Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 375859

Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #630 : 06 Avgust 2010, 23:10:11
Kdo bi pa to bil? A kdo ugane? Namig: je kužica.
Mimogrede, Tara In Pje bosta v Duplici!




resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #631 : 07 Avgust 2010, 08:32:13
Tyna, vse oznake in barve na psu ostanejo, edino odtenki se spreminjajo in včasih se zaradi dolžine dlake kakšna črtica ali pikica skrije  :P
Tale na glavi Kinga pa bo sigurno ostala   :-*

Taar, ne vem katera kužica je to, je pa zelo, zelo lepa  :-* :-* :-*, mene spominja na Irkota   ::)

Kje pa bo tekma na Barju, ali tam, ko je bila zadnjič, ali na pasjem vadbišču  ???
a to bo septembra?  joooj, premalo spremljam tele datume, ne dohajam več časa, meni gre vse prehitro   ;)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #632 : 07 Avgust 2010, 12:49:18
Tyna, vse oznake in barve na psu ostanejo, edino odtenki se spreminjajo in včasih se zaradi dolžine dlake kakšna črtica ali pikica skrije  :P
Tale na glavi Kinga pa bo sigurno ostala   :-*

Kje pa bo tekma na Barju, ali tam, ko je bila zadnjič, ali na pasjem vadbišču  ???
a to bo septembra?  joooj, premalo spremljam tele datume, ne dohajam več časa, meni gre vse prehitro   ;)

Resa nisem tako sigurna v to kar praviš, ker poznam primere, ko jim je čisto zginila belina  :-[

Tekma bo 4fun na KD Duplica v nedeljo 15.08.2010  ;D

Taar kje si jo ukradla  :o



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #633 : 07 Avgust 2010, 21:16:11
Taar.. hmm.. ugibam... a je to DEMI?  :-[ ;D

No super da nas bo toliko :D :D :o :o :D :D !!!!!! Midva še nebova tekmovala ker so spet zasrali nekaj z delavno knjižico (jo ubistvu čakam že dober mesec  :-\:D :D :D

No vprašanje ˝ali to ostane ali zgine ta belina˝ sploh ni butasto!! .... ponavadi izginejo (malo tanjši) ovratniki pa kakšne bele pikice, se pa pri približno pri 3eh mesecih vidi kaj bo ostalo in kaj ne. No pri kingu to zagotovo ne bo izginilo  :D

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #634 : 07 Avgust 2010, 21:56:22
Katja, komaj čakam, da vidim Dancerja. Njegove vodne fotke so že legendarne. Sestrica Demi je pa super v agilityju.

In zdaj skrivnostna kužica (ma komu naj to kažem kot tle v tej temi:)))

Drug namig:




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #635 : 07 Avgust 2010, 21:59:29
Tretji namig:


(In mimogrede primer, kako belina na glavi v tej fotki, posneti lani avgusta, izgleda danes)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #636 : 08 Avgust 2010, 01:26:22
a je to Pepijeva žlahta  :P :P :P



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #637 : 08 Avgust 2010, 01:33:51
Tyna, ti preveč veš:)
Ja, to je sestrica End Up Gold des Prairies Faunchees. Endichou po domače. Na fotki, ko so bili mladički, mlati Pjeja. Danes je pa pol manjša od njega...



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #638 : 08 Avgust 2010, 13:08:28
sej če ne bi dala 2. namiga  :P :P :P

lušna  ;D



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #639 : 08 Avgust 2010, 13:10:19
Midva še nebova tekmovala ker so spet zasrali nekaj z delavno knjižico (jo ubistvu čakam že dober mesec  :-\:D :D :D

za 4fun ne potrebuješ knjižice  :-[ :-[ :-[ zato pa je 4fun  :P samo starost mora biti "zadovoljiva"  :P :P :P



Smrketas King

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #640 : 08 Avgust 2010, 16:29:47
Sicer sem mal počasna,  :) ampak glede obarvanosti oz. beline pri Kingu.

