Zajčki, Kunci

flatka · 824578

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2010 : 28 Julij 2013, 00:03:28
Vnetje uses, usesne garje, lahko je samo kaksna dlaka v uhlju.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #2011 : 13 Avgust 2013, 12:39:32
Dobil je antibiotik in je zdaj videt v redu, že takoj drugi dan je delovalo, da je to delal veliko manj, ker prej se je drastično poslabševalo. Vsaj upam, da je zdaj v redu, ker je že nekaj dni od tega, amapak jaz znam komplicirat in potem sam mal migne z glavo in imam občutek, da je spet kaj narobe.  ;)



Karla

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2012 : 25 Avgust 2013, 19:51:41
Zdravo :)
Naj vam predstavim mojo novo kunčico Karlo. Je bela, dolgodlaka, pasme teddy in ima modre oči  :)
Slika je nastala po divjem skakljanju po vrtu  ;D
Lp  :)



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #2013 : 27 Avgust 2013, 21:12:41
Ne vidi se dobro, zgleda mešanček med Tedijem in ovnačem. Moja je mešanka levjegrivi in teddy. Kje pa si jo dobila? Luštna je ful...

Drugač original teddy so videt podobno kot angore, s ful kosmatimi ušesi ko medo al pa shih tzu zgledajo :)) Sam upam, da ne bodo zdaj vsi navalili na te, ker so ful luštni in se jih naveličali, da jih bo potem spet polno v oglasih...

Moj kunec spet miga z glavo, to ni res... Tpčno vem zakaj - ker so bila odprta okna, ki jih moj odpira, pa stalno ponavljam, da naj ne dela prepiha. In se je prehladil v ušesa.  >:(



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #2014 : 28 Avgust 2013, 11:06:25
Ojoj, kolk se to tvojemu hitro naredi :/

jaz sem mojega že imela parkrat v takih pogojih, da sem bila 100% da se bo prehladil ali kaj podobnega, pa ni nikol bilo nič..

a ga boš peljala k vetu?



kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #2015 : 29 Avgust 2013, 20:47:02
Imamo novo ovnačico Olivijo  :-*




Karla

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2016 : 29 Avgust 2013, 21:40:31
nene, teddy je  :) prišla pa je iz češke s papirji vred kjer je zapisano vse o starših, prastarših plus slike  :)
zdej ma že precej daljšo dlako..kar raste in raste  :) bom naredila še kako novejšo sliko.
upam da se tvoj kunec čimprej pozdravi.
Olivija pa je zelo simpatična ovnačica  :)



kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #2017 : 30 Avgust 2013, 00:35:23
Olivija se zahvaljuje :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2018 : 15 Oktober 2013, 08:15:21
Sem pregledala par zadnjih strani in ne pogruntam katera od vas klika  :) Mi lahko pove, kaj uporablja za nagrado? Kake posebne priboljške za zajce ali liste priljubljene rastline - na kaj najbolj palijo?

Na eni strani sem zasledila, da imate neke kamne za zobe brusit/za priboljške. Je to nujno potrebno, mi smo jim včasih kar kake smrekove ali sadne veje dajali za glodat, poleg tega da so imeli seno stalno na razpolago.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2019 : 15 Oktober 2013, 09:47:20
Še neki - količinsko koliko mora biti sveže trave oz. kako dolgo je lahko na paši, da ni problemov? In koliko % svežega bi naj predstavljala zelišča (največ imamo mete, limonine melise in peteršilja, je še kaj nujno dodajat)?

Sem že pozabila kak žur so tale bitja, imam dve navadni mešanki in sta že pri parih mesecih čist scrkljane in prijazne, čeprav sta navadni jedilni zajkli kmečke reje. Čist zalublena v gobčke  :-*



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2020 : 15 Oktober 2013, 11:38:54
Kamni niso nujno potrebni, če imajo na voljo dovolj drugih stvari za glodanje jih ne rabiš. Če je kunec bil postopno navajen sveže trave jo lahko poje kolikor jo hoče. Za zelišča pa najprej preveri eno za eno če jim odgovarjajo, in jim potem vmešaj med glavni obrok. Moj ima zelo rad kamilico, melise ne mara.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #2021 : 17 Oktober 2013, 03:42:45
Zdravo Nika. Moja kunčja gospodična je naklikana, je pa objavljeno v pasji kliker temi, ker sem želela tistim, ki so skeptični do same metode pokazati, kaj se da. Zdajle sem ravno naložila najnovejši "set" trikcev :).

