4. tekma RO, 2008

pluton · 15751

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #30 : 14 Junij 2008, 13:18:59
Pa glede RO nimam nobenih izkušenj.  ;)
Jih boš pa dobila ;)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #31 : 14 Junij 2008, 13:21:13
Ja komaj čakam jutrišno tekmo.  ;D Sicer sem pa z Ajko šla malo vaje čez in mislim, da vse znava.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #32 : 14 Junij 2008, 13:22:45
No vidiš ;D


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 15 Junij 2008, 20:57:32
Kaj je zdej? Kako je blo na tekmi???   :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #34 : 15 Junij 2008, 21:26:31
Kaj je zdej? Kako je blo na tekmi???   :)

V redu, vreme nam je služilo. Ni nas pralo in tisti,ki ne marajo soncain poletnih temperatur so tudi prišli na svoj račun  :).
Končali smo hitro ,tako da je bilo še kar precej od nedelje.
najbrž so vsi odšli še na kakšen izlet , zato ni poročil  ;).
Pogrešali smo razstavljalce in gledalce, ki so uživali na morju, pa Hrvate (kdo bi vedel zakaj ?), ampak še vedno nas je bilo kar nekaj, vzdušje vikendaško, žar je laufal, kava tudi  zastonj  :-*.

rezultati:
Zmagovalka v 1 je ista kot prejšnič (Maja in naš rjavi sinko  :) )
v dva , tri in štiri tudi nič novega  ::).
Jelka s pudlico je ponovno  zmagala v dvojki, jaz sem bila predzadnja v trojki in tudi v štirki nisem uspela premagati same sebe in se zato uvrstila na zadnje mesto  :D. Mi je pa šlo vseeno bolje kot v Domžalah  8)
Nivo dela psov še vedno raste- mislim,da se bo to opazilo na podeljenih točkah.
Videla sem ljudi s fotoaparati tako, da bomo zagotovo deležni tudi slikovnega prikaza.

 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #35 : 15 Junij 2008, 22:10:30
Midve z Nubo sva šli še malo našo mladino pogledat in sva ravno dobro domov prišli... 8)  Za zdajle vam privoščim le slikice... :)

RO I


RO II


RO III


RO IV


En foto sešn


Žeeejjjnnniiiiii


Tjaša a si bila ti na kakšni drugi tekmi. Mene je opeklo ko hudič :P.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 15 Junij 2008, 22:16:05
Čestitke vsem!

Še posebej pa veterančku Ajku za tretje mesto :-* :-* Teski, super sta! A gresta zdej že v trojko? ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #37 : 16 Junij 2008, 08:20:18

En foto sešn



Tjaša a si bila ti na kakšni drugi tekmi. Mene je opeklo ko hudič :P.

Ne bi rekla  :D A si nisva skupaj popravljali proge  ;)
Sicer pa se stanje vremena dobro vidi na tvoji slikici:
 
Oblaček  tu, oblaček tam,
to ni bil čist sončen dan !
Je pa kakšen sončen pramen,
nam s srca odvalil kamen,
da tud, če vajo boš zamočil,
ne bo še dež ti glavo močil,
ne bo ti dež obraza spral,
ker spet enkrat si zasral.
Je sončece nam posijalo in
spet smehljaj na lice dalo.
Zatorej vredno je omene,
da to je idelano vreme.

 ;D ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


baliza

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 16 Junij 2008, 08:48:00
Jih ni čez svicarje, kakšna pozornost na vodnika na zmagovalnih stopničkah! :P
Menim, da je bilo včerajšnje sojenje na visokem nivoju, tudi med ogledom proge smo lahko s sodnikom malo pokomentirali njeno postavitev in realne pripombe so bile tudi upoštevane, brez kake "zamere" in nepripravljenosti na dialog s strani sodnika. Vreme super, čeprav je vseeno malo nažigalo (tudi jaz imam opečeno kožo), poligoni lepi. Z Jelko sva se malo vozili gor in dol po Žalcu, pa tudi niso kompilcirali, ko sva zamudili otvoritev. Edina pripomba je, da je bilo na koncu majčkeno zmede z administracijo in pravimi podatki o imenih psov, vodnikov, klubov; ampak to je spadalo k sproščenemu vzdušju, ki se včeraj res čutilo.



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 16 Junij 2008, 09:13:23
Čestitke vsem!

