Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 375940

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #900 : 27 Februar 2011, 16:29:36
Jaz sem parkrat v SG srečala Hollina na sprehodu, verjetno sorodnik od Happy and co. Simpatičen pesjan, menda pa ima zelo rad ptice, sploh čaplje in ga imajo v bližini voda etc na flexu.  :)

Bino sem pa mogla za tisti čas, ko sem ga pobožala vstran poslat za žogo, ker ji ni blo povšeč. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #901 : 27 Februar 2011, 17:18:23
Js bi kšno slikico  :o

A je Bini Hollin teživ a je bla lobusumna? :)

My dog is my life :*


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #902 : 27 Februar 2011, 21:06:50
Hollin je vljuden gospodič. Bina je rukselj. Mal je bla lubusumna, ko sem ga pobožala, pa opažam da najraje vidi, da se ji večina psov ogne oz. da jo pustijo na miru-šnoh šnoh in gremo naši dalje. Tu in tam ji je kak pes-psica všeč v taki meri, da se hoče igrat. Pomojem ne mara psov nad katerimi se jaz preveč navdušim, tekmovalnost in to.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #903 : 28 Februar 2011, 18:18:11
Aha  :)

My dog is my life :*


Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #904 : 14 Marec 2011, 11:17:16
Zivjo. Jaz pa bi prosila za pomoc....torej nekje konec tega leta imam namen kupiti to lusno kepico,vendar pa bi prosila za linke od kaksnih vzrediteljev v Avstriji,na Madzarskem ali na Hrvaskem pa seveda v Sloveniji. Po tipkanju in iskanju v googlu sem najdla eno stran iz SLO in eno psarno iz AVSTRIJE... Zelo bom vesela vase pomoci !  :D  Predvsem pa iskreno hvala ze zdej in en skoraj ze pomladni pasji pozdrav !  ;)

(lahko mi odgovor napisite tudi pod zs)

I rather die than stay away from my big love- dogs !


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #905 : 14 Marec 2011, 13:14:05
Ne vem če ti bo kaj pomagalo, ampak ko jaz iščem vzreditelje raznih pasem po Evropi, pogledam na http://www.eurobreeder.com pa malo brskam.



Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #906 : 14 Marec 2011, 14:19:27
No sej je ok...tako se ne mudi z nakupom,zdaj sem najprej v slovensko psarno pisala. Le prej bi rada stopila v stik z vzrediteljem. Hvala ti za link!  :) :) :)

I rather die than stay away from my big love- dogs !


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #907 : 14 Marec 2011, 15:08:20
U še edn sheltie fan več  :D Kako pa da si se odločila za šeltija  :)? (samo radovedna sem ;P)

V Sloveniji je psarna Sheltiko :) Kakšnega šeltija bi pa mela? Za kšne športe, družinskega psa, bol mirnega, čist hiper, dlaka... ;) bi se izbor velik zmanšal :)

My dog is my life :*


Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #908 : 14 Marec 2011, 18:39:15
U še edn sheltie fan več  :D Kako pa da si se odločila za šeltija  :)? (samo radovedna sem ;P)

V Sloveniji je psarna Sheltiko :) Kakšnega šeltija bi pa mela? Za kšne športe, družinskega psa, bol mirnega, čist hiper, dlaka... ;) bi se izbor velik zmanšal :)

Tako bom rekla...ker je mala hiperaktivna kepica :D Vsec mi je se Border Collie(zaradi njegovega neutrudnega znacaja,volje po delu in vdanosti lastniku)...samo mi je malce prevelik-ceprav ni tko zelo ampak vseeno...raje imam manjse pasme in ta mi je (ne po videzu) mali border. In prav zato ker so mi vsec trikci,agility,...bi rada imela enega šeltija,taksnega bolj sportnega. Doma imam ze eno psicko terrierko in isceva nekaj manjsega,saj ziviva v stanovanju. Predvsem pa so mi najbolj padli v oci v Celju na razstavi...pa seveda tudi na agility tekmah.