Kar se nagrad tiče, moraš najprej ugotoviti, kaj tvoj kunec sploh smatra za nagrado. Jaz za Mili uporabljam kar se da naravne priboljške – nobenih žit, sladkorjev, medu, oreščkov, človeških prigrizkov in "trgovinskih" priboljškov (raznih blazinic, dropsov ipd.), ki jih kunci v osnovi ne bi smeli niti pogledati. Predvsem imam različne priboljške za različne vaje, težavnosti ipd. Ker se pri klikanju veliko nagrajuje, predstavlja večinski delež nagradic kar njen redni obrok solat in zelišč, tudi travniško rastlinje in cvetje, listje sadnega drevja ali vrbe, koreninice ipd. (ne vse naenkrat seveda :)). Če gre za nove oz. zahtevnejše vaje ali pa "jackpot", uporabim priboljške Steppenlemming’s (oz. zdaj še manj kalorične naredim kar sama – dehidrator je zakon zadeva), občasno malo sadja. Kar se tiče zelišč, ima Mili najraje koper, koriander, peteršilj, šetraj, timijan in majaron. Mete in melise ne mara. Nagrajevanje, ki ga vidiš v mojih filmčkih, je dejansko pretirano. Mili namreč kamera precej moti oz. jo predvsem moti to, da imam jaz premalo rok. Razen ob snemanju nikoli npr. ne nagrajujem iz roke, s katero jo vodim (ne delava luringa), klikam z vso kramo v rokah tudi bolj težko, drugače se premikam in signaliziram ... zato ima enkrat na tista dva meseca, ko snemava, kak bolj "fešta" dan, da je motivirana.

Pozabi kamne. Res, pravilno hranjen kunec bo imel od njih prej probleme kot koristi, saj lahko porušijo optimalno razmerje kalcij-fosfor, preveč kalcija v hrani pa vodi npr. v težave s sečili. Veje sadnega drevja (ne od koščičastega sadja), leske, breze ali vrbe + visok delež kvalitetnega sena (priporoča se okoli 80%) v prehrani so tisto, s čimer kunci najbolj naravno poskrbijo za svoje zobe.
Nove vrste zelenjave in zelišč je treba uvajati postopoma in spremljati odziv. Jaz se trudim, da je sveži jedilnik čim bolj pester. Literatura pri količinah ponavadi govori na splošno o "zelenjavi" (mišljena je listnata) ali zelenju, npr. 50-100 g na kg telesne teže kunca, 2 "cups" na 2,5 kg kunca ... in ne ločuje listja, solat, trav in dišavnic. Tisti, ki jim uredijo prav "kunčje travnike/vrtove", na katerih se samostojno pasejo, jih pa praktično ne omejujejo, kolikor vem.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2022 : 17 Oktober 2013, 08:34:22
Masyka saj je vse kar si napisala lepo in prav, ampak mogoče si zgrešila podatek da sta Nikini namenjeni za prehrano ljudi in ne kot hišni ljubljenki. Te smernice so uporabne za ljubljenčke, pri katerih hočeš da živijo čim dlje, pri reji za meso pa še jaz nisem videla nikogar, ki kuncem ne bi dajal standardne krmne mešanice (pšenica, ječmen, soja, melasa - sladkor ....)

(Če se mogoče motim in sem narobe razumela "jedilni zajkli" se pa seveda opravičujem.)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2023 : 17 Oktober 2013, 09:09:57
Hvala vama za odgovore  :)

masyka, vidve sta pa res fantastične, tista z zadrgo se mi najbolj dopade  :o

Sveže krme res nista bili preveč navajeni in jima zdaj počasi dodajam, kakci so trdni in kompaktni, edino kar me je presenetilo je, da nimama kota za iztrebljanje in gre to povsod, samo verjetno se bo to sčasoma spremenilo. Nad vso hrano sta navdušeni in mi listke že pridno jemljeta iz rok, tako da se bo počasi lahko že klikat začelo. Bolj po amatersko in do fršlusa verjetno še dolgo ne bomo prišli  :P Na pašo ju še ne upam dajat, planiram da bosta čez kakih par tednov že toliko navajeni da ju bom lahko dala za par ur v varno ogrado

Kako delaš domače priboljše? Imamo dehidrator redno v uporabi, bo pač še malo za drug namen.

