Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 375944

Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #660 : 19 Avgust 2010, 02:51:55
Pozdravljeni! :)

V tej temi se še nisem oglasila, moram pa povedat, da se že kakšno leto navdušujem nad šeltiji, in, če bo vse po sreči, čez kakšni dve leti pride k meni eden...

Z nekaj vzreditelji in lastniki sem se že pozanimala, in izvedela, da so baje najboljše Nemške, Avstrijske in Francoske psarne?
Sploh navdušena sem nad psarno Exellent Choise (klik), od koder pride psička oktobra tudi v Slovenijo in kooomaj čakam, da jo spoznam! :)

V Duplici smo spoznali tudi Dancerja, super hiperaktivnega kužata z mooočno željo po metanju žogic.  :P











Uživamo. :)





Pjeja smo pa samo od daleč videli z Lotko, pa upava, da nama ga enkrat uspe tudi prečohat in malo več fotk narest.  :P





Lep pozdrav vsem,

Katja

''Dogs are miracles with paws.  ''


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #661 : 19 Avgust 2010, 06:22:39
Loty dobrodošla med nami, čudovite slikce si prlepla   :o, zgleda, da si tudi dobra fotografinja, kar v pasjem svetu tudi šteje, vsaj meni so fotke nekaj vrednega   :)

Fajn, da se obeta še kakšen nov šelti, menda je v Ljubljani na Viču še en mladič bluemerle, star okoli 3 mesece, bog ve od kod   ::)
Se bo že kaj pojavil kje, upam.



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #662 : 19 Avgust 2010, 10:43:11
Katja hvala za slikice! Res so lepe!!! :-* Tele od densija so mi ress ušeč! Lepo da si se tle tut prjavla  :D

My dog is my life :*


Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #663 : 19 Avgust 2010, 18:12:54
Hvala obema.  :)

resa, ja, tudi sama zelo rada fotografiram, tele fotografije v bistvu niti niso tako dobre, ker smo bili v senci, da psom ni bilo preveč vroče, pa ni bilo ravno veliko svetlobe..  :-\

Katja, ni za kaj, res, res je fajn fotkat takega pozerja kot je Dancer.  :o Drugače sem na forumu že več kot eno leto, pa me ni bilo nič gor, bom pa zdaj bolj redno, hihi. (:



Lp

''Dogs are miracles with paws.  ''


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #664 : 19 Avgust 2010, 18:55:31
Ja, res hvala za te slikce pd Pjeja, meni so krasne. Sploh zato ker se zdaj pospešeno ubadamo z učenjem kontrole impulzov, za kar se mora Pje neznansko truditi.
In zato ga je tako lepo videti v boksu, ko se trudi, da bi zadostil kriterijem:)

Dancer je pa itak supa-star!

Glede psarn, ma mene bolj zanimajo točno določene kombinacije. Recimo mama od Pjeja je že stara in ne bo več imela legla. Tako da zdaj bodo upam nadaljevali s kako sestro njegovo. Drugih psarn v Franciji, ki bi jih opažala visoko med rezultati praktično ni.

Nemških in Avstrijskih je pa kar nekaj. Če greš nekaj postov nazaj sem napisala, kaj je zdaj aktualnega, da se bo parilo, mislim da Austrian spirit. Te pse poznam in so v redu, to bi bilo fajn za agility.

Exellent Choice pa je tudi znana nemška psarna, iz katere je en starejši šelti od Daniela Scroderja, sam ta je res že kake 9 let star in staršev ni več da bi parili.
http://www.youtube.com/watch?v=kFe6P97LStQ
http://www.youtube.com/watch?v=9bTz5mYNCas

Zdaj pa ima iz Excellent Choice mladega samca, mislim, da je Nick, bolj svetlo rdeč. Bo tekel letos svetovno.
http://www.youtube.com/watch?v=-LpBwJ3IaaI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=vVDw-WHJGY8&feature=related



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #665 : 19 Avgust 2010, 19:54:00
Drugače pa kar se moje psarne tiče, sem na letošnjem evropskem videla Pjejeve tri sestre. Sestrico prav iz istega legla, ki sem jo gor nalepila, potem polsestro Demeter, ki se se je že kvalificirala letos za svetovno in pa še eno sestro iz iste kombinacije staršev izpred treh let.

