Bedaki na moji šoli

Smrček · 16822

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #30 : 06 Junij 2008, 16:16:32
 ;D ;D Moj oci je pa najbolj mocen.. sploh :D Ah kje so tisti casi ;)

Smrcek, se strinjam, da se obvescanje zacne pri podmladku ampak rada bi videla reakcijo tiste mame, ki ji bo mulc solil pamet, da ta zajfa pa ni dobra in se ne bo umival, ker mu je ena punca sprintala en list, kjer je pisalo da testirajo na zivalih. Ce je bila dobra 10 let bo pa se zdaj. Ta del je na starsih, oni so tisti, ki stvari kupujejo in zato ne smes krivit vrstnikov. Pac, tako je, da se kure ne pustijo ucit piscancem :P


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #31 : 06 Junij 2008, 16:21:57
Meni se zdijo največji bedaki tisti, ki se zmrdujejo nad podarjenim. bodo že v zavetišču vedeli, kateri psi so občutljivi in rabijo posebej kvalitetno hrano. Večina s čapijem in pedigrejem čisto dobro shaja, še posebej, če to ni njihova edina hrana
Točno tako!
V zavetišču valda ne bodo dali Blacku npr. ki je občutlljiv, kakega Pedigreeja, dali ga bodo pa tistemu, ki mu je vseeno in tako ne bo nihče oškodovan, psi bodo siti, starši doma pa s pomirjeno vestjo.
Kot sem že povedala, spodbujaj taka dejanja, ko ljudje pomagajo živalim ali ostalim ljudem in ne kritiziraj njihovega načina pomoči.


Žal ne živimo v idealnem svetu, kjer bi vsi imeli denar za human grade hrano za pse,kjer vsi vedo vse in nekateri se pač znajdejo, kolikor se vejo in znajo. Za mojo babico npr. so Pedigree briketi še vedno višek tehnologije, ker ko je še ona imela pse, so psi jedli ostanke ali pa posebej kuhano hrano za njih.
Zavetišče bo vzelo hrano in psi jo bodo pojedli. In bodo preživeli. Kakor je rekla *sara*, od cheap hrane ni še nihče umrl, od nič hrane pa!
Imej to v mislih in (once again  ::) ) spodbujaj sošolce, da prispevajo.





Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #32 : 06 Junij 2008, 16:25:38
No ne vsi res(na žalost)pa je da je večina takšna :'( no mi ne kupujemo izdelkov ki so testirane na živalih :). NISEM jih sila sam večina je kar sama vzela liste tko da sem mislna da se bo res kej prjel :( mam pa tacga sošolca ki je ko sem to potalala po celi šoli vpil vse živali bi blo treba ubit :'(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #33 : 06 Junij 2008, 16:27:04
Jih spodbujam sam kvalitetno hrano  ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #34 : 06 Junij 2008, 18:23:09
Smrček moraš pač tako gledati, da je živalim, ki pristanejo v zavetišču veliko bolje, pa tudi če dobijo samo pedigre ali chapi, kot pa da bi tavale po cesti lačne, necepljene.

In glede na to, da se zavetišča preživljajo v veliki meri z donacijami, jim vse še kako pride prav. Tudi rabljena ovratnica, konzerva pedigreja, itd...

Pri nas je mami mačko hranila z whiskasom, pa je doživela častitljivih 18 let, brez zdravstvenih problemov.

Sama nisem bila izobražena, kaj je dobra in kvalitetna hrana za psa, dokler nisem dobila Albe in prosto odločam koliko bom plačala za njeno hrano, saj gre iz mojega žepa.

