Zajčki, Kunci

flatka · 820527

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2190 : 05 September 2016, 16:37:10
To je pa cisto odvisno  :P Od pasme  ;) genetike  :D in tudi spola  :P :P




alesha04

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2191 : 06 September 2016, 06:33:21
Aha. Pa jaz bi imela zajca skoz uzunej,tut pozim v izoliranem zajcniku. Marca,aprila pa bi sel tudi na izpust. Hranila bi ga dvakrat na dan. (Zjutraj  s travo,zelenjeavo,kaksnim sadjem), (zvecer pa z briketirano hrano). Seno bi imel skos...

Aleša
Doma imamo vzrejo dolgodlakih skotskih ovcarjev z rodovnikom.


alesha04

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2192 : 08 September 2016, 18:38:37
Dokončno sem se odločila ,da si spomladi nabavim levjegrivega ovnača samičko.Zanima me če poznate kakšnega rejca. Gledala, sem po društvu rejcih za kunce pa take pasme ni, ker ni priznana. Iz enega bi kupila samičko,potem pa še iz enega samčka,da bi parila. In imela čistorkvne.

Aleša
Doma imamo vzrejo dolgodlakih skotskih ovcarjev z rodovnikom.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2193 : 22 September 2016, 00:49:39
Po mojem prvem zajčku:


in čez čas še mojem drugem zajčku:


sem po več letih (ko sem rekla nikoli več zajca) odkrila vzreditelja/rejca z ogromno znanja o zajcih, krasnimi "primerki" in po nekaj mesecih "ogledov" danes prinesla prvo zajčico (je namenjena za razstave):


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2194 : 22 September 2016, 12:33:03
A lahko potreniram moje neznanje o barvah in pasmah - kastor (mini) rex? Zakaj si se pa odločila, da nikoli več zajca imet? Jaz sem bila po dolgih letih brez njih najbolj navdušena nad noskom, tista šnofla ki stalno miga sem in tja je kar za pojest  ;D

Rejec je zlata vreden, jaz sem že navadnega mesnega samca iskala točno pol leta. Je pri čistokrvnih čist podoben problem kot pri psih, delajo lepe in razstavno perspektivne, selekcija na zdravje je pa nikakršna.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2195 : 22 September 2016, 18:24:23
Kastor rex, ja.

Ker sem imela prej "nesreco" z zajci - samo sem jih kupila enega iz trgovine, drugega na boljsjem sejmu. Sicer ta iz boljsjega sejma je bil boljsi (zdravstveno in karakterno), je pa tale sedaj neprimerljivo boljsa od obeh. Se res splaca kupiti pri nekom, ki jih navaja in na rokovanje, in na strizenje krempljev... Upam, da bo tale zdrava. Prva dva nista bila. Sploh prvi je bil katastrofa.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2196 : 23 September 2016, 11:40:35
Luštn!

Hehe jaz sem z mojim imela srečo. Nerodovniški, iz zavetišča (je lastnik šel v zapor, pa so 4 kunci šli v Zonzani). Ja ta njihov smrček je tudi meni ful simpatičen.

Pa sem si tudi rekla da trenutno pač ne bo glodavcev pri hiši, če mam namen terierja met :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2197 : 24 September 2016, 10:39:50
Zajci niso glodavci, kje ti žviš  :P

A ni lažje mladiča navadit naž ival kot odraslega? Naša dva sta od malega rasla s kurami (+ vzgojni prijemi od mame koklje) in jih niti ne opazita, medtem ko niti Buda ne bi pustila brez nadzora fraj z zajci, ki smo jih "uvedli" ko je bil že odrasel.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2198 : 25 September 2016, 11:10:51
Ja, saj verjetno bi šlo, ampak se mi ne ljubi, ker je že brez tega ogromno stvari za počet :D

Pa verjetno bi blo lažje, če bi vzela softiča od mladička in po možnosti ne iz linije, kjer je nagon močno razvit. Obstajajo izjeme, recimo NLT ki ga živali sploh ne ganejo, ampak to so res redke izjeme.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!