Evropska razstava, Budimpešta 3. - 5. oktober 2008

Apollo · 12657

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #30 : 29 Avgust 2008, 08:24:02
Casper, na kater email si to spraševala? Mene tudi zanima, če so prejeli, prijava je bila poslana zadnji dan drugega roka po faksu.  ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #31 : 29 Avgust 2008, 08:38:46

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #32 : 12 September 2008, 11:00:36
No danes sem se odločila klicati na Madžarsko, ker ni nobenega glasu od njih :P. Javila se mi je prijazna gospa in črkovala sem ji ime psa in svoje ime in priimek. Po vsaj 10 minutah iskanja in pogovorov v Madžarščini s sodelavci, niso našli nič (ker je kljub temu, da sem ji vsaj 5× črkovala razumela ime Nube Mera namesto Nera) ::). Povedala sem ji, da sem prijavila on-line, da je moja prijava že več kot mesec in pol sprejeta in ji povedala eno cifro, ki se ti izpiše, če to prijavo stiskaš 8).
No potem me je končno našla in ugotovila sem, da sva v napačnem razredu - open namesto champion :-X. Pa me je vprašala, če imam uplodan šampionat-sem rekla da ja in da sem jim ga celo še enkrat poslala na mail ???. Pa je šla spet preverjat in na on-line očitno odkrila šampionat in po oh my God je rekla-We will fixed this... :)

No prijavljeni smo... Še vedno pa nisem ziher, da bomo v pravem razredu ::). Potrditve pričakujte v naslednjem tednu, prav tako statistiko, ki bo objavljena na njihovi spletni strani :o.

Lp Neca

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #33 : 12 September 2008, 11:22:19
Neca, hvala za pomoč. Sem klicala na Madžarsko in so rekli:

"Everything is ok, you are in the catalogue. You will get a confirmation next week, we have only sent first 5000".

Torej, sem pomirjena. Že v drugo :) Se vidimo na razstavi.   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #34 : 14 September 2008, 09:29:33
Neca, kam si klicala? Meni po emailu ne odgovorijo  ::) :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 14 September 2008, 12:41:48
No potem me je končno našla in ugotovila sem, da sva v napačnem razredu - open namesto champion :-X.
Hehe, našga fanta so pa med punce dali..je rekla da bojo popravili, upam da bo na razstavi vse ok.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 14 September 2008, 12:47:02
Neca, kam si klicala? Meni po emailu ne odgovorijo  ::) :-\
Probaj na tole cifro

00 36 70 376 48 98

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #37 : 14 September 2008, 16:36:00
Hvala, bom jutri.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #38 : 14 September 2008, 17:34:22
Ja na to številko sem klicala... 8)

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2

terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 19 September 2008, 21:36:23
uuu pišuka   :o :o :o :o :o :o :o

Sam dodatnih 62 bostoncov  :D :D ::) ::)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 22 September 2008, 09:27:28
Pa še povezava v angleščini:
http://www.eurodogshow2008.hu/kiallinfo/index_en.html
LP Tjaša



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 22 September 2008, 10:54:25
Tjaša, mislim da te doma končno čaka potrdilo, jaz sem danes dobila :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #43 : 22 September 2008, 11:31:54
Upajmo,da res.
LP Tjaša



Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #44 : 28 September 2008, 20:41:46
A bo kdo gor v nedeljo pa ima prostor še za eno rit (brez psa) v avtu?

Lp

Nič nima smisla. Smisel nastane.


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #45 : 30 September 2008, 17:04:03
Malo pozno, pa vendar... a ima kdo mogoce kak prost sedez v avtu oz. ce kdo potrebuje prevoz lahko tudi jaz vozim. Vbistvu rabim samo druzbo!  ;D  Prenocisce bom uredil tam, ce pa ima kdo odvec posteljo ali pa ramo, pa bom sploh vesel.   ::)

Hvala!



kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 30 September 2008, 17:17:33
popo, midva greva v soboto gor in v nedeljo nazaj. :)



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #47 : 30 September 2008, 17:55:33
kajči hvala za ponudbo, ampak jaz bi moral bit v soboto zjutraj ze tam, tako da mi ta opcija zal ne odgovraja. Hvala vseeno :)

lp



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #48 : 02 Oktober 2008, 12:41:26
Se da komu napisat, kje imate namen vozit do dol. Meni Michelin vrže pot po Sloveniji do Ormoža, nato preko Hrvaške čez Čakovec in nato po Madžarski... Je to ok ali obstaja kaka boljša varianta.
Je treba kupit kako vinjeto za avtoceste doli...