Še posebej pa veterančku Ajku za tretje mesto :-* :-* Teski, super sta! A gresta zdej že v trojko? ;D

Hvala.  :)
Mu je pa že videt, da je veteran. Med čakanjem na zaključni del, sem mu metala igračko pa je očitno nekaj nerodno stopil, ker mi sedaj šepa.
Ja, smo pač že iz prejšnjega tisočletja.  :D

Za RO III moram imeti še eno tekmo. Tako, jeseni še enkrat RO II in nato v RO III. Če se mi bodo računi izšli, seveda.

LP, T




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #40 : 16 Junij 2008, 09:20:45
Teski- za veterane svetujem nagrajevanja s hrano, rahlo puljenje iz roke- ne da močno vleče nazaj, ampak se pomikaš z njim vzporedno z enakomerno napetostjo predmeta in kratke mete(meter dva)  bolj psu v gobec.
Star pes lahko dela skoraj do konca, le nagrajevanje moraš že kmalu prilagodit.
Bolje mal več vaj , vmes odmori  in  nagrada pretežno hrana.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #41 : 16 Junij 2008, 13:39:08
Vidim, da ste uživali. Midva z Gromom sva morala žal odpovedati udeležbo, ker si je v petek zvečer prav nagravžno zalomil krempelj, tako, da zdaj hodi po treh in se neskončno smili samemu sebi ::) Upam, da bova imela jeseni več sreče z RO tekmami in se bova uspela kakšne celo udeležiti :)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #42 : 16 Junij 2008, 14:06:07
A si nisva skupaj popravljali proge  ;)
:P :P :P

Pa kako smo eni pesniško nadarjeni :). Ja vreme je bilo res prima, nič ne rečem. Sem bila pa prav jezna, ker nisem imela s sabo nobenih kratkih hlač. Sem mislila da bo bolj mraz in oblačno, je pa posijalo sonce in temperature so se dvignile preko 20 stopinj, da na soncu sploh ne govorim. Jaz sem imela pa s sabo za preoblečt, če bi nas pralo :D.

Sodnik je bil včeraj res faca. Vse utemeljene pripombe na progo je sprejel in postavil stvari tako, da je bilo za vse ok! Pri sojenju je v RO 1 naredil nekaj večjih napak (npr. nekaj tekmovalcev je obrate delalo v napačno smer, niso se ustavili pri dajanju psa v prostor pri vaji odpoklic,...) pa ni opazil... Bo že drugič bolš.
Vzdušje na tekmi je bilo res sproščeno... Se mi zdi, da je bilo že v Dožalah podobno. Psi so bili brez problema tudi spuščeni (po koncu tekme) in nihče ni nič najedal. Fajn so nas tudi nafutrali :).

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #43 : 16 Junij 2008, 14:18:50
ja nov šport, tudi naši sodniki se še učijo in izkušnje nabirajo, zato jim moramo pomagat in ne preveč razočarani pa strogi  bit ,če se tudi oni še kdaj zmotijo  :P.
Dokler sprejemajo  namige in opozorila je to krasno in kaže na osebnostno zrelost in namen optimirati svoje znanje in sojenje. Napakic bo vedno manj, popoln pa itak noben ni , na nobeni strani tekme  ::).
Jaz imam že najdaljši možen staž s temi znakci, pa tud večinoma nisem čist prepričana če je  180 v levo al v desno  :-[, tako da če se kdo suvereno obrne v napačno smer ni čudno da to kdaj lahko spregleda ( ni bil prvi pa najbrž tud ne zadnji -  povem po moji izkušnji, samo tudi drugi niste opazili, ker sem pač žal precej brez družbe pogosto  ;) )

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #44 : 16 Junij 2008, 14:32:31
Ja to se strinjam s tabo. Glede odnosa do tekmovalcev je bil tale sodnik fantastičen :). Sej ga nisem imela namena kritizirat :-[.

Ko smo ga opozorili, da je že več tekmovalcev izvedlo napačen obrat, se nam je celo zahvalil in pošteno sprejel pripombo... :o Tega ne vidiš vsak dan 8). Res kapo dol :D!
In še nekaj moram pohvalit-njegove komentarje namreč. Ne vem če ni bilo celo prvič, da je pri vsakem povedal tudi kaj je bilo super izvedeno in šele nato kje so bile napake. Komentarji na tekmah bi mogli vedno bit ::).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #45 : 16 Junij 2008, 14:37:18
ja res je , meni je tudi bilo všeč ,da je povedal je bilo res lepo izvedeno, ne samo kaj je slabo.
Sej večinoma itak vsak že sam vidi kaj je slabo, mal dodatne pohvale  oz naznanila,da je opazil sodnik kaj je lepo uspelo je pa fino slišat  :).
temu se reče uporaba shaping metode za tekmovalce  ;D

tud vem,da ga nisi imela namena kritizirat, ampak kar tako za vse ostale mal razlagam situacijo, ker tisti, ki so bili na račun tega nekaj mest nižje so pa najbrž vseeno mal žalostni  ;) pa da njih potolažim  :).

