Zajčki, Kunci

flatka · 827446

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1200 : 11 December 2009, 18:31:06
Kunček od Ron**Kale je postal agresiven (ozr. verjetno prej prestrašen, zaradi česar se obnaša bolj agresivno) ozr. divji kot pravi ona, zato ker se (če prav razumem) z njim ni nihče ukvarjal. Vsaj od takrat ko je začela rasti. Če se s kunčkom veliko ukvarjaš, ga od majhnega navajaš na roko, božanje, prenašanje... bo ziher postal čisto lepo socializiran in po možnosti scrkljan kunček. Seveda so si tudi po karakterju razlikujejo, ampak ne verjamem da je kateri kar sam od sebe agresiven.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1201 : 11 December 2009, 19:43:55
kanchy ko je kunčica odraščala so z njo veliko ukvrjali (vsak dan je bila odzunaj spuščana),ker pa je moj bratranec ni hotel imeti več (ne veste kaj je spodoben) sem jo vzela jaz.Kot sem že napisala imam doma veliko živali (2 psa,mačka,2 54l akvarija,2 kunčici (z njo skupi),morski prašiček in papagaj) in ko jue prišla ka am je čisto podivjala (z jo sem se ukvarjala,kot z drugo),ampak ker je bila tako zelo divja sem se jo prijeti bala,pobožati me je tudi malo strah,kaj šele spustiti.Druga kunčica je kot vsi drugi kunci,RADA SE CARTA,VEČKRAT JO SPUSTIM PO DVORIŠČU...Zato tudi tisto (divjo) kunčico oddajam,saj ji želim lepše življenje.
TYASHY
Moj brat se žal ne strin ja da prodamo kunčico Mihi :(,tako da mu reči da ni nič
Itak pa bo šla v dober dom ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1202 : 11 December 2009, 20:50:38
 ::) Pa saj nisem nikjer rekla da si ti zanjo slabo skrbela in je zato taka, ali pa da je tvoja kunčica tudi divja in da se z njo ne ukvarjaš.... Ampak glede na to da jo je imel ta tvoj bratranec v kletki za hrčke, da jo je bil (kot si sama rekla) zmožen tudi sam ubiti, pa da se jo je naveličal, sem sklepala da tudi pri njemu ni ravno uživala. OK, je dokler je odraščala  :-\ Brez zamere, ampak bogsigavedi kaj vse je ta kunčica preživela. In je zato podvijana (na začetku ko je prišla k vam je bila mirna, ker je bila v šoku, ko se je privadila pa je pokazala svoj značaj).

Saj ni važno, upam da dobi dober dom.



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 11 December 2009, 21:29:48
kanchy ja res je bilo verjetno tako kot si rekla ti.No kletka ni bila ravno taka kot za hrčke,ampak malček večja (še zmeraj dosti pr majhna).Ma pa moj bratranec hrka v kar veliki kletki že kaka 3 leta.Z njim pa se ne nič kaj ukvarja (ahraiga,da svežo vodo,očist in to je to),z njim ma vsaj srečo (še zmeraj bi bilo bolje da gre v kake bljše roke) in tudi psa ima.Z njim skrbi pa tako tako :-\.Briketi pedigree,sprehod je 1x dnevno po cesti,je pa mešanec
bulterjerjem in staff storski terier (ali nekaj takega),torej bi moral živeti v hiši,ampak je v pesjaku z (nasrečo) uto.So ga pa že mislili dat uspavati,tako da groza.Sem mu že kaj rekla,ampak ne pomaga. :(

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1204 : 13 December 2009, 11:14:55
Hvala za odgovore. :)
Ron**Kala upam da se bo za tvojo kunčico našel dober dom

My best friend is a westie


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1205 : 13 December 2009, 12:29:08
Ja saj verjetno ga nekako že ima :P
Upam da se bo tam kaj spremenila in bo kot en normalen kunec.Bo pa spuščana po hiši in vrto,tako da ji bo kar lepo ;D

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1206 : 20 December 2009, 21:13:17
Elov!