Lp Neca

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #49 : 02 Oktober 2008, 13:24:09
Prek Hrvaške nima smisla. Po Sloveniji imaš dve možnosti (ne vem, od kod si, bom na splošno napisala) ali preko Maribora do Murske Sobote in nato do Lendave preko mejnega prehoda Pince (ker če greš čez Dolgo vas narediš nepotreben ovinek), od koder prideš skoraj direktno na madžarsko avtocesto. Druga možnost po Sloveniji je čez Ptuj, preko Ljutomera do Lendave in potem enako naprej.

Aja, ni to bolj "do gor"? :)


http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #50 : 02 Oktober 2008, 13:34:28
Hvala Sammy... Štartamo iz Ljubljane, tako da nam je praktično vseeno katero pot uberemo. Katero možnost nam bolj priporočaš (katera je hitrejša).
A je denar najbolje menjat že tu v Sloveniji a so na meji kake menjalnice?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #51 : 02 Oktober 2008, 13:35:02
 Ojla!

  Sem bila opozorjena, da je treba takoj na meji kupit vinjeto, ker je potem naslednja bencinska precej dalec- vmes pa en kup policajev. Tako da- NE POZABITE VINJETE!!!

 cAO-sLAVI



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #52 : 02 Oktober 2008, 13:36:15
Aha torej vinjete tudi potrebujemo. Hvala Slavi :-*! Se ti da napisat, kje boste vozili?

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #53 : 02 Oktober 2008, 13:55:19
Meni so 4 različne strani na netu + garmin vedno pokazale pot na ptuj in potem preko Hrvaške (malo nad Varaždinom), kjer si zelo kmalu čez mejo na avtocesti. Mi bomo šli tam. Plačaš 7 kun cestnine za hrvaško AC in seveda vinjeto rabiš za Madžarsko, ki pa se jo da kupiti na netu!

Lp in če se vidmo, gremo na pivo. Srečno vsem!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #54 : 02 Oktober 2008, 13:58:51

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #55 : 02 Oktober 2008, 14:00:25
Denar pa lahko dvigneš na vsakem bankomatu z BA ali kreditno kartico. 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #56 : 02 Oktober 2008, 14:25:32
Meni so 4 različne strani na netu + garmin vedno pokazale pot na ptuj in potem preko Hrvaške (malo nad Varaždinom), kjer si zelo kmalu čez mejo na avtocesti. Mi bomo šli tam. Plačaš 7 kun cestnine za hrvaško AC in seveda vinjeto rabiš za Madžarsko, ki pa se jo da kupiti na netu!

Lp in če se vidmo, gremo na pivo. Srečno vsem!

Casper meni prav tako... Zdaj me zanima-je kdo, ki kaj hodi na Madžarsko in nam lahko iz lastnih izkušenj svetuje kje je najbolje it... :-[

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #57 : 02 Oktober 2008, 14:37:40
No problem preko Hrvaške je v tem, da odkar je tam izvajajo običajno odkar je šengenska meja bolj oster nadzor in se znajo narediti kolone in čakaš... vozim se že 5 let od Lendave do Ljubljane in mi nikoli na kraj pameti ni prišlo iti čez Hrvaško, enostavno ker ni krajša pot in še čez mejo se jajcaš... Vem da vrže to pot ven kao da je hitrejša ali bližja, ampak če greš iz Ljubljane mislim da se ti nikakor ne splača. Mogoče če greš od kod da imaš mejo z hrvaško čisto blizu in da takoj prideš na hrvaško avtocesto, ampak drugače pa kot rečeno se ne splača.

Od Lendave do Budimpeste pa je itak skoz avtocesta po novem in si ful hitro tam.

Zdaj če kdo misli iti v petek, potem je boljša varianta iti na Ptuj-Ormož-Ljutomer-Lendava. Problem je v tem, da na relaciji Marobor-Lendava od Lenarta do skoraj Murske sobote ni avtoceste in je običajno ob petkih tam katastrofa, ali pa čez teden v popoldanskih urah. Ampak recimo sobota in nedelja pa načeloma ni problem in je bolje iti preko Maribora, ker imaš skoz avtocesto, samo 30 km je obične ceste.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #58 : 02 Oktober 2008, 14:40:18
Botticelli hvala za odgovor :-*!

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #59 : 02 Oktober 2008, 14:51:13
Tudi od mene, hvala. Na šengen nisem pomislila.  :-[

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943