Shetlandski ovčar [Shetland Sheepdog]

puppa · 375925

natasaq

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1110 : 15 September 2020, 12:09:03
Pozdravljeni

Naša družina se je odločila, da je čas, da se ji pridruži še pasji družinski član. Ker bi res radi izbrali psa, ki bi nam ustrezal, sem se z vso resnostjo podala v raziskovanje pasem. Naletela sem na sheltije, ki nam, glede na opis pasme in po pogovorom z vzrediteljico, prav zares ustrezajo, skrbi me le ena stvar. In sicer njihovo lajanje.

Živimo namreč v vrstni hiši z atrijem in približno pol leta je atrij podaljšek naše dnevne sobe, torej bi se pes večino dneva, ko bi bili doma, prosto sprehajal med atrijem in dnevno sobo. Skrbi pa me, da bi ob vsakem premiku na ulici, ko bi mimo našega atrija kdo hodil, ko bi se mimo sprehodila mačka, ko bi soseda spustila rolete in podobno začel lajati, kar bi sosede nedvomno zelo motilo in tudi sama se ne bi počutila sproščeno, če bi morala biti vse čas na preži, kdaj bo začel lajati. Ne moti me, da opozori, če kdo pozvoni na vratih, tudi lajanje med igro je sprejemljivo, lajanje s katerim pa bi opozarjal na najmanjšo spremembo v okolici pa mislim, da v naselju v katerem živimo, nikakor ne bi bilo dobrodošlo.

Ker nam je sicer pasma res zelo všeč, tako vizualno kot karakterno, iščem informacije iz prve roke. Ali se sheltija da odvaditi, da ne opozarja z laježem na vsak premik v okolici?

Hvala za vaša mnenje!

Nataša



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1111 : 21 September 2020, 13:42:40
Če govorim iz lastnih izkušenj, bi rekel da niso vsi Sheltiji glasni ... mislim da je odvisno od karakterja posameznega psa.
Seveda pa je veliko odvisno tudi od vzgoje, torej če bi ga že od začetka navajali, da lajanje na sosede ni zaželeno, so dovolj pametni psi, da se to naučijo :)

Pa veliko sreče pri izbiri novega družinskega člana ;)

Lp, Črt