Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 377069

šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #570 : 07 Julij 2010, 13:54:01
Točno. Se pravi, bomo mi bolj nezakonito kot ja rastavljali :-[ :-\ . Sem pa slišala da se da samčke kastrirat za razstave in mu dajo neko plastiko...se mi zdi malo tako.
Mimogrede, ali niso agy tekme ob sobotah? Razstava je 29. avgusta v nedeljo

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #571 : 07 Julij 2010, 19:49:57
ja agy tekme so več ali manj ob sobotah, razstave (enodnevne) pa več ali manj ob nedeljah  ::)

Bounci  :o 2 krat




Ty  :o 2 krat





resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #572 : 07 Julij 2010, 20:46:28
Jooj, kok lepih slikc  :o
Ja jesenske tekme, ki bodo v moji bližini, bodo bolj primerne za nas " starejše " navijače  :P. Moram se še pozanimat za točno lokacijo, ampak ne bodo daleč a ne  :)
Se ne počutim dobro, če je Kali že zadost in ji je vroče. Pa en stol si moram kupit, ja zdej je pa res že cajt. Vedno pravim kadar grem na kakšno razstavo, pa ga nikoli nimam, pol me pa po celem dnevu vse boli od stanja in sem ves teden vsa polomljena   ::)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 07 Julij 2010, 22:13:26
Kala komaj čaka, da bo konc fuzbala    >:(
Ničesar je ni strah, ne petard, ne grmenja, ampak tale napetost med tekmo ji gre pa na živce. Ko posluša vzklike in jamranje v dnevni sobi, je prav zaskrbljena  ::). Kar k meni pride na klop, v kuhinjo in čaka, da bo konec. Ja, ja, mogoče jo pa skrbi za žogo, nora je na žoge vseh vrst  ;D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #574 : 08 Julij 2010, 08:16:43
ja agy tekme so več ali manj ob sobotah, razstave (enodnevne) pa več ali manj ob nedeljah  ::)

Bounci  :o 2 krat


sem mislna ,da je dvakrat , ker se ga dvojno vidi (odsev) , pol pa opazim,da sta po dve slikici od vsakega  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 08 Julij 2010, 09:39:33
Bounci sjajno izgleda, a cujem i da je uspesan u Agility-u! Cestitke od tatice Sherry-a i svih Malih Zmajeva! Drzimo palceve Bounci-u za srecu i uspeh na takmicenjima.

Mi imamo novosti! Ostenila se nasa Sunny (Mystic Moonlight Black Xangria) i sad imamo 4 nove bebe. Svi su crni muzjaci. Dva muzjaka su trikolor a za dva mislim da su bikolori. Ne mogu jos da budem sigurna jer se zute oznake mogu pojaviti i posle dve nedelje. Za sada mi se cini da su dva muzjaka bikolori i nadam se da ce tako i ostati. U tom slucaju bih jednog zadrzala a jedan bi se prodavao, mada i dva steneta koji su trikolori nose "bi" gen. Njihov otac je nas bi-blue Iggy (Igneo Armonia Di Colori), ko je bio na CACIB Beograd video ga je uzivo. Prve slike stenaca mozete videti na http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10013.0

Pozdrav svim ljubiteljima i vlasnicima seltija.


Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #576 : 08 Julij 2010, 11:27:21
sem mislna ,da je dvakrat , ker se ga dvojno vidi (odsev) , pol pa opazim,da sta po dve slikici od vsakega  :D

ups, bi morala napisat Bounci 3 X  :P :P :P

Zorica hvala  ;) on je naša največa "maza"   :-*

čestitke za leglo  ;)



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #577 : 08 Julij 2010, 13:03:58
tyna: Kje se dogaja prva slikca? Počas zmankuje krajev za sprehajanje psov (razen pred blokom).
Tudi Ty je zelo lep. Obožujem dark-sable šeltije.
Drugače so pa slikice super.

resa: Šeli je tudi velikrat vroče, še predvsem v avtu.
Šeli je oboževala fuzbal, ko smo še mi igral :P . Za vsak gol je dobila Dentastix  ::) . Zdaj se pa sploh ne zmeni zanj (nogomet namreč. Dentastix je še vedno atraktiven :D).