Torej glej na namen. Vsaj nekaj so dali. Za zamislit bi se bilo, če ne bi dali nič.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 06 Junij 2008, 18:36:15
jaz se tudi strinjam s katjaT, Albo in podobnimi, Srček, bodi raje vesela da so nekaj prinesli, v zavetiščih je toliko živali, denarja pa ni tako veliko, da bi vsem nudili najboljšo hrano in opremo. zagotovo jim je veliko bolje s hrano Pedigree in podobno hrano istega cenovnega razreda in so vsaj pod streho, kjer so deležni nekaj hrane, vode in imajo vsaj nekaj možnosti da zaživijo lepše življenje. Še mnogo drugih psov, ki imajo lastnike in jih imajo ti zelo radi živijo od hrane like pedigree... sama svojima dvema mačkonoma kupujem hrano kar v mercatorju ali pa mullerju in naj vam povem da jima čisto nič ne manjka, dlaka se jima tako lepo sveti pa tudi zelo zadovoljna delujeta. kar pa se tiče drage in "kvalitetne" hrane, ne bom nekaj trdila da določene znamke hrane niso res res kvalitetne, tudi cena ni vse, lahko da so malo boljše kot cenejše, ni pa nujno, kar pa se tiče raznih grafov in tabel ter testov in raziskav, papir prenese čistvo vse, na žalost pa je tako kot drugod tudi v industriji pasje, mačje hrane denar najpomembnejši in bi ljudje zanj naredili vse, verjemite da tudi tako imenovana zelo kvalitetna hrana ni nujno res zelo kvalitetna, saj je normalno, da si vsa podjetja prizadevajo za čimmanjše stroške in čimvečji dohodek, človeško (vsak človek si navadno prizadeva, da dobi čim več za čim manj stroškov, truda,...) a žalostno, tako pač je. zapomnila sem si stavek, ki mi ga je rekla veterinarka, češ da bi bil vsak kuža najbolj zadovoljen z doma kuano hrano (meso, zelenjava...) zraven pa je dodala še vprašanje:"Ali mislite, da so v briketih pa zreski?"
tole naj bo vsem malo v pomislek, tudi tebi smrček, nimajo vsi ne vem koliko denarja in si pač ne morejo niti sebi privoščiti hrane tako imenovano bolj kvalitetno hrano pač pa izberajo hrano nižjega cennovnega razreda. lahko bi bila vesela, da so se tako pozitivno odzvali in vsaj nekaj malega namenili in tako pomagali nahraniti vsaj kakšna pasja usteca. Jaz pravim, da je to pohvale vredno, ne pa graje in besed: bedaki na moji šoli
premislite malo pa upam da me ne boste čisto spluvali ;)

***
rest in peace my precious friend


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #36 : 06 Junij 2008, 19:44:15
Ne itak da ne :D sej sem hotla da poveste svoje mnenje ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 06 Junij 2008, 19:52:59
samo da ne bo zamere, ker tega nisem hotela, le povedala sem svoje mnenje, vsi pa smo unikatni in tako vsi drugačni prav tako pa so tudi naše misli takšne ;)
ne me narobe razumet, sama imam zelo rada živalice, res zelo, več denarja gre zanje kot zame :P
ljubezen do kosmatinčkou ;D le kdo jih ne bi imel rad, no ja tudi takšni brezsrčneži obstajajo, celo kriminalci, čeprav ne veljajo za to (uradno mislim, ker umor in močenje mačke, psa ni enačeno s človekom, saj se strinjam da ni, vendar je v mojih očeh tudi to nedopustno in prav kriminalno dejanje)

***
rest in peace my precious friend


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #38 : 06 Junij 2008, 19:56:55
Mn škoda človeka kt psa... :P :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 06 Junij 2008, 20:03:58
to ni dobro na glas govort :P čeprav če sem čisto iskena, ko gledam razne novice in to, me osebno dosti bolj pretrese, kadar se psom grdo ravna, muči... kot človeka
nisem čisto "usekana" na pse in ostale kosmatince, imam jih rada ja, vendar me res bolj prizadene če se njim kaj žalega zgodi kot s človekom, človek lahko spregovori, kuža pa ne, mi je čisto bolj nemočen
enkrat smo se v šoli pogovarjali s psihologinjo in je nekako povedala da ljudje, katerim se živali bolj smilijo kot ljudje imajo nek čut (nekako do soljudi, ne vem kako naj ga preimenujem, čut do sobitij :o to bo :o) bolj razvit ;)
je še kar nekaj podobnih ;)

