Zajčki, Kunci

flatka · 820511

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #60 : 23 Junij 2006, 16:47:28
Yo mislim da vsi vedo/mo da so kunci in ne zajci, vendar se vsaj meni lepše sliši da imaš doma zajčka/ico  ;)
Hudo "čupco" ima tale tvoj Mare  :D

Andreja, a veš da si me kar nekako malo pomirila, ko si rekla da to ni debelost (čeprav je moja zekica res malo boj okrogla). Sem pa pogledala zdajle in se rebra kar malo težje čuti, se pravi bo (še vedno) na shujševalni  ;D

Sem pa začela s klikerjem pri "odpoklicu" (najbrž se ne reče isto  ::)), in že napredujemo, čeprav ne verjamem da je že dojela kaj je kliker.

Pa še dokaz da tudi zajčki ravno ne uživajo v tej vročini (nonstop samo takole leži in se hladi na peči)

http://www.moj-album.com/slike/1099511/LH3Ez5PSPPp_yfVd.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1099511/lPe1Q9FXe79q0KBn.v.jpg



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 23 Junij 2006, 17:33:33
Yo mislim da vsi vedo/mo da so kunci in ne zajci, vendar se vsaj meni lepše sliši da imaš doma zajčka/ico  ;)

No, potem imam jaz doma 1 zajca, 2 levinji, 2 geparda, 2 volka in 1 šakala - lepše se sliši, bolj nobel.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #62 : 23 Junij 2006, 17:37:53
No, potem imam jaz doma 1 zajca, 2 levinji, 2 geparda, 2 volka in 1 šakala - lepše se sliši, bolj nobel.

Pa dober no  :-X Ja jaz sem samo izrazila svoje mnenje  ::) Prav če imaš pa 1 zajca, 2 levinji, 2 geparda... karkol že, zarad mene...  :-X ::)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #63 : 23 Junij 2006, 18:53:13
Sej tudi jaz vem da je kunec, ampak smo se verjetno vsi tako navadili na ime zajec, da se sploh ne moremo znebiti tega napačnega naziva...  ::) :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #64 : 23 Junij 2006, 19:49:20
Joj!Yo ! Pa ne moreš mačko z levinjo primerjat,kunca pa malo lažje s zajčkom, al se motim ???


lp Jure


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 23 Junij 2006, 20:27:17
Joj!Yo ! Pa ne moreš mačko z levinjo primerjat,kunca pa malo lažje s zajčkom, al se motim ???


lp Jure

Popolnoma isto je. Je Maja lepo razložila.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #66 : 23 Junij 2006, 20:28:55
LOL!

Zajčki pa kunci so si v velikosti podobni medtem, ko pa si levinja in mačka nista(v velikosti)-(ne misli, da ne vem, da levinje spadajo v družino mačk ;))


lp Jure


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 23 Junij 2006, 20:33:48
LOL!

Zajčki pa kunci so si v velikosti podobni medtem, ko pa si levinja in mačka nista(v velikosti)-(ne misli, da ne vem, da levinje spadajo v družino mačk ;))


lp Jure

Kunci in mački so si tudi v velikosti podobni. Pa Chopper (pes, ki je pri meni) je tudi po velikosti podoben tako kuncu kot mačku. OK, se predam, torej so vsi kajmani.


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #68 : 23 Junij 2006, 20:35:57
LOL!

Brezveze vztrajat sam, če med mačko in levinjo ne vidiš razlike...OK zaključla sva ;).


lp Jure


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #69 : 23 Junij 2006, 20:41:38
Kunci in mački so si tudi v velikosti podobni. Pa Chopper (pes, ki je pri meni) je tudi po velikosti podoben tako kuncu kot mačku. OK, se predam, torej so vsi kajmani.

Ja pa kaj ti je  ??? Podobnost med zajcem in kuncom, je enaka kot pa razlika med tigrom in domačo mačko  :o ::)

Aja...primerjaš kunca in mačka  :D ja saj res... sta si zelo podobna

pa tudi jaz sem končala s tole debato  ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #70 : 23 Junij 2006, 20:55:37
Yo preden se spuščaš v take debate, ki si jih vajena iz sosednjih forumov dvakrat globoko vdihni, preštej do deset, mogoče pokukaj v profil za starost ;), ... pa ti bo tukaj lažje sodelovati.