Moj Banč je še vedno zunaj, ampak me je začelo malo skrbeti, ker je pač vsako leto starejši, da bi mu bilo boje, če bi ga v klet preselila-sicer tam ni toplo-je pa absolutno nad ničlo, tako na pamet bi rekla, da je okoli 15 stopinj. Pa še voda mu zunj zmrzuje, sicer je v zaveterju, ima kup sena...ampak je pa sam, tako da nima družbe, da bi se grel.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1207 : 31 December 2009, 13:47:51
Mene zanima če se kunčice podobno gonijo kot psičke :-[

My best friend is a westie


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1208 : 05 Januar 2010, 19:55:56
Ena pocukrana od nas  ;)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1209 : 05 Januar 2010, 19:58:01
O boga pikica, čisto oblegana  :D :-* :-*



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1210 : 05 Januar 2010, 20:25:20
Oblegana, ampak full uživa ;)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1211 : 05 Januar 2010, 20:36:20
Verjamem  :)  :-*



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1212 : 05 Januar 2010, 20:37:32
Saj so na FBju še ostale fotke od danes, ko na nekaterih zgleda, da jo je Marši lih kar pojedel, ampak jo v bistvu sam tolk liže da jo celo prekrije s svojimi žnablami :D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1213 : 05 Januar 2010, 20:54:42
Haha pa res  :D :D

Pa tista s Kalo in Bello je tudi dobra, ko Šviga in Bella v isti pozi ležita  :D :-*



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1214 : 17 Januar 2010, 17:38:33
Hey,
eni rastemo, drugi smo dopolnili že celo leto pa kakšen mesec ali 2 več, radi nagajamo...Nedl pa si je še prislužil, da v kletki nima ničesar več, razen hrane in žaganja, ker zanj ni nič ovira, da ne bi premetal ali uničil, zdaj pa kar celo kletko prestavi za pol metra, ko se razjezi...
Nekaj slikic:






(ukradel je solato, ki jo je imel deda za kokši hranjeno...kaj pa zna Fizzy drugega kot hrano zvohat in zmaknit  >:D)

Vsi imate luštne vražičke, upam da so vsaj malo bolj pridni, kot naš Nedl  :D
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1215 : 17 Januar 2010, 17:44:31
A ni bil Nedl prej punčka  :-[

Ful je luškan  :-*



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1216 : 17 Januar 2010, 18:09:03
Hay,
ja kupili smo ga kot punčko in je takrat res kazalo tako, ker jeprišla ven vedno piramidica, čez kakšen mesec ali 2 pa so mu zrasla moda in po ponovnem pregledu je tudi prišel ven penis in smo to opazili zadnji čas, da nismo dali Fizzya po nepotrebnem kastrirat. Pač pri 6-8 tednih se spol zelo težko določi ali pa se sploh ne da, kakor sem prebrala. Drugače pa sem to že prej napisala, da smo ga zaradi tega preimenovali v Nedl.
Mi ga imamo radi takšnega ali drugačnega, da ga bom pa kdaj lahko imela skupaj s Fizzyem pa ne verjamem, ker nekaj časa se ignorirata, drugič drug drugega plašita, tretjič skupaj hrano kradet, četrtič pa se tepeta in vse skupaj preveč niha, da bi ju kdaj imela nenadzorovano skupaj. Mogoče pa mi bo kdaj le uspelo ju imeti skupaj, saj sta zdaj večkrat za kakšno uro skupaj v garaži, ko jima čistim domove.
kanchy: hvala.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1217 : 17 Januar 2010, 18:15:07
Aha, sory sem očitno sfalila to.
Upam, da se bosta vseeno razumela in lahko bivala skupaj. Mi je pa ful podoben našemu Zdenetu drugače  8)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1218 : 17 Januar 2010, 18:35:07
Hay,
ni panike  ;)
To tudi mi upamo, če bom vztrajala mi bo mogoče uspelo, glede na to, da mi ju je uspelu sploh toliko pripravit, da se povohata pa potem zbežita vsak na svojo stran, se za kakšno malenkost stepeta, skupaj kaj pojesta ali ukradeta...se nikoli ne ve, da  bi ju mogoče kdaj zamikalo, da bi se pa le razumela. Najbolj smešna sta, ko pride Zor pa mu začneta sledit, pol pa se pogledata pa se skrijeta čim dlje od drugega  >:D
Ja to sem že gledala, da sta si podobna  :)
lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1219 : 01 Februar 2010, 20:04:32
Hay,
naša kunca se vedno bolje prenašata, torej mi bo le uspelo ju imeti kdaj skupaj  :o :)
Je kdo dal na sneg svojega kunca? Moja 2 namreč prav uživata na snegu, zganjata razne norčije, potem ju pa še ujet ne morem, ker je bolje še mal več kopat in grizljati grmovje  :P