Gledala sem trening Francozov in videla eno psico, ki mi je bila tako noro dobra, gibanje, pospeški, čisto odpičena... KOnča trening, malo jo gledam, pristopim in vprašam od kje je. A je mogoče iz Prairies Fauchees? In je bila res, pa ne samo to, ugotovili smo, da je čisto identičnh staršev. Najhuje pa je bilo to, da je imela res kratko dlako (meni ful všeč), krasno glavo, kopija Pjeja, pa taka malo večja, lepe strukture, suha, ampak konkretna. Prej nisem niti mogla pomisliti o kakem novem mladiču, niti v roku naslednjih 4 let, ker me Pje toliko preokupira, ampak ko sem njo videla... šit. Dobila sem pregrešne misli, da če bi ali bom spet novega psa imela, bi hotela mladiča od točno  te sestre. Sicer ne vem, če bodo kdaj mladičke imeli, ampak sploh si ne morem zamisliti, da bi kaj drugega imela.... ma tolk so mi hudi.

Še večja ironija pa je to, da je njena vodnica žena od Joffreyja, ki vodi tudi psičko U2 iz  moje psarne, malo starejšo, bil že 4x na svetovnem, večkrat tudi zmagal posamezne teke na evrospkem. No, njiju sem videla teči na evropskem leta 2006 v Luxemburgu, tekla do njega, ker se mi je zdel to najboljši šelti kar sem jih do takrat videla. V kot kataloga mi je napisal ime psarne, še zdaj to imam... Če mi ne bi napisal, ne bi znala po izgovorjavi poiskat te psarne in potem sem jih špejala nekaj let... Čista usoda.

No, drugače pa so Prairies Fauchesi na letošnjem evropskem popolnoma razturali. Pjejev stric Bad Boy je bil v individualnem agilityju tretji, zmagal finale. U2 in Joffrey sta small jumpingu bila prva in to s pol sekunde prednosti. V ekipnem jumpingu,kjer so skušaj šteti rezultati  vseh smallov in mediumov, torej nad 300 psov, so bili med prvimi petimi psi trije Prairies Faucheesi, tako da kamor si pogledal, tam si jih videl. Čeprav je pa res, da te pse vodijo mladi, hitri vodniki... Vzdih. Ampak so pa psi neverjetni.

Na svetovnem za Francijo tečejo 4 Prairies Fauchesi:
U2, sicer nič v sorodu, je starejša:
http://www.youtube.com/watch?v=lDboU49_WQo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=YXsECdcIN3U&feature=related
tetka Li:
http://www.youtube.com/watch?v=lbSZcJF0VDI
Stric Bad Boy:
http://www.youtube.com/watch?v=xtglh2VY-MM
Polsestra Demeter:
http://www.youtube.com/watch?v=qRUIGYarazs&feature=related



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #666 : 19 Avgust 2010, 20:03:07
OK teli posnetki so ČISSTTTT NORI!!!!!!!!!!!! kera hitrost, pa nadzorovanost, ubogljivos, pozornost ..... pa še in še bi lahko naštevali  :o :o :o :o Da bi men Dancer tkole teku!!!!!!!!!!!!!!!! No usak ma svoje slabosti pa prednosti :P uglavnem BRAVO telim!!!  :-*

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #667 : 19 Avgust 2010, 20:59:47
Dancer je talent in BO tako tekel!