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #71 : 23 Junij 2006, 20:56:58
Yo preden se spuščaš v take debate, ki si jih vajena iz sosednjih forumov dvakrat globoko vdihni, preštej do deset, mogoče pokukaj v profil za starost ;), ... pa ti bo tukaj lažje sodelovati.

Lp nina

ta je bila majcken nesramna  :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #72 : 23 Junij 2006, 21:02:07
ta je bila majcken nesramna  :-\

Sploh ne. Ni bilo mišljeno da ker ste mlajši nimate pojma, samo da se da mlajšim kakšno stvar lepeš prikazati na bolj prijazen način, kot je to storila Yo. Lepa beseda lepo mesto najde.

Lp nina



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 23 Junij 2006, 21:11:01
Nisem pregledovala profilov, priznam.
Bom lepše napisala;
Podobnost med zajcem in kuncem bi bila lahko primerljiva podobnosti med mačko in tigrom. Da bo vse jasno, si preberite Majin post, kjer je vse lepo razloženo.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #74 : 23 Junij 2006, 21:14:36
Kaksna je razlika med zajci in kunci ...
Ne samo, da gre za razlicni vrsti, ki sicer sodita v isto druzino, razlika je ze visji taksonomski enoti - rodu (to je taka razlika kot je razlika med domaco macko, pumo, servalom, risom, ozelotom, karkalom ...). Razlika je tudi v stevilu kromosomov - kunci jih imajo 44, zajci pa 46, kar pomeni, da se med seboj ne morejo ploditi...

Zajci so naceloma vecji od kuncev, imajo daljsa usesa in daljse zadnje okoncine. Mladi zajcki se (po 36-42 dneh) skotijo popolnoma odlakani in z odprtimi ocmi. Zajci se zadrzujejo na planem (ne pod zemljo), v luknjah, med travo, .... So samske zivali, druzijo se le v obdobju parjenja. Lahko imajo vec legel v letu, ki pa so navadno majhna - do 4 mladici. Kar se ice prehrane, so prilagodljivejsi.

Kunci so manjsi (pri domacih pasmah, obstajajo velike razlike v tezi in velikosti - odvisno od namena pasme), imajo krajsa usesa. Brejost kuncic traja le dober mesec (31 dni), mladicki se skotijo popolnoma nemocni - brez dlake, slepi, .... Divji kunci se zadrzujejo v skupinah(en dominanten samec) in vecino casa prezivijo podzemnih rovih, ki jih izkopljejo. Kunci imajo lahko v enem letu vec legel, v katerih je povprecno kar 7 ali vec mladicev. Divjih kuncev pri nas ni, so pa v VB. Vsi "domaci zajcki" (ne glede na pasmo) so pravzaprav kunci in ne zajcki.

Pa se to - kunci in zajci niso glodavci. Uvrscamo jih v red Lagomorpha. Od glodavcev se razlikujejo po tem, da imajo v zgornji celjusti 4 sekalce (2 para).
m.

(tole je moj malo predelan odgovor z mojpes.com foruma)

Tole je Majin post za vse tiste ki ga še niste prebrali  ;)





*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #75 : 23 Junij 2006, 21:15:46
Sam Ninci še vedno se mačka ne more primerjati s tigrom, tako kot se lahko kunec z zajcem ???, ko si rekla naj nam na lepši način razloži...sej tle ni nobene logike ?!


lp Jure


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #76 : 23 Junij 2006, 21:15:49
Pa še ena slikica "uživantske" KUNČICE  ;D 8)





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #77 : 23 Junij 2006, 21:21:10
Sam Ninci še vedno se mačka ne more primerjati s tigrom, tako kot se lahko kunec z zajcem ???, ko si rekla naj nam na lepši način razloži...sej tle ni nobene logike ?!


lp Jure

A ni vseeno, ali se lahko primerja ali ne? Stvar posameznika. Nadaljujte tukaj o kuncih, ostalo se pa zmenite na privat ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 23 Junij 2006, 21:47:31
Sam Ninci še vedno se mačka ne more primerjati s tigrom, tako kot se lahko kunec z zajcem ???, ko si rekla naj nam na lepši način razloži...sej tle ni nobene logike ?!


lp Jure

Kaksna je razlika med zajci in kunci ...
Ne samo, da gre za razlicni vrsti, ki sicer sodita v isto druzino, razlika je ze visji taksonomski enoti - rodu (to je taka razlika kot je razlika med domaco macko, pumo, servalom, risom, ozelotom, karkalom ...). Razlika je tudi v stevilu kromosomov - kunci jih imajo 44, zajci pa 46, kar pomeni, da se med seboj ne morejo ploditi...

itd.