Zorica: čestitam za mladičke. Vsi so zelo lepi. :)



ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #578 : 09 Julij 2010, 21:19:38
tyna: Kje se dogaja prva slikca?

to je bilo na vadbišču KD Barje, po dolgotrajnem dežju spomladi  ;D



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #579 : 10 Julij 2010, 09:47:12
to je bilo na vadbišču KD Barje, po dolgotrajnem dežju spomladi  ;D

tyna: Se mi je zdelo.

Aja, pozabila sem povedat, da je Šeli dober golman. Ko žoga pride do nje, jo takoj ustavi in proba ugriznit (kar ji ne uspe). Bolša je kot kateri- koli Handanović :P :P :P .

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #580 : 13 Julij 2010, 15:00:23
Hvala svima za cestitke na leglu. Jos uvek se zuta boja kod dvojice malih ne pojavljuje tako da ce izgleda zaista biti bikolori. Jedan ce sigurno ostati kod nas.  8)

Evo malo slika iz naseg dvorista:






Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #581 : 13 Julij 2010, 19:49:17
Jedan ce sigurno ostati kod nas.  8)

 ;D ;D ;D



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #582 : 13 Julij 2010, 21:29:43
Tudi jaz mislim da je super če kdo ostane pri vas ;D ;D :D :o . So pa vsi zelo lušni :) .



Končno uspela razstavna poza. Samo ušesa so taka kot pr lisici. :D ;D
 
Ko smo mi dobili Šeli, so nam vzreditelji dali še neko kremo, ki se jo da na ušesa, da konice stojijo navzdol. Zanima me, a ma lahko to psička, na ušesih na rastavi.??.  ???

P.S.: Dlake na trebuhu ni prav velik, ker je bila glih sterilizerana in so jo mal pobrili  ;)  ::)  :-\

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #583 : 15 Julij 2010, 19:17:41
Končno uspela razstavna poza. Samo ušesa so taka kot pr lisici. :D ;D
 
Ko smo mi dobili Šeli, so nam vzreditelji dali še neko kremo, ki se jo da na ušesa, da konice stojijo navzdol. Zanima me, a ma lahko to psička, na ušesih na rastavi.??.  ???

ušesa "za razstave" morajo biti tako kot so ti rekli vzreditelji (prelomljena)  ;D na sami razstavi naj ne bi imela nobenih pripomočkov  :o :o :o



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #584 : 15 Julij 2010, 20:01:41
O s**t ( :-[ :-\ ). Šeli brez 'čigumijev' ušesa zelo čudno stojijo¸. Mogoče se ji kdaj prelomijo, ampak.....bolj tako....večkrat nazaj :P :D .
Kako vaši šeltiji prenašajo vročino. Šeli je čist fuč, ko pride iz avta. Je pa super zvečer, ko gremo na polje in se razlaufa, ker jo spustimo. Seveda mamo sabo kako tono salame in se potem takoj prikaže, se usede, po možnosti še skoči in te tako nedolžno gleda... ::) ::) . Je pa dons tako naporen dan in vroč, ko je skakač ušel in se skril za omaro pa sem se bala da se ni kaj zgodilo. Sej smo ga ujeli. ;D

P.S.: Sem opazila po sliki in tudi tako, da Šeli med pozo, da mal narazen noge, ker jo je strah  :-\ .

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #585 : 15 Julij 2010, 21:43:22
Moja Tara ima ušesa čisto pokonci, Šeli jih bo imela tudi. Kdo pa se bi sekiral. Pojdi na razstavo, ne sekiraj se zaradi ušes, vmes pa se raje vpiši na agility. Bo kužica 100x bolj uživala.



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #586 : 16 Julij 2010, 13:41:24
He he :D . A poznate koga za agility ki je zdele v lj. npr. Daša.....kdorkoli. Upam da je agility v senci, ker je grozno. Peljem Šeli na sprehod za pol ure, pridem nazaj in sem kot da bi me z vodo polil. >:( . Šeli gre pa sam spat.

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #587 : 16 Julij 2010, 16:14:35
He he :D . A poznate koga za agility ki je zdele v lj. npr. Daša.....kdorkoli. Upam da je agility v senci, ker je grozno. Peljem Šeli na sprehod za pol ure, pridem nazaj in sem kot da bi me z vodo polil. >:( . Šeli gre pa sam spat.