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #668 : 19 Avgust 2010, 21:46:56
Jah no, sanje pač  :P Ne saj bova pridno vadila, da bo takole lavfal  :P ;) ;D

My dog is my life :*


Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #669 : 19 Avgust 2010, 22:16:34
Taar, ni problema za fotke, ga nisem imela ravno priložnosti slikat, upam, da bo drugič več.. (: Pje mi je res noro krasen, glavo ima noro lepo, pa meni so grozno všeč veliki šeltiji. Pa glavo ma drugačno.. Nevem, kako naj se izrazim, ampak definitivno drugačno glavo od drugih šeltijev, ki sem jih videla.  :-*

Če sem prav opazila, vsi teli šeltiji na agi posnetkih tečejo v mediumu? Baje Nox iz psarna EC tudi super temperamenten kuža. Ena njegova fotka:
vir: http://www.ecshelties.de
Meni res lep kuža.
Mi je pomembno, da so starši naspidirani, hiperaktivni in da niso plašni, ker to pričakujem tudi od mojega šeltija. ;P Vem pa, da je ogromno od mene odvisno.
Me pa zanima - v psarnah imajo ponavadi šeltije z zelo bujno dlako, ko pa gledam fotke npr. od Šeli, Kobija, Pjeja.. Pa nihče nima takšne dlake, kot naprimer Nox. A to natopirajo dlako, al zakaj imajo takšno bujno? So mi osebno bolj všeč šeltiji z bolj poleženo dlako, ampak karakter je pa v prvi vrsti.

Bom pa vsekakor gledala tudi na starše, ne samo na psarno, saj iščem hiperaktivnega kužka z veliko nagona. (:

Taar, teli filmčki so pa tudi NORI, sploh se ne morem odločit, kateri mi je bolj všeč. Tudi njihovi lastniki izjemno dobro vodijo svoje šeltije, pa ful zakomplicirani parkurji so. ;P
Komaj čakam, da vidim Pjeja takole dirkat.  :P
Aja, pa še to; mi daš prosim link tvoje psarne? Bi si rada malo pogledala.. Kje si pa našla psarno?

Pa da še Kinga pohvalim - mi je noro lep šelti, bi-blacki so res fuul redki, tako da komaj čakam še več njegovih fotk. :)



Lp

''Dogs are miracles with paws.  ''



Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #671 : 19 Avgust 2010, 22:42:34
Danes sta me navdušla šeltija na tem posnetku:

http://www.youtube.com/watch?v=EnZclTCNXnI

(prvi nekje okoli 0.45,ta glavna faca je pa tisti ogromen blue merle na 1.45)  Love it! :o



Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #672 : 19 Avgust 2010, 22:57:28
Danes sta me navdušla šeltija na tem posnetku:

http://www.youtube.com/watch?v=EnZclTCNXnI

(prvi nekje okoli 0.45,ta glavna faca je pa tisti ogromen blue merle na 1.45)  Love it! :o

Jeej, kakšne luštne šeltijske face!  :o :o :o
Tale BM je čist nor, košat pa tudi. ;P Meni so res noro lepi blue merle šeltiji, sploh tale psička Fame iz psarne Paradise Shelties mi je čarobno lepa: ;*

link psarne: http://www.paradiseshelties.de/index.htm Pozna kdo? Delajo pa tudi agility, samo posnetkov pa še nisem zasledila. (:


Lp

''Dogs are miracles with paws.  ''



Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #674 : 19 Avgust 2010, 23:18:39
Psarno Silver Shadow sem že kontaktirala, pa mi je vzrediteljica povedala, da ne delajo niti agilityja, niti paše, ker nima časa.  :-\

''Dogs are miracles with paws.  ''


Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #675 : 19 Avgust 2010, 23:21:55
Mamica moje Demi in Dancerja je iz te psarne in če po kom, sta silno ljubezen do prinašanja palčk in žogic dobila po njej, ker psica res energična. Definitivno je potrebno gledati na starše in če se odločaš za psa, s katerim boš delala agility se ti splača pogledat po delovnih linijah, četudi v kaki malce bolj razstavni najdeš dober primerek ;)



Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #676 : 19 Avgust 2010, 23:28:49
To verjamem, ker je Dancer res noro super zakon kužek (upam, da hmalu spoznam tudi Demi), mi pa veliko, res veliko pomeni, da starša tečeta agility. Nekako boljši občutek imam potem..  :-[ (: Imajo pa noro lepe kužke, vsaj meni. ;D