In to ni stvar posameznika, ampak stvar poznavanja živalskih vrst ali če hočete, splošne razgledanosti.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #79 : 23 Junij 2006, 21:55:20
(Maja, kradem slike iz tvojega albuma, hehehe, sorry)
ni panike, ti kar ;)

*yure* - ne gre za velikost .. gre za to, kako so si posamezne vrste zivali sorodne med sabo. In kunci in zajci imajo genetsko glednao toliko skupnega kot domaca macka in puma. To, da so si morda na pogled podobnejsi, ne igra nobene vloge ... Ceprav Frajer od ninci in ris ... hmmmm
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #80 : 23 Junij 2006, 22:22:47
LOL!

Šele zdej kopčam kaj je hotela Yo povedati... :-\
Sorry Yo,...nisem mislil v takem smislu :-[...


lp Jure


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 23 Junij 2006, 22:32:18
LOL!

Šele zdej kopčam kaj je hotela Yo povedati... :-\
Sorry Yo,...nisem mislil v takem smislu :-[...


lp Jure

Ne se opravičevat. Vsi se učimo in to celo življenje. Je pa prav (jaz sem takega mnenja), da naučeno širimo naprej in ne zavajamo ostalih  ;)

Pa se tudi jaz opravičujem, res nisem vedela, da je na forumu tako mlada populacija  ;)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #82 : 24 Junij 2006, 08:38:34
*yure* - ne gre za velikost .. gre za to, kako so si posamezne vrste zivali sorodne med sabo. In kunci in zajci imajo genetsko glednao toliko skupnega kot domaca macka in puma. To, da so si morda na pogled podobnejsi, ne igra nobene vloge ... Ceprav Frajer od ninci in ris ... hmmmm
m.

Ja jst sem govorila za zunanjost (samo omenila pa nisem tega  :-[ :-\). Glede genetike mi je pa jasno da je približno isto (zajec-kunec, puma-domača mačka).




kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #83 : 27 Junij 2006, 10:49:56
Pa še par slikic (so pa malo dolgočasne ker so vse slikane na peči  ::) Jo bom kasneje še na travi  ;D )

http://www.moj-album.com/slike/1099511/1gZXdCUVDA1orajg.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1099511/BlL_4LSGAI6eRj6u.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1099511/S7srn1kxI6SRvHcM.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/1099511/LH3Ez5PSPPp_yfVd.v.jpg

Sem pa šele zdaj ugotovila, da ko ji dam za piti iz sklečke, sploh ne pije z jezičkom ampak da cela usta v vodo in pije. Za moje pojme je prav pametna, ker se tako popije več vode  8)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #84 : 27 Junij 2006, 11:13:48
Zadnji dve sta zelo lepi. :-*

Ne pozabit še na 'travne' slike. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #85 : 27 Junij 2006, 11:16:40
Zadnji dve sta zelo lepi. :-*

Ne pozabit še na 'travne' slike. ;)

Na zadnji v bistvu leži v svojem stranišču  :-X  ;D Ne bom pozabila  ;)




Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #87 : 27 Junij 2006, 13:15:09
Spet super slikice.... :) Kje si pa dobila tako dobro oprsnico?

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #88 : 27 Junij 2006, 21:41:38
To je oprsnica od mačka  ;D Drugače prodajajo tudi oprsnice posebej za kunčke ampak se mi ne splača kupovati še ene ker so skoraj identične.

hvala  ;)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #89 : 27 Junij 2006, 21:55:21
Saj se mi je zdelo malo podobno Turkovi oprsnici... ;D Sem sama zadnjič gledala v Želvaku te oprsnice in so res razen velikosti in tega bile skoraj enake, samo, da je ponekod bil narisan kunec, drugje pa muca. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."