Daša bo v Ljubljani samo še do srede 21.07. potem gre na EO in od tam direkt na morje  :-[
ja in večina jih še komaj čaka EO in potem dopust  :P :P :P
aha in agility načeloma je težko v senci, je pa v bolj poznih urah popoldne ali pa zgodaj zjutraj  ::)

naš Bounci se pa obnaša kot da sploh ni tako vroče  :D



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #588 : 16 Julij 2010, 17:19:15
šeli,

v teh dneh kar počakaj, za agility se ne mudi, sploh da se ji ne bi zamerilo. saj bo vročila šla v max dveh tednih. Lahko pa ji močiš kožuh, da se bo hladila, če je že treba biti zunaj v vročem.



Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #589 : 16 Julij 2010, 20:24:23
....Končno uspela razstavna poza. Samo ušesa so taka kot pr lisici. :D ;D  Ko smo mi dobili Šeli, so nam vzreditelji dali še neko kremo, ki se jo da na ušesa, da konice stojijo navzdol. Zanima me, a ma lahko to psička, na ušesih na rastavi.??.  ???  P.S.: Dlake na trebuhu ni prav velik, ker je bila glih sterilizerana in so jo mal pobrili  ;)  ::)  :-\ 
ušesa "za razstave" morajo biti tako kot so ti rekli vzreditelji (prelomljena)  ;D na sami razstavi naj ne bi imela nobenih pripomočkov  :o :o :o
Meni nesto nije jasno.... Koliko ja znam kastrirani psi i sterilisane kuje se ne izlazu... Ne moze sudija da utvrdi da je kuja sterilisana (osim ako izlagaci to ne primedbuju) ali sto biste bacali novac na izlozbe ako ste kuju sterilisali?

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #590 : 16 Julij 2010, 22:32:49
zorica, obstajajo tudi ljudje,ki  gredo s psom na razstavo, ker jim je to v veselje  in ne zato,da bi nabili ceno ali našli kupce bodočim mladičem.
Meni npr se razstavljanje zdi precej bedatsta zadeva, ampak grem z vsakim psom kdaj pri tem da nimam niti najmanjšega namena s katerimkoli imet leglo. nasprotno - jaz bi vzrejo popolnoma ločila od razstavljanja.Za vzrejo bi morale bit vzrejne ocene,ki bi imela drugačne poudarke  na zunanjosti in bistvo ocene na vedenju oz značajskih testih.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #591 : 16 Julij 2010, 22:51:55
Citiraj
Daša bo v Ljubljani samo še do srede 21.07. potem gre na EO in od tam direkt na morje  Embarrassed
ja in večina jih še komaj čaka EO in potem dopust  Tongue Tongue Tongue
aha in agility načeloma je težko v senci, je pa v bolj poznih urah popoldne ali pa zgodaj zjutraj  Roll Eyes

naš Bounci se pa obnaša kot da sploh ni tako vroče  Cheesy

Potem pa z agijem to poletje najbrž ne bo nič, ker ne bo nič časa :-\  :( . Ampak pomojem tudi tako ne bi bilo nič zarad vročine

Citiraj
v teh dneh kar počakaj, za agility se ne mudi, sploh da se ji ne bi zamerilo. saj bo vročila šla v max dveh tednih. Lahko pa ji močiš kožuh, da se bo hladila, če je že treba biti zunaj v vročem.
 

Močim kožuh. Vsak dan noge stuširamo, pa je. Za nekaj časa. V maminem stanovanju je še kar dobro in malo hladnejše. In če priznam, sva dans s Šeli zaspale ne tleh :D. Naju je vročina zdelala.

Če na morju ne bo šla v vodo jo bomo pa samo malo splahnili. Čeprav ne-verjamem. Na plaži se je zadnjič igrala s psom (meseca maja) in sta zašibala v morje. Seveda si gospa repa ni zmočila. :P :P .

Kako pa Pjeju stojijo ušesa?

Citiraj
Meni nesto nije jasno.... Koliko ja znam kastrirani psi i sterilisane kuje se ne izlazu... Ne moze sudija da utvrdi da je kuja sterilisana (osim ako izlagaci to ne primedbuju) ali sto biste bacali novac na izlozbe ako ste kuju sterilisali?

