne stvari tudi v pasjem svetu, bog ve, zakaj se ni obrejila  ???, upaš lahko, da bo drugič vse ok ... da ne bo vsakič navidezno, to pa pasjo damo kar izčrpa, Kala je imela zaradi takih težav stalno neke driske in bruhanja, zdaj po sterilizaciji je pa mir

lp, potolaži se



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #431 : 04 Maj 2010, 17:35:49
Pozdrav svim vlasnicima i ljubiteljima Sheltie. Mi imamo lepe vesti. Nas Marvitholl Sherwood - Sherry je 24.04.2010. na CACIB Kragujevac (Srb) osvojio svoj osmi (8.) CACIB i ispunio uslov za Intersampiona! Jako smo ponosni na naseg Sherry-a.


Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #432 : 05 Maj 2010, 09:29:05
Pozdrav svim vlasnicima i ljubiteljima Sheltie. Mi imamo lepe vesti. Nas Marvitholl Sherwood - Sherry je 24.04.2010. na CACIB Kragujevac (Srb) osvojio svoj osmi (8.) CACIB i ispunio uslov za Intersampiona! Jako smo ponosni na naseg Sherry-a.



 :o :o :o  ČESTITKE tatici  :-* :-* :-*

Bounci i iostali



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #433 : 05 Maj 2010, 17:27:46
Hvala Bounci i ostali.  :) Sherry bi trebalo opet da bude tata, ako bude sve u redu. Za sada znamo da su nam dve kujice skotne sa njim.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #434 : 05 Maj 2010, 18:52:07
ooo Baski žal nam je  :'(
vseeno upamo, da bo drugič vse o.k., saj upam, da bosta še probali, a ne  :-[

lep pozdravček in  :-*



Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #435 : 07 Maj 2010, 22:53:49
Živijo,

se opravičujem, šele zdaj sem našla malo časa.
Ja, punce, hvala za podporo.
Pač... :-\

Sej zdej smo vsi ok.
Hodima na dolge sprehode, treba dat "navidezne" kile dol. >:( >:(

Drugače pa 15. 5. v Ložnici pri Žalcu. Js bom tista, ki vam itak običajno teži-s knjigami pa rezultati...pa s šeltiji. :P
Sej se vidmo, ne?
Pa naj še katera Reso pripelje.
Dam za pir  :P :P

Petruška


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 08 Maj 2010, 11:19:59
Drugače pa 15. 5. v Ložnici pri Žalcu. Js bom tista, ki vam itak običajno teži-s knjigami pa rezultati...pa s šeltiji. :P

jaaaa   :D

sej boš imela Baski s seboj, a ne  ::)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 08 Maj 2010, 22:18:27
Kaj pa je v Žalcu  ???, a sem kej spregledala, sej skoz tukaj visim  ::)

a nej zdej vse od začetka preberem  :'(   ::)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #438 : 11 Maj 2010, 00:51:59
Kaj pa je v Žalcu  ???, a sem kej spregledala, sej skoz tukaj visim  ::)

a nej zdej vse od začetka preberem  :'(   ::)

 :P agility tekma, in sicer v Ložnici pri Žalcu  ::)



Nesi

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 11 Maj 2010, 11:35:02
Pozdravljeni,

tudi jaz sem že kar nekaj časa ljubiteljica šeltijev in pred pol leta se mi je uresničila želja - dobila sem šeltiko Nesi. Malo sem prebrala tale forum in vidim kar nekaj podobnosti vaših kužkov z našo malo nagajivko;)
Imam par vprašanj-trenutno obiskujeva pasjo šolo, nadaljevalni tečaj, potem pa bi z njo rada začela obiskovati agility ali pa rally obedience-se še nisem odločila, zato bi rada par vaših nasvetov, no kakršnakoli info mi bo prišla prav, saj se s tem še nikoli nisem ukvarjala. Glavni razlog za mojo odločitev pa je ta, da vidim, kako Nesi uživa ob igri, tekanju, učenju novih trikcov-in bi s tem rada nadaljevala tudi po pasji šoli.

Lep pozdrav, N&N



ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
Odgovori #440 : 11 Maj 2010, 16:57:16
Ojla,
od kod pa si Nesi?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 11 Maj 2010, 22:14:26
ŠELTIJSKO PRVENSTVO v Švici, 15. - 17. Oktober 2010

http://www.sheltieturnier2010.ch/index.php?id=aktuell-sheltie

Koga zanima?



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #442 : 12 Maj 2010, 20:34:44
Za tiste, ki bi želeli preizkusiti pašni nagon, se lahko pridružite v nedeljo. Več info http://www.britanci.com/aktualno_pasnja.htm



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #443 : 16 Maj 2010, 13:23:35
Drugače pa 15. 5. v Ložnici pri Žalcu. Js bom tista, ki vam itak običajno teži-s knjigami pa rezultati...pa s šeltiji. :P
Sej se vidmo, ne?

srečala luštno punco brez šeltija  :P :P :P jo se skrila za vsak slučaj  :P



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #444 : 16 Maj 2010, 19:44:31
Heheh, jaz sem pa šeltijko šla prečohat. Simpatična majcena kužica.  (Proti Pjeju je vsak majcen:))

V soboto 22 imamo tekmo v Slov. Bistrici, nato 29. 5 v Mariboru, tako da če je kdo s šeltijem iz tistega konca, vabljen na klepet. 




tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #445 : 18 Maj 2010, 01:05:12
Heheh, jaz sem pa šeltijko šla prečohat. Simpatična majcena kužica.  (Proti Pjeju je vsak majcen:))

lepo da so je eni videli  >:(

toliko govoriš, da bi pa to povedala  :P



Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #446 : 18 Maj 2010, 21:08:53
lepo da so je eni videli  >:(

toliko govoriš, da bi pa to povedala  :P

Tyna, Baski sem šla iskat med tekmo, ko sem si šla iskat tople štumfe. Bila je pa skoz ob meni cca. 1 uro,potem pa je moj ata prišel pogledat in jo je odpeljal nazaj v posteljo.
Nisem hotla bit tečna in motiti med tekmo, Taar je slučajno šla mimo in pozdravila pa jo požulila malo.

Sej js bi sicer raje Baski pokazala, ko bo malce bolj fit.
Se moram pohvalit, da sem dost bolj dosledna kot sem bila. Pa da ne bo pomote-pri mami, ne pri Baski. Namreč moji mami se naša biba vedno lačna zdi.

Drgač pa-kako kej zdravje po tekmi??? >:( >:( >:(

Petruška


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #447 : 09 Junij 2010, 13:26:01

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #448 : 10 Junij 2010, 09:23:12
Živjo
sm nova članica tega foruma iz lj pa vidm d gre tale debata proti koncu (lol)
mam namreč 5-mesečno šeltiko iz psarne sheltiko ime ji je pa šeli (Sheltiko Havana) :P
tamala je čisti odklop in ful rada gre skoz tunelčke pa skače 8)
zanima me če kej veste kje bi se dal trenerat agility
namravam to delat pri Daši na Barju (sigurn puznate, kr je fuuuŁŁ debate okol bounca)
ampak če nam urniki ne bi odgovarjal  :P :P :P

LP

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #449 : 10 Junij 2010, 09:41:33
pa Baski res mi je žal za kužiko :'( upam  d se daj vidmo

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/