Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 375931

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #540 : 23 Junij 2010, 08:21:54
Splača se pogledat značaj značaj staršev. Nabasnai šampionati niso vedno najboljša popotnica. Veliko šetijev je plašnih, "usranih" in zaprtih po značaju

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #541 : 30 Junij 2010, 23:09:04
Vav, kak je na tem forum postalo zanimivo. Se pozna, da imamo nekoga mladega, pardon "mlajšega" med nami. Ja šeli, res boljše, da si kar na pesjanarju kot pa na FB, čeprav je vsaj meni kr ok, kadar nimam dosti časa za tapravo druženje, pa malo poklikaš med malico ali pa pavzico (če si jo drzneš vzet) ali pa pozno zvečer, ko te kuža ne pogreša toliko.

Šeli je pa res zrasla, od kar sem jo jaz videla. Samo rogeci >:D ji še manjkajo, prav vidi se, kako je navihana. Luštna punca.

Sicer pa jaz že kar dolgo razmišljam o tem, da bi bilo dobro če bi vsi Sheltiko lastniki imeli kak spoznavni piknik, ali pa še bolje, kr vsi šelti lastniki. :P
Meni sicer gre organizacija dobro od rok, ampak sem letošnje poletje čist preveč okupirana.

Ker sem malo out, naprošam vse, ki so malo bolj ažurirani s naslednjimi informacijami: šelti psarne v Veliki Britaniji vredne ogleda (v živo, da se malo pohvalim): :P
Za Bernardette vem, mogoče še katera???

Zdej se grem pa naprej zgražat nad tistim, kar se je v Borštu? naredilo. Groza!!! Zdej sem že jezna, prej sem bla pa samo žalostna.  :'( >:(

V upanju na lepše vreme...lp,p

Sej ti ne zamerim da si mi rekla mlada :P :P :P .
Smo pravkar prišli iz Španije in je bla Šeli čist iz sebe, grozno vesela, da sva se najprej igrale potem pa je od vsega 'hudega' kar zaspala. Čeprav mam počitnice mamo tolk 'dela' da je 'groza', 'resno'. Ubistvu se tele počitnice odvijajo prehitro. Se pa strinjam, bi mogli imet kak piknik. Aja, ko je že taka poletna tema, me zanima, kako hitro lahko pes dobi vročinski udar in kako huda je vročina (20-30 stopinj) za šeltija?  In če ima kdo kakšne dobre/slabe izkušnje z letalskimi družbami in psi, npr. greš v _____ z npr. Adrio Airways (me ta najbl zanima, lahko pa tudi katera druga l.d. )? Kako poskrbijo s psom ki ima z boksom-vred več k 8kg (voda, vročina, bruhanje) ali pa kako psi preživijo pod nogami v letalu.
Kaj se je pa v Borštu zgodilo? A tisto z NO pa zajedauci pa uto pa verigo itd.?

Šeli se zahvaljuje za komplimente

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #542 : 01 Julij 2010, 19:33:09
Zdej pa nekaj slikic za vspodbudo tistim ki imate šeltije, da bi dali še kako slikco (Taar, Baski, resa...seveda so veliko več kot zaželene tudi slikice drugih psov, da bom malo bolj na tekočem)





Tale je mal odbita ker je glih obrnla glavo



Tale je mal slabš, ker je naš fotoaparat mal v letih :P :P



Je nism uspela prepričat, da bi gledala mene in sm izgubla živce, vse skp nekam poslala (seveda, tega nism Šeli povedala ;D ) pa sem dala vseen slikico gor.



Šeli in kost, nerazdružljiva prijatelja :P :P .



Šeli na svojem častnem prestolu. Najprej ji nismo dovolil bit na mizi, potem smo pa ugotovil da nima smisla se kregat in se je kmal vsega naveličala, ker ji nismo več težil. Enak je blo s kavčem, samo, da to 'bitko' še 'bijemo', čeprav izgubljamo. Hehe. Mami izgublja živce, pri kavču, jaz pa pri čem drugem.........

Mi pa ne uspe narest slikco iz profila, ker noče gledat naravnost >:( >:( >:( . Se pač hoče pokazat v polni luči in ne kot razstavni pes. Hehe.

