Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 377403

Dreams

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #600 : 17 Julij 2010, 21:22:21
Star je 2meseca.
Kar se tiče pa šolanja/treninga, je pa v planu Agility ter frisbee :)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 18 Julij 2010, 09:38:51
Tkole zgleda Kala, sovražnica kopanja, ko se vda v usodo   :D
mal njenih obupanih obrazkov  ::)












Dreams

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #602 : 18 Julij 2010, 11:43:56
He he, zgleda kot "kup nesreče" tu.

Naša kepa je pa že našla novega prijatelja :D












resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #603 : 18 Julij 2010, 18:08:20
 :o   :D   ;D  saj sta si kar podobna  :o
oba imata belega srčka na prsih, po teži in velikosti sta si pa tudi podobna  :D
pa enako zagreta za igro  ;D



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #604 : 20 Julij 2010, 07:49:02
Heii, pozdravjleni!
Končno sm si uzela čas da se prijavim na forum  ;D
Vrjetno me že poznate, no saj mojega psa (Sheltiko Dancer). Ja, to je tisti šelti ki LJUBI vodo ;)

Tale bicolor mi je zeloo ušeč, čisto drugače zgleda kot ustali  :-* :D Kako pa ste zvedli zanj? (mislm, kako ste ga našli)

My dog is my life :*


Smrketas King

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 20 Julij 2010, 09:22:40
Oj! :)

Ko sem se nekako odločila za samo pasmo, sem začela raziskovati in ugotovila, da pri nas sploh nimamo sheltijev vse barv. Prvotni plan je bil sheltie v barvi blue-merle oz. bi-blue. V tujini (Nemčija, Avstrija) sem našla kar nekaj psarn s to možnostjo (google in akcija :) ). Nato sem se odločila za  psarno Shelties vom Karntnerland, kjer je bil oče bi-black in mama bi-blue. In ko sva jih odšla obiskat sva se nekako odločila za malo črno belo kepo. In tu je King.  ;D



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #606 : 20 Julij 2010, 09:33:38
Kdo pa sta starša?  :-[ :)

My dog is my life :*


Smrketas King

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #607 : 20 Julij 2010, 09:47:27
Mama: Bohemia Blue vom Kärntnerland
Oče:  Whisperwind Blackjack (uvožen iz ZDA)

Tukaj pa še link strani: http://www.beepworld.de/members96/kaerntnerland/






Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 20 Julij 2010, 09:54:26
ooooo  :o :o kok so pa lepi..  :o hvala za link  :)

My dog is my life :*


Dreams

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #609 : 20 Julij 2010, 10:16:40
Ja, končna odločitev za to psarno, res ni bila težka, imajo res kvalitetne in zdrave pse, z vsemi potrebnimi testi, veliko je pa pripomogel tudi obisk, kjer sva lahko spoznala prav vse njihove kužke in so se tudi karaktersko izkazali super. Oče BlackJack, je prava eksplozija energije in poln samozavesti in tudi velja kot alfa med gručo, mama je pa igriva malo scrklana psička, tu bi omenil tudi še bratca (Esprit je istih staršev), ki je tudi pogumen in samozaveste, ter mogoče malo bolj samostojen, vse našteto je odločitev le še olajšalo. :)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #610 : 20 Julij 2010, 10:18:35
čestitke za malega lepotca  :-*




Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #611 : 20 Julij 2010, 10:24:33
a boste hodili na agility? :D ker mislim da bo prava energetska bomba  :P :D

My dog is my life :*


Smrketas King

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #612 : 20 Julij 2010, 10:32:58
Ja obvezno, pa tud na frisbee, ker ima že sedaj preveč energije.  ;D



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #613 : 20 Julij 2010, 14:34:46
Supr!!!  :D

My dog is my life :*


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #614 : 20 Julij 2010, 14:40:13
zorica, obstajajo tudi ljudje,ki  gredo s psom na razstavo, ker jim je to v veselje  in ne zato,da bi nabili ceno ali našli kupce bodočim mladičem......
Ova primedba stvarno nema smisla i veoma je zlonamerna, ne razumem zasto!!!???  :o

....Sterilizerali smo jo zaradi strahu pred boleznimi, pa tudi mladičkov ne nameravamo imeti. Je res da naj se sterilizerane psice (in kastrirani psi) ne bi smeli razstavljati. Pri samičkah se to ne opazi, pri samcih pa se (razen če jih kastriramo na razstavni način). Mi ne mislimo iti na vsako razstavo. Le da vidimo kako se to dela oz. kar tako za zabavo. Mislimo več agi trenirat.
Da razlog za sterilizaciju je dobar. Tako cete bolje sacuvati zdravlje svoje kujice, ako vec ne zelite njene potomke (i nije je dovoljno jednom pariti, kuju za njeno zdravlje treba ili redovno steniti ili sterilisati) jer joj lazne trudnoce i mnogobrojna teranja bez parenja (= ludovanje hormona) donose mnogo rizika - tumor genitalnih organa, piometru, tumor dojki..... Dakle, podrzavam vasu odluku, potpuno ste u pravu sto ste kujicu sterilisali.

