Zajčki, Kunci

flatka · 828478

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #210 : 28 April 2007, 20:38:11
To sem pa v dvomih. Mislim da samo ve kaj more nardit, da pride do hrane ???  Dvomim da bi po 45 ponovitvah (1x po 15 ponovitev) ugotovil. Jutri bom malo dvignila zahtevnost, pa bomo videli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #211 : 28 April 2007, 21:42:47
Preden karkoli sploh zahtevaš od njega (in od katerekoli živali) mora vedeti kaj klik sploh pomeni. Zato se učenje s klikerjem začne tako, da sprva samo ponavljamo klik+nagrada. Na začetku ni važno kaj dela, samo da ne dela kaj nezaželjenga. Je pa odvisno od vrste in posameznega osebka kdaj dojame, da kliku sledi nagrada. Lahko da boš za to rabila en teden, lahko en dan. Ko bo vedel, da kliku sledi hrana boš to opazila tako, da bo, ko bo slišal klik, pozorno pogledal od kje bo dobil nagrado. Šele takrat lahko začneš z učenjem trikcev!

+1

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #212 : 29 April 2007, 13:01:04
saj tako delam. Nič ga še ne učim, razen, da je klik nagrada. Že v navadi mu je da se nonstop dotika moje roke in ko to slučajno naredi kliknem pa dam nagrado. Zadnje čase se tudi postavlja na zadnje tačke, ka rmi je zelo všeč, če ga zvabim s hrano. A tudi takrat naj kliknem?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #213 : 29 April 2007, 13:58:51

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #214 : 30 April 2007, 08:14:29
Ima kdo od vas za steljo slamo? Kje bi jo lahko dobla v balah reimo, rabim kr vlke količine. Jaz z žagovino nisem zadovoljna, kunček pa tudi ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


alja12345

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 30 April 2007, 09:29:21
js uporabljam slamo(seno) in tudi moj zajcek se ob tem super počuti ker jo lahko tudi je  in tudi mislim da je slama najboljsa za kunčke  :) :) lp

alja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #216 : 30 April 2007, 11:14:05
Senoje eno, slama pa druga stvar. Slame kunci ne jedo prav radi, ker je staruhasta trava ali pa je od žitaric. Seno pa radi jedo. Ampak zaenkrat nimam dovolj sena, da bi ga uporabljala kot steljo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 04 Maj 2007, 16:59:43
Oj!
Jst sm pa v kratkem dobila novega kunčka, ki se mu dala ime Mufi. Je levji kunec in je sivo-bele barve. Počasi ga že navajam, da prosto teka po sobi. Enkrat pa sem ga spustila na travo in je tako skakljov, skorej bi lahko rekla da je letel po travi. Se dobro, da imamo ograjeno, sicer bi kunček poletel k sosedovim. Zato sem se odločila, da bom kupila povodec, je mejhen pa nevem kje bi dobila takšn povodec. Ko sem v eni knjigi gledala je mel en kunček povodec privezan kar okrog trebuha ???. Sicer sem pa gledala, brala, da se lahko kunca nauči preskakovanja ovir :o. Jaz sem se odločila, da mojga kunčka nebom tega učila, ker dvomm d mi bo uspelu, pa tut premejhn je. Kaj pa vi pravte o temu?No v kletki sm mu dala en kamn za brušenje zobk, in ga je že ful oglodov. Sicer mam kr veliko kletko, del kletke pa je pokrit, tko kokr neka hiška d se notr skrije in tm mu dam žagovino, v drugi del mu dam pa seno. Sicer je že kr aktivn. Sicer mamo doma 11let starga psa in se bojim, da nebi pršlo do lubosumja in bi lahko ps kunčku kej naredu, ampak ga je ene-parkrat že povohov pa ni nč naredu, sm obrnu se je ;D. Bom kmal še slikce prlimala ;D

LP
Neja


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #218 : 05 Maj 2007, 09:39:51
Oj!

Veliko veselja skunčkom.

glede povodca. Kupi se tak posebej za pritlikave kunce, če je t apremajhen pa za mačke. Je pa z oprsnico. In res je ena zanka gre pod trebuh, druga pa okoli vratu-to je zato da kunček ne uide, po drugi strani se pa ne zadavi. V trgovinah za živali se najdejo. Pa priporočam takega na klipsno.

