Zajčki, Kunci

flatka · 822980

*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #90 : 28 Junij 2006, 22:19:27
Oooo kok je luštna tale tvoja zajčica(upss :-[..."kunčica")


lp Jure


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #91 : 30 Junij 2006, 16:34:56
Hvala  ;)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #93 : 18 Oktober 2006, 17:36:46
Imam eno vprašanje. Ali vi zaščitite vaše kunčke s čim proti klopom, bolham... In če jih s čim jih? Ker mi živimo zraven gozda, in kadar je lepo vreme "peljem" Pufi (tako ji je ime  ;D ) ven na travo, pa malo krempeljčke brusiti na parkirišče, šle pa sve tudi že z našo psičko v gozd. In ne bi rada izzivala (včeraj zvečer sem namreč na sebi našla enega sveže pritrjenega klopa. Pa se bojim da sem ga dobila od nje, ker sem pred tem njo "mrcvarila"  :-\)

 Če ne drugega... ima kdo kakšno mnenje?


lp, maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #94 : 20 Oktober 2006, 19:16:46
Hay,
kolikor jaz vem tega ni, ker sem brala, da je treba kunčka potem dobro pregledati, pa tudi še nisem kaj takega zagledala, ker bi blo verjetno strupeno za njih, ko so tako občutljivi.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #95 : 20 Oktober 2006, 20:43:50
Ja res so bolj občutljivi  :-\  Pa itak prav na njej pritrjenega klopa še nisem našla, sta bila misim da dva, ampak sta še lezla. Če bi bila jaz klop bi se pa itak za kakšno "lažjo žrtev" odločila, ker ne vem kako najdeš kožo pri vsej tisti dlaki  :D Samo klopi res čisto povsod pridejo  :-X

Hvala Zorko za mnenje  :)



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #96 : 21 Oktober 2006, 13:30:41
V lekarnah se dobijo že naravni spreji za ljudi in živali ( jaz imam Ben's ), ki ne vsebujejo alkohola. Klopa si dobila prav gotovo sama, zato je najbolje, če se tudi sama pošpricaš, zajčka pa po kožuščku na hrbtu, samo enkrat pritisneš, da bo tudi on smrdel klopom. Ko prideš domov se pa morata vseeno pregledati, zajčka pa lahko tam, kjer je bil našprican obrišeš z vlažno krpo, da odstraniš sprej. Lahko pa malo bolj našpricaš njegovo ovratnico preden mu jo pripneš, seveda če jo ima, ali  pa našpricaš rutko in mu jo zavežeš okoli vratu. Klopi so res  >:(.
Lp, T.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #97 : 21 Oktober 2006, 14:56:27
pa pod nobenim pogojem ji ne dajaj frontlinea - je za kunce toksicen.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #98 : 21 Oktober 2006, 16:03:29
Hay,
sicer pa že ni samo gozd kriv za klope. Klopi so itak tudi že v vsaki travi, tako da nisi nikjer drugje varna z kunčkom kot tam, kjer ni trave in gozda.
Bolje bi bilo če sama natrgaš travo, pa bo kunček varen pred klopi ;).
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #99 : 21 Oktober 2006, 20:25:58
Vsem trem hvala za odgovore  :-*

Bolje bi bilo če sama natrgaš travo, pa bo kunček varen pred klopi ;).
lp,
Anja

Ni samo paša je tudi gibanje  ;) Jo sicer vsak dan (večkrat) spustim (sedaj ni več na peči ker je tam premrzlo, pa še kurimo jo (se razume da peč, ne kunčice :D , zato je v moji sobi), ampak je pa zmeraj fajn vzunaj malo skakljati  ;) :P

Ji bom najbrž res kar oprsnico našpricala (pregledujem jo pa kar med crkanjem)  ;D

Še enkrat hvala  :-*



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #100 : 28 Oktober 2006, 16:49:08
Prosim pomoč. Ali rabi kunec kakršenkoli dokument ali dokazilo za prehod meje? Žal (ozr. na srečo, upam samo da bo vožnjo v redu prenesla  :-\ ) je tako naneslo da mora iti kunčica z nami.

lp, maja



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #101 : 28 Oktober 2006, 22:29:40
Hay,
veterinarjovo pomojem ja. Pokliči veterinarja, pa ti bo on povedal, če ne pa jo "švercajte" čez mejo (hec).
Kanchy če jo razgibavaš pa ti priporočam, da jo po tlakvani cesti ali alsfaltu, ker si bo tako še kremplje zbrusila.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #102 : 04 November 2006, 20:20:11
Hej, mi smo že nazaj  8) Imela se je po mojem super, ker je bilo toliko različnih trav in vonjav...  8) Ja no smo jo pa kar švercali, ampak ko sem malo gledala po netu preden smo šli, je pisalo samo za pse, mačke in dihurje da rabijo potni list  ???