Aja eno vprašanje, kako naj jest Šeli naučim naj je pri miru ko ugotavljam kakšna je njena razstavna poza. Noče dat zadnjih nog mal nazaj in sprednje noče držat pod pravim kotom. In seveda, ko mi če mi uspe Šeli prepričat naj tako drži (seveda jo moram jaz nujno držat), moram potem še glavo premaknit bolj plemenito navzgor in se seveda takrat use podre...huh...

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #543 : 03 Julij 2010, 11:52:31
Mi smo bli danes na Barju, pa smo kar kmalu šli, ker je bilo Kali zadost   :P
Mam pa nekaj slikc od manekena Kobija, ki se je nastavljal ves čas   ;), pravi pozer je in se mi zdi, da mu je blo kar malo hudo, ko smo šli, še dvakrat bi se rad slikal  ;)
Tudi od Rubi je ratala, Pje je samo dvakrat, ko je pozdravil Kobija  ::), ostale so pa s tekme, največ od ta velkih psov 
Če katera želi kakšno fotko, naj me kontaktira na [email protected]

Lp  Irena



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #544 : 03 Julij 2010, 12:23:00
Ja, škoda k nism mogla priti.





Tako je zdele stanje. Se mi pa Šeli ful smili, ker more tole met okol vratu :'( .

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #545 : 03 Julij 2010, 13:01:32
Kaj ji pa je  :-\, a je bla sterilizirana   ???



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #546 : 03 Julij 2010, 15:39:35
tooolk je blo vroče danes   ::)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #547 : 03 Julij 2010, 15:53:48
sem pršla navijat, pa pozabla "pelc montl" slečt    ::)   

srečala velik prjatlov, vse sem ogovorila   :P  Kobi   :-*

Pje in Kobi   :-* :-*

  Rubi   :-* :-* :-*



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #548 : 03 Julij 2010, 16:55:10
Joj lepe slikice. Vsi so zlo kul.
Morm pa prašat, če je Kobijva lastnica na forumu?

Ja sem pozabila povedat. Šeli je bla včeraj sterilizerana. Zdaj spim zraven nje, na tleh  ::) .

Imamo pet črnih šivčkov na bušiju k nas zlo srbijo, pa tist grd uvratnik okol vratu.

No šive ji bojo pobral čez kake 10 dni. Mal je zmatrana. Ma pa 24urno oskrbo by ME.



ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #549 : 03 Julij 2010, 18:22:21
Mislim, da je Kobijeva lastnica Metuljčica  :)
Tudi jaz sem spala pri Kali na tleh   ::), no, moj jogi je bil na tleh, ona pa na kavču zraven mene   :P
In ker je bila zeeeelooooo nesrečna in depresivna z ovratnikom, sem vzela kar dopust in jo čuvala non stop in je bila lahko brez ovratnika   :)
Se mi zdi, da je ni srbelo in imela je tako lepo zašito, da jaz kaj tako lepega po operaciji še nisem videla. Res. Operirala jo je dr. Erjavčeva. Skoraj ni bilo videt rane. Po enem tednu je bila čist OK.
Enako želim tudi Šeli   :-* :-* :-*



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #550 : 04 Julij 2010, 08:37:46
He he. Vi mate saj rezerven jogi. Jaz spim na deki, on tud. Se lepo pokrijem in je. Mami je najprej rekla, da mal pretiravam in da me bo križ bolu. Mi smo pa Šeli dal šele zdej sterilizerat, ker mam POČITNICE (jjeejj). Kaj je pa Kala jedla, ko je bla sterilizerana. Normalno al kako posebno hrano.

Šelin jedilnik:

Petek: mal briketov pa cca. 1/5 konzerve.
Sobota: 1/4 konzerve
Nedelja (zjutraj): keksolino z mlekom.

Šeli rana mal srbi ampak ni hudega. Na ovratnik se je mal navadla, ampak me še vedno mal žalostno gleda :-\ :( .
Ma uglavnm oskrbo twenty-four seven. Od mene.