***
rest in peace my precious friend


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #40 : 06 Junij 2008, 20:13:12
No mene razjezi da lahko na našem vikedendu vsao leto sosedje pobijajo mlade muce in se jih ne da kaznovt >:( >:( nobene hude kazni (tko kot si rekla) >:( >:( >:( :-X :-X  Zakaj ni dobro naglas govort?? sej smo svobodni a ne :o ??? pa klavnice so čisti kriminal pa je vse legalno včasih pomislm da bi.... >:(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 06 Junij 2008, 20:24:47
no ja, sem čisto na strani nemočni, živali... vendar pa vseeno mi ni všeč čisto takšno stališče, klavnice krmininal...grozn je, samo tudi ljudje moramo nekaj jesti, smo živali
zakaj ni dobro....ker ljudje vseeno niso na enaki ravni kot živali, vseeno smo nekako več, ne me narobe razumet, nočem da bi to razumela kot nekakšno poniževanje živali ali kaj podobnega, vendar smo le nad živali, nič ni narobee, da jih braniš, imaš rada, skrbiš zanje...vendar človek mora biti nad živaljo (pes - lastnik), pes je le zver in veš kaj se lako zgodi s psom, če on postane glavni in te ne uboga (napačna vzgoja in napačna hierarhija - pes, lastnik, ostali člani -> napadi ki jih je bilo kar nekaj)
žival mora biti podrejen lastniku, je le žival, zver in te živijo v "tropih", hierarhiji in tako mora biti, če hočemo da skupaj lepo uživamo in se imamo lepo. kuža nič ne trpi, mora imeti nekoga, ki mu zaupa, mu nudi vse kar potrebuje, hrano, ljubezen pa tudi "trdo," nepopustljivo vzgojo, ne govorim o nasilju in tem le o vztrajanju pri svojem, da kuža izpolni ukaz, da ve kdo je glavni. ne bom trdila da je za vse pasme enako, govorim zlasti o srednje velikih, velikih pasmah, tudi o pasmah, ki veljajo za bolj nevarne (čeprav sem mnenja da teh ni, da so takšni le lastniki oz. lastniki ki naredijo kakšno pasmo bolj nevarno z napačno vzgojo in popuščanjem, tako da kuža postane glavni). psi so tako kot otroci, znajo iziljevati in poskušajo kje je meja, do kje lahko vztrajajo pri svojem in da jim v prihodnje ne bo treba izpolniti ukaza.

***
rest in peace my precious friend


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #42 : 06 Junij 2008, 20:44:54
N jaz sem proti klavnicam ker te živali nimajo pravega življenja zato je bolš meso kupt pri kmetu kjer žival v času življenja živi lepo če ni finančnih sredstev pa pri manjših firmah.

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 06 Junij 2008, 20:53:58
čakaj malo, kaj pa ti misliš od kje pride meso v klavnico? ja od kmetov, ti povem iz lastnih izkušenj, sem bila 8 let v oš ki je čisto blizu klavnice in je velikokrat kakšna boga živalca ušla iz klavnice in so jo lovili. kruto, vendar tako je, tudi kmetje vozijo živali v klavnice, ker zakol doma ni več dovoljen. tudi moj stric od časa do časa da kakšno žival v zakol, tako da ti lahko povem kako to je.
tudi ljudje smo živali (kot psi), žalostno a resnično, tudi mi jemo meso, takšen pač je ta svet, takšna je narava

***
rest in peace my precious friend


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #44 : 06 Junij 2008, 20:58:50
Ja vem da grejo vse živalce v klavnco sam ene majo lepo življenje na svobodi in tko naprej druge pa so skoz na enem mestu :(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 06 Junij 2008, 21:03:44
saj tudi če so skoz na enem msetu imajo lahko lepo življenje, verjemi. drugačnega življenja ne poznajo in ga zato tudi ne pogrešajo, če lepo skrbiš lepo zanje, redno čistiš, skrbiš za hrano, čisto vodo, krtačenje(s tistim velikih čohalom ali kakorkoli se že reče tistemu) :) verjemi da tudi ti nebi pogrešala življenja zunaj, narave, če tega nebi poznala, prav nič ti ne bi mankalo, če ne bi vedela da to obstaja
česar ne veš da obstaja ne moreš pogrešati ;)

***
rest in peace my precious friend


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 07 Junij 2008, 16:21:28
Meni se zdi zelo lepo kar imate na vaši šoli. Tudi na naši so enkrat otroci odšli v zavetišče za zaouščene živali Ljubljana in je vsak moral prinesti nekaj za muce ali pa kužke. Mi na žalost tega nismo bili deležni samo se mi zdi res lepo kako so nekatere šole organizirane. Upam da se bo čim več šol začelo zavedati, da so pomoči potrebne tudi živali.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #47 : 07 Junij 2008, 20:52:27
Oj!
Lahko si vesela samo, da vi to na šoli imate in, da otroci notri sploh mečejo hrano. Če bi mi to imeli bi notri metale vse drugo, od čigumijev do papirčkov samo hrane ne. Pa zavetišča se ne morejo nekaj zmrdovat nad hrano tako kot se najbrž večina med nami kateri jogurt bo jedla npr...
In mi, če bi imeli psa bi bil tudi hranjen s hrano chappi, pedigre itd. Moji starši so pač prepričanja, da je Arden Grange isto kakovosten kot Pedigre.
Samo tole sem imela za povedat.
Lp, Tjaša



