Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 376990

resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #690 : 22 Avgust 2010, 13:26:26
Dobra sta  :-* :-* :-*
Kobi zgleda zaljubljen, jo osvaja z " lipicansko hojo ", kar pleše okol nje   ;), fajn prjatljca  :-*



Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #691 : 22 Avgust 2010, 15:05:50
O poglej ga, lepotca Kobija!  :o
Kot vedno je preekrasen. ;* Komaj čakam,da ga spoznam.   :P

''Dogs are miracles with paws.  ''


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #692 : 22 Avgust 2010, 16:12:53
Oo kok sta fletna!!!  :o :D obadva sta prou srčka  :-*. A boste s Kobijem prišli na kakšno agility tekmo?

My dog is my life :*


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 22 Avgust 2010, 23:55:04
Oo kok sta fletna!!!  :o :D obadva sta prou srčka  :-*. A boste s Kobijem prišli na kakšno agility tekmo?

sej sta jih samo ene par "špricala"  :-[

Malo za popestritev teme... Kobi z mojo Brino :)

Nerazdružljiva prijatelja...


men je pa ta "naj"  ;)
Je to res, da baje merli niso tako hitri za agility? To sem slišala sedaj, pa mi je malo smešno, ampak očitno res (?).
___________

King je pa res superlep kuža!  :o Tudi fotke so prekrasne, seveda je še lepši model. ;P
___________

Pa še eno vprašanje imam;
Kakšne so bistvene razlike pri samcih in samicah (karakter in izgled)? Samci so verjetno večji, ali imajo tudi več dlake? So kakšne razlike v karakterju?
če je en merle shelti slabši, to ne pomeni, da so vsi merli slabi  :( jaz poznam enega, ki je bil 3. na SP v agility-ju, da ne govorim kakšnega smo letos (kakšno) videli v Belgiji, z eno besedo nora pa še lepa  ;)
King-a bomo ukradli  :P res je lepotec  :-*
ni bistvenih razlik, vsaj meni ne, je pa res, da imajo ponavadi samci mnogo več dlake (pa zopet ni pravilo  :-[)
sem pa res mislila, da je razlika med samci in samicami po karakterju, ampak od kar sem videla od Bounca sestro, tega ne bom več rekla, je mogoče še boljša kot on, pa je zame že on super  :-[



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 23 Avgust 2010, 01:30:01
Gled merlov, to so seveda bolj osebne izkušnje, ampak okej. Avstrijska agilitašica, ki je imela celo morje šeltijev, je rekla, da so merli neumni. Da res, da vsi njeni merli so v normalnem življenju manj iznajdljivi kot druge barve.

(Tega nisem jaz rekla:))

No, mene osebno pa noben merl v agilityju še ni navdušil, sicer so bili dostikrat na štengicah svetovnih, ampak da bi me res navdušili, ni bilo med šeltiji merla. Tako, da bi rekla, o šiiiit, ga ni bilo.

Glede samcev in samic imajo handlerji različne preference. Eni prisegajo na samce, eni imajo le samice. Jaz sem rekla, naj bo kar bo in tako tudi vzreditelju rekla. Sam ga je izbral in ni bilo debate (čeprav je njegov sin rekel, da bi si tega obdržal:)))

Mislim, da Pje ni za primerjat, ker je itak zmešan. Je ful samozavsten med psi in išče pasjo družbo (Tara je ne), bi šel povsod po svoje raziskovat, iz hiše priteče ven, kot da je zunaj zagledal 18 mačk, ki jih je treba ugonobiti (čeprav ni nikogar), ampak se mora oglašat in v naprej groziti. je pa tudi bolj navezan name in hodi  pod noge spat, medtem ko si Tara poišče najbolj oddaljeno sobo.... Za Taro lahko rečem da uboga, Pje pa tega koncepta ne pozna. On nič in nobenega ne uboga, počne tisto, kar je njemu najbolj v interesu, kar pomeni, da mora trening z njim potekat drugače, motivacija in kontrola impulzov, da vse kar počne, da  misli, da počne to, ker sam hoče.



