najden muci

andrazme · 29154

andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
: 10 Junij 2008, 16:21:32
živjo imam vprašanje???

v soboto sem našla ob cesti ležati majhnega mucka ki je biu čisto zanemarjen oči je imel čisto unete kr kri mu je tekla pa sluz pa joooj grozn...
pol sem ga takoj pelala k vet.ki je prav hitro poskrbel zanga...učeraj pa sva šla še na en pregled pa mi je vet.rekel da moram nujno preverit ali ima aids in
druge bolezni...
ker sem v trenutno v VELIKI krizi z denarjem si tega testa ne morm privoščiti zdaj me pa zanima:

-če ima aids ali se lahko poleg muckov okuži tudi pes (doma jih imamo 4)
-pa če se lahko na kakšen način to da morta imeti stik drug z drugim ali lahko to že jaz prenesem s tem da sem se najprej dotikala muca pol pa psa?
tok me je strah ne bi rada ogrožala še druge živali samo njega bi pa tudi rada rešila :'(

bi bila zelo vesela za odgovor če kdo kaj več ve o tem... hvala



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #1 : 10 Junij 2008, 16:44:58
Mačji aids in levkoza se prenašata predvsem preko spolne aktivnosti na druge mačke, tako da tvoj pes ni v nevarnosti. Je pa smiselno testirati, že zaradi morebitne odločitve o evtanaziji  :-[ Pozanimaj se, če je kakšno društvo za zaščito živalim v tvojem koncu, mogoče ti lahko pomagajo!


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #2 : 10 Junij 2008, 16:57:18
ok zdj mi je pa kamen padu od srca zato ker se še svojga psa nism upala pobožat...
ja na našem koncu je zavetišče horjul samo ne bom to žensko bremenila še s tem kot da nima dovol težav z drugimi psi in mački tko da bom počakala na plačo :) pa mu bom omogočila to čim prej pol pa če bo vse v redu pa še cepljenje proti kužnim boleznim...
upam da bo vse v redu držte pesti za malega Gizmota ;D
aja pa skogkatt hvala za odgovor



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #3 : 10 Junij 2008, 19:56:33
Joj, zlato! Ti si pa pojava, upam da bo plača pravočasno  ;) Seveda držimo pesti za Gizmota!

Mačji žur! :)


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #4 : 11 Junij 2008, 20:00:21
no danes sva šla še na en pregled pa pravi vet.da se mu očki lepo celijo in da bo lahko normalno vidu tko
da to je že ena dobra novica...
samo bo trajalo še kakšen mesec da se mu to pozdravi.
jooj ne vem kaj naj pol ko bo use v redu z njem ga mislim
 dat ZELO dobrim ljudem samo mi bo čist hudooo kr jokala bom :'( ne vem kako bom to izvedla.
jz ga ne morm imeti ker moje okolje ni primerno zanga...zasluži si več



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #5 : 11 Junij 2008, 22:00:56
Sporoči če boš potrebovala kakršnokoli pomoč!!! ;) Že to, da ga lahko imaš dokler se pozdravi je prekrasno! Lepo od tebe 8)
Ko bo čas za oddajo, bova pa skupaj spisale pogoje velja!? Pa oddala ga boš s pogodbo, ok!? :)

Ta čas pa kakšno slikco dej pa ime mu izberi :-*


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #6 : 12 Junij 2008, 16:46:03
živjo skogkatt

najprej se ti zahvaljujem za ponujeno pomoč lepo od tebe...
drgač me pa zanima kaj misliš s tem da ga bom oddala s pogodbo  ???
aja amm ime sem mu dala Gizmo zato ker že ko ga pogledaš je tak ko en taprav Gizmo hehe smešn je ful.jz sm
se ga že navadla samo drugi pa kar bežijo učeraj ko sva bila pri vet.je ena ženska bila vsa navdušena nad njem pol jo je pa pogledal je pa kar
en korak stran stopila tok se ga je ustrašla hehe

evo pa še ena  slikca
lp



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #7 : 12 Junij 2008, 16:47:36
pa še ena



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #8 : 12 Junij 2008, 19:05:03
Prekrasen je  :-* :) :-* Ime mu čist paše, okice se bodo tudi zelo hitro pozdravile!