''Dogs are miracles with paws.  ''


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #677 : 20 Avgust 2010, 00:19:58
Jaz teh psarn ne poznam. Je pa skoraj NUJNO da če jemlješ psa za agility, sploh šeltija, da vzreditelj dela agility. Namreč šele če starši tekmujejo in ko vzreditelj kot agilitaš ve, kaj pričakuje, pozna dobre in slabe lastnosti svojih psov, šele tak lahko po občutku pari dobre pse. Saj recimo naključja so tudi, ampak če greš kupovat za agility, se na naključja verjetno ne zanašaš.

Od Pjeja vzreditelj je večkrat sam bil v francoski reprezentanci. Ima še druge pse, ampak recimo za enega merla je rekel, ta ni dobr za agility in ga ne priporoča za paritve. Zdaj njegov sin dela agilty in je vodnik od Bad Boya. Če imaš Bad Boya doma, potem lahko res primerjaš in razlikuješ.

Pjejeva mama nikoli ni ničesar delala, ampak bila je parjena z Pjejevim dedkom in nato Pjejevim očetom Athisom 4x (sinom tega dedka, Athis pa dela agility). Psi ki so prišli ven, so VSI do zadnjega nenormalni v agilityju. Imajo čisto drugo telesno strukturo, ki je še nikjer nisem videla, gibanje nešeltijsko. Imajo dolg korak, ker so dolgi v telo, in ne drobijo, kar je številka ena problem pri šeltijih. Recimo tista dva zgoraj na posnetku iz ameriških Nationalsov oba drobita. Sta pač zmagala, ampak meni nista nič posebnega. To je Pjejeva sestra Cara (3 leta starejša):
http://www.youtube.com/watch?v=tQrac4l8dr8

Iz istega legla kot tista kratkodlaka sestra, ki sem jo videla letos na evropskem, praktično ista je bila. S tem da je Cara še slabo odvodena, kar bi marsikaterega psa zafrustriralo, ampak še kar leti... S tem da je Cara že pri 8 mesecih bila ful sfokusirana na vodnika je in že oreng trenirala agility, Pje ni tako preprost. Je tudi čisto nasprotje od moje starejše psice Tare, ki dela zato da ugaja in se tudi recimo dobrika ljudem. Pje ljudi sploh ne vidi in dela le zase. In je grozno impulziven, ful rad preganja, pse predvsem in skratka kontrolirat se mu ob pogledu na premikajoče se stvari je kar težko. Tako da bi lahko marsikdo obupal, je treba pač najti pametnejše načine, da se uči to svojo pasjo strast usmerjat. Ampak ni ravno pes za začetnike.

Drgač se pa pozanimaj če je Nox brat od Danielovega Nicka?



kris

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #678 : 20 Avgust 2010, 08:50:00
Drgač se pa pozanimaj če je Nox brat od Danielovega Nicka?

Nick je sin od Noxa.



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #679 : 20 Avgust 2010, 10:46:55
Teli posnetki od Pjejeve sestre...  :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o vauuuu. Kera hitrost.... Je res da pa večina šeltijev drobi... čeprav imam občutek, da ima Densi nekako pri teku podaljšan korak, oz ne drobi toliko  :-[. On se ful zažene in se včasih v enem koraku (pri polnem galopu) ful odrine (dela odrive dolge skoraj 1,5 m). To sem že sprobavala na sprehodu, ko se je nekje na polju ostavil in vohal prav dolgo časa, sm mu zbežala in je bil Wauuuu hitro pri meni... Na koncu je zgledalo kod da bi skakal ali pa kot pri človeku tek s poudarjenim odrivom... Res je bil smešen  :P mislim da imam celo en posnetek, bom pogledala...