Preskakovanja ovir, trikce...vse se jih da naučiti!  8) Jaz poskušam s klikerjem in nama lepo uspeva. Zaenkrat delava na targetingu-da se dotika roke. Potem bova pa še na kaj drugega prišla.

hrana: veliko sena, listnate zelenjave (korenček, solata, predvsem radič, peteršilj, list cvetače, brokoli) sveže trave. Pazi pa, ko boš uvajala novo hrano. Brikete jaz uporabim za razvajanje-takrat ko sem ga na oprsnico navajala, drugače pa skoraj nič. Ker jih niti ne potrebuje. Je živahen in tudi kilaža mu ne pada.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 05 Maj 2007, 17:15:09
Hvala za odgovore :)
Jaz sem kupila za Mufija kar mačji povodec, ker ni blo tazga za kunce. Ma oprsnico, sam Mufi se nikakor ne pusti, da mu dam tisto oprsnico gor. P nevem kako bi ga prepričala, da bi mu dala gor tisto oprsnico :-[. Drgač je pa že zelo živahen, skos teka po sobi, sam mal me je strah za kable, sicer jih izklopim iz vtičnice ko ga spustim, samo me je vseeno strah, da se mu lahko kaj naredi, če tisto grize. ::)  Pa še za povodec me zanima, če mu lahko kupim tudi flexi povodec za tiste najmanjše kužke al je boljše, da je samo tista vrv?

LP
Neja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #220 : 05 Maj 2007, 17:28:48
Oba Bunny-ja sta zelo srčkana  :-* 

Neja, ti ga kar počasi navajaj na oprsnico. Ne hiteti. Daj mu jo za nekaj časa gor in če bo priden in se ne bo upiral, mu daj  nagradico. Počasi se bo navadil.
Glede ovir... ti ga kar nauči, verjemi znajo kunci kljub svoji majhnosti (no moji nista ravno majhni  :D ) visoko skočiti.
Kable pa raje umakni oziroma jih zaščiti. Za večino kuncev je to ena super zadevica, ki se jo da super zgristi (že večkrat preverjeno  ;) ). Sem se jaz enkrat pošteno stresla, ko je Pufi kabel pregrzinila (sreča da se ni ona stresla). Tudi kabel od pralnega stroja je skoraj pregriznila.
Za flexi pa ne vem. Po mojem je prav tako v redu samo pazi da ne bo naenkrat konec z vrvico v flexiju in ga bo zategnilo.

lp, maja



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #221 : 06 Maj 2007, 08:55:43
Oj!

Flexi je vredu, ampak pazi, da ga ne bo zategnilo. Tak kot je za yorkije bo čisto vredu-ni pretežek.

Navajanje na oprsnico-hrani ga iz roke za začetek-regrat, detelja, korenček..vse iz roke. No edino seno bo verjetno težje, ker ga mora imeti vedno na voljo. Takrat ko je, mu samo čez natakno oprsnico-brez zapenjanja. Ko se bo pa na to navadil, mu nežno zapni, najprej pod trebušček, ker je to malo težje. Tako, da bo prst še prišel vmes. In za tem še na vrat. Pa ne pozabi ves čas ga moraš podkupovati, da ne bo pomislil da ga nekaj moti na hrbtu. Pri meni je delovalo 8)

Sprehod je pa tak, on je vodja, ti slediš-cuknja ne prenesejo, če bo vrvica slučajno napeta, bo pregriznil povodec-v sekundi je kunček prost!

Za grizenje mu priskrbi eno vejo od sadja, lipe...samo iglavcev ne. Tudi če občasno dobi suh kruh je vredu.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #222 : 06 Maj 2007, 13:09:16
Čara za slamo... poglej na bolha.com, tam se dostikrat oglašujejo bale sena ali slame.



