Napihnjen trebuh !!! - gliste

Majchy · 83569

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #150 : 23 Februar 2009, 14:47:28
Mislila sem če se razvijejo v pljučih naprimer.
Za srčne gliste vem ja, golazn nemarna  >:(

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #151 : 23 Februar 2009, 14:50:28
Lojze ne se jezit!!!

Jaz sem mislila generalno operem na en teden, drugače pa itak, da jih po vsakem obroke sperem ;) Ko pa jedo kuhano (večinoma jedo brikete) jih tudi generalno sperem, da ne bi koščki mesa gnili ;)

:)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #152 : 23 Februar 2009, 14:52:58
Ja,ja,samo kot mačka, stara še nisem. :P Zato pa imamo doma samo rostfrei posode,so se izkazale najbolj praktične.Tudi pri nas je isto po vsakem pitju vode.Basseti isto pustijo ogromno količino sline v posodi,pa tudi meni glih ne deluje najbolj apetitlih.
LP Tjaša



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #153 : 23 Februar 2009, 14:57:35
Ja jaz mam tudi rosfrei posode in so mi zakon! Hitro se operejo, se ne razbijejo....

Tole s slino pa poznam ja...naš tudi vse oslini ko pije ::) Pa še okrog kozice je ena velika luža ::)

Ok ampak smo že malo izven teme...

Uglavnem sam da rešimo tale problem z glistami! >:( :-X

:)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #154 : 24 Februar 2009, 10:58:34
Mislila sem če se razvijejo v pljučih naprimer.

Kako izgleda pes, ki so ga pozrle gliste, ti ne bom opisovala. Lahko pa ti povem, da sem ze videla posnetek na katerem je bil umirajos pes in so gliste iz njega lezle prakticno pri vsaki odprtini.Grozno za videt.
Zato predvidevam, da, ko je pes poln glist, se gliste naselijo povsod in razvijoajo tam, kjer se imajo kaj prostora. Enkrat sem v neki knjigi, ki mi je nakljucno prisla v roke, videla sliko psa, kako se mu glista vidi v oceh.

Ja,ja,samo kot mačka, stara še nisem. :P

Tole s staro macko pa jaz nisem imela v mislih emsa ampak v stilu izkusen kot star macek  :P Upam, da te je razkurjenost minila  8) Sploh po nedelji  :D

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #155 : 24 Februar 2009, 13:35:22
Glist, ki mirujejo ne uničiš, ne glede na to, kolikokrat daš tableto. Načeloma se pri psici naprej razvijejo šele, ko je breja in grejo v zarodek. Pač pa uničiš tiste, ki s katerimi se je pes ponovno okužil.
gliste sicer so sicer nadloga in redno razglistenje je nujno. Zlasti se je treba držati protokola pri mladičih. Ampak neke hude panike zaradi njih pri odraslih psih res ni za zganjat. Pri nas psice pijejo vodo iz luž, lovijo miši in pojedo tudi kakšno crkovino. Pa ni bilo nikoli zaradi tega kakšne težave z glistami - tablete dobijo dvakrat na leto, pa je. Nihče od človeškega dela krdela še ni staknil glist v kakršni koli obliki, ki bi jo bilo možno izslediti. So pa  enkrat so psice dobile tamale gliste, podančice, ampak v tem primeru točno vem kdaj in celo od katerega psa. Takrat so dobivale tablete na tri tedne, pa prali smo kot zmešani in že od boga pozabljena "mica" je bruhala paro kot še nikoli.


Aja, najpomembnejša preventiva pred glistami je redno pobiranje drekov. Te bi morali pobirati če se ne motim vsaj na tri dni, ker toliko časa rabijo jajca od glist da se sprostijo v okolico. (velja  za lastni vrt. drugot naj bi jih pobirali sproti. Zlasti tam, kjer je veliko psov. V Ljubljani sem videla eno tako zanemarjeno neobdelano parcelico, kamor so spuščali pse stanovalci neke blokovske soseske. take odurnosti se skoraj ne da opisati, saj ni bil drek pri dreku ampak že drek na dreku. Če je bil samo en od psov okužen z glistami....)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #156 : 24 Februar 2009, 13:58:14
Kako izgleda pes, ki so ga pozrle gliste, ti ne bom opisovala. Lahko pa ti povem, da sem ze videla posnetek na katerem je bil umirajos pes in so gliste iz njega lezle prakticno pri vsaki odprtini.Grozno za videt.
Zato predvidevam, da, ko je pes poln glist, se gliste naselijo povsod in razvijoajo tam, kjer se imajo kaj prostora. Enkrat sem v neki knjigi, ki mi je nakljucno prisla v roke, videla sliko psa, kako se mu glista vidi v oceh.