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #695 : 23 Avgust 2010, 09:10:12
Waw je pa Kobi še bolj postaven od takrat ko sem ga zadnjič vidla :) .Kolko ima on plečne višine?

Jaz sem Dancerja vidla na agi tekmi v Žireh (al neki tazga)...Pa takrat ni tekmoval pa tekel, je bil bolj v boksu in na povodcu...No pa saj slikice vse povejo :D  :o .

King pa res pridno raste! Upam da ga bom kdaj vidla.  :D

No šeltiji se pa kar lepo širijo po sloveniji pa folk še vedno misl da so škoti. Zadnjič u mestu je en mali angležek zatulil: ''Look, a fox!!!'', in so me skoraj upilili za par sto eurou za sprehajanje divjih živali. Sem pa tudi že velikrat slišala: mešanc med lisico pa lesijem, mešanc med lesijem pa čivavo...noben še ni pogruntu da niso edine pasme: labradorec, dalmatinec, n. ovčar, zlati prinašalec, čivava, doga in škotski ovčar...'drugi so pa itak mešanci'.

No ko govorimo o nerazdružljivih prijateljih: prejšnji teden smo šli z avtodomom na švedsko po prijateljico...kupila si je mešanko med havanskim bišonom in toy pudlom-Molly . Molly je malo mlajš kot Šeli...in s Šeli sta se po petih minutah gledanja in ovohavanja že igrale in postale dobre in kmalu najbolše prijatelce...ker jih v akciji ni blo mogoče slikat smo počakal da so se umiril...







Zgoraj in spodaj se vidi, da sta nerazdružljive  :o



No in Šeli zdele zgleda takole:





Je tako tudi spala...ampak se je foto s tistim histeričnim zvokom uglasu in zbudu našga light sleeperja  :D

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #696 : 23 Avgust 2010, 09:28:21
Oooo kok sta luštne  :-* :-* :-* Sploh tale slika: http://en.netlogstatic.com/p/oo/030/567/30567794.jpg  :-* :D
Densi tud dostikrat tko na hrbtu spi, ga je prav smešno gledat  :P
Gled merlov, to so seveda bolj osebne izkušnje, ampak okej. Avstrijska agilitašica, ki je imela celo morje šeltijev, je rekla, da so merli neumni. Da res, da vsi njeni merli so v normalnem življenju manj iznajdljivi kot druge barve.

(Tega nisem jaz rekla:))

No, mene osebno pa noben merl v agilityju še ni navdušil, sicer so bili dostikrat na štengicah svetovnih, ampak da bi me res navdušili, ni bilo med šeltiji merla. Tako, da bi rekla, o šiiiit, ga ni bilo.

Glede samcev in samic imajo handlerji različne preference. Eni prisegajo na samce, eni imajo le samice. Jaz sem rekla, naj bo kar bo in tako tudi vzreditelju rekla. Sam ga je izbral in ni bilo debate (čeprav je njegov sin rekel, da bi si tega obdržal:)))

Mislim, da Pje ni za primerjat, ker je itak zmešan. Je ful samozavsten med psi in išče pasjo družbo (Tara je ne), bi šel povsod po svoje raziskovat, iz hiše priteče ven, kot da je zunaj zagledal 18 mačk, ki jih je treba ugonobiti (čeprav ni nikogar), ampak se mora oglašat in v naprej groziti. je pa tudi bolj navezan name in hodi  pod noge spat, medtem ko si Tara poišče najbolj oddaljeno sobo.... Za Taro lahko rečem da uboga, Pje pa tega koncepta ne pozna. On nič in nobenega ne uboga, počne tisto, kar je njemu najbolj v interesu, kar pomeni, da mora trening z njim potekat drugače, motivacija in kontrola impulzov, da vse kar počne, da  misli, da počne to, ker sam hoče.

Ja merlov za enkrat ni blo še tistih WAUU, ampak mogoče bo kdaj kakšen  ;)

Densi se mene drži k klop. Najraj mi spi pod nogam, res use bi delau z mano, šu na wc, se z mano tuširat, z mano bi jedu, zravn mano bi se še u avtu pelou (ampak je u boksu u avtu), z mano bi šu še u moje plavat, če druge nebi meu (morje mu ni glih tok ušeč, sploh za plavat)... Ni da bi se ga znebila... Pa nej bi ble samice take, nevem no pr šeltijih nemorš glih tega duločt (karakternih razlik)....