Ja je pa D leglo res podedovalo svojo energičnost po svoji mami  :D Pa čeprav sta vzreditelja samo malo jlubitelsko delala z njo agility (samo nekaj časa, bolj malo za zabavo). Očeta ravno ne poznam, ker je iz francije, ampak kolikor sem zvedela od vzrediteljev, je zelo dober rastaven pes, tako kot vsi psi iz psarne njegovih staršev (so vsi ful napuhneni)... vglavem bolj rastavni...

Z dlako pa je tako, če imajo starši full dlake, jo bodo imeli tudi mladiči, če pa je starši nimajo toliko, jo bodo imeli tudi mladiči manj... Densijeva mama je boj energična, ma manj dlake, ma rada žogice, je zlo fit, njegov oče je pa bolj napuhnjene sorte... lahko bi pričakovali da je densi njeke vmes. No saj D leglo je povečini, samo da je še bolj hipreaktivno kot njihova mama  :D  :P.

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #680 : 20 Avgust 2010, 17:27:38
Ja Cara je res ektremna. No njeno čisto sestro iz legla sem videla na evropskem, ki je bila meni še boljša, Campbell des Prairies Fauchees. Sam njenih posnetkov pa ne najdem, žal. Zaradi nje sem dobila nore ideje, da naslednjega psa bi pa sam od nje hotela... (Joj joj, me je čist uničla)

Drgač pa je Pje od tukaj:
http://www.chiens-de-france.com/site_eleveur/index.php?ID_SITE=5585&ID_ELEVEUR=5254



Takole mu je Bad Boy pripovedoval pasje pravljice za lahko noč, na dan odhoda, predvsem o tem, kako naj bo poreden šeltijček. Bad Boy je bil glavni vzgojitelj in upam, da so čim več njegove porednosti se naučili.



In Bad Boy pred parimi tedni, na evropskem prestolu:) In seveda naš Zoltan Pap na drugem mestu, čestitke!



Dreams

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #681 : 20 Avgust 2010, 18:35:57
Par slikic Kinga, kako kaj napreduje v rasti.... :)


Najboljsa "igraca"...


Malo "norcevanja"...


Koncentracija (na zogico seveda)


Tud po toboganu radi "sibamo"...(ponovno za zogico seveda  :D )





Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #682 : 20 Avgust 2010, 21:16:34
OOOOOOO mali King je vedno lepši  :-* :-* :-*  :P Res je lep  :D Čeprav mi na 2. sliki ne zgleda šelti - zaradi baru, pa ušesk  :P :P Upam da ga uspem kej vidt u živo, ker je prekrasen1  :D

Katarina ja te je zgleda tale Campbell des Prairies Fauchees čist očarala  :P Škoda da ni nobenih posnetkov  ::)

My dog is my life :*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #683 : 20 Avgust 2010, 22:56:38
In Bad Boy pred parimi tedni, na evropskem prestolu:) In seveda naš Zoltan Pap na drugem mestu, čestitke!


In seveda naš očka na tretjem :P :P ::)

waw, nisem vedla za Zoltana, bravo!


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #684 : 20 Avgust 2010, 23:20:02
Katarina ja te je zgleda tale Campbell des Prairies Fauchees čist očarala  :P Škoda da ni nobenih posnetkov  ::)

Ja, Pje me je itak začaral do konca in me uničil za vse pse na planetu. V mojih očeh seveda. No ko sem mislila, da več nikoli niti enega psa ne bom pogledala, me je pa seveda njegova cela sestra čisto iztirila (in dobila sem čisto nepotrebne ideje, da bi imela od nje TAKOJ mladička). Ampak tako je prav, moramo biti začarani od svojih psov. Jaz se vsakič uščipnem, ko ga pogledam, da ga res imam.

Ja, na tej zgornji sliki je pa res napol naša žlahta od enih parih:)



Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #685 : 21 Avgust 2010, 00:15:54

Od Pjeja vzreditelj je večkrat sam bil v francoski reprezentanci. Ima še druge pse, ampak recimo za enega merla je rekel, ta ni dobr za agility in ga ne priporoča za paritve. 
Je to res, da baje merli niso tako hitri za agility? To sem slišala sedaj, pa mi je malo smešno, ampak očitno res (?).

