Strup za podgane

Nelly · 10454

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 11 Junij 2008, 00:02:17
Mogoce sem falila temo ali pa mogoce ze obstaja...

Stvar je taksna, da so se zadnje case pri nas zacele pojavljati podgane.
od kje se je ta nadloga vzela ne vem, jamrajo pa tudi drugi, da jim skacejo cez vrt. V hiso se nikoli ni bilo nobene, ceprav imamo vsaj v spodnjem stanovanju vecino dneva odprta vrata in okna, ce sem pa kaksno videla,da je letela cez vrt pa niti nisem zganjala panike in jo pustila naj gre svojo pot. Zdaj se mi pa zdi, da je tega cezdalje vec. Sicer mi imamo mir, kar pa ne morem trditi za Atuma.

On se je z njimi lepo spoprijateljil, jih gleda kako mu kradejo hrano... jih polize (ce mu prej ne pobegnejo ::) ) - obnasa se kot taksna podganja varuska. Gre celo od sklede in jim prepusti hrano  >:( In to me moti. Vseeno podgana je podgana, luskana zivalca meni osebno...ampak strah me je raznih bolezni, glede na to, da bi on suval z smrckom v njih in se z njimi igral.. naj ga kaksna ugrizne itd.

Drugega ni, kot kaksen strup..ker ne vem kako jih naj drugace odzenem. Lepilo v vsakem primeru odpade jaz jih ne bom potem tolkla po glavi in jim krajsala muke. Zdaj pa kaksen strup? Po vrtu okrog ga ne morem nastaviti zarad ostalih psov, slej ko prej bo kdo kaj pojedel (sploh ker jih ima dopoldne v varstvu stara mama)...opcija je edino pod pasjo uto, ki je dvignjena ter pes nikakor ne more njega. Samo me skrbi, da nebi kaksni hlapi vplivali nanj, in bi naredila vec skode kot koristi.

Kompliciram?
Obstaja kaksen strup, ki deluje na podgane itd, za psa pa vsaj neposredno ni prevec strupen? Za vsak slucaj  :)

Najraje bi taksen "strup", ki bi jim na prijazen in nebolec nacin rekel - pejte stran :D :D


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 11 Junij 2008, 10:50:23
Obstajajo biostrupi, ki so nenevarni psom in mačkom.  Drugače so pa morski prašički enkratni za preganjanje podgan, ki jim je njihovo gruljenje in cviljenje skrajno nadležno. Nam so se podgane naselile, ko se je odselil zadnji mp.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 11 Junij 2008, 11:39:29
Kupi si par pasti za podgane, pazi samo da bodo dovolj velike in veselo na lov. Lahko vzameš tiste ki podgano preščipnejo ali tako v katero se ulovi živa. Oboje se obnese, vendar moraš past nastaviti na mesta, kjer se podgane redno gibljejo in se počutijo varne. "Bio" strupov za podgane ni, razen kakšnega sposobnega terierčka. Za mačke so premočne, ti ujamejo kvečjemu mladiče.
sicer pa podgane, ki so stalno naseljene nekje na vrtu  niti ne predstavljajo kakšne večje nevarnosti za bolezni kot recimo ptiči, vsekakor pa manj kot recimo ježi. Problem je le v tem, da se množijo in ti prej ali slej začnejo lesti v hišo.


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #3 : 11 Junij 2008, 15:10:10
Strupa ki bne boli ni  :((škoda ne )

Ps: sej vem da si se zafrkavala ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 11 Junij 2008, 15:19:21
kar se strupov za podgane tiče je treba zelo pazit..sosedov buldog je pojedel strup ki je bil za podgane naštiman in je hmal šel zaradi tega..v zadnjih sekundah so ga veti rešili..



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 11 Junij 2008, 15:30:02
Jaz tudi tem "bio" strupom ne zaupam..vem za primer, ko so kupili strup za polze, na katerem je izrecno pisalo, da je neskodljiv za pse, pa se jim je domaca psica vseeno zastrupila..