Bedaki na moji šoli

Smrček · 16825

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
: 06 Junij 2008, 12:02:57
Nisem vedla kam nej to dam tko da... No v naši soli zbiramo stvari za zavetišče Koper in v škatli so se znašle razne Pedigre,Chapi,Hil's in ostale take hrane kaj nej nardim ??? a jih bojo sploh hranl s tem  :-X :-X :-X  ??? :'( res sem totalno obupana tko da prooooooooosm  :( :( pomoč  Moji sošolci so pa taki....  >:( >:( >:( >:( :-X :-X >:(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 06 Junij 2008, 12:04:19
Mislim, da zavetišča z veseljem vzamejo vso hrano, ki jo dobijo. Saj imajo omejena sredstva.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #2 : 06 Junij 2008, 12:05:17
Ja sam a tok nekvalitetno :o :o

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 06 Junij 2008, 12:23:51
Mislim, da bi v prvi vrsti bilo treba pomisliti, kako lepo je od njih, da sploh pomislijo na živali in da jim želijo pomagat.
Šele potem se zapikujmo v njihov način pomoči. Meni se zdi zelo zelo lepo, da so se spomnili na Koprsko zavetišče in da nosijo hrano.
Pa tudi če je nižje kvalitete-od enega obroka še nobenemu ni bilo hujšega.
Bi bili presenečeni, kako hitro se porabi 50 kg hrane v zavetišču.
Za zajtrk 50, za večerjo pa še 50 in hrane ni več, obroki pa morajo bit.
Tako da jih le vzpodbujaj in naj prispevajo po svojih zmožnostih.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 06 Junij 2008, 12:42:19
Lahko pa predlagaš, da namesto da kupijo 20kg žakelj pedigreeja, ta denar donirajo zavetišču, pa se bodo tam odločili kaj kupitt



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #5 : 06 Junij 2008, 13:03:16
Men se zdi pa tole spakovanje nad hrano že višek.
Pedigree jejo tud lastniški psi, pa klub temu, da je kao slaba živijo po 12 let in več.
In glede na to da je hrana donirana so vsi lahko samo veseli da jo dobijo.
Potem pa jokajo po zavetiščih da nimajo dnarja pa ne vem kaj .... včasih se je treba odločit tud za kako cenejšo hrano da zvoziš.
Saj ljudje tud ne jemo vsak dan super hrano, eni sploh nimajo za hrano, tle pa zarad enega Pedigreeja komplicirate.
Višek!



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Junij 2008, 13:04:22
Nisem vedla kam nej to dam tko da... No v naši soli zbiramo stvari za zavetišče Koper in v škatli so se znašle razne Pedigre,Chapi,Hil's in ostale take hrane kaj nej nardim ??? a jih bojo sploh hranl s tem  :-X :-X :-X  ??? :'( res sem totalno obupana tko da prooooooooosm  :( :( pomoč  Moji sošolci so pa taki....  >:( >:( >:( >:( :-X :-X >:(

Po drugi strani pa nekateri tudi nimajo denarja, da bi kupovali nevemkakšno oh in sploh hrano so pa vsaj pripravljeni pomagati. 

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7 : 06 Junij 2008, 13:22:07
Tudi jaz sem mnenja, da je bolje to donirati in da moramo biti veseli, da so sploh pripravljeni donirati, kot pa da ne bi nič.
Sama najraje dam denar, ampak recimo je bila ravno akcija v Portorožkem merkatorju - oz. v Luciji, da si v tako pasjo uto dal hrano za psičke. In seveda v merkatorju ni kvalitetne hrane, jaz sem bila dol službeno. pa sem kupila največjo vrečo tiste hrane, ki je največ stala. In odkrito povedano se ne spomnim kaj je bilo. Bolje to kot nič. Saj v končni fazi lahko zmešajo te brikete  s tistimi bolj kvalitetnimi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #8 : 06 Junij 2008, 13:26:44
No tole sem odprla ker me je zanimal a  jih bojo hranil s to hrano :( pa tu zato ker že dve leti celi šoli govorim kaj nej dajejo svojim kosmatincem pol pa oni  tko  :'( :'( (vrjetno hranjo tud svoje kosmatince s tem  :-X :-X tko da sem res žalostna  :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 06 Junij 2008, 13:30:58
KatjaT, se podpisem.