lp,
Anja


5rca*

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1220 : 01 Februar 2010, 21:27:39
živjo :)

Vidim da zajčka zelo uživata na snegu :) Tudi sama sem svojega samo postavila na sneg, pa je malo prevohal in takoj skočil na suho in se začel čistiti. Vendar pa sem nekje prebrala, da ni dobro, če so kunci na snegu. Sicer se ne spomnim zakaj :) Sedaj pa ko vidim kako sta tvoja kunčka uživala, bom še enkrat probala :)

lp



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1221 : 01 Februar 2010, 21:44:07
Hay,
ja uživata, sicer imam slike samo od Fizzya. Oba sta taka, da rada dirkata in raziskujeta po snegu, vendar Fizzy nadvse obožuje kopanje, Nedl pa raje skoči v grm in začudeno gleda kam je listje izginilo in se potem odloči, da bo kar veje malo obgrizel. Imata pa na voljo tudi steze brez snega, pa vedno skočita na največji kup snega in tam dirkata  ;D Sicer tudi, ko sem ju jaz dala prvič na sneg, je Nedl otrpnu, Fizzy pa je začel z zadnjimi tačkami opletat, ko sem ju pa drugič spustila pa sta se prav razživela.
Zakaj naj ne bi bili na snegu ne vem, vem pa da je bilo rečeno, da se kuncev naj ne kopa, ker se ne posušijo, kar pa pri nas sploh ne drži, namreč posušita se prej kot v pol ure, Nedla sem celo dala v vodo, da si bo tačke malo umil, ker je stopil na nekaj umazanega in je imel potem vse gor, pa je hudiček bil na koncu ves moker in se je posošil v 20 minutah.
lp,
Anja


cofkica

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1222 : 03 Februar 2010, 10:25:58
zivjo!
ne bi rada odpirala nove teme zato bom kaj tukaj vprasala....kake so bistvene razlike med zajckom in morskim prasickom? zanimam se za nakup zato bi mi vase mnenje prislo prav...



°tda°

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1223 : 03 Februar 2010, 16:17:13
Živjo!

Moja kunčica je stara malo več kot leto dni in zadnje čase (od novembra) se "nama" pojavlja zaenkrat še nerešljiv problem... Na sprednjih tačkah ima blazinice nekako otečene, ker si jih liže bolj kot ponavadi, tudi dlačic nima na teh predelih. Najprej se ji je to pojavilo na eni tački, potem pa se je razširilo še na drugo. Že takoj sem jo peljala h veterinarju...dobili sva nek šampon za umivanje blazinic (kar je bilo težko prakticirat...10 minutni tertma  :-\) in po 10 dneh je bilo bolje. A se je čez kakšen mesec spet pojavilo, takrat na obeh tačkah. Spet sva šli h veterinarju, dobili šampon in antibiotike (veterinarka tudi sama ni točno vedela kaj bi lahko bilo...možnost bakterij, a ni točno vedela kakšnih)...in imeli borbe ko je bilo treba vzeti sirup in nato še umiti tačke, uff  ::). Po desetih dneh pregled, izboljšanje in preventivno še 14 dni umivanja in sirupa...ko je zmanjkalo šampona pa se je zadeva ponovila  :(  :( !!
Zanima me, ali je kdo imel kdaj podoben primer?!  Ta šampon je že pomagal, ampak vsak dan umivat kunčici 10 minut tačke...ni šans! Zdaj že točno ve, kaj jo čaka vsako jutro (ali večer) in se zato cele dneve dobro naštudirano skriva po stanovanju ;) Mogoče bo morala še h kakšnemu drugemu veterinarju?? Čeprav glede na to, da so ji tačke pregledali z neko lučko za ugotavljanje glivic, vzeli vzorce za bakterije itd. itd....ne vem...  ???