Pri nas so vse živali, namenjene za prehrano ljudi tudi ljubljenčki in za njih skrbimo optimalno glede na vrsto in ne za čimvečji prirast. Niso v malem kunčniku, ampak imajo par m2 velik "lunapark"; če so žita odsvetovana bomo pač jedli "atlete"; in čeprav bodo njuni mladiči za hrano, to ne pomeni da se z njima ni potrebno ukvarjat in ju za zabavo naklikat (verjetno res ni tolk treba, sem bolj js firbčna kok gre to z njimi:) ). Mi je res bolj pomembno, da 10 mladih zajčkov prosto skače po travi kot pa da ima en štiri kile žive teže. Kvaliteta pred kvantiteno  :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2024 : 17 Oktober 2013, 10:01:40
Jaz temu težko verjamem, predvsem zato ker zelo dobro vem kako poteka reja kuncev za zakol. Živa teža živali je vsekakor zelo pomembna. Čisto možno da boš za ti dve samici ki ju imaš za razplod boljše poskrbela kot pa za mladiče ampak da bi pa vse imela na takšen način a dvomim. Kaj takega je zelo težko izvedljivo.

Recimo, da ti obe povržeta ob približno istem času. Vsaka ima po 10 mladičev (kar je čisto normalno pri orjaških pasmah), mladiči hitro zrastejo in se začnejo pariti vsepovprek (vključno z lastno mamo). Veš koliko prostora bi dejansko potrebovala če bi jim dejansko želela ponuditi oskrbo ki so jo deležni ljubljenčki? Pozabi na prostor že za samo hrano porabiš toliko da se ti jih sploh ne splača rediti doma.

Pa tudi vprašanje je kakšno težo bi dejansko dosegli če bi bili na ta pravi hrani. Moj ima na sebi verjetno ravno toliko mesa kot kakšna podgana.

Žita se odsvetujejo ampak to ne spremeni dejstva, da na njih dejansko uspevajo in se hitro redijo - kot bi se morali če so namenjeni za prehrano ljudi.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2025 : 17 Oktober 2013, 11:15:30
Prvo, kunce za zakol smo že imeli recimo 10 let nazaj in niti takrat mladičev nismo pitali s krmili/žiti. Vsekakor so kdaj kaj dobili, vendar ni šlo za povečanje prirasta, ampak preprosto res nismo vedeli, da so žita čisto odsvetovana. Pač smo delali na podlagi raznih knjig o reji kuncev in manj brskali po internetu, tudi smernice so se tekom let spremenile, v glavnem večina hrane je takrat tekom leta temeljila na sveži travi in zelenjavi, pozimi pa seno. Meso je bilo zaradi veliko gibanja res malo bolj žilavo in na račun prehrane ga je bilo manj, sam za jest so pa vseeno bili.

Skrb za 2 x 10 mladičev (imam namen imeti obe legli naenkrat) - vem, koliko prostora rabijo in ravno zaradi tega imam le dve samici. Do zakola (4 - 5 mesecev) mladiči večjih pasem redko dosežejo spolno zrelost, vendar kljub temu mladiče nekje pri dveh mesecih odstavimo od matere in ločimo po spolu. Trava nam raste doma, zelenjava tudi, seno pridelamo sami - zakaj torej se nam naj ne bi splačalo? Poleg tega tu ne gre koliko se nam splača, brez problema grem v minus samo da bo žvad vesela in da bom imela doma pridelano meso. Tud ovc se nam čist nič ne splača imet, se pa vse povrne ko veš da ješ zadovoljno žvad "pridelano" na lastnem vrtu.

Lahko mi sicer preračunaš, koliko prostora rabim za toliko mladeži, bo pa moj odgovor da ga imajo še več. Že sami talni boks so dovolj veliki, poleg tega so velik del dneva prosto spuščeni v ograjenem delu vrta - to se nam zelo splača, saj nam posledično ni potrebno kosit.