Namesto, da bi spodbujali ljudi (sploh otroke) in bili veseli, da kaj darujejo (vsi mogoce tudi nimajo polne riti denarja, pa vseeno prispevajo po svojih moceh ali pa otroci, se odpovejo kaksnemu kinu) se jih ze v startu zabije, da ta hrana pa ni ok. Boljse bi jim bilo razloziti dejstva, razloziti razlicne kvalitete hrane, zakaj je to dobro za psa itd.  Tudi psi v zavetiscu si zasluzijo dobro hrano, marsikdo jo tudi krvavo potrebuje zaradi svoje zanemarjenosti itd. Nobenega pa kljub temu ne bo pobralo, ce bo kdaj pojedel kaksno skledo hrane, ki ni vip kvalitete. Boljse to, kot da je lacen.

Kaj se bo zgodilo pa z mojimi psi, ki so tako obozevani in ljubjeni, ce slucajno kdaj pride financna kriza? Ravno tako bodo morali pojesti skledo kaksne slabse hrane - tudi jaz se takrat ne bom basala z kaviarjem. Boljse to, kot da jim recem lupcki dragi, ta teden do place boste lacni... lahko vam kupim par kg pedigreeja, siti sicer boste, ampak ni pa zdravo..saj boste zdrzali. :-\


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 06 Junij 2008, 13:44:55

 Ja veš smrček, včasih je pač svet malo bolj obširen kot samo okrog tvojega " smrčka" ;) :)

.....in žal je ta razširjen svet pripeljal tako daleč da nekateri se lahko preseravajo- nekateri pa pač ne morejo ker enostavno nimajo sredstev/ denarja za osnovne potrebe, kaj šele  za preserancijo.

In verjela ali ne ravno tisti ki najbolj živijo v pomankanju ponavadi  sebi odškrtnejo in darujejo- ker ravno oni najbolj razumejo bedo in stisko.
Tako da, če da v škatlo vrečko polente- je to  zame že znak dobrote in nesebičnosti.

Najbolj neokusno in največja bedarija- je tukaj tvoje zgražanje nad tem kaj kdo na tvoji šoli daruje.
Raje bodi vesela in ponosna nad temi " bedaki iz tvoje šole" da so sploh pripravljeni kaj darovati.
Glede na to da so še otroci...in darujejo- namesto da zase tisto zapravojo..... kar se mene tiče  si zaslužijo vse pohvale.

No tole sem odprla ker me je zanimal a  jih bojo hranil s to hrano :( pa tu zato ker že dve leti celi šoli govorim kaj nej dajejo svojim kosmatincem pol pa oni  tko  :'( :'( (vrjetno hranjo tud svoje kosmatince s tem  :-X :-X tko da sem res žalostna  :(

 tvoji sošolci so verjetno navdušeni nad tabo  :P ( me prav zanima kako te kličejo :D :D :D)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #11 : 06 Junij 2008, 13:48:17
Darujejo starši (so preveč skopi da bi od svoje žepnine vzel) :-X >:D kaj te briga kako me kličejo >:D (pudlica :-[)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 06 Junij 2008, 14:00:26
 No vidiš... radodarni ... pa še nesramni niso :)

Mi smo imeli sošolko, ki nas je vsak dan poučevala o svetem pismu, in o jezusovih  naukih . Je bila " cerkvena miš "

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #13 : 06 Junij 2008, 14:03:04
Ha,ha ha da niso nesamin :o :o :o :o

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 06 Junij 2008, 14:58:04
Citiraj
Hil's

Meni se pa Hil's zdi kvalitetna hrana.

LP Anja
Naj album


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #15 : 06 Junij 2008, 15:00:41
Ja ne gre je enačiti s pedigre in ostalimi. To drži.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #16 : 06 Junij 2008, 15:01:43
Je pa zelo podobna :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #17 : 06 Junij 2008, 15:04:07
Od kdaj?  ???



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #18 : 06 Junij 2008, 15:04:22
Jah ne vem Smrček, moji ne ustreza, ker je imela drisko po njej, je pa kljub temu kar draga. Tako da mislim, da je vseeno bolj kvaitetna.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 06 Junij 2008, 15:08:07
Pa tudi v živalskih trgovinah se jo kupi ne pa herkatorjih....

Pomoje je kar kvalitetna no..