S pogodbo sem mislila posvojitveno pogodbo. Vse svoje najdenčke oddajam izključno s podpisano pogodbo, s katero se posvojitelj obvezuje, da bo lepo skrbel za mačko, nudil veterinarsko oskrbo, če bo treba, redno cepil, hranil, negoval, da bo živela v stanovanju itn. Da je ne bo oddajal naprej 3. osebi brez moje vednosti ali zapustil. V tem primeru imam raje, da mi jo vrne kot da konča na cesti.
Pač toliko, da imaš nekaj v roki in veš komu si žival dal  :)

Trenutno sem sicer polna, kar se mačk tiče (mam 4 čist micene + 2 odrasla + svoja 2), če pa lahko še malo pri tebi počaka, ga bom mogoče pol lahko prevzela in oddala preko društva ;)



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #9 : 12 Junij 2008, 19:20:44
ahaa ja sej se mi je zdelo da to pomeni sam nism bla  čist prepričana.
ja itak da bo pri meni počakal vse do konca dokler ne bo čisto zdrav in cepljen. :)
kako to točno misliš da bi ga oddala preko društva preko kakšnega društva oprosti ker te tok zaslišujem samo do zdj to prvič delam da sama oddajam mucka
prej sem najdenčke nesla v zavetišče ker sem bila še v šoli pa si nisem mogla privoščit da bi ga pelala vet.zdj je pa to use novo zame.
ja bi bila vesela vsake pomoči samo da bo na koncu moj gizmo srečen in da bo imel topel dom...
a kr tok mucov maš?a to so tudi najdenčki ali kako?
jooj teh mucov je čedalje več tle so same kmetije in ko hodim mimo je pri vsaki bajti najman 5,6 mačkov moj sosed jih ima baje 18 grooozaa pa vsem je čisto vsseno.
 :'(



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #10 : 12 Junij 2008, 22:43:57
Joooj, kako je lep! Obožujem colorpoint  ;)


Mačji žur! :)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #11 : 12 Junij 2008, 22:46:02
Nekateri kmetje jih pobijajo  >:( >:( upava da muc čimprej najde nov dom  ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


demon

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 13 Junij 2008, 12:56:02
Mogoče bi se lahko zmenila z zavetiščem ali društvom, da se muce polovi in sterilizira? Na mojem koncu nič ne sprašujem čigava je vse gre v zavetišče na sterilizacijo, kolikor jih pač uspem poloviti.



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #13 : 14 Junij 2008, 12:16:44
joooj mam slabo novico...
vrjetno bo treba odstrant Gizmotov desno oko :'( :'(
pa sej ne morm vrjet a je lahko še kej!!tako mu je zateklo kljub temu da sem ga skos mazala pa kamilce pa kaplce pa mazila ni pomagalo še huje je ratalo.dons sm bila skoraj celo noč zbujena in ga mazala da se mu ne isuši oko samo ni nič bolje.kr tko ful mu ven gleda kot da mu bo glih kar ven padel.
vet.je sicer rekel da za muca to ni hudo da se on počuti isto kot da bi imel 2 učka.
ne vem se trudim da bi ga rešila ampak kr ne gre na bol.pa sej je na začetku bolje kazal zdj pa tko :(
skogkatt kaj naj naredim zdj če izgubi svoje desno oko ga sigurno ne bo noben maral took sm jezna
pa še prejle sm enga nemočnega  vrabca najdla k pojma nimam kaj naj z nem



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #14 : 14 Junij 2008, 12:23:17
joooj mam slabo novico...
vrjetno bo treba odstrant Gizmotov desno oko :'( :'(
pa sej ne morm vrjet a je lahko še kej!!tako mu je zateklo kljub temu da sem ga skos mazala pa kamilce pa kaplce pa mazila ni pomagalo še huje je ratalo.dons sm bila skoraj celo noč zbujena in ga mazala da se mu ne isuši oko samo ni nič bolje.kr tko ful mu ven gleda kot da mu bo glih kar ven padel.
vet.je sicer rekel da za muca to ni hudo da se on počuti isto kot da bi imel 2 učka.
ne vem se trudim da bi ga rešila ampak kr ne gre na bol.pa sej je na začetku bolje kazal zdj pa tko :(
skogkatt kaj naj naredim zdj če izgubi svoje desno oko ga sigurno ne bo noben maral took sm jezna
pa še prejle sm enga nemočnega  vrabca najdla k pojma nimam kaj naj z nem

Ma ne, nič se ne boj, sigurno bo tudi z enim učkom privabil pravega človeka! Kar pogumno, se bo še vse dobro izteklo, seveda pa držim pesti, da se tudi ta uček še pozdravi!