Verjamem, da si je kot lastniku hišnega ljubljenčka težko predstavljat, da se vrsta goji tudi za meso. Velikokrat jih imajo v neprimernih pogojih in ravno zaradi tega jim je treba ponudit vse kar lahko, da se s tem "odkupimo" za vse ostale ki jim ni tako fino. V glavnem pri nas živali živijo v optimalnih pogojih, ko stopim ven in iz hiše in me zagledajo se vsaka posebej začne dret "prid sm, prid sm!!", in to zato ker jim poleg optimalnih pogojev dam še bistveno več - družbo, ukvarjanje z njimi; tako da so na koncu raaahlo razvajene (ovce smo eno zimo peljali na "počitnice", ker smo doma nekaj preurejali in jih nismo meli kam za dat. Tam smo jih namestili v ogrado in šli stran, bejbe so preskočle vse ograje in prilaufali za mano. Še par dni so jih imeli v štali zaprte, ker sta vse preskakali, me iskali in blejali.)   Res ne mislim klikat vsem zajčkom, ampak vsak on njih bo navajen rokovanja. Kot primer primerne oskrbe ti lahko povem tudi to, da marsikatera mlada zajčja mamica pobije svoj prvi zarod, če ne takoj pa vsaj potem ko lastnik mladiče pregleduje - naša tega ni storila niti ena in že od prvega dne sem lahko po gnezdu šarila brez skrbi, da bo karkoli narobe.

Tebi se mogoče zdi tole idealizirano, po mojem mnenju bi pa čisto vsak kunec (ovca, krava, prašič) moral živeti v za vrsto najprimernejših pogojih in samo v takih pogojih bodo živeli pri meni, drugače jih raje nimam. Te še kej skrbi?  ;)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2026 : 17 Oktober 2013, 11:33:51
Lahko dobimo kakšno sliko? Res me zanima kako to zgleda pri vas.  ;) Sem bila že pri kar nekaj rejcih, ki so imeli  ogromno število živali. Odraslih in mladičev. Vsi v zajčnikih, tudi tisti ki so namenjeni za razstave. Vsi hranjeni s krmili, travo in senom. Če se je pojavila kakšna bolezen so umrli vsi po vrsti. Kletke so se razkužile notri pa namestile nove živali. Bog ti pomagaj če ti je dejansko padlo na pamet da bi katero od teh živali pobožal.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2027 : 17 Oktober 2013, 13:06:06
Tudi rejci se počasi spreminjajo  :) Sem na enem forumu spremljala tegale - http://www.mojalbum.com/klancar2/stala , ki je iz navadnih zajčnikov sčasoma prešel na talno rejo z veliko več prostora. Večina hobi rejcev, ki v končni fazi tudi prodajajo meso, se zaveda da je zadovoljna žival dobra žival in če ima 50 živali pa pri eni opazi znake bolezni, začne zdravit še preden se stvar prenese na vse ostale. Se zavedajo, da ko pridejo znaki bolezni je za konkretnega že mogoče prepozno, ostale se pa še da rešit. Večinoma se srečujejo z garjami in kokcidiozo (in zdravijo vsakega posebej s kapalko v gobček;) ), zatirajo uši in bolhe, predvsem pa se s higienskimi ukrepi potrudijo, da do tega sploh ne pride. Maš tudi take, ki jih tehtajo vsak dan  :) So pa na drugi strani seveda oni, ki imajo živali v lastnem dreku in scalini, na čimmanjšem prostoru ali pa po možnosti v tistih žičnatih kletkah, da bi se ja čim manj gibali in čimbolj priraščali. Kot pravim, js sm dobila lepe in zelo prijazne dve, ki jima ni bilo hudo, res pa sta bili hranjeni tudi z ječmenom. Niso pa vsi isti, žal

Pri nas je samo enkrat šlo celo leglo, ker je eden v gnezdu poginil ali pa se skotil mrtev, in ker stroka pravi da se mladičev ne sme šlatat sploh nismo vedeli dokler ni začelo smrdet, razkrajajoče trupelce je okužilo še druge. Od takrat naprej vsako leglo pregledujem vsak dan in spremljam stanje.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2028 : 17 Oktober 2013, 14:29:44
Boks - zdej sta notri dve, ampak se predvidoma ne bosta dolgo lepo razumeli in bo treba eno prestavit


Zunanji izpust - popolnoma zamrežen in vkopan, trenutno namenjen kokošim


Zunanji zunanji izpust - spodaj rahlo vkopan, nepokrit


Ta pa meji na pašnik



Tu nekje v prihodnjih letih planiram prosto rejo.

Zdej si mi pa dolžna slikco BlackDevila  ;)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2029 : 17 Oktober 2013, 14:49:35
Wav pohvalno. Zelo lepo urejeno.  :)


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2030 : 17 Oktober 2013, 15:15:45
Hvala  :)

Če bi kdo v prihodnjih letih imel dobro oskrbovanega velikega kunca za hišnega ljubljenčka, rade volje kakega podarim  :)



kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #2031 : 17 Oktober 2013, 15:29:40
Nas je pa pred mesecem in pol zapustila naša prelepa ovnačica Olivija  :'(



masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #2032 : 18 Oktober 2013, 01:40:06
Masyka mogoče si zgrešila podatek da sta Nikini namenjeni za prehrano ljudi in ne kot hišni ljubljenki.