Neja**

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 08 Maj 2007, 20:12:49
Oj!
Midva z mufijem kar dobro napredujeva. Zanjga sem kupila tudi kliker in ga počasi že navajam na zvok in se je že kar privadil. Na oprsnico ga počasi navajam in sem kar uspešna. No s skakanjem imam pa že kar izkušnje, ko ga spustim iz kletke, da teka po sobi preskoči višino kletke :o. In nevem kaj ga meče, ker tako skače ko ga spustim in ga kar velikrat, pa vseeno tako skače, da je zgleda kot tako, da ga bo pravkar odneslo. No sicer sem pa že ostala brez slušalk za MP3, ker so bile pod pojsteljo in sem glih hotla mal MP3 poslušat, pa ni delal in pogledam žico od slušal, in kaj vidm pregriženo je blo ::). Res se je zelo razživel :D. Sicer pa vse kable izklopim, ko ga spustim in jih pospravim a sm pozabila na slušalke :-\  Slikce pa že mam, sam ker nenajdem nezga kabla d bi prklučla fotoaparat na računalnik nemorm dt slikc gor >:( >:( Se bom potrudla in ga bom poiskala ::) >:(

LP
Neja


humus

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 19 Maj 2007, 14:13:27
Košaa...

Folkec mene pa zanima kako zgleda imeta zajca doma... in sier sam si ga zelo želim vendra mi straši ne pustijo, češ da nebom dovolj skrbeu zanga...
in me pač zanima kako to zgleda, da vem na kaj se morm pripraviti...
ajde uživite...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #225 : 19 Maj 2007, 16:33:32
Na kaj se moreš pripravit? hmm če želiš hišnega kunca, moraš pospravit, kable, zvezke...na varno v neko omaro. Zadelat moraš vse luknje.  Radi skačejo na posteljo, stol, mizo...verjemi-zelo skačejo. Rabijo vsak dan seno, svežo vodo, nabirat jim moraš svežo travo tam kjer ni prašno/polulano in škropljeno. Hišnim je potrebno striči nohte. Vsak dan rabi dovolj gibanja, da se nateka. In vsak dan moraš očistiti wc kjer lula. Nasplošno moraš res veliko čistit. Samci začnejo markirat, tak da takrat ti priporočam kastracijo.

Opažam da so to res zelo drugačne živali od psov, mačk, hrčkov. Predvsem so bolj plašni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


humus

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 19 Maj 2007, 17:08:29
 :o ahaa... skratka jst ga ubistvu skor nemorm met  :'( ... mam pač komp u sobi in res niam pojma kam nej dam kable k jih je tok  :-\...
drgač pa mja samička zna tut bit ql  ;D... okyostalo pa neb biu lih problem... ščim pa strižeš nohte?... kaj se bi dal kr iz običnim ščipaucom al rabš prou kj spešl za to... hmm... mja bom jst mal še premislu sam se mi zdi d ga bom useen kupu  ;D... pač mau velik dela bom sam ajde saj dougcajt nau...
hwala za odgovorčke  ;D... čuss



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #227 : 19 Maj 2007, 19:14:37
Oj!

A lahko malo bolj knjižno pišeš, ker res zlo težko berem tvoje poste :-[

Kable daj v tisto plastično cev, da jih zaščitiš. Pa ko je mali vrag zunaj naj bo pod kontrolo. Za grist naj ma sadno vejevje ipd. Posebni ščipalci so za kunce, ker majo drugače oblikovan noht kot pa mi, tud debelješi so in zato rabiš bolj ostre in močne škarje. Ampak poje bi te za pse, bile ok, za manjše pse. Lahko pa kunca sprehajaš po asflatu, da si jih zbrusi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


humus

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 20 Maj 2007, 01:17:02
 ;D jaja bom pisu bol knižeuno  ;)... Hmm... ja verjetno ga res kupim  :)... sem misliu da bo kej hujšega... bo vsaj bol zanimivo k bo tok dela pa pozornosti posvetit zajčku  ;D...
amm... hvala za info. pa če češ ti sporočim kako sm se odločiu  ;D



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #229 : 20 Maj 2007, 14:59:07
Za nohte lahko uporabiš tudi človeški ščipalnik... naši sem samo enkrat strigla nohte in sem kar s tem našim in se da normalno  ;)