Tisto je nekaj drugega, miaza ... Je namrec kar nekaj zuzelk, ki lezejo jajceca v rane/zavrtajo v kozo luknjo/lezejo jajceca v telesne odprtine ...

Tudi vecina "obicajnih glist" je zgolj crevesnih parazitov, ceprav je migracija v druge organe pri nekaterih vrstah parazitov mozna.

Ni pa vsaka "glista" tudi dejansko glista ...  ;)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


LacenS

  • Gost
Odgovori #157 : 04 Junij 2012, 13:01:54
Pozdravljeni!
Zdaj sem prebrala celotno temo in ugotovila, da smo doma precej "malomarni" kar se tiče preventive pred glistami.
Čez dober teden pričakujem psičko-staro prib. 9 tednov, doma pa že imamo 7 let starega psa.
Pes je spuščen na ograjenem dvorišču, vendar iztrebke pobiramo nekje 1x na teden, včasih 1x na dva tedna. Kolikor vidim bi jih moral na 3 dni, sicer se gliste spustijo v okolje. Sicer, do zdaj nisem opazila, da bi imel gliste v iztrebkih(razglistimo ga mislim, da samo 1x na leto-od zdaj naprej ga bomo zagotovo 4x), ampak me zanima, če je dovolj da iztrebke poberem in jih odnesem na "gnoj" ali bi morala še storit kaj drugega, da ne bi bilo okolje polno morebitnih glist-že zaradi psičke, ki prihaja. Sprašujem zato, ker se spomnim, ko je imel trenuten pes kot mladič gliste, nam je veterinar rekel, da moraš iztrebek zažgat, da se gliste uničijo-ne spomnim pa se kaj storiš na mestu kjer se je pes iztrebil-vsega ravno ne moreš zažgat? :) ). "starejšemu" psu bom dala, danes tablete proti glistam in ponovno čez 10 dni, je to ok?
Problem pa so še "vaške" mačke, ki nam hodijo po dovrišču-verjetno so tudi problem kar se tiče glist?
Kaj pa psičko razglistim kar prvi dan ko jo dobim, ali je bolje da jo prej peljem k veterinarju?-kar jo tako ali tako nameravam. Pa še glede tega...Jo lahko peljem k veterinarju kar takoj od vzreditelja ali je bolje počakati nekaj dni, da se malo doma navadi?
Hvala za odgovore.
lp



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 04 Junij 2012, 15:06:05
Načeloma bi moral že vzreditelj(če je res pravi vzreditelj) poskrbeti za to, da je psička razgliščena in veterinarsko pregledana, v primeru, da temu ni tako, jo seveda pelji k veterinarju. Pri mladičku je fino tablete dajat enkrat na 1-2 meseca.



LacenS

  • Gost
Odgovori #159 : 04 Junij 2012, 16:11:49
:)...je pravi vzreditelj, edino morda malo neizkušen-prvo leglo...saj glede razglistenja psičke, ga nameravam še vprašati pred odhodom-vem da so že bili razglisteni-samo še ne vem kolikokrat in kdaj...
kaj pa naredite,, če se pes pokaka v hiši(na začetku, ko še niso naučeni čistoče) in ima gliste(kar je možno kljub razlistenju)? poberete iztrebek kako pa počistite? Je dovolj s kisom-uniči gliste?
Kaj pa zunaj na travi?-je dovolj da samo pobereš iztrebek?
hvala,
lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #160 : 04 Junij 2012, 17:06:45
Preveč kompliciranja tudi škodi-dobiš lahko gubice.  :D
Noter-pobereš, počistiš, kis je popolnoma ok. Zunaj, ja pobereš in održeš kamor sodi.

Zdaj pri odraslem psu-se vam splača nest na veterino blato, da se pregleda če ima parazite-stane okoli 15eur pregled.

Ta kemična sredstva vseeno niso nedolžna in obremenijo organizem in kar tako-jih jaz ne dajem prepogosto. 3-4x letno je zadosti.

No, če je pes izpostavljenem območju z filarijo-potem je situacija drugačna, ti ne uide 1x mesečni tretma.

Za mladičke pa velja bolj pogosto razglistevanje-pozanimaj se pri veterinarju!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LacenS

  • Gost
Odgovori #161 : 04 Junij 2012, 17:29:55
Preveč kompliciranja tudi škodi-dobiš lahko gubice.  :D
;D
slučajno zgleda kot da preveč kompliciram?  :D 

hvala za odgovor  ;D