Pri slikci, starost 4 tedne se vidi, da je imel na smrčku malo bele barve, ki pa je kmalu izginila. Druga obarvanost pa je ostala nespremenjena. Tako da tiste minimalistične lise se lahko izgubijo, ostalo pa ostane.

King 3 tedne


4 tedne


5 in pol tednov


7 tednov



Drugače pa upam, da nam bo zneslo priti v Duplico.  ;)



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #641 : 08 Avgust 2010, 19:33:43
Tyna vem da za 4fun ne rabiš knjižice samo preden sem zvedla za to tekmo je bilo že prepozno za prijavo (saj tako so mi eni rekli)  ;D

Hihihi nisem vedela do so Densijeve vodne slikce ravno legendarne  :-[ :D ;D, ja mam pa ogromno srečo da ima FUUULLLLL rad vodo oz. tavhanje kamnov iz vode... ;) ;D Lahko jih pa še nekaj prilepim

Densi v rekici


Tkole densi tavha kamne


tkole mu pustavm bazenčk polet in je čisst nor!!!








Takle ma pa obrazk k ga zmoč  :P




no upam da jih ni preveč  :P ;D
Smrketas King upam da pridete v Duplico  ;D ;D!!!

My dog is my life :*


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #642 : 08 Avgust 2010, 19:56:53
Tyna vem da za 4fun ne rabiš knjižice samo preden sem zvedla za to tekmo je bilo že prepozno za prijavo (saj tako so mi eni rekli)  ;D

Na tale 4fun v Duplici se kamot se prijavite, oz. je prijava mozna tudi na sami tekmi (uradne informacije iz agility foruma  ;))

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #643 : 08 Avgust 2010, 20:04:38
aha  ;D nih hudega bom šla na naslednjo tekmo... že kar nekaj časa nismo imeli treninga, saj pri nas prekopavajo poligon... no gledat pridem 1000000%!!  :D :D :) ;D

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #644 : 08 Avgust 2010, 20:19:36
Ma ne- vodni šelti! Dancer je res legendaren!



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #645 : 08 Avgust 2010, 20:28:07
hahahaa :-[ :P ;D saj dokler nisem malo gledala po forumih sploh vedela nisem da šeltiji tok nemarajo vode  :) no šamponiranja pa ne mara  >:D 

My dog is my life :*


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #646 : 09 Avgust 2010, 03:15:52
aha  ;D nih hudega bom šla na naslednjo tekmo... že kar nekaj časa nismo imeli treninga, saj pri nas prekopavajo poligon... no gledat pridem 1000000%!!  :D :D :) ;D

zato pa so te 4fun tako dobre  ;) , pes zamenja ovire, misli, da je prava tekma  ;) dejansko pa lahko tudi "treniraš"  :D

Dancer je pa res "vodni" kuža  :o :o :o   baje Bounci na morju tudi ogromno plava, je pa res, da ga je v vodo potegnilo ostalo krdelo  :P če ne bi ostal sam na obali  :P

Smrketas King mi je ravno zato zelo zelo všeč, ker ima to belino na čelu  ;) upam, da ga vidim tudi v živo  ::)  pa hvala za fotke  ;)



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #647 : 09 Avgust 2010, 14:18:58
[zato pa so te 4fun tako dobre  ;) , pes zamenja ovire, misli, da je prava tekma  ;) dejansko pa lahko tudi "treniraš"  :) ]

ja bom še premislila :) :D

[ Dancer je pa res "vodni" kuža  :o :o :o   baje Bounci na morju tudi ogromno plava, je pa res, da ga je v vodo potegnilo ostalo krdelo  :P če ne bi ostal sam na obali  :P ]

Densi pa niti ni tako full naudušen nad morje, ker je ugotovil da se mu nesplač tavhat kamnčkov ker ga pol pečejo učki :P :)

My dog is my life :*


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #648 : 12 Avgust 2010, 20:58:58
heii! Dobra novica! midva z densijem greva tekmovat v Duplico :D 

(ali kdo ve kako naj prilepim filmčk?)