Glede na to, da je Nika spraševala, koliko % zelišč je lahko v prehrani, sem imela "navadni jedilni zajkli" za opis pasme/velikosti, ne namembnosti ;). Žal lastniki tovrstnih kuncev praviloma niso tako skrbni. Prehrane, ki bi dala "najboljše" kunčje meso nimam naštudirane, je pa že pri samicah, ki so namenjene razplodu, breje oz. doječe, nekoliko drugačna od tiste, ki sem jo opisala. Mi je čisto jasno, da so kunci del jedilnikov (ne mojega, a se ukvarjam tudi s prehrano mesojedih živali), vseeno pa mislim, da je prav, da se jim nudi vrsti primerno prehrano in neko kvalitetno življenje. Nenazadnje so tudi pri govedu različne prakse, po statistiki ljudje baje preferirajo okus mesa krav, ki so hranjene s koruzo, medtem ko naj bi bilo meso krav vzrejenih na naravnih pašnikih bistveno bolj zdravo.

Nika, kapo dol, kot se reče :). Kar se tiče "wc kotička", je pri kunčicah, ki niso sterilizirane, pogosto neobstoječ. Precej več je puščanja iztrebkov naokrog zaradi markiranja, marsikdaj kaj razkopljejo in razmečejo ... se pa preverjeno da zadevo naklikati ;).

Priboljške v dehidratorju lahko narediš čisto enostavne iz stebelc ali listov zelenjave (zmečkaš v kroglice ipd.), da dobiš hrustljave prigrizke. Druga varianta je, da vzameš kvalitetne brikete za kunce, jih (v mojem primeru) v kavnem mlinčku zmelješ v "moko", dodaš koreninice, liste jagodičevja, cvetje, lahko tudi kaj sadnega ravno za okus ipd. Potem primešaš toliko vode, da dobiš pacasto zmes. To lahko zgneteš v neko obliko, ali nafilaš v kak modelček – meni so se lepo obnesli silikonski za muffine. Z zmesjo sem pokrila dno modelčka, dobro potlačila z vilicami, da je šla odvečna voda ven in dala kar v modelu v dehidrator. Ko je bil "piškotek" dovolj trd, sem ga dala ven iz modelčka in pustila sušiti, dokler ni bil čisto trd. O času sušenja ne morem kaj dosti reči, ker je odvisen od sestavin, jaz pa sem tudi še v eksperimentalni fazi (tudi pri sestavi). Če ne želiš uporabiti briketov, se jih da narediti tudi tako, da zmelješ fino seno čimbolj na drobno, pomešaš z "dobrotami" in za vezivo uporabiš malo sojine moke, mi pa takšni malo prehitro razpadejo (ker šparam s sojo). V receptih na spletu sicer večinoma pečejo v pečicah (in dodajajo med, žita ipd., kar meni ni všeč), ampak moja kunčja je blazno občutljiva na vonjave in v pečici za človeško rabo jih vedno kaj ostane, tako da tistih ni niti probala. Saj po eni strani je vse skupaj "nepotrebno" packanje, ampak meni je luštno :) + točno vem, kaj je v priboljšku, ki se kuncu zdi zabaven. Na estetiki bom še malo delala  :-[.



Še kar se samega klikanja tiče – moja je dojemala ekstremno hitro. Veliko ji pomeni vzpodbuda med samo vajo, jaz ji govorim "še", da ji dam vedeti, da je na pravi poti. Najbolj me pri vsem skupaj navdušuje, da vidim, kako zna razmišljati. Ko sem kupila tisto igračo za otroke, sem se malo smejala sama sebi, ampak kunčja je kazala očitno navdušenje, še preden sem stvar sploh položila na tla. Takoj je navalila in sprobavala na vse možne načine, kaj se da z zadevo početi in kaj ji bo prineslo nagrado (ki jo je potem od vsega navdušenja prav pozabila vzeti). Zdaj, ko ve, kaj vse lahko počne s tačkami in gobčkom, so ji stvari neverjetno hitro jasne. Žogico se prime in se z njo nekaj naredi. Če ji dam tulec, jo bo dala v tulec, če nastavim roko, jo bo dala na roko, če jo dam na stol, jo bo vrgla dol ... Iskreno povedano, če ne bi bila ona polna idej, bi bili že zdavnaj v težavah  :P. Pa je pravkar dopolnila 1 leto :).

kajčainlucy - sožalje za ovnačico. Mar je niste konec avgusta šele dobili?