Izlozbe su druga stvar. FCI organizuje izlozbe i uopste, bavi se psima u uzgoju, dakle psima koji dalje uticu na rase na razne nacine - pozitivno ili ne. Da bi se osigurao napredak u rasi, organizovane su izlozbe gde se na jednom mestu (uslovno receno) mogu videti i uporediti psi i odabrati najbolji za dalji uzgoj. Naravno da su potomci najboljih i naskuplji. Izlaganje sterilisanih i kastriranih pasa je zabranjeno. Tesko da ce sudija da primeti da je kujica sterilisana, tako da mozda necete imati problema. Ali! Evo sad, svi na ovom forumu znaju da je vasa kujica sterilisana i ako se desi da pobedi u nekom razredu, onda vlasnik drugoplasirane kuje ima pravo da od sudije trazi da preinaci odluku i da vasu kujicu izbaci iz ringa. Zasto biste to sebi cinili? dakle, pretpostavka je da na nekim malim izlozbama mozda ona bude sama ili sama u razredu pa ne budete imali problema ali na vecim izlozbama mozete doziveti neprijatnost. Moja je primedba bila samo dobronamerna i nista vise.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 20 Julij 2010, 15:24:18
Če mene uprašate, bi lahko rastavljali tudi kastrirane pse in psice... mislim da bi moral imeti vsak lastnik pravico do ocene svojega psa, saj niso psi sami krivi da smo jih ljudje prikrajšali za potomstvo...

My dog is my life :*


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 20 Julij 2010, 15:28:04

Hahaaa super! Slika je fenomenalna a psic izgleda srecno i zadovoljno. Ja takodje imam macku koja obozava stence i igra se sa njima, samo ona ne izlazi napolje. Cesto puta odlezi na simsu prozora ali ne silazi u dvoriste.

Nato sem se odločila za  psarno Shelties vom Karntnerland, kjer je bil oče bi-black in mama bi-blue. In ko sva jih odšla obiskat sva se nekako odločila za malo črno belo kepo. In tu je King.  ;D
Cestitam na novom bi-colorcicu!!! Lepo izgleda, reklo bi se da lici na tatu.

Oj! :) Ko sem se nekako odločila za samo pasmo, sem začela raziskovati in ugotovila, da pri nas sploh nimamo sheltijev vse barv. Prvotni plan je bil sheltie v barvi blue-merle oz. bi-blue. V tujini (Nemčija, Avstrija) sem našla kar nekaj psarn s to možnostjo (google in akcija :) ).
Evo sad i u Srbiji prvih bi-color stenaca! To je i moj omiljeni varijetet seltija (bi-color i bi-merle ili bi-blue, sve jedno...) pa sam tako i napravila neku bazu u odgajivacnici. Iggy je bi-blue (tj. bi-merle), Sunny ima bi-color gen (sto je i dokazano sad, posto su od cetiri steneta dva bi-colori), njena cerka Mimi takodje a i Billie-Jean je unuka bi-colora. Iz poslednjeg legla jedan ce bi-color sigurno ostati u odgajivacnici (mada i trikolori iz tog legla nose bi-gen). Za sada ne znam koje ce stene ostati i zapravo, jako mi je tesko da odlucim.  :)

Inace i Bounci (brat iz legla moje Billie-Jean  :) ) nosi bi-color gen, obzirom da je unuk cuvenog ruskog bi-colora Valerina Ross Renessans. Ako bi pario kujicu koja ima bi-gen takodje, moglo bi biti bi-color stenaca.