My dog is my life :*


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #649 : 12 Avgust 2010, 21:32:41
No, da se po 14 dnevih spet javim na forumu (ker me potem še kak teden spet ne bo)

Citiraj
...Mini Lesi... o lej, lesi se vrača

 >:(
Me take izjave spravijo ob živce

Glede mačk: pri nas je okoli blokov kar nekaj mačk in se Šeli nikoli ni niti zmenila zanje...dokler se ni tisto zgodilo bratrančevo mačko. Od takrat bi kar vsako malo nagnala. In smo zadnjič, ko je Mica (tako je mački ime) prišla malo navajali in zdaj nagon počasi pojenja z izjemami >:D .

Z vodo je pa tako...Šeli jo ima rada, dokler ni treba zaplavati. Če ji vržem palico gre ponjo, če ji le ni treba zaplavat . No, šamponiranja pa tudi ne mara.       





In potem je sledil kratek počitek:




In potem, ko smo prišli z morja, smo šli še malo na Polje:



In, ko smo nekaj videli:





Ko smo že razpakirali je spet sledila akcija:



So pa tile šeltiji neumorni ;D

P.S.:
Škoda, ker me ne bo na 4fun tekmo, ker gremo na počitnice... ;)

Citiraj
(ali kdo ve kako naj prilepim filmčk?)

tudi mene to zanima...

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #650 : 12 Avgust 2010, 21:59:34
hei, lepo da si se oglasila ;D

Tale tvoja psička je że prav postavna baba :o :o :o :P pa lepo da ima ona tudi rada vodo oz. vsaj in vano po palico  :D

Škoda da nemoreta prit v Duplico :'(, pa drugič ;)


My dog is my life :*


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #651 : 15 Avgust 2010, 21:10:35
jeee, jaz sem pa Dancer-ja v živo vidla  :P :P :P super lep šelti  :-* in upam, da vama ni žal, da sta prišla in probala, ker kuža je zelo zelo dober  ;)

lp vladka

p.s. Šeli a ste mogoče na morju na "otoku" Murter  :-[



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #652 : 16 Avgust 2010, 10:11:49
jeee, jaz sem pa Dancer-ja v živo vidla  :P :P :P super lep šelti  :-* in upam, da vama ni žal, da sta prišla in probala, ker kuža je zelo zelo dober  ;)

lp vladka

p.s. Šeli a ste mogoče na morju na "otoku" Murter  :-[

Jah no, ful je bil vznemirjen pa zbegan (tako kot jas  :P), je kr neki lajal pa kregala sva se a bo šel slalom al ne, isto za tunel... No mal sem tut sama kriva, sem dala ponesreč tisto trenerko gor k mu gre na živce (ma full široke hlačnce k binglajo, po me pa grize...). Ja obojkat sva bla disk, ravno zarat slaloma  :P No saj to je bilo samo namesto treninga k da že celo večnost nismo imeli...

Mam pa tudi 2 slikici od Tare, bom kasneje prilepila  :)

My dog is my life :*


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #653 : 16 Avgust 2010, 13:04:22
Jah no, ful je bil vznemirjen pa zbegan (tako kot jas  :P), je kr neki lajal pa kregala sva se a bo šel slalom al ne, isto za tunel... No mal sem tut sama kriva, sem dala ponesreč tisto trenerko gor k mu gre na živce (ma full široke hlačnce k binglajo, po me pa grize...). Ja obojkat sva bla disk, ravno zarat slaloma  :P No saj to je bilo samo namesto treninga k da že celo večnost nismo imeli...

samo tisto, kar sem jaz videla, je bilo super  ;) itak je pa vedno vodnik kriv  :P :P :P

sej naš je tudi šel ven iz slaloma, ker je Daša prehitro potegnila, ampak ni potegnil za njo, ampak hitro tunel "ugriznt"  :o



Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #654 : 16 Avgust 2010, 14:47:52
Nisem mogla mimo teh opazk o mini lesijih- tudi sama sem v šestnajstih letih odkar imam Sheltija doživela svašta. Pritlikavec, mešanec z lisico, ponaredek... ::) Najboljše je bilo letos v Piranu, ko greva z Demi mimo ene gostilne, kjer so ljudje jedli kosilo, nakar se tip pri mizi začne naglas smejat in s prstom kazat na njo. Izjava:" No dragi moji, vidite, to se pa zgodi, ko kupiš lesija brez rodovnika!"  :o

Mi je kar malce žal, da temu očitno izredno dobro informiranemu osebku nisem razjasnila zadev ;)



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 16 Avgust 2010, 17:03:01
O kok lepih novih slikc  :o  :o
Ja Šeli je pa že skor prava baba, rep ma tko dolg, pa lep košat, bo še lepši kot Kalin   ::), bi ga lahko posodla marsikateremu škotu   :P

Ja pripombe in opazke   :-\
meni simpatično je bilo "bonsai"
poslušam pa pametne mamice, ki razlagajo otrokom, kako bo ta lesi še zrasel   ::), pa jih kar popravim, da ne učijo otrok krive vere  ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #656 : 17 Avgust 2010, 01:12:28
Dancer je res enkraten pes! Žogice je prinašal skoncentrirano in zagreto, cel dan, med vsemi ostali psi! Vau! Ko jih ni prinašal, se je koncentriral v žep z žogico.
Katja, imata še lepo in dolgo športno pot pred vama!



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #657 : 17 Avgust 2010, 07:44:49
Dancer je res enkraten pes! Žogice je prinašal skoncentrirano in zagreto, cel dan, med vsemi ostali psi! Vau! Ko jih ni prinašal, se je koncentriral v žep z žogico.
Katja, imata še lepo in dolgo športno pot pred vama!

Hvala  :D saj tako super pes pa ni no (mislim razen tega da ljubi vodo in še bolj žogice). Kot najstnik mi je skoraj požrl živce  8). Da bi se takrat spomnil kaj pomeni odpoklic.... huh, ni šans :P. Je bilo ress ogromno dela vanga uloženga da je zdaj tak kot je... spoh socializacija z majhimi otroki, zaradi neljubega dogodka ko je bil mladiček  :) Seveda se je splačal in bova še vedno vstrajala pri kakšnih njemu neljubih stvareh. In Katarina NAJLEPŠA HVALA za nasvete! že pridno vadiva in to z boksem nama že kar gre (motnja je ena plišasta igrača ki jo vržem, saj trzne, ampak ostane v boksu). To ob nogi bo pa treba še full vaje  ;D

Aja saj res, slika od tare:


Ostaleso bolj slabe  :-\

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #658 : 18 Avgust 2010, 18:57:01
Katja, tale slikica od Tare mi je res luškana. Tarica je taka mala zvezda... Pri skoraj dopolnjenih 9 letih, ne morem verjeti!

Ja ja, Dancerja pa nauči kroge 360 stopinj okoli tebe, mu bo pomagalo, da ne bo preganjal tvojih stopal (kar šeltiji ljubijo). Postopno, najprej po eno četrtino obrata, pa veliko nagrajuj. Saj veš, nobena žogica ni zastonj!



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #659 : 18 Avgust 2010, 19:55:28
Ja že delava na tem. Od začetka mu je blo fulll smotano bit zravn moje noge, kot da ga bom požrla... tako je bilo kot da bi se bal ??? No sedaj že malo napredujeva, z pribolški nama je dones že skoraj uspelo 360 stopinj  :o :o :o, z žogico pa negre bo treba še ogromnooooo vaje, ker ko vidi žogico, pač mu drugo sploh ni pomembno, sicer sva napredovala, zdaj saj približno pride h nogi, ampak naprej nama ZAENKRAT ŠE negre... bova še vadila  ;) :D

My dog is my life :*