Rezultat je vedno kombinacija ,kjer tudi sreča igra pomembno vlogo  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #46 : 16 Junij 2008, 14:50:54
Ja to se strinjam s tabo. Glede odnosa do tekmovalcev je bil tale sodnik fantastičen :)...
...In še nekaj moram pohvalit-njegove komentarje namreč. Ne vem če ni bilo celo prvič, da je pri vsakem povedal tudi kaj je bilo super izvedeno in šele nato kje so bile napake. Komentarji na tekmah bi mogli vedno bit ::).

Bi se kar pridružila mnenju  :)

Sem bolj kot ne frišna v tem svetu tekmovanj in imam komaj 3 RO1 tekme za sabo, pa vendar že opažam razlike. Poleg tega, da ti ni treba ugibati, kje so bile tvoje napake, je bilo še vzdušje bistveno bolj sproščeno tokrat (Ali se mi je mogoče samo zdelo, ker mi je z vsako tekmo malo "lažje" :D ) V glavnem,... imela sem se fino fajn  8) Kaj me pa še vedno najbolj fascinira pri tej disciplini pasjega športa: Toliko različnih psov na kupu v eno in istem športu :o To mi je blazno všeč!

Čestitke vsem! :)


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 16 Junij 2008, 22:35:51
Teski- za veterane svetujem nagrajevanja s hrano, rahlo puljenje iz roke- ne da močno vleče nazaj, ampak se pomikaš z njim vzporedno z enakomerno napetostjo predmeta in kratke mete(meter dva)  bolj psu v gobec.
Star pes lahko dela skoraj do konca, le nagrajevanje moraš že kmalu prilagodit.
Bolje mal več vaj , vmes odmori  in  nagrada pretežno hrana.

V bistvu me je malo zaneslo. Z Ajkom sem namreč od malih nog gradila na igrači, ker je na igračo totalno nor, hrane pa ni maral - niti hrenovk, še celo vampov se je naveličal. Celo mladost je bil bolj anoreksičen. Hrano mi je uspelo uvesti šele, ko sem vzela še Kayo in je videl v njej konkurenco. Potem sem ga pa hotela zelo pohvalit in me je z metanjem igračke malo zaneslo.

Bom očitno res morala bolj paziti. In še bolj na nagrajevanje s hrano preiti.
Danes je bilo že precej boljše.

Čestitke vsem!!!
Malo sem bila zmedena, ker nisem pričakovala 3. mesta in vam pa sedaj še enkrat vsem čestitam!!! Na licu mesta sem bolj ali manj bila pozorna najprej na Ajka, ki se na stopničkah skoraj vsesti ni mogel zaradi tačke, pa še sama s sabo sem imela malo za opravit, da sem sploh dojela, potem pa sem pozabila čestitat ostalim...  :-[



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #48 : 16 Junij 2008, 22:53:58
Teski- daj mu par dni rymadil in sprehodi polahko čist brez igre pa bo kmalu dobro. Sej zdej imamo pavzo.
Zgleda pa še vedno dobro, ko dela. Prav lepo. Škoda, da ne bi še kakšne sezone potegnil. (Jaz sem morala z Dooly nehat, pa je se je od takrat postarala za tri leta v treh mesecih ).
Pa če ima rad igročo jo uporabljaj ampak previdno kot opisano bolj podaja sistem, pa naj jo pol mal požveči. Takole jih nagon zanese, da gredo preko svojih možnosti.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #49 : 17 Junij 2008, 22:20:27
Mojemu se tokrat ni dalo slikati, tako, da je to vse.





deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #50 : 18 Junij 2008, 13:28:05
a filmčka pa ni nobenga?
Škoda...

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 19 Junij 2008, 10:40:41
Še skupni seštevek po tekmi:
http://www.kd-krim.si/ro_tekme.htm

Lp, Ana