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #617 : 20 Julij 2010, 17:34:22
Ja, Šeli ... tudi jaz sem ti hotela povedat, da te lahko razstava tudi prizadane. Sploh pa zato, ker si tako mlada in zelo navezana na svojo prijateljico. Vem kako je mene prizadelo, ko je Resa dobila oceno zunanjosti nezadostno. Pa sem vedela, da je to zaradi manjkajočega zoba, pa vseeno. Sploh sem v tvojih letih slabo prenašala vse pripombe, ki so bile kakorkoli izrečene negativno ali v hecu na račun moje psičke. Vse sem zamerila. Enkrat mi je en "bedak" na izletu rekel, da ima grd gobec. Jokala sem, zdaj mi take pripombe ne bi prišle do živega, kot otroka pa so me zelo potrle.

Šeli pa ima pokončna uhlja, kar ji lahko zbije celo eno oceno, pol pa še kakšne malenkosti, ki laičnemu očesu niso vidne, pa boš na koncu žalostna.
Če pa si pogumna in veš, da je tvoja kuža naj-najboljša, kar je -  ZATE, potem pa pojdi poskusit in bodi ponosna in vesela, da jo imaš   :)



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #618 : 25 Julij 2010, 17:00:51
Citiraj
a, Šeli ... tudi jaz sem ti hotela povedat, da te lahko razstava tudi prizadane. Sploh pa zato, ker si tako mlada in zelo navezana na svojo prijateljico. Vem kako je mene prizadelo, ko je Resa dobila oceno zunanjosti nezadostno. Pa sem vedela, da je to zaradi manjkajočega zoba, pa vseeno. Sploh sem v tvojih letih slabo prenašala vse pripombe, ki so bile kakorkoli izrečene negativno ali v hecu na račun moje psičke. Vse sem zamerila. Enkrat mi je en "bedak" na izletu rekel, da ima grd gobec. Jokala sem, zdaj mi take pripombe ne bi prišle do živega, kot otroka pa so me zelo potrle.

Šeli pa ima pokončna uhlja, kar ji lahko zbije celo eno oceno, pol pa še kakšne malenkosti, ki laičnemu očesu niso vidne, pa boš na koncu žalostna.
Če pa si pogumna in veš, da je tvoja kuža naj-najboljša, kar je -  ZATE, potem pa pojdi poskusit in bodi ponosna in vesela, da jo imaš   Smiley

To prvo mi je že dosti odraslih reklo...pa se včasih malo ukvarjam s pripombo potem pa pozabim. Sta bila pa na morju tudi dva (kot si ti imenovala) 'bedaka' in se zafrkavala iz Šeli (za mojim hrbtom-dobesedno-cca. 30 cm za menoj). Vse je bilo okol 'smešen pes, lisica, to sploh ni pes'...Pa se kmal nisem več zmenila.
Je pa zame moja psička, (kot vsak misli o svojem psu) najbolša  :) .

Me pa Kala med kopanjem spominja na Šeli...tisti žalostni obrazek  :( , še predvsem ko ji zmočim rep  :P . Se pa v morju kar rada kopa...sama gre noter malo dalj kot do kolen, ker jo tudi najmanjši val zmoti. Potem jo pa dvignemo, damo v vodo in si jo v vodi 'podajamo' na 2-4 metre. Se pa kmalu zmatra in gre ven.
Mi gre pa na živce ko začne lajat na vsakega človeka v vodi...še predvsem če je spuščena. Z odpoklicem nimamo težav, če je v roki salama...lajat pa noče nehat. >:(

Dreams: Kako pa to da ima King rad mačke, imate srečo...Šeli jih pa res sovraži...je zadnjič napadla bratrančevo...me je bilo kar sram :-[ .




ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #619 : 26 Julij 2010, 14:39:57
Kar se tiče pa šolanja/treninga, je pa v planu Agility ter frisbee :)

Še to sem hotela vprašat...kje pa boste trenirali frisbee? Smo se po razmisleku odločili, da bomo trenirali tudi frisbee...in agility pri Daši, kot prvo stvar septembra...zdaj ne bo šlo ker gremo na morje ...
Aja niste nič omenili pasje šole...kaj pa to? Sej ne da bi vas silila...samo vprašam  ;)

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #620 : 30 Julij 2010, 22:01:11
no vem da uprašanje {Kako pa to da ima King rad mačke, imate srečo...Šeli jih pa res sovraži...je zadnjič napadla bratrančevo...me je bilo kar sram} ni bilo zame, ampak densi nima problemov z mačkami... smo ga ubistvu ze kot mladicka ˝navajali˝ na mačke, ker je bil na vikendu en maček pa se je z nemu igrau (če se je seveda mačku ljubilo)  ;D