LP Anja
Naj album


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #20 : 06 Junij 2008, 15:19:59
Bolj kvalitetna od tistih v navadnih trgovinah ampak vseno ne zelo kvalitetno (vseno najboljša od teh ki so jih prinašali) :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #21 : 06 Junij 2008, 15:22:35
In kaj si ti prinesla? ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #22 : 06 Junij 2008, 15:37:43
Huh..večina "mulcev" bi spregledalo to škatlo, kakšen pameten bi jo še parkrat brcnil zraven, tako da super da so kaj dali. In vsaka pomoč prav pride. Dvomim da bo kakšno zavetišče kupovalo nevem kolko high-class hrano, saj od pedigreja kuža ne bo poginil, brez nič pa najbrš bi.
Tako da veliko pohvalo za vse te "bedake" ki so se odločili kaj prispevat. Upam da jim nisi napela kaj so prinašali  ::)  :-\

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #23 : 06 Junij 2008, 15:45:18
Ne nisem ker vem da bojo vstrajal pri svojem :(  in ja škatla je uničena (notr je sam par vrečk).

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #24 : 06 Junij 2008, 15:46:17
Meni se tudi zdi Hill`s kvalitetna hrana...nekaterim psom bolj ustreza kot recimo Canidae, ki je res med najbolj kvalitetnimi hranami na našem tržišču...  ;) ::)

:)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #25 : 06 Junij 2008, 15:46:58
Jaz sem prinesla posteljo ki je moj Timko ne mara, par igračk pa povodca (eno ketno pa enga fleksi) :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #26 : 06 Junij 2008, 15:48:43
Meni se tudi zdi Hill`s kvalitetna hrana...nekaterim psom bolj ustreza kot recimo Canidae, ki je res med najbolj kvalitetnimi hranami na našem tržišču...  ;) ::)

Ja nekaterim res sam trajno pa ni dobra moj Timi si za priboljšek včasih privošč eno cesar pločevinko :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #27 : 06 Junij 2008, 15:53:27
Smrcek, normalno je, da dajo starsi denar, ampak mogoce tudi nekateri starsi nimajo in so zato, ker so dali za zakelj briketov priskrtnili pri kaksni drugi stvari. Vsak po svojih zmoznostih, v koncni fazi steje namen. Pa tudi ti otroci, ki danes darujejo zakelj pedigreeja bodo nekoc odrasli, sluzili svoje dinarcke in mogoce, ce jim ne bomo ze v kali zatrli cuta za dobrodelnost in zivali kdaj prispevali za zakej najkvalitetnejsih briketov ali pa mogoce celo posvojili kaksnega bogega psa ali muco, vsaj na daljavo.

Lepo in pohvalno, da se zanimas kako najbolje poskrbeti za psa ter hoces dobro tudi psickom tvojih vrstnikov..ampak ponavadi z nekim nasilnim vsiljevanjem mnenja dosezes ravno nasprotno ;)

Mene pa samo zanima (pa nisem nobena fanica Hillsa, se manj predigreeja) po cem rangiras hrano? Kaksni so zate kriteriji dobre/slabe hrane? Vsaka hrana, za katero je nekdo na forumu rekel, da je slaba, ni receno da je - lahko samo doticnemu psu ne odgovarja pri drugem se pa obnese fenomenalno. Ali obratno.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #28 : 06 Junij 2008, 15:58:26
Meni se zdijo največji bedaki tisti, ki se zmrdujejo nad podarjenim. bodo že v zavetišču vedeli, kateri psi so občutljivi in rabijo posebej kvalitetno hrano. Večina s čapijem in pedigrejem čisto dobro shaja, še posebej, če to ni njihova edina hrana


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #29 : 06 Junij 2008, 16:03:38
Po sestavi (nekatere imajo velik škroba ki baje ni priporočliv za pse pa konzervansov in podobnega  :-X :-X) Celmu razredu sem sprintala imena podjetji ki testirajo na živalih clo od enga zavetišča smo dobil ene listke ki so mel napisan kako ravnat z živalco  oni pa nič  :'( ampak jim tega ne vsiljujem ker vem kok je zoprn ko ti nekdo vsiljuje mnenje npr. sošolka mi skoz govori kok so mački :-X boljši kot psi (nisem ljubitelj muc)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D