Vseeno hvala za odgovor  ;)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #103 : 14 November 2006, 20:13:43
Hay,
kako velika pa naj bi bila kletka za 2 kunčka?
Kakšne dobre lastnosti ima kunec na človeka (to sprašujem, da bi očeta prepričala, da bi dobila vsaj enega kunca)?
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #104 : 14 November 2006, 21:49:39
Hay,
kako velika pa naj bi bila kletka za 2 kunčka?
Kakšne dobre lastnosti ima kunec na človeka (to sprašujem, da bi očeta prepričala, da bi dobila vsaj enega kunca)?
lp,
Anja

Kunec naj bi v kletki naredil vsaj tri poskoke (to je če imaš dva kunca že kar velika kletka, ker sta pač dva in rabita več prostora). Ampak po mojem če sta dovolj spiščena je lahko tudi malo manjša kletka (da ni ravno tam meter x meter  :o). Za enega zajčka recimo 80x50x40 cm

Hmmm, dobre lastnosti. Ja definitivno se bolje počutiš. Pa ko pobožaš tisto mehko puhasto dlako... joooj  :-* :-* :-* Pa ko leta okoli tvojih nog če se ustaviš, in te začne loviti če hodiš  :D V glavnem te zna spraviti v dobro razpoloženje (kot pes  ;D ).

Aja pa še en predlog: če se boš odločila za nakup kunčka, ga kupi pri kakšnem gojitelju pri katerem boš vedela da si res dobila pritlikavega kunčka, v trgovini namreč lahko dobiš mešance, ki potem zrastejo v ogromne živali  :o

dva uporabna linka:
http://male-zivali.primej.com/t3/index.php?id=44
http://www.freewebs.com/pritlikavi_kunec/index.htm(zgoraj so še linkci do prehrane, nege...)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #105 : 15 November 2006, 20:10:22
Aho!
Tudi jaz imam eno nagajivo kunčico in sicer levjegrivo. Ime ji je Lola, dobila pa sem jo od prijateljice za božič, je pa vedela da si jo želim v bistvu sva bile zmenjeni tako. Je pa sedaj stara 1leto in 2meseca, in sedaj še ni toliko kosmata, bila je ko je bila čisto majhna. Je pa prava nagajivka in se obnaša kot moja škotska ovčarka Kala, kadar je spuščena dela natanko to kar Kala.
Nekaj slikic je na http://kalarunobella.moj-album.com
Jih bom še kaj dodala

Lola ima nštimano tako da ima v bistvu dve kletki skupaj in skače iz ene v drugo. V eni ima samo WC v drugi ima pa spalnico in jedilnico, kuhinje pa nima ker ji jaz vse pripravim :) ;D

Bom slikala da si boste lažje predstavljali.

Lp
Ana


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #106 : 16 November 2006, 18:11:16
Hay,
kupila bi vrjetno na kakšni razstavi malih živali in me zdaj zelo jezi, ker sem 1 zamudila, ki je bila v Šmartnem pri SG. Zdaj bi pa mogla čakati do marca. Če se bom pa prej odločla bom pa na bolhi gledala za njih ali pa bom šla v trgovino Želvak, kjer imajo baje zdrave živali. Sicer pa preden bom imela kje prostor za kletko bom vrjetno res kupila na razstavi.
Koliko ponavadi stane pritlikavi kunec na razstavi?
Pa še to kako se loči spol? Nekje sem imela slike in ne vem zdaj kje so pa še pozabila semkako so izgledale.
lp,
Anja


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #107 : 16 November 2006, 18:30:36
Saj bodo še letos razstave (tukaj poglej).

Pa sloh ni treba čakati na razstave. Lahko pogledaš za kakšne gojitelje in greš k njim kupiti svojega kunčka  ;)

Cene so različne glede na pasmo. Ponavadi se gibljejo tam do 5000 sit.

Tole glede ločevanje ne vem, ampak se baje mlade kunce težko loči po spolih.

lp, maja



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #108 : 16 November 2006, 20:03:08
Najhitreje se loči kunčke po spolu po glavi: samica ima bolj ozko, podolgovato; samec pa ima debelo glavo, nekoliko vzbočeno čelo. Tudi trup je pri samici vitkejši. Za natančneje pa moraš pogledati ritko. Pritisneš med splovilom in trebušno votlino, takrat splovilo iztopi - če močneje iztopi in je stožčaste oblike potem je fantek, če pa je samo zarezica je punca. Pri starem kuncu pa se opazijo na obeh straneh splovila testitisi. Na splošno je pri mladih težje določiti spol, kot pri starejših, tam je včasih res dovolj, če vidiš glavo. Toliko, da veš, če rečeš rejecu, da ti pokaže in se potem lahko sama prepričaš.
Za kletko ti pa svetujem, da ima tako, kot je napisala Anja, da ima dva prostora. Ker kunčki radi ležijo na čistem in suhem, da ima posebej wc,  je pa potem tudi čiščenje lažje.
Lp, T.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #109 : 16 November 2006, 20:06:07
Za kletko ti pa svetujem, da ima tako, kot je napisala Anja, da ima dva prostora. Ker kunčki radi ležijo na čistem in suhem, da ima posebej wc,  je pa potem tudi čiščenje lažje.
Lp, T.