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #2033 : 18 Oktober 2013, 19:09:50
Hvala. Ja imeli smo jo samo 2 tedna na žalost. Je bila res super kunčica.

No sem se odločila ,da začnem trenirati mojo kunčico Lucy. Začela sem tako ,da ji kliknem in nagrada. Zamnejala sdem obrok za nagrado in mi je nagrade full rada.
Koliko časa pa traja ,da kučica začne raumeti ,da po kliku pride nagrada. Zdaj ji klikam že dva dni (vem da bo potrebno dlje časa).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2034 : 19 Oktober 2013, 09:51:54
"Naklikavanje" js kar preskočim in grem direkt na vajce - recimo danes bom z eno začela (se še odločujem al s pogumno ali s plašno) delat s target stickom oz. pinkponk žogico na palčki, pričakujem da bo žogico avtomatsko povohala in sledi klik + nagrada. Predvidevam, da ji bo hitro kapnilo v čem je štos in boma lahko zviševali težavnost.



kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #2035 : 19 Oktober 2013, 10:48:27
Je potem bolje ,da kar začnem z vajami?
Katero enostavno vajo priporočate? Res tako čist enostavno.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2036 : 19 Oktober 2013, 11:46:19
Moji so na ta način hitreje (iz prakse) zakapirali bistvo klika.

Kot pravim, js bom za začetek klikala dotik žogce s smrčkom, bolj enostavno že skoraj ne gre  :) Sicer pa se je najbolje prilagajat lastni živali, ki jo najbolje poznamo in vemo kaj zna zalaufat. Ti dam primer moje ovčke, ki je bila načeloma delana na capturing (lovljenje vedenj). Ko je videla da imam v roki njeno priljubljeno listje in če ji ga nisem takoj dala, je s tačko pobrskala po tleh - klik in nagrada. Po parih poskusih je vedela, da ji kraspanje po tleh prinaša nagrado. Potem sem čakala kaj bo pogruntala, če ob brskanju ne sledi klik - brska brska brska, me gleda, brska in od uživčenosti ker ne dobi nagrade poskoči - klik in nagrada. Spet je hitro pogruntala kaj more počet za nagrado. Ko poskok ni bil nekaj časa nagrajen je spet pogruntala nekaj novega in letela okrog mene - klik in nagrada. V glavnem čakala sem, da sama nekaj ponudi, tako da razmisli katera vedenja pogosto počne v določenih situacijah. Če jo imaš kje spuščeno, ji vsakič klikneš ko prileti do tebe, ovčko sem brez problemov odpoklica naučila  :)

Za začetek pa res dotik tarče, toliko da zakapira v čem je fora klika. Stopnjuješ tako, da mora sledit tarči in s tem jo lahko naučit da stoji na zadnjih tačkah, obrate..



kajčainlucy

  • Gost
Odgovori #2037 : 19 Oktober 2013, 12:23:27
Hvala za nasvete.
Odpoklica jo bom težko naučila saj vedno ,ko jo spustim je vse full bl zanimivo ampak bomo videli.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2038 : 19 Oktober 2013, 12:41:05
V tem primeru pusti, da prvo vse prevoha in pregleda in ko ji bo že ratalo malo dolgčas začni z njo delat. Ali če ji je kaj še posebej zanimivo (kot masyka pravi ko ji je dala eno igračo za otroke) klikaj interakcijo s predmetom.

ne vem koliko imaš znanja o klikerju, ampak predlagam da še kaj prebereš na to temo.



kokodak003

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2039 : 16 Januar 2014, 18:23:10
Zdravo,
tri dni nazaj sem dobil zajčka. kmalu bo star eno leto. prej je bil na kmetiji v kletki s štirimi zajčki. je še zelo preplašen. zanima me, kako naj vse skupaj mu dam vedeti, da naj se ničesar ne boji. Skrbim da ima svežo vodo, tudi hrano. Kupil sem priboljške vendar jih noče. Dam pa mu list solate in kakšen košček jabolke. kletko imam odprto in hodi po dnevni sobi po deki. vendar ga je še strah iti kar tako ven. ampak ko gre, prevoha in pregleda vse.
Prosil bi, da mi predlagate kako ga še naj razvajam in da se bo počutil bolj domače in bolj "sproščeno".
Hvala