Lp
Tadeja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1224 : 05 Marec 2010, 19:52:59
Hay,
°tda°: kaj pa če je kriv nastilj? Moji bivši sošolki je veterinarka rekla, da pri glodalcih hitro nastanejo problemi z blazinicami, zaradi nastilja.
No mi pa danes praznujemo, namreč terorista Fizzya imamo že kar 1 leto  :o prav ne morem verjeti, da je že toliko časa minilo od kar smo ga dobili.
lp,
Anja


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #1225 : 05 Marec 2010, 20:12:12
Fizzy vse najboljše  :-*

Sem slkala moje kunčkote (zelo salbe slike) (pa še to.Odmislite umazanijo v kletki,je bilo res grozno satnje, sem že počistila itak  ;) )
Tobi (nim takih očk )



Tega pa oddajm





A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1226 : 11 Marec 2010, 20:09:06
Živjo!

Imam ene par vprašanj za vas  :).
Zanima me kolikšna je razlika med odraslo velikostijo samca pritlikavega ovnača in obarvanega pritlikavca? Tisti, ki imate doma pritlikave ovnače...Zakaj? Boljši karakter od obarvanih pritlikavcev? Kaj pa tisti, ki imate doma obarvane pritlikavce (ali pa levjegrive kunce..ni važno..)...zakaj? So kakšne bistvene karakterne razlike?  [malo se razpišite  :D]

aja...pa še to...Kje dobite seno? Od kmeta?  (sem gledala v trgovini pa je tisti tamali žakelček precej drag...pa najverjetneje zadostuje za kakšen teden...)

Že v naprej hvala za odgovore

Lp, ursa

 

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1227 : 11 Marec 2010, 20:18:43
Kakšna je razlika v velikosti žal ne vem ker imam samo pritlikave ovnače.
Zakaj pritlikavi ovnač? Hm, niti ne vem. Kot darilo sem dobila svoja prva dva kunčka, po naključju ovnačka in ostajam pri njih. Pa priznam da so mi ušeski ful všeč  :-9

Ko sem imela žal le malo časa eno mešanko (ušeska gor) nisem opazila večjih razlik v karakterjih, so pa velike razlike med samimi kunčki. Ni toliko pogojeno s pasmo. Mogoče le to da so ovnači nekoliko bolj plašljivi (kar ne mislim na to da se ne crkljajo, niso družabni... ampak da znajo ob določenih situacijah bolj prestrašeno reagirati). Pa večji.


Seno jaz dobim pri sosedu, včasih ga tudi kupim ampak bolj redko.


Lp



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1228 : 11 Marec 2010, 20:28:57
Hay,
jaz imam ovnača po naklučju. Fizzya sem dobila od sorodnikov, ki so takrat imeli samo ovnače, za Nedla je bilo pa tako, da sem želela imeti sflekanega kunca in sta bila na voljo samo Nedl in še en puhasti lepotec, za katerega sem preklicala naročilo in se odločila za Nedla, ker je za tistega bilo 100% da je samček in na koncu nam je bilo žal, da nismo še enega navadnega kunčka izbrali, ker je bil res prisrčen s svojo živahnostjo in se tudi ulotoviti ni pustil.
Mi doma sami pridelamo seno, vendar moramo seno zraven dokupovati od kmetov, ali pa nam kdo prispeva. Tisti žaklčki v trgovini se mi zdijo čisto brez potrebe, ker 1kg sena gri pri nam v 2 dneh, ker kunci veliko sena pojedo, vsaj moja. Drugače pa pri tistih žaklčkih je tako, da se meni zdi bolj primerno dat občasno, ampak ker sta moja pri senu zelo izbirčna in jima do sedaj ni bilo všeč nobeno seno razen našega.
lp,
Anja


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1229 : 14 Marec 2010, 13:27:59
hvala obema!  :) :-*

Še kakšen lastink obarvanega pritlikavca?


Lp, ursa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]