Joj, mi smo pa ravno pri navajanju na wc, ker me je ravno to motilo da mora potem na tem ležati (čeprav ji redno čistim)  :-\ Samo še ne uspeva (nikakor noče rit nastaviti v wc, ampak ali pred njim, ali pa v drug kot)  :( Kakšen nasvet?

lp, maja



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 16 November 2006, 20:11:50
Je pa sedaj stara 1leto in 2meseca, in sedaj še ni toliko kosmata, bila je ko je bila čisto majhna.

Saj so bolj kosmati, ko so mali, kasneje ostane res bolj samo griva, po telesu pa imajo krajšo dlako  ;)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #111 : 16 November 2006, 20:16:57
Aho!
Ja saj sedaj opažam da ji okoli glave vsak dan zrase malo več čopkov, tako da je na trenutke ko se čisti in ji vsak čop posebej visi takrat je prav smešna.
Če mi uspe bom probala čimprej spraviti slikice na net na katerih se vidi kako ima naštimani kleti da je ločeno wc in spanje pa jedača.
Lp
Ana


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #112 : 16 November 2006, 20:19:15
Ponavadi povoha in lula tam, kjer mu "diši". Mogoče bi tam, kjer hočeš, da bo lulal, dala kakšen drekec, pa malo luže in nekaj časa pustila, da smrdi, da zavoha. Potem si vedno izbere isti kot. So pa na žalost tudi izjeme.
Lp, t.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #113 : 16 November 2006, 21:43:32
Ja sedaj ji nonstop dajem kakce, samo v wc, pa nekaj polulanih briketkov ji dam noter, pa še zmeraj noče noter hoditi  :( Upam da se bo navadila (ko je bila še na peči, je imela spodnji del neke kletke za hrčke, notri pa mačji pesek, pa je lepo notri hodila in se tam iztrebljala. Mogoče bi pa morala probati še da ji dam pesek kar v wc).



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #114 : 17 November 2006, 09:36:07
Potem pa je res najbolje, da ji daš pesek, pa gor daš malo njenih iztrebkov ( a imaš v kletki seno, žaganje - daš malo tega polulanega ). Pa njeno kletko moraš res dobro očistiti, da ni kje vonja. Saj veš, da tudi pri kužkih, ko jih navajaš, naj bi tam, kjer se je v stanovanju polulal, obrisal s kisom ali čem podobnim, da preženeš vonj, ker se najraje spet na istem mestu. Ker, če je bila enkrat že navajena, potem ti mora uspeti.
A je katera videla na TV3 pri Naj domači video, kako se je en črn zajček naučil, da je na roki naredil freeze ? Neverjetno,  :o res smešno.
Lp, T.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #115 : 17 November 2006, 20:16:44
Aho!
No tako na http://kalarunobella.moj-album.com , v albumu Lola je nekaj novih slikic moje zajčice, ena slikica pa je tudi od postavitve kletki, na kateri se vidi njeno stanovanje :)
Lp
Ana


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #116 : 17 November 2006, 21:04:04
Kimmy hvala za odgovore  :-* Zdaj sem ji dala notri pesek in malo njenega polulanih briketov. Drugod pa sem ji dala stran brikete in namesto njih dala eno rjuho. Upam da se bo sedaj navadila. Aja saj res, namesto kotnega wc-ja sem ji dala kar tist spodnji del tiste kletke, ker se mi je zdel wc pemajhen za njeno rit  >:D  ;D

Ve kdo s čim bi lahko namazala stvari da jih ne bi Pufi grizla (lotila se je kletke  :-\ ). Kaj kar ne bi bilo strupeno, bi jo pa okus motil.

lp, maja



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #117 : 17 November 2006, 22:34:22
 Prosim :). Kunčki so lahko zelo občutlivi na kaj takega. Zanje so dobre za gristi smrekove vejice, mlade, stare, ni važno,  ene 20- 30 cm cm dolge odtrgaš. Dobre so tudi proti napenjanju.
Če bo imela kaj za gristi v kletki, potem je mogoče ne bo grizla. Mogoče jih sprva ne bo hotela, ker imajo močnejši vonj, pri nas so ji teknile, posebno pomladi, ko so mladi vršički. Pustila je samo trdo sredico.  Daš eno vejico zvečer v kletko.
Lp, T.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #118 : 17 November 2006, 22:35:54
To daš vejico skupaj z iglicami?




kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #119 : 17 November 2006, 22:40:46
Ja, celo vejico.  Pri nas je vse pojedla, pustila je samo sredico. Malo za zobke brusit.
lp, T.