My dog is my life :*


Baski

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #697 : 23 Avgust 2010, 21:05:25
Hej, hej.
No, jaz pa se oglašam po dolgem času. Nazaj doma, konc prelepega dopusta na Škotskem. :'(
Vidim, da ste ful pridni na tem forumu.
Sem zelo vesela, da se je število šelti - loverjev tolk povečalo. Super.

No, Škotska - rodna dežela naših preljubih kosmtincev je res vredna ogleda, sam ne pričakujte, da boste vidli kakega šeltija, ker ti "Williami Wallacei" sploh niso neki hudi pasji navdušenci in redkokdo sploh pozna pasmo, razen...če obiščeš g. in ga. Nixon - lastnika najlepšega šeltija na letošnji svetovni razstavi psov. :P :P :P

Moram se malo pobahat.

G. Ian in ga. Margo Nixon sta lastnika psarne Japaro, sta razstavna sodnika, velika ljubitelja šeltijev, prava Škota, sicer pa zelo odštekan "all- our- friends- are -gay" ; malo starejši par (cca. 60 - 70). ;D
Margo je celo tako odštekana, da bi najraje prodala svojo hišo, kupila malo večji avtodom in samo še potovala in se seveda ukvarjala s šeltiji.

Najbolj me je presenetilo to, da sem sicer ( ne vem zakaj) pričakovala malo bolj "mevžaste" šeltije, videla sem pa kup zelo lepih šeltijev s "sršeni v riti".
Torej winning combination - razstavni plus zelo primerni za šport. Super! Aja, pa še crkljajo se super radi.
Jaz mislim, da sem bila v šelti raju. Samo Baskia je še manjkala.

Trenutno imata pri sebi 6 šeltijev - 4 psičke in dva samčka. Kar tri od njih so bile v času gonitve. En samček je bil sicer samo na dopustu - paritev, sicer pa je iz psarne Lavika. Živijo pa neposredno zraven ogromne črede ovc. Seveda nimajo revce nimajo miru...

Od njiju sem res dosti izvedela pa bom prišparala še za kdaj drugič, ker sem trenutno bolj na knap s časom. Pa poleg tega mislim, da bom sprožila val kritik, če razkrijem še njuno mnenje glede izgledov, karakterja, razstav in agilityja.

Za konec pa še nekaj fotk, ki niso ravno uspele, ker so 1.) nama ukradli fotoapart in sva mogla kupit novga(slabšega seveda) in 2.) te pasje rite niso ble pri miru.

Pozdrav


Ian in Margo - poza psičke v Ianovi rokah je obvezn jutranji pozdrav za vse njihove šeltije


Blue Bell se zelo rada lupčka


Žalostni obrazki, ko so se punce mogle malo umirit, da smo v miru popili "kavo" in pojedli muffin


Tole je pa še približno najbolj uspelo od mirnih fotk


No, zaenkrat je to vse. Ko bom imela pa malo več časa pa še kaj več

Lep pozdrav,
Petra




Petruška


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #698 : 23 Avgust 2010, 21:09:42
Waw kakšna lepa barvaa (4 in 5 fotka)

Noro lepi :*



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #699 : 23 Avgust 2010, 21:32:52
Joj, jest bi tud enkrat šla v šeltijev raj, da bi vse mrgolelo okol mene  :o



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #700 : 24 Avgust 2010, 01:14:08
Oooo, čisto so drugačni, ta svetli so zelo svetli! Tke drugačne obrazke imajo... Nekdo mi je rekel, da angleški sodniki (no sicer sta škota, ampak okej) preferirajo take z ljubkim izrazom... pa so res taki bolj ljubkasti.

Pa poleg tega mislim, da bom sprožila val kritik, če razkrijem še njuno mnenje glede izgledov, karakterja, razstav in agilityja

>>> Več povej!!!!!