Imajo dolg korak, ker so dolgi v telo, in ne drobijo, kar je številka ena problem pri šeltijih. Recimo tista dva zgoraj na posnetku iz ameriških Nationalsov oba drobita. Sta pač zmagala, ampak meni nista nič posebnega.
Kaj pomeni 'drobiti'? Sama res še nisem slišala tega izraza, ugibam, da so to majhni korakci v teku?  :-[


Drgač pa je Pje od tukaj:
http://www.chiens-de-france.com/site_eleveur/index.php?ID_SITE=5585&ID_ELEVEUR=5254
Sem včeraj že našla link, hvala. :) Se moram še malo v spletko poglobit, pa včeraj ni bilo časa...
___________

King je pa res superlep kuža!  :o Tudi fotke so prekrasne, seveda je še lepši model. ;P

___________

Pa še eno vprašanje imam;
Kakšne so bistvene razlike pri samcih in samicah (karakter in izgled)? Samci so verjetno večji, ali imajo tudi več dlake? So kakšne razlike v karakterju?


Lp

''Dogs are miracles with paws.  ''


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #686 : 21 Avgust 2010, 08:24:14
1. Merli so lahko prav tako hitri, samo večina ima merle za na rastave...Saj je merle samo barve ne  ;). Je pa res da na agiju opaziš največ sablov, dark sablov če smo natančni... Nevem zakaj...

2. Pomen drobiti je kar teško razložiti, ampak ja nekako bolj majhni korakci.... nevem kako naj ti razložim, bi morala videt u živo...

3. Bistvena razlika pri samcih in samicah je velikost in seveda dlaka. Karakternih razlik je zeloo malo... niti nemoraš določiti samci so taki,taki, taki pa taki... pri samicah je pa to, pa to, pa to, pa to... So lahko plašne samice in samci. Maš lah super aktivne samice, in tudi samce. Lahko maš full pogumno samico in tudi samca... Po mojem ni določenih razlik... Moje mnenje  :)

My dog is my life :*


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #687 : 21 Avgust 2010, 16:24:06
Moje opazovanje, sicer pri treh drugih pasmah, pa vseeno. Psice se bolj držijo vodnika, oz. ga bolj spremljajo in pazijo, da kje ne izgine, vodniku namenijo več pozornosti, medtem ko samce zunaj zanima 101 stvar. Na sprehodu samci naredijo tudi več kilometrine prav zaradi tega.
Andreja Jakopič je rekla, da je psice lažje zagreti za igranje, pa tudi da imajo bolj divjo igro.

Ampak ne vem, če se sme to posplošit. Prav sigurno je vsak pes po svoje drugačen.

Pri kooikrih v agiju srečuješ povečini le samce, ker so zaradi svoje višine bolj primerni. (Ne vem, če si kdo želi mediumčka na spodnji meji ;))

Jaz zase vem, da mi nekako samci ne pašejo. Ne vem, tako pač čutim.


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #688 : 21 Avgust 2010, 21:07:07
Ja se strinjam s tabo Petra. Na splošno to velja, šeltiji pa so pač psi zase... Ko sem se pogovarjala z vzrediteljema, karet spol bi vzela, sta mi razlożila pribliżno tako: na splošno ni veliko razlik, pri nas je glavna Ivy. Za njo pa Ori. Vsak ima čisto svoj karakter in ga nebi morali razločiti na żenski in moški karakter... nekako tako se je razlaga začela... se sicer nespomnim vsega, ampak sem se na koncu odločila za samca, čeprav sem bila na začetku za samico... šeltiji so ponavadi zelo navezani na lastnika, pa ni vażen spol ( seveda so lahko izjeme). Mene npr. Densi na sprehodu nemore ispustit iz uči, je cela panika če me ni. 

My dog is my life :*


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #689 : 22 Avgust 2010, 13:14:30
Malo za popestritev teme... Kobi z mojo Brino :)





Lepotec...




Kobi v akciji...




Nerazdružljiva prijatelja...