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #551 : 04 Julij 2010, 10:28:37
Jedla je hrano, ki ne napenja. Mislim, da je dobila kar konzerve na kliniki prav v ta namen, veš da se pa ne spomnim več. Se mi zdi, da je bolje vse malo več zalit z vodo, da je blato potem mehkejše in lažje odvaja   :), kot pri ljudeh, veliko tekočine, pa je  ::)

jogi pa nimam v rezervi, ker sem tud jaz v bloku   :(, sej veš kolk je pol prostora  :-\, kar svojega sem dala v dnevno sobo, mam takega lahkega - dormeo  :D



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #552 : 04 Julij 2010, 23:57:17
Mi smo bli danes na Barju, pa smo kar kmalu šli, ker je bilo Kali zadost   :P
Mam pa nekaj slikc od manekena Kobija, ki se je nastavljal ves čas   ;), pravi pozer je in se mi zdi, da mu je blo kar malo hudo, ko smo šli, še dvakrat bi se rad slikal  ;)
Tudi od Rubi je ratala, Pje je samo dvakrat, ko je pozdravil Kobija  ::), ostale so pa s tekme, največ od ta velkih psov 
Če katera želi kakšno fotko, naj me kontaktira na [email protected]

Lp  Irena

zakaj imam jaz vedno tako "srečo" da ne morem kaj v živo videt  :'( :'( :'(  zadnjič Ložnica, zdaj Barje  >:(  tokrat sem pač delala in nisem mogla okol gledat  >:(




šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #553 : 05 Julij 2010, 08:11:18
tyna: maš pa res 'srečo' :P . Jaz tudi še nikoli nisem videla Pjeja pa Kale. Sem pa Rubi pa Kobija, Dancerja.

Resa: Aha. Uredu. Mami je glih naredla govejo juho, z nudli, mesom, zelenjavo itd.
Ali so Kali dal kake protibolečinske tabletke (z okusom govedine :D :P)??



Šeli na moji 'postelji'

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #554 : 05 Julij 2010, 14:07:02
tyna: maš pa res 'srečo' :P . Jaz tudi še nikoli nisem videla Pjeja pa Kale. Sem pa Rubi pa Kobija, Dancerja.

mah jaz tiste, ki redno hodijo na agility tekme poznam, ne poznam pa Kali (Resa), pa Baski, pa ....  :P :P :P



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #555 : 05 Julij 2010, 14:49:24
Aha, tko kot jaz. Agilitaše se pač večkrat sreča. 8)
Če se ne motim maš šeltija tudi ti? Daj kako slikico svojega vragca >:D

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


vista

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #556 : 05 Julij 2010, 18:09:49

No Tyna tale slikca je pa zate ;D ;D



vista

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #557 : 05 Julij 2010, 18:11:55

Mal spominčkov kako je Ty zgledal pri 4 mesecih. Ga skor ne spoznaš  ;D ;D ;D



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #558 : 05 Julij 2010, 23:39:39
samo dlako je imel pa že takrat gosto  :P :P :P



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #559 : 06 Julij 2010, 12:04:23
Joj, do je pa ta corti. Ful je luškan ::)

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #560 : 06 Julij 2010, 15:26:12
Ali ima kdo izkušnje z razstavami? 26. avgusta je razstava v Trbovljah, takrat bo Šeli stara 9 mesecev (in tri dni :P). Ali takrat lahko že kaj osvoji, ali ti takrat povejo le koliko je perspektivna. Še nikol nisem bila na pasji razstavi in bi rada začela samo s tem da mi povejo koliko je prspektivna.
Če pride kdo tja naj mi sporoči.

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #561 : 06 Julij 2010, 16:03:21
Ali ima kdo izkušnje z razstavami? 26. avgusta je razstava v Trbovljah, takrat bo Šeli stara 9 mesecev (in tri dni :P). Ali takrat lahko že kaj osvoji, ali ti takrat povejo le koliko je perspektivna. Še nikol nisem bila na pasji razstavi in bi rada začela samo s tem da mi povejo koliko je prspektivna.
Če pride kdo tja naj mi sporoči.

CAC Trbovlje je 29.8.2010.
Od 9-18 meseca dalje lahko kandidira za mladinski šampionat Slovenije, tako da jo prijaviš med Mlade. Če zmaga dobi PRM (prvak razreda mladih). Ko osvoji 3xPRM postane mladinski šampion Slovenije.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #562 : 06 Julij 2010, 16:56:12
Tyjko pri 4 mesecih... Ampak moram reči, da obrazek je pa isti. Samo ušesa ga niso ubogala in so se ponosno postavila pokonci!