Sterilizerali smo jo zaradi strahu pred boleznimi, pa tudi mladičkov ne nameravamo imeti. Je res da naj se sterilizerane psice (in kastrirani psi) ne bi smeli razstavljati. Pri samičkah se to ne opazi, pri samcih pa se (razen če jih kastriramo na razstavni način)

Mi ne mislimo iti na vsako razstavo. Le da vidimo kako se to dela oz. kar tako za zabavo.

Mislimo več agi trenirat.

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #592 : 17 Julij 2010, 08:12:04
Ja, razstave ...
No jaz sem bla "skoraj" sodnik za zunanjost škotov. Stažirala sem kot pripravnik kar nekaj let še v časih osemdesetih ... pa sem pol stisnila rep med noge pred sodniškim izpitom. To povem zato, ker so me razstave privlačile že od malega, saj včasih kakšnih drugih pasjih prireditev ni bilo, razen tekmovanj službenih psov. Resa ni bila razstavni primerek, imela je pokončne uhlje in pomanjkljivo zobovje.

Kaja pa je bila ta prava. Nisem imela namena vzrejat, ampak ko sem prvič poskusila adrenalin v ocenjevalnem krogu in pobrala CACIB in BOB, me je potegnlo not. Njo sem razstavljala potem sedem let, do grupe veteranov. Zapravila sem celo premoženje v teh letih za prijavnine.
Pa mi ni žal. Kaja je bila res prava za take stvari, dobro je prenašala tudi božanje obiskovalcev, ves dan sva bile skupaj, imela je rada druge pse, ni je motil hrup in gužva. Res pa je, da sva večino obiskovali prireditve na prostem, noter sva bili samo v Zagrebu in Tivoliju.

Kala pa je pravo nasprotje. Moti jo dotikanje tujcev, ne mara, da brišejo roke vanjo   :P. Mogoče je pa zanalašč malo preveč zrasla   ;). Pa mi tudi ni žal   :)



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #593 : 17 Julij 2010, 10:06:33
Čisto po pravici povedano, me je sošolka navdušila za razstave. Imajo tibetanko in pudla, ki res lepo hodita...in mi je rekla (ko sem končno psa dobila), da naj kdaj probam. In bom...kmalu.

Mami je rekla, da so razstave kar vredu, da je z Lamom (Tibetanski terier) dobila CACIB.

Prvič sem šla na razstavo na gospodarca, enkrat pozimi in sem na-žalost zamudila šeltije. Sem pa vsaj videla kako se to dela...

Šeli ma zelo rada, da jo božajo. Sem jo pa komaj naučila razstavno pozo in sem kot ponavad živce zgubla ampak mi je še kar uspelo. Mam pa srečo, da morajo imeti šeltiji bolj med nogami rep....saj po slikicah sem videla.. :D

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Dreams

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #594 : 17 Julij 2010, 17:38:20

Lep pozdrav vsem tu, evo moj prvi post na forumu.
No rad bi le delil z vami, novoga člana naše družine, seveda da Shelti ki slisi na ime King. ;D ;D






agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #595 : 17 Julij 2010, 18:12:32
iii bicolorček :o :o :-* :-* s kje pa prihaja? se mi zdi, da je črnobele kar težko dobiti, vsaj kolikor sem jaz iskala za prijatelja..


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #596 : 17 Julij 2010, 18:24:05
 :o  Kingu  :-* :-* :-*



Dreams

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #597 : 17 Julij 2010, 18:27:18
iii bicolorček :o :o :-* :-* s kje pa prihaja? se mi zdi, da je črnobele kar težko dobiti, vsaj kolikor sem jaz iskala za prijatelja..
Prihaja z avstrije, psarna sheltie von karntnerland. Ja kar težko je najti Bi black-a, prav zaprav vse Bi kolorje ko se gre za sheltije, a ta mali pobalin ima oceta bi black in mamo bi blue  ;D . Najino iskanje z punco je trajalo 6mesecev, ampak se je splačalo. :)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #598 : 17 Julij 2010, 18:40:19
Hihi, to je še zelo hitro, jaz na svojega drugega čakam že 2 leti :P Čimveč piši o njem in slikc prilepi, pa misliš kaj specifičnega početi z njim? Agility npr :-[


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #599 : 17 Julij 2010, 20:09:26
Evo še od mene: čestitke za novega člana. Je res pravi cuker  :-* :-* :-*
Pa lepo ime ma...

Bi-colorčki so tudi meni zelo všeč... :-*

Kolko je pa star?

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/