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #48 : 08 Junij 2008, 17:38:07
Meni se zdijo največji bedaki tisti, ki se zmrdujejo nad podarjenim. bodo že v zavetišču vedeli, kateri psi so občutljivi in rabijo posebej kvalitetno hrano. Večina s čapijem in pedigrejem čisto dobro shaja, še posebej, če to ni njihova edina hrana
Se strinjam.
V zavetiščih so veseli prav vsega podarjenega (od kakršne koli hrane, do igrač, dek, povodcev, ovratnic,...). Tako in tako tam najbolj vedo kateri na kakšno hrano in kateri ni. Zelo veseli so tudi vsakrnšnega našega obiska, da pse sprehodimo.


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #49 : 10 Junij 2008, 17:35:29
Meni se tudi zdi super da podarijo kakšne stvari ne glede na to kakšne kvalitete je  :), itak to sami presodijo v zavetišču . Se podpišem pod Lanabelo in Asko  ;) .
Drugače pa pri nas tudi zbiramo za zavetišče Horjul in se je našlo vse možno. En sošolec je prinesel celo ribjo hrano  :o   :D  ::) ...
Js sm pa ene testrčke- briketki (nara ima prebavne motnje po njih  ;) ) potem eno ovratnico, ko je bila še mladiček in 2posodici ki sta pa za Naro pre mali. Sem se že dolgo časa mislila nekam oddati.. Pa je bilo glih super da imamo to na šoli  :)   

Lp,
Maja



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #50 : 12 Junij 2008, 10:28:25
Prav zanimivo se mi zdi, kako nekateri z uzitkom gledajo v tuje denarnice, pri tem pa se sami ne sluzijo svojega denarja in se hkrati zmrdujejo koliko in kaj nekdo podari v dobrodelne namene. Ce bi se to nanasalo na mene ( sploh, ce bi me zaradi tega nekdo okarakteriziral za bedaka) bi ukrepala po pravni poti in na vsak nacin hotela zadoscenje!  >:(

Smrcek, a tvoji sotrpini iz sole vedo, s kaksnimi vzdevki jih tukaj obkladas? A tvoji starsi vedo, kako posegas v integriteto drugih ljudi? S kaksno pravico? Kdo ti dovoli, da drugim na taksen nacin solis pamet? In to za tuj denar???

Danes je na svetu toliko revscine, bede in socialne stiske. Ljudje hodijo na rdeci kriz po rabljene obleke, stojijo v vrsti za bone za zastonj hrano. In vse to ni prve ali druge kvalitete, ampak tisto, cemur se lahko drugi ljudje odpovejo. Velikokrat so to taksni, ki tudi sami nimajo na pretek!

In zavetisca, ki zivijo na tuj racun, v resnici pa se zmrdujejo nad drugorazredno podarjeno hrano, bi jaz z zakonom prepovedala.

Kam pelje ta svet  ???  Tisti, ki imajo vsega polno rit apelirajo na tiste, ki nekaj darujejo, da dajo se v njihovem imenu! Seveda visokokvalitetno, najdrazje in najboljse! Pa dajte ga srat, no! Tudi v dobrostojecih druzinah ne jedo vsaki dan kaviarja, gosje pastete in merjascevih klobas. In dvomim, da spite v Diorjevih pizamah!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 12 Junij 2008, 11:34:20
Marsikateri otrok nima pojma, da se pasja hrana razlikuje po kakovosti, kaj šele katere so bolj kakovostne. Sploh, če nimajo doma psa...
A se ti ne zdi pohvalno to, da je otrok pršu iz šole in doma povedal, da zbirajo hrano in da so potem s starši v trgovini kupili še eno vrečo hrane. Je pa tako, da vsi mi večinoma nakupujemo v Šparu in Merkatorju, kjer ni za dobit kvalitetne hrane. Mislim, da ga ni starša, ki bi se potem zapeljal še na drug konec, zato da gre na veterinrska po hrano...Raje kupi tam dve za ceno ene.

To je skoraj tako, kot, da bi se na šoli od moje sestre, kjer zbiajo pokrovčke od flaš za invalidski voziček, zmrdovali, ker so dali pokrovček od Zale in ne od Coca Cole  ::)





friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #52 : 21 Oktober 2008, 14:09:04
Smrček,mi smo tudi zbirali za zavetišča,še posebaj za Koper.In mislim,da bodo zavetišča vesela prav vsake hrane.Samo da jo dobijo.