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #701 : 24 Avgust 2010, 12:02:46
Oh ti kar zavidam  :P!!!!! Bit u šelti raju!!! Pa kere lepotce majo  :-|~  :-* :-*! :*

In ja, ko bo čas napiši use!!!!  :P  Bi bilo prav zanimivo slišat kaj o njunem mnenju o šeltijih!!! ;)

My dog is my life :*


Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #702 : 24 Avgust 2010, 18:11:31
Še en odličen šelti-agility video 8) Me prav zanima s katere psarne je ta psiček :o

http://www.youtube.com/watch?v=NN3PC7HEHkI



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #703 : 24 Avgust 2010, 18:15:48
A ni ta šelti zmagal lani svetovno v agiju?  :-[ :-[


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #704 : 24 Avgust 2010, 18:40:41
V skupnem seštevku je zmagal, ja, samo lani je bila v smallu čudna situacija, ker je zaradi kombinacije most-tunel zadnjih 10 najhitrejših psov iz jumpinga pocepalo ven, ker so se zdiskali na tistem mestu. recimo u2 je bila v agilityju 2, pa ji nič ne pomaga disk iz jumpinga:
http://www.youtube.com/watch?v=lDboU49_WQo

Drugače pa še nekaj small šeltijev, ki vedno znova dosegajo najvišja mesta na svetovnem:
UNique iz britanske psarne O'Bay (teče za Dansko):
http://www.youtube.com/watch?v=NipMZy7Oa6E

Polbrat Indiana /Indy iz iste psarme (oba brez jajčk, šmrk šmrk):
http://www.youtube.com/watch?v=MRmh7JlfvOU
http://www.youtube.com/watch?v=r0hKjvqF4IE

Paynery iz Rusije, večkratni zmagovalec posameznih tekov in enkrat skupni(ne vem katerega leta):
http://www.youtube.com/watch?v=CG2rV9q_2o0

Zdaj še medium Nitro iz Kanade:
http://www.youtube.com/watch?v=izfmi2XslF0
Je bil pri Silviji na seminarju in je v živo baje vse to in še več:) Kakšen šeltijski cucek.

Tukaj dol je več posnetkov šeltijev, ki gredo letos na svetovno za Kanado, npr. Nitro, Ninja, Copine, Favor...
http://www.youtube.com/user/ckcatc2010

Favor ima počasno vodnico, ampak dokaz, da lahko tudi šeltiji laufajo brez vodnika!:
http://www.youtube.com/user/ckcatc2010#p/u/16/tx5DJt8yM4A

5rca, če to še bereš, dej poglej si Tanafona, borderja (gor na kanadskem linku). Kuga za vraga.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #705 : 24 Avgust 2010, 19:39:53
Jap, se strinjam za small lani. En za drugim so šli ven.  :-\ Kar je bilo dobro za Urško.  :P ;)  Se mi je zdela znana vodnica pa sem vprašala, če je to to (njenega teka se pa itak ne spomnim od tam  :-[).

OT: Border zgleda fizično ful sposoben, ampak meni osebno ni všeč (mi delujejo kot, da jim je bedno laufat  :-[ ).


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #706 : 24 Avgust 2010, 21:49:28
OOOooo vauuu teli vide  :oi... k bi men tkole moj pes laufal tkole... midva bova ko na ta zadnmu posnetku, ko je lastnica tok počasna  :P :-[ :-[, dons sva se na treningu spet kregala zarad slaloma  >:(.... ampak tunele mi je pa tko lepo spelu  :o ;D!! Napredek je  :P

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 24 Avgust 2010, 22:23:02
Densi je zakon. Vse ga še čaka:)



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #708 : 25 Avgust 2010, 08:27:08
Densi je zakon. Vse ga še čaka:)

Hh, hvala  :).