Preden se odlčiš zanjga... pomisli najprej če se ga ne boš kmalu naveličal, če boš sploh imel čas zanjga, to je še posebej pomembno za začetku, ko ga je treba navajati nase... Si pa lahko prbereš celo temo, pa boš še kaj več izvedel  ;)


Čara kako se kaj Bunny privaja?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #230 : 21 Maj 2007, 09:38:20
Bunny se je naučil, kateri signal je za dvig na zadnje tačke n kdaj se dotakne pesti. Zdaj se bova pa obračati učila. Nad oprsnico  še vedno ni navdušen, najbrž ne bo nikoli-saj bo kmalu ograda, upam da ta mesec, potem pa je res nikoli več ne bo imel gor.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #231 : 26 Maj 2007, 12:26:56
Super Čara. Na oprsnico sta se obe moji zelo hitro navadili. Ula sploh ni nič komplicirala. Ona je vesela da je lahko zunajin skače po travi  ;D Tako da se bo po mojem tudi Bunny navadil  ;)


Pa še en dokaz da se počasi daleč pride  :-*  8)



Ula in Pufi se odlično razumeta. Skoraj skoz se umivata med sabo, Ula se drži Pufi k da je prilimana... Zadnjič ko sem ju pustila spuščeni na balkonu, pa kletki sta bili odprti, sem ju čez pol ure najdla obe v Pufijini kletki skupaj stisnjeni  :D Samo ju še ne bi dala skupaj ponoči, ker je Pufi zadnje čase začela naskakovati Ulo  :-X  ::) In če sta spuščeni v sobi ali na balkonu, gre lahko Ula stran, če bi bile pa v kletki kupaj zaprti bi se pa najbrž potem v krogu lovile, in Ula ne bi imela miru. Tako da zaenrat ostaneta ponoči vsaka v svoji kletki.

lp, maja



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #232 : 29 Maj 2007, 14:09:22
Aho!

Eno vprašanje, Moji Loli se sul vihajo krempelčki, kljub temu da jih redno strižem. Koliko jih vi odrežete, ker jaz se malo bojim da ji nebi preveč. So ji pa začeli rasti tako vstran. Bom zvečer probala poslikat da boste videli kako zgleda.


Lp
Ana


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #233 : 29 Maj 2007, 15:06:34
Postriže se jih do tam kjer je samo noht. Do živega tkiva.

Slikca (odstrižeš pa malo stran od tam kjer je roza)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #234 : 29 Maj 2007, 15:31:40
Aho!

Maja hvala :-*

Lp
Ana


matea

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 30 Maj 2007, 20:59:30
lepo pozdravljeni
mislim da bi morali ljudje bolše premislit preden si kupijo žival pa naj bo to pes al pa majhen kunec, vseeno je živ.to pišem zaradi tega ker je stric pred mescem našel kunca na travniku blizu ceste in bi ga lahko povozil avto, v glavnem ta je mel srečo da ga je stric našel, po vsej verjetnosti pa ga je nekdo pustil tam.
no v glavnem zdaj pa ta kunec ,ime je dobil miško ker je majhen kot miška ;D (no je malo večji) uživa, je zelo zacartan in kar lepo porejen aja pa pravi nagajivček :D. me pa zanima kakšne vrste je samo iz radovednosti in upam da bi mi kdo od vas lahko pomagal?? :-[

pa še ena slikica me počitkom po divjanju



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #236 : 31 Maj 2007, 08:51:12
obarvani pritlikavi kunec  ??? Ma pa luštn kožušček

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


matea

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 01 Junij 2007, 12:47:36
je meni tudi všeč njegova barva, se mi zdi nekaj posebnega, čeprav nisem vidla dosti kuncev, je pa taaaak smešen, samo čaka da ga bo kdo malo počohal :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #238 : 11 Junij 2007, 12:51:03


čoh, čoh

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


alja12345

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 11 Junij 2007, 19:12:47
imam veselo novico...huraaa :o :o :o :o
moj bunny (zajček) si je nehal gristi noge in spet ima lepe, zdrave...bravo bunny!! 8) 8)
pa še 1 slikca:)

alja