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #563 : 06 Julij 2010, 17:03:51
Še Pje pri štirih mesecih. Bejbi...




šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #564 : 06 Julij 2010, 22:07:30
Ajoj. Kaj so vsi taki cortki. Ni čudno, da je Pje tak lepotec zdaj. Taar daj kako slikico Pjeja v razstavni pozi (če se da. Meni to ne uspe). Kdo pa je Ty?
Kdo pride na razstavo?
Chiba, hvala ker si me opozorila. Razstava je 29.. Šeli bo torej stara 9 mesecev in 6 dni :P :P

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #565 : 06 Julij 2010, 23:05:16
Razstavne poze mi s Pjejem ne uspe niti pod razno. Še normalne poze mi ne ratajo! Ta slikca pri 3 ali 4 mesecih je verjetno edina, kjer stoji približno v taki pozi:)

Ty je šelti od Tine, letos je pa tekel agility z Dašo, samo se mi zdi da ga ni bilo v Selcah.

Edino mi uspe, če ga naštimam, da mora s sprednjimi na hlodu stati, potem nekako obstane na mestu:


Prej ga ujamem z vsemi štirimi v zraku kot na tleh...


Rad tudi pozira s palčkami v ustih


Ena redkih, kjer je pogledal direkt v objektiv. Tarica zraven seveda VEDNO gleda v objektiv...





Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #566 : 06 Julij 2010, 23:13:01
Resa, hvala za slikce, lepo da si prišla! je bilo pa res grozno vroče... in mi smo mogli it na ogled parkurjev, tako da upam, da si nas vsaj v akciji videla. Če boš imela čas, 4. sept bo tekma na KD Krim, 9. oktobra pa na KD Ljubljana.



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #567 : 07 Julij 2010, 11:22:12
Joooj kaj sta lepa. Moram ju prečohat  :P . Šeli tud zmeraj gleda v objektiv. Pozerka mejhna. he he.
 Šeli se boji naredit razstavno pozo. Ji probam mal noge premaknit, se usede. Glavo gor, se usede. Najteži je biti pa pri miru. Rep med noge nama pa gre :D :P :P . Sem se odločila, da jo bom naklikala da bo pri miru stala, čeprav mava mal časa. Avgusta je razstavaaaa. Komaj čakam.
Vseen moram še en teden počakat, da ji tisti vuvuzelo z glave dajo  ;D in odstranijo šive.
Že tretjič postavljam vprašanje :D , KDO pride??
Pridejo slikice. ::)

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #568 : 07 Julij 2010, 13:30:12
Ali ima kdo izkušnje z razstavami? 26. avgusta je razstava v Trbovljah, takrat bo Šeli stara 9 mesecev (in tri dni :P). Ali takrat lahko že kaj osvoji, ali ti takrat povejo le koliko je perspektivna. Še nikol nisem bila na pasji razstavi in bi rada začela samo s tem da mi povejo koliko je prspektivna.
Če pride kdo tja naj mi sporoči.

Kolikor sem jaz informirana o razstavah naj steriliziranim psičkam oz. kastriranim samčkom ne bi bilo dovoljeno sodelovati... ???



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #569 : 07 Julij 2010, 13:39:19
Že tretjič postavljam vprašanje :D , KDO pride??

kaaammmm  :D :D :D

mi smo na vsaki agy tekmi  ;) na razstavah pa je samo Daša, ker ponavadi dela  :-[  in v Trbovljah bo sigurno delala  ;)

Kolikor sem jaz informirana o razstavah naj steriliziranim psičkam oz. kastriranim samčkom ne bi bilo dovoljeno sodelovati... ???

razlika med sterilizirano psičko oz. kastriranim samčkom je samo, da samca takoj dobijo in izločijo iz razstave  :-[ samički pa je to težko dokazat  :P , in poznam nekaj steriliziranih psičk, ki jih vneto razstavljajo in sodelujejo tudi na drugih prireditvah (pod "fazono" FCI), kjer pač sterilizirane psičke oz. kastrirani samci naj ne bi sodelovali  :-[