My dog is my life :*


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #709 : 27 Avgust 2010, 20:54:33
Noh pa da še midva malo poteživa... Nekaj slikic iz današnjeg asprehoda  :D  Se opravičujem za kvaliteto slik - navaden digitalec + ful oblačnost = GROOZA

Najprej obisk pri kravici




Poj mau poziranja na travniku












In za konec šeena kao elegantna  :P


To bo to zaenkrat  :)

My dog is my life :*


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #710 : 28 Avgust 2010, 11:04:44
Lep kuža je tale Dancer  :o, se mi zdi, da bi bla Kala tudi takega mnenja  ;)

 :-* :-* :-*



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #711 : 28 Avgust 2010, 13:54:17
Hahahaa hvala  :-* Prideta mogoče na katero agility tekmo?

My dog is my life :*


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #712 : 28 Avgust 2010, 18:35:58
Ja z nama je pa tko. Obe imava raje dolge sprehode, kot skakanje čez ovire in norenje po parkurju. To sva v njeni mladosti probale, pa meni neko tekmovanje ni lih na kožo pisano  ;)
Zdaj pa sicer rada gledam, ampak Kala se prec naveliča, laja itak na vsakega, pol pa ne smeva bit ravno blizu, zadnjič na Barju so naju podili stran  :(, od daleč je pa brez veze gledat. Božanja od tujcev ne mara, spuščena ne more bit, ker bi šla vse pogledat, ker je firbec   ::) ... tko da, verjetno bova kar tam, kjer se imava obe fajn   ;)

aja, pa še bele črtice nima na čelu   :P



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #713 : 28 Avgust 2010, 19:30:40
Škoda   ::) pa kje in kdaj drugič  ;)
Densi se tud nemara glih usiljivih ljudi, ampak se počasi navadi. Hhh men pa še pomisli ne da bi mi ušu, ker ve da se pr men zmer dubi kšn priblošek al pa   :-|~ŽOGA :-|~    :P. Pa ja nima bele črtice na čelu  8)

My dog is my life :*


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #714 : 29 Avgust 2010, 22:25:10
aja, pa še bele črtice nima na čelu   :P

te tudi naš nima  :P :P :P , pa meni je ta črta pomebna bolj pri t.i. črnih glavah, ker je čisto drugačen izgled psa, ki je popolnoma črn v glavo, kot če ima vsaj nekaj belega  :-[ pri svetlih mi je to btw



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #715 : 30 Avgust 2010, 01:13:33
Današnji sprehod  :)














resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #716 : 30 Avgust 2010, 05:58:57
 :o  :o  :o  :o  :o  :o kakšne super slikce 

Tole pa so manekeni  :D  en lepši od drugega  :-*
Kobi ima še "vedno" doooooolg rep   ;D
A je tale "črnuh" od "poljske Mojce" ?

vsi si zaslužijo  :-* :-* :-*



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #717 : 30 Avgust 2010, 06:09:23
Še to - tacgale lepga repa, kot ga imata Kobi in Kala, ne najdeš "pod soncem"  :D
Kadar grem na razstave, sem še posebej pozorna prav na repe   :D
Vem, da to sploh ni važno, ampak ga težko vidiš pri šeltijih, pa tudi pri škotih   
Sicer bi jih pa mogoče oviral pri tekmovanju, ali pa ne   ;)



Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #718 : 30 Avgust 2010, 09:16:04
Oooooooo lepotci!!!  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :o  Jah meni je pa pri vseh barvač popolnoma vseno a ima belo liso a ne... Važen da je šelti  :P Densi ma rep drugače res kratk, po ga pa dlaka fuul podalša  ;)

My dog is my life :*


Loty.

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Moja kratkonoga lepotička.<3
Odgovori #719 : 30 Avgust 2010, 11:15:11
Hejla! (:
Vidim, da ste kar nekaj pisali, ko me ni bilo zdaj 5 dni na forumu. ;P (z družino smo šli še na zadnji izlet med počitnicami)

Katja-krasne slike Dancerja, bjutiš je.  :-* :-* :-* Tisto modro ozadje je zakon! ;D  :o

Šapa-VAUU!  :o Če še malo tako pocukranih Kobijastih fotk vidim, sladkorno fašem.  :-|~ Krasen je res. (:

Za agi posnetke si moram pa še čas vzet, zdajle sem se samo na hitro prišla javit sem. :P Bom potem še tisto komentirala. ;P

''Dogs are miracles with paws.  ''