Glede vrabčka - pokliči na veterino, saj ti morajo kaj svetovat. Jst sem našla enkrat eno sovico, pa je čez vikend komot preživela ob črvičkih in vodi, potem pa je šla v neki azil na Golniku. Samo ni bila tako mala.



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #15 : 14 Junij 2008, 12:33:51
ja če  bo izgubil svoje desno oko resno upam da ga kdo hotel ki mu ni pomembno kako izgleda.
tok je dobr muck res zasluži si najbolje prav tako kot vse živali.
ja bom klicala vet. lej kok sm smotana še pomisnla nism na to čeprav tudi vrabček ne izgleda prav dobro :(



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #16 : 14 Junij 2008, 12:36:36
Sigurno ga boš težje oddala z enim očesom kot pa z obemi, ampak je v tem nekaj zelo dobrega: takega z enim očesom (ali brez tačke, repka...) posvojijo najboljši posvojitelji, taki ki ne gledajo na videz, ampak imajo mucka radi ne glede na vse.

Mačji žur! :)


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #17 : 14 Junij 2008, 12:52:14
ja to mi je isto rekla sestra sej mogoče se s tem malo tolažim.samo tok se mi smili ker ga tudi boli in sem u dilemi ali naj še vstrajam ali grem takoj v ponedeljek ga pelat na operacijo vet.mi je rekel da je najbolje da mu odstranimo samo jz še nekak upam da bo čeprav nič dobro ne kaže...
prosm držte pesti za tole kepico vam bom še poročala



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #18 : 14 Junij 2008, 12:54:42
Če ti je kaj v spodbudo, meni je mucek nadvse všeč, pa si žal ne morem privoščit še enega mačka trenutno, ampak sem prepričana, da se bo našel kdo, ki si ga lahko. Pesti pa vsekakor držim!!!



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #19 : 14 Junij 2008, 13:00:46
upam, da si dobila zs ;)


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #20 : 14 Junij 2008, 15:33:41
ok zdj se je neki spremenil...
prej je bilo oko čisto trdo tko če si ga potipal pod očki  zdj je pa kr naenkrat ratal bl mehko pa bl ma zaprt učk prej je biu čist odprt
ne vem  a je to dobr al slabo a je možno da se mu je oko razlilo pa tko bl bele barve je ratalo ful ne vem



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #21 : 14 Junij 2008, 15:55:43
To se ne sliši dobro, prosim nujno pokliči kot sem ti v zasebnem sporočilu napisala!!!
Saj si ga dobila!? Prosim, pokliči takoj!


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #22 : 14 Junij 2008, 16:00:49
Ojoj! Upam, da boste to rešli, kolikor se da dobro.

andrazme, zakaj pa ne bi mucka kar ti obdržala?  ;)

Mačji žur! :)


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #23 : 14 Junij 2008, 16:01:20
kaj kakšn zasebno sporočilo zdele bom vet.klicala



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #24 : 14 Junij 2008, 16:03:22
Zdajle ti pošljem še email na tvoj gmail!


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #25 : 14 Junij 2008, 16:12:32
ja lej jz sem se zdele pogovarjala z vet.pa je reku da je vrjetn razlit oko.je pa reku da če danes v lj da me bo poklical če ne sva pa 100%zmenjena jutri ob 8 v lj sm dubila tvoj mail



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #26 : 14 Junij 2008, 16:15:10
Fajn! Boš poklicala? Nič te ne stane še en posvet  ;)


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #27 : 14 Junij 2008, 16:24:16
ja Tinchka če bi bilo po moje bi ga sigurno obdržala ker pa živim pri fantu in sve z njegovo taščo nekako na bojni nogi to ne bo šlo.pa še tko je ne jz hočm da je muck skos not razn ko gre na potrebo in če bi tašča to slišala da ga hočm not bi  vrgla mene in mačka vn.pač ona je ena izmed unih ljudi ki meni da je žival za vn in da nima v bajti kaj iskati



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #28 : 14 Junij 2008, 19:11:39
ja prejle sm bla pr vet.pa je biu en drug pa mi je reku da tok slabe učke še ni vidu in da bi to mogl pogledat vet v Kočevju
kjer so specializerani za oči samo problem je pa v tem da to me bo pa pomoje res pošten koštal.zdj ne vem skogkatt a nej pokličem polono pa da mi bo ona znala kej pomagat jz sm v slepi ulci ne vem kaj nej...



andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #29 : 14 Junij 2008, 19:13:32
aja pa ta vet je reku zdj da obema učkoma slabo kaže :'( :'(