Torej neke omejitve nimam; ni mi pomembna barva,le da bo zdrav mladicek! :) Raje bi imela taksnega z ne predolgo dlako (puhasto) :D ,pa da je tko bolj vmes med hiperaktivnim in mirnim...to bi tko v leglu spremljala. Prav zato moram malo prej spoznat vzreditelje. Ti si svojega kupila v SLO? Sem videla slikce tukaj v tej temi in je krasen!!!  :-*

I rather die than stay away from my big love- dogs !


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #909 : 14 Marec 2011, 19:50:33
Če primerjaš Dancerja in bockota je razlika ogroomna ;) Res da je "preveč" hperaktiven, prenor na žoge in podobno in zeloo ljubi vodo, se karakter ševedno zelo razikuje od borderja; Densi nima tega "hočm delat zate" ampak "delou bom če bom meu korist" :P Ne se sicer ozirat nanga ker je mal spešl (xD) Ker imaš terierja ti tak šelti vrjetno nebi delov tok preglavic in si s tem vrjetno ne bi belila glave  ;D So tut taki šeltiji ki majo to "hočm delat zate" ampak je možno da dobiš nekej podobnega Dancerju  >:D Majo čist drugačno energijo kt borderji, neznam ti razlužit kako  :-\ Vrjamem da si se že pozanimala o naslednjem, pa ševedno: Ko boš mela mladička boš morala ogrooomno dat na socializaciji, saj so v nasprotnem primeru lahko rahlo plašni in nezauplivi (do ljudi, psov, drugih živali...) :) Treba je tut pametno usmerjat njihovo energijo, kar morš delat tut pr borderjih delat ;P Ponavadi se šeltiji nort umirijo,( če majo seveda dovol rekreacije) in so zato supr družinski psi :)

Male puhaste hiperaktivne kepice  ;D Sej to zgleda nekak tko ja :P Ja moj pobalinček je iz Sheltika ;D Js sem iskala bolj mirnega šeltija in sem izbrala najbol mirnega iz legla, ampak ni ostalo nič mirnega pri njemu :P Je super družinski pes in hkrati mu gre super agility, frezbee, canicross, lovljenje žog,.... zlo vsestranski uglavnem :) nekak taki psi so iz Sheltika, mogoče so kšni mal bl mirni (šezmerej so norci) tko da če bi vsestranskega šeltija ti priporočam da vzameš iz Sheltika, ker sta vzreditelja res super, pa tut usi psi tm so dost odprti do ljudi in večina ima kr dost nagona ;)

Če hočeš zvedt še kej več, al pa se zment za sprehod,... mi lahko pošleš ZS ;)

My dog is my life :*


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #910 : 19 Marec 2011, 13:14:14
Prosim za malo šeltijske pomoči!

Moj mini filmček s Taro in Pjejem je prišel med zadnjih 5 finalistov med 200 poslanimi filmčki:
http://susangarrettdogagility.com/2011/03/brilliant-recall-course-student-videos-contest-day-3/
 
Prosim le za en klik na to stran, ni se treba prijaviti in nato glasujete, moj video je Recalls Out of Slovenia.
 
Šlo je za internetni tečaj Susan Garrett o odpoklicu in motivaciji  lanskega avgusta, sodelujoči smo bili povabljeni, da pokažemo svojo izkušnjo in za nagrado jih bo najboljših nekaj dobilo naslednji tečaj o agilityju zastonj (je precej drago, tako da bi bilo fenomelnalno, da rata).

Hvala, vsak glas šteje!



Jasi

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #911 : 19 Marec 2011, 14:18:42
Super filmček, držim fige, da vama rata  :)

Jasi


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #912 : 19 Marec 2011, 20:43:09
Res super posnetek in seveda sem glasovala ;D

My dog is my life :*


*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #913 : 19 Marec 2011, 23:03:15
Super filmček, in seveda sem glasovala. :)



Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #914 : 19 Marec 2011, 23:26:59
Sem oddala se jaz svoj glas...supr filmck!  :)

I rather die than stay away from my big love- dogs !