Ja tuti jas sm imela te probleme ˝ker grd ps, ali pa to ni pes....˝, pa sm se čisto navadila... me mnenje drugih sploh ne gane  :) mi gre pa še vedno na živce ko je, če kam gremo vedno na usake 5 minut MINI LESI ali pa kaj podobnega.... najhujša žaljivka do zdaj je bila ZANIKRNA PASJA STEKLINA...  :-\

My dog is my life :*


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #621 : 31 Julij 2010, 08:01:24
Hahahaha   :D, to - mini lesi je še kar ... pri nas v bloku me že 22 let sprašujejo, ponavadi eni in isti ljudje, "a je še mlad" ?   ::)
imam namreč že tolk časa šeltije in ljudje si ne zapomnijo nič, so psi precej hitre "pameti" v primerjavi s človekom   :D
Jaaaaa, tudi mene, odkar sem velika (meter in pol), ne ganejo več pripombe   :P



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #622 : 31 Julij 2010, 14:21:37

Inace i Bounci (brat iz legla moje Billie-Jean  :) ) nosi bi-color gen, obzirom da je unuk cuvenog ruskog bi-colora Valerina Ross Renessans. Ako bi pario kujicu koja ima bi-gen takodje, moglo bi biti bi-color stenaca.


 :P :P :P  več sada je ....



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #623 : 31 Julij 2010, 21:21:01
Hahahaha   :D, to - mini lesi je še kar ... pri nas v bloku me že 22 let sprašujejo, ponavadi eni in isti ljudje, "a je še mlad" ?   ::)
imam namreč že tolk časa šeltije in ljudje si ne zapomnijo nič, so psi precej hitre "pameti" v primerjavi s človekom   :D
Jaaaaa, tudi mene, odkar sem velika (meter in pol), ne ganejo več pripombe   :P


ja tudi mene sprašujejo če je še mlad :) zadnjič sta bila Dancer in Haroon ( sestričin mlad švicarski ovčar) skupaj pa sta nama dva človeka rekla če sta še mladička :) pa so kar čudno pogledali ko sva jim povedale da ja Haron še mladiček, Densi pa ne :P Harči je namreč że takrat bil malo večji od Densija :) 

My dog is my life :*


Zorica-malizmaj

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #624 : 02 Avgust 2010, 11:30:28
:P :P :P  več sada je ....
OOoooooo za cestitke! Pa kakve su novosti?

Obozavam moje Male Zmajeve.
www.malizmaj.co.rs


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #625 : 02 Avgust 2010, 18:17:36
Vau, všeč mi je, da se šeltiji pri nas tako množijo  :o
Ko sem jaz imela Kajo, je bila ena redkih pri nas, mislim, da je imela rodovniško številko 11   :)

Zdaj pa bo vse pisano, res bi bilo fajn videt enkrat vse na kupu  :o

Držim pesti, da jih bo čimveč   :-* :-* :-*



Smrketas King

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #626 : 02 Avgust 2010, 22:19:29
Ja trenutno naj bi bilo dobrih 70 sheltijev v slo, gledano po crp-ju. Tako da je njihova popularnost začela kar lepo naraščati. ;D



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 03 Avgust 2010, 09:00:33
ufff :o je pa že res zelo naraslo število  :D nisem si mislila da jih je že toliko  :) jah saj ni čudno ko pa so to tako SUPER kužki  :P :D

My dog is my life :*


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #628 : 06 Avgust 2010, 09:38:09
hei, ali kdo od šeltijev pride na agility 4fun tekmo Duplica (15. avgust) ? Lahko bi se lastniki šeltijev dubili (tudi psi če se le da)  :D
Ali pa vsaj 4fun tekma barje?

My dog is my life :*


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #629 : 06 Avgust 2010, 21:42:57
hei, ali kdo od šeltijev pride na agility 4fun tekmo Duplica (15. avgust) ? Lahko bi se lastniki šeltijev dubili (tudi psi če se le da)  :D
Ali pa vsaj 4fun tekma barje?

Bounci pride  :o  da vidimo, če še zna teči, ali samo še plava  ::)

p.s. eno "butasto" vprašanje  :-[ meni so bi-color šeltiji načeloma zelo všeč, moti me pa če imajo popolnoma črno glavo, in od Smrketas King ima belo črtico  :-* ali to ostane ali zgine ta belina  :-[ :-[ :-[  in kako veš, ali bo ostala ali ne ???

Pa kakve su novosti?

nema novosti, ali me zanima ako budeš imala bi-merla, da li češ da mi javiš  :P :P :P