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #915 : 20 Marec 2011, 20:58:42
Hvala vsem, upam, da uspe!



Agyness

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #916 : 20 Marec 2011, 23:31:19
Glas tudi od naju z Demi- drživa tačke ;D



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #917 : 21 Marec 2011, 14:53:14
HVala za vsak glas - uspelo je in med 200 filmčki je naš prišel med najboljših 15 in nato z glasovanjem med top 5, tako da dobimo nagrado (zastoj tečaj o conah 2o2o) - whoohoo!!!

Rezultati tukaj:
http://susangarrettdogagility.com/2011/03/kick-off-to-an-exciting-week/

Filmček s Taro in Pjejem pa tu:
http://www.youtube.com/watch?v=DB-vQrYJvjs



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #918 : 21 Marec 2011, 15:19:27
HVala za vsak glas - uspelo je in med 200 filmčki je naš prišel med najboljših 15 in nato z glasovanjem med top 5, tako da dobimo nagrado (zastoj tečaj o conah 2o2o) - whoohoo!!!

čestitke  :).
Ampak zakaj pa rabiš tečaj 2o2o  :o? A ne boš delala tekočih con  ;) ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #919 : 21 Marec 2011, 15:35:28
Čestitke  :o supr ste; ti, Pje in Tara  :D Pa veliko sreče na tečaju  :P

My dog is my life :*


*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #920 : 21 Marec 2011, 20:25:57
Oooo, čestitkee! :o



čepica

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #921 : 21 Marec 2011, 22:54:33
Super, bravo!

mikro šetlandski blog, ki ga piševa s Happy.


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #922 : 23 Marec 2011, 18:34:38
*Taar* super video  :o

Prejšnji teden smo spoznali Happy, super lepo psičko. Se vidi da sta sestrice  :P (sporočam z malo zamude zarad tehničnih težav)

Smo zlo veseli, ker je končno pomlad in bol toplo. V nedeljo smo šli na Janče.

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #923 : 23 Marec 2011, 21:56:06
čestitke  :).
Ampak zakaj pa rabiš tečaj 2o2o  :o? A ne boš delala tekočih con  ;) ?

Mislim, da jo zanima predvsem gugalnica. ;)


čepica

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #924 : 25 Marec 2011, 21:53:50
*Taar* super video  :o

Prejšnji teden smo spoznali Happy, super lepo psičko. Se vidi da sta sestrice  :P (sporočam z malo zamude zarad tehničnih težav)

Smo zlo veseli, ker je končno pomlad in bol toplo. V nedeljo smo šli na Janče.

Res je bil fin sprehod pa še kuže sta se lepo ujeli! Bo treba kmalu ponovit!

mikro šetlandski blog, ki ga piševa s Happy.


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #925 : 27 Marec 2011, 20:09:22
Dones sem mal brskala po zelo starih slikicah, skritih njeke v računalniku in sem našla tole;

Dancer the majhni ;D










Pa primerjava zdej ko je že večji;







Kok je biu pa smešeen  :D Tak drobižek mali, pišče oguljeno  :D

My dog is my life :*


Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #926 : 01 April 2011, 22:27:08
Katja super slikce!!!!  :o :o :o

Lepotec pa je ze od malega...  :-* :-*

I rather die than stay away from my big love- dogs !


*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #927 : 03 April 2011, 18:22:33
Denskooo, lepotec! :)



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #928 : 04 April 2011, 20:11:20
ampak ma Densk še vedno puppy-face (ta zadne 2 fotke)  :-*
lepotko mali :-*

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Katja in Dancer

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #929 : 04 April 2011, 20:27:52
Haha ja